Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » čtv 24.9.2015, 22:44

Takže když si hodím pomeranč na střechu, voblíknu si černý montérky tak jako můžu všechno? Sorry... ale takhle asi ne...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od iWarp » pát 25.9.2015, 8:40

Kdyby si tak lidi hleděli radši svýho kvelbu a nedržkovali pořád někoho jinýho :roll:
Ludwig von Mises píše:Sklon našich současníků požadovat úřední zákazy, jakmile se jim něco nelíbí, a ochota podřídit se takovým zákazům i tehdy, nejsou-li vůbec srozuměni s jejich obsahem, ukazuje, že otrocké smýšlení je v nich ještě hluboce zakořeněno… Svobodný člověk musí umět tolerovat, že jeho spoluobčané jednají a žijí jinak, než jak považuje za správné, a musí si odvyknout volat po policii, jakmile se mu něco nelíbí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » pát 25.9.2015, 9:08

Carloss: Ale tak to přece není. Proč to takhle demagogicky zveličuješ? Jsi schopen a hlavně ochoten vnímat rozdíl? mezi situací:
A.) Týpek zastaví v zákazu zastavení aby si koupil hambáč.
B.) Označené vozidlo stojí v zákazu zastavení a jeho posádka poskytuje první pomoc, (dotuje bankomat, opravuje vod. potrubí, plyn. potrubí, čistí kanál atp.)
K té odkryté zbrani při jištění kolegy, který "třeba" právě přenáší hotovost se nebudu vyjadřovat. Bo zákon je zákon. Ale nedávno jsem viděl jak nějaký borec mlátí do chodníku odkrytou zbíječkou. Kurva tak jsem se lekl. R

iWarp: Přesně.
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » pát 25.9.2015, 9:17

iWarp: jenze to neni pozadovani novych zakazu, to je stavajici platny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od iWarp » pát 25.9.2015, 9:43

S474N: A? Už zas není v zásadě takový rozdíl mezi "podívejte co dělá, to se nesmí" a "podívejte co děla, to by se mělo zakázat".

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » pát 25.9.2015, 10:00

Rostar: Poskytování první pomoci a krmení bankomatu je opravdu docela podstatný rozdíl. Opravdu jsou situace, kdy to pochopit lze a kdy ne. V tomhle s tebou souhalsím. Ale podstatou otázku je to, jestli tu jsou nějaké normy, které platí jak pro koho, podle toho, jak se komu hodí, nebo jestli dodržujeme zákony této země. A vím moc dobře, že je tu dost těch, kteří si s nimi vytírají zadnici... A nejsou to jen politici a pohlaváři, ale spousta lidí si jen tak říká "no a co". A další skupina, kterým je to zcela fuk, ale když začne jít o ně samotné, tak řvou vokolo... To je to, co mi vadí.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » pát 25.9.2015, 10:19

Carloss píše:Rostar: Poskytování první pomoci a krmení bankomatu je opravdu docela podstatný rozdíl....
Rozdíl tam určitě je. Ale obojí se musí udělat. To co popisuješ mi samozřejmě vadí taky. Jenže není všechno černobílé a neříkej mi, že tam ty niance nevidíš. Proto by bylo dobré rozlišovat vymáhání dodržování zákona od buzerace. R

Ještě se pro dokreslení vrátím k tomu případu. Měšťák vyhodnotí situaci jako nezávadnou a ovčan bééčí "to se nesmí, to se přece fakt nesmí". Co si o tom myslet?
Naposledy upravil(a) rostar dne pát 25.9.2015, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » pát 25.9.2015, 10:26

Jistě, že tam ty rozdíly a jemnosti vidím. Já osobně bych se kvůli tomu taky asi nějak moc nevzpěčoval... Jiný ano. A má na to svaté právo. Proč ho hned kamenovat?

Mám takový příklad: Včera večer, kolem desáté, jsem jel busem dom. Na protěší zastávce stál náklaďák s mechanickou rukou a naprosto bes osvětlení pracovního prostoru, zcela osamoceně, stavba dávno zavřená, nakládal lešení připravené k odvozu. Mno... nepřišlo mi to jako normální... Nakonec jsou známy případy, kdy takhhle byly ukradeny mraky materiálu... i takovéhle lešení. No.. aspoň RZ toho auta mám zapsanou... Ale taky možná stálo za to zavolat poldi... Divný to opravdu je.

Ale k věci: Prostě zákon je takový, jaký je, a posouzení, jestli byl, nebo nebyl porušen přísluší někomu jinému. To tím mám hlavně na mysli.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » pát 25.9.2015, 10:29

me by zajmalo jestli se takhle budes carlossi chovat i kdyz se pak nakej zakaz ci prikaz bude tykat primo tebe... beru to tak ze zakony a narizeni jsou pro tebe svaty a nikdy si nic neporusil a pokud ano tak ses sam nahlasil

a to nemluvim o materialnim aspektu prestupku
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » pát 25.9.2015, 10:47

Pokud to jen trochu jde, tak se snažím zákony dodržovat. Rozhodně je neporušuju svévolně, rozhodně je neignoruju. A masochysta nejsem.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od pitt » sob 26.9.2015, 7:40

Osobne bych nevidel az takovej problem zastavit auto na nutnou chvili tam kde je to zakazany, pokud teda nejdu na nakup. Pokud auto BA tam stalo proto aby vybrala/ naplnila bankomat, nebo prevezla hotovost. Stehovaci taky kolikrat stoji na chodniku, kdyz neni moznost zaparkovat auto lip. Osobne se jim nedivim. Tahnout piano/sedacku, nebo kufr plnej penez treba pul kilometru z nejblizsiho legalniho parkoviste by se me taky nechtelo....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 26.9.2015, 8:49

Pitt: a myslis, ze primarnim sdelenim bylo to, ze zastavili nekde auto nebo spis to, ze tam viditelne sermovali s kverem? *88*

Napoveda: precti si komentar samotneho autora o ctyri prispevky nize, po jeho uvodnim prispevku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » sob 26.9.2015, 8:52

Tk "šermováání" je trchu silné slovo... ale chápu... Je to jak jsem psal. Když si dám pomeranč na střechu a voblíku černý montérky, vyladim to holínkama a kufříkem se sváčou... tak to přeci neznamená, že pro mě zákony neplatěj.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 26.9.2015, 11:44

Tobe musi lezet hodne v zaludku co ? :D
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » sob 26.9.2015, 12:16

Jsou mi úplně ukradení. Jen je nutný si uvědomit, že nějaký předpis porušují... A obhajování takových porušení už mi docela vadí. Je to přímá ukázka toho, jak se kdo chová vzhledem ke společnosti, ke svému okolí, ke svým sousedům...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od GLOCK69 » sob 26.9.2015, 12:30

Nevím, jestli by bezpečnostní agentury v "uniformách" neměly mít povolené viditelné nošení krátké zbraně. Protože zákon porušují asi všechny, které jsem viděl (aspoň patka zásobníku byla vidět). Čím víc dodrží zákon, tím pomalejší budou, když zbraň budou muset použít.

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od diletant » sob 26.9.2015, 12:40

Jen na rychlo protoze makam . nicmene u agentury pred lety pracoval a dost si i uzil .jak sem psal jinde ostra prestrelka atd.
Otazka skryteho noseni zbrane . na firme jsme na zbrane nafasly jakoby navleky . zbran byla cela schovana ale 80% zamestnancu nosilo zbran viditelne . vcetne me . sic jsem porusoval zakon ape vzhledem k predchozi zkusenosti kdy jsem se snazil vytahnout zbran z pouzdra a mezitim krasne dve vcelky chytnul tak sem to proste nenosil.
Sice agentury jsou na prevozy vetsinou na prevozy hotovosti velice slusne pojistene a vnitrni narizeni bylo neklast odpor . tak jak mohu vedet ze me pachatel neustreli pul hlavy kdyz se valim odzbrojen na podlaze.
Proto diky zkusenosti jsem navlek na prevozech proste nenosil.
U agentury jsem byl cca 7lett nyni to je 8 let co v tomto oboru nepracuji
Co díra to problém.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 26.9.2015, 13:49

Cekal jsem nekolik dni, zdali to otazka do plena padne od nekoho jineho, ale proste s tim musim jit ven sam.

Kolik takovych "brutalnich" prepadeni (kde se strilelo do hlavy) se stalo rekneme za poslednich 20 let?

Kolik prepadeni s kverem pri zavozu bankomatu se stalo za poslednich 20 let?

Kolik JAKYCHKOLIV prepadeni pri zavozu bankomatu se stalo za poslednich 20 let?

Jak odpovedi na vyse polozene otazky koreluji s potrebou chodit viditelne ozbrojen?

Jak odpovedi na vyse polozene otazky koreluji s potrebou zasahovat i pres vnitni narizeni/vnitrni postupy neklast odpor a nehrat si "na kovboje"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 26.9.2015, 14:57

Kolik obycejnych lidi si stezovalo a podniklo kroky protoze tu chodi tihle kovbojove. Rek bych ze nikdo, jedinej komu to vadi jsou ostatni drzitele ZP. Pride mi to ze vam to vadi protoze vy nemuzete a naprosto vam vadi ze to organy toleruji.

Na ty tvoje otazky Satane... ono se prave toho moc nestava kvuli tomu ze tuty lide maji povest magoru a kovboju. Protoze jenom debil si vybere nekoho kdo muze bejt potencionalne nebezpecnej, to radsi nakou babicku...
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » sob 26.9.2015, 15:18

Jestli to není spíš tím, že nám nevadí ani tak to, že nenosej skrytě, jako to, že prostě poušujou zákony této země. O což se většina normálních držitělů snaží víc, než běžná populace. A mě osobně ještě víc vadí, když si ze zákonů této země jiní dělaj záchodovej papír a úplně nejvíc mi vadí to, že se najdou tací, kteří to ještě schvalujou, ba dokonce nad tím jásaj. Jinak já osobně bych tak jako tak neskrytě nenosil.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz