Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Sport


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od hermenet » úte 11.8.2015, 18:36

Magic píše:Pak tu pribyly jeste tyhle navrhy vzdy po 1ks od uzivatelu:
Springfield XDM
Smithe M&P9
K100
Pozor pozor, K100 zazněla od 2 uživatelů! Ode mne a mihlita! ;-)

Příspěvky: 10

Registrován: pát 14.11.2014, 22:34

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Johnny-JaK » úte 11.8.2015, 19:22

Přidávám další hlas pro GP K100 :D . Podle mých zkušeností ergonomicky sedí skoro všem, je dobře vyrobená a má dostupný servis.

Tím ovšem nechci zpochybňovat kvality ostatních možností.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Bukowsky » úte 11.8.2015, 19:46

Za G17 dám ruku do ohně, všestranně asi nejlepší kvér, co jsem měl a i měl možnost střílet. Ovšem striktně pro mířenku bych asi hledal jinde...
CZ Shadow byl první pistole, co jsem kdy měl v ruce, když jsem se podobně na střelnici rozhodoval, čím začít - na terč vynikající, skvěle se držela, ale po první stovce nábojů se mi klepaly pracky....dost těžký kousek, na nošení bych ho nedal.
Jak už tu bylo řečeno, pokud neřešíš nošení a jde Ti o mířenku - hledal bych mezi 1911. Ani Springfield za pár tisíc není špatný, se stoupající cenou půjde nejspíš nahoru i kvalita.

Sto lidí, sto chutí...;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Int1m1thy » úte 11.8.2015, 19:49

cipis: uplne vsechno...
tady je vysvetleni
https://youtu.be/x4sw5qi2dtw?t=9m

Klidne sem pro GP ale at nema hlaven od CZUB, nevim jestli uz to maj vyreseny. Doufam ze jo ale buh vi z jakyho regalu ti ji prodaji :D
G17gen4

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od cipis » úte 11.8.2015, 20:31

Prosím přeložit, nerozuměl jsem jim ani slovo ...
Jinak GP už dávno nemá hlavně od CZUB.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 0:46

Dnes vyzkousen CZ75 Shadow a CZ75 Tactical Sports. Za mne jednoznacne po prakticke zkousce vc. nastrelu lepsi TS.

Jedine, co mne lehce prekvapilo byla skutecne vetsi vaha, ale po chvili jsem si na to zvykl a bral to jako vyhodu.

Obe zbrane byly upravene, ale ja bych to vzal na zaklade doporuceni pri nakupu od zbrojire take rovnou vc. nejakych uprav (miridla lpa, spoust dural, kohout wesson), popr. az si to po par mesicich vyzkousim jeste udelat zasadnejsi vec a to vyfrezovat ram pro lepsi uchop, ale nechci se s timhle i kdyz mam mensi ruce unahlit.

Jestli se dostanu na strelnici urcite dam sanci jeste temto zde doporucovanym:
Springfield XDM
Smith & Wesson M&P9
Grand Power K100 x-calibur

Ze zvedavosti pak:
Glock 17 4 gen.

Dneska jsem strilel chvili take s Glock 19 a ta pomerne hodne kopala, ale nechci to srovnavat dokud nevyzkousim Glock 17.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Stepan » pát 14.8.2015, 7:33

Magic píše:Obe zbrane byly upravene, ale ja bych to vzal na zaklade doporuceni pri nakupu od zbrojire take rovnou vc. nejakych uprav (miridla lpa, spoust dural, kohout wesson).
Proč zkoušíš upravené zbraně? Nemá to žádný smysl.

Stejně nemá žádný smysl nechat si zbraň rovnou upravovat při koupi, aniž SÁM PO NĚJAKÉM ČASE POUŽÍVÁNÍ ZJISTÍŠ, JESTLI A JAKÉ ÚPRAVY OPRAVDU POTŘEBUJEŠ A BUDEŠ PŘESNĚ VĚDĚT, ČÍM TI POMOHOU!

Trochu to vypadá, že jsi padnul do rukou někomu, kdo tě chce využívat a vydělávat na tobě bez ohledu na tvých potřebách. Spousta úprav jsou jenom vyhazování peněz a když by náhodou měly nějaký pozitivní vliv, mohl by se projevit jenom v rukách nějakého špičkového vrcholového závodníka.

Na to, že jsi začátečník, upřímně řečeno řešíš naprosté kraviny. Kup NĚJAKOU TŘEBA POUŽITOU zbraň, pro začátečníka je výhodná SA/DA, protože tě naučí víc a je bezpečnější, nauč se střílet a potom řeš, jaké další zbraně si pořídíš dál a jestli a jak je budeš upravovat. Samozřejmě je možný souběh zbraně na učení a zbraně na nošení.

Abych pravdu řekl, taky si nejsem jistý, jestli tohle všechno myslíš vážně a neděláš si tady z lidí srandu. Protože řešit tady jako začátečník ještě bez ZP nákup Tactical sports a jaké úpravy budeš dělat, je šílenost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Biggles » pát 14.8.2015, 9:17

Neuvěřitelné, kromě blábolů o SA/DA se Stepanem souhlasím :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 13:27

Stepan ja ale nechci zadnou pouzitou zbran. Uz z toho duvodu, ze nemuzu vedet jako zacatecnik jak na tom je a proc se ji dotycny zbavuje. Mam zajem koupit novou od zbrojire u ktereho budu mit jistotu s vyberem a taky prip. resenim naslednych problemu.

Nepadnul jsem do oka nikomu, kdo by mne chtel vyuzivat, takze zde jsou obavy taktez zbytecne. Bylo mi ochotne nabidnuto, ze si muzu vystrelit z CZ 75 Shadow a Tactical Sports na jedne nedaleke strelnici. To jsem udelal a zjistil kdo a jak s tim strili, proc s tim strili (a ne necim jinym) a take proc a jake upravy si nechali udelat. Kazda mi byla oduvodnena a pak mi dali informaci o tom od koho nejlepe zbran koupit (doporuceni na p. Zendla z Olomouce a p. Lenikuse z Uherskeho Brodu). Samozrejme u zbrojire si opet pod dohledem znalce jednotlive upravy proberu a rozhodnu se, ktere opravdu budu chtit udelat.

Soubeh zbrane na uceni a mirenou strelbu se zbrani na noseni je presne to, co planuji. Na mirenku to bude tedy nejspise SA a na noseni SA/DA. To uz tady ale take bylo parkrat zmineno.

Z nikoho si tady srandu nedelam, nechapu vubec proc neco takoveho pises? To podle tebe kazdy zacatecnik musi koupit jetou zbran za 4.000 Kc, ktera je (v horsim pripade) pred rozpadem a pak teprve muze koupit lepsi? To same pak s upravama.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Stepan » pát 14.8.2015, 14:32

Ne všechny použité zbraně jsou šrot za 4000. Některé můžou být skoro nové a ještě v záruce.

Použitou zbraň můžeš zase prodat za téměř stejné peníze, když se k ní budeš chovat slušně.

Tomu tvému zbrojíři se už úspěšně povedlo uhnízdit ti do hlavy myšlenku, že použitelná zbraň musí být nutně upravovaná. Takže ty si od něj chceš koupit novou a navíc upravenou. Ceníková cena 21 + nějaké úpravy a ladění, celkem za 30??? S tím, že jsi začátečník a prostě NEVÍŠ, jestli ti časem bude vyhovovat a jestli jí budeš potřebovat? A když jí budeš prodávat, budeš šťastný, když jí prodáš za 15?

Nechceš si rovnou koupit TS orange za 40? Nebo czechmate za 66??? :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Rough boy » pát 14.8.2015, 14:44

Myslím, že tohle téma už si zaslouží zavřít. Už se tu bude akorát flejmovat. Magic má stejně už vybráno - Glock nemá ani SA ani SA/DA, tudíž o Glockovi už tohle vlákno stejně není a minimálně bych ho tedy přesunul do správné sekce :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 15:48

Chapu kam tim smerujes, prave poto jsem se rozhodl zacit s temi drobnymi upravami. Vyjmenoval jsem pouze ty mene nakladne, ktere kdyz si s odstupem casu proctu naprosto nezavisle na tom tady, (nebo na foru Strelectvi.cz viz. http://www.strelectvi.cz/forum/cz-75-ta ... t1274.html) delala v konecnem dusledku vetsina lidi (lpa miridla, spoust jina nez-li plastova => dural). Vidim to tak, ze tim usetrim cas (= penize) kdy zbran necham vybrat odbornika a pak rovnou u nej alespon takto zakladne upravit, tzn. nebudu na to cekat 2x.

Jinak orange ani czechmate nechci, to uz vidim i ja jako overkill.

Ted je spise na miste jina zahada a to jak se mohlo memu zbrojiri podarit mi do hlavy uhnizdit myslenku jeste predtim, nez-li jsem jakehokoliv z nich kontaktoval. Ze by nejaka telepatie? :lol:

Edit: Tady na tomhle videu je krasne videt jak to clovek drzi v ruce a hned jmenuje presne ty veci, ktere chce vymenit https://www.youtube.com/watch?v=zXm2j2-O0-0 .

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od HENRY » pát 14.8.2015, 17:49

to:Magic, jak často myslíš, že budeš chodit střílet?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 18:21

Nedokazu dopredu rict, prozatim pocitam, ze hodne (kazdy tyden).

Příspěvky: 33

Registrován: pát 27.2.2015, 11:07

Zbraň: Glock

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Caroprd111 » pát 14.8.2015, 20:05

Já teda se sebou nejsem moc spokojen, když jdu střílet jen jednou týdně a určitě mi to nepřipadá hodně... Osobně jsem si koupil první zbraň tu, která se mi líbila vzhledem a udělala mi prostě radost jen tím, že ji mám, jetou, za pár tisíc a zbylý peníze jsem prostřílel. Ale to je každýho věc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 20:10

Naprosto rozumim a chapu, u mne ta investice do noveho nepredstavuje zase az takovy problem a radeji budu mit (nevim jestli se to tak da nazvat) "jistotu", ze nekupuji neco ve spatnem stavu, kde spoustu vrazim do oprav apod.. Taky pouzita zbran uz je proste pouzita a jde to na ni videt. Ono to tak asi bude se vsim a kdyz nekdo neco prodava, tak to muze byt proto, ze mu "nesedne do ruky", ale taky muze napsat to same a pravy duvod proste bude nekde jinde.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od cipis » pát 14.8.2015, 20:25

Nejsem si jist, jestli kvalita něčeho, co bylo vyrobeno před 20-50 lety, bude horší než to, co máš teď nové. Spíš naopak. Nová nerovná se jistota funkčního. I nová věc se ti může posrat, právě protože ji nikdo nevyzkoušel. Když koupíš starší, jetou, ve slušném stavu, byť ošoupanou, tak máš dokonce větší jistotu, že bude spolehlivější, než nově zakoupený kus. Viz. teď ten případ nového BMW, co ujelo 47 km ... Navíc ze zákona máš 6 měsíců na skryté vady u použitého zboží ...
Nesváděj to na techniku, fungují i věci, co mají na sobě rok výroby třeba 1939 ...
Něco jiného je, když se ti nelíbí, že to někdo ošahával před tebou ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 20:32

Kdyz koupim novou mam diky EU predpokladam zaruku 2 roky (pokud neni vyrobcem rozsirena).

U tech skrytych vad v ramci 6 mes. u pouzite asi bude zalezet, co bude ve smlouve, resp. urcite je muze prodavajici vyloucit a nebyt za ne zodpovedny, ale to uz zabihame skutecne nekam kam bych v ramci tohoto threadu nechtel.

Jinak otevrene receno u sebe to vidim spise tak, ze proste vezmu 2 kratke zbrane nove a pak jak se trosku otrkam nevylucuji rozsireni arzenalu zbrani o dalsi klidne i jete.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od S474N » pát 14.8.2015, 21:25

"Chci strilet kazdy tyden" vs. "bojim se, aby se pripadna zavada objevila v prvnich 6ti mesicich."

Ten kluk nema chybu *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 22:42

Satan:
Rozhodnuti nova vs pouzita mi bylo podsouvano az tady, ja nikde nepsal, ze mezi starou a novou vubec vaham. Od zacatku jsem chtel novou.

Jinak mozna mi neco unika, ale psal jsem ja nekde, ze se "bojim", ze by se neobjevila pripadna zavada v 6 mesicich? Tohle jsi napsal jenom ty. Kdybych na to mel zareagovat, tak zavada se muze projevit klidne v 6 mesici + 1 dni, nebo 24 mesici + 1 dni, no a?

Jednoducha matematika 24 vs 6 mesicu je to jedine, co jsem zminil s par dalsima recma (vylouceni odpovednosti pri prodeji jete zbrane), ale to uz si myslim neni vubec neco, co by se melo resit v tomhle vlakne.

Vznika tady naprosto zbytecny offtopic (nova vs stara zbran) a prispevky k samotnemu tematu uz tolik ne. Myslim, ze to bude asi jako s autama, kdy nekdo proste nema na nove a nebo chce usetrit, tak jde do bazaru se vsemi riziky a vyhodami, ktere to prinasi si tam koupi ojetinu.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz