Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 26.9.2015, 15:24

pokud by to bylo tak moc zavazny poruseni zakonu tuty zeme tak bych rek ze by to nebylo tolerovano ze ? ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » sob 26.9.2015, 17:49

Cert nejspise cekal na mou reakci. Mel jsem ji v konceptech a proste nenachazim cas ji opravit ci dokoncit. Dam ji tedy jak jsem ji pred casem napsal. Jen bych rad dodal, ze o zavisti v noseni neskrytem, to treba u mne rozhodne neni. Mate-li nekdo ten pocit, pak mne malo znate. Carlos to castecne vystihl. S Rostarem jsem si o necem podobnem pred casem psal a ostatnim jen dodam tolik, ze se s nekterymi vyhodami proste neni dobre vystavovat. Riskuji tim obe strany. Rozumni necht si to preberou, ostatnim nezbyva nez se presvedcit.

"Ono mne by docela zajimalo, jak casto dochazi k prepadeni zamestnance ba, ktery prave prenasi penize do bankomatu nebo z/do kseftu.
Ze sve pozice me prace v terenu mohu rict, ze s agresivnimi opilci/fetaky, squatery, agresivnimi asocialy, a podobnou sbirkou potencialne nebezpecnych tvoru, se osobne potkavam. Obcas vstupuji do "nezajistenych" budov, suterenu, hal, tunelu. Cas od casu se mnou jde i hlidka PCR nebo MP, pokud si to klient zaridi. Dosud nikdy nedoslo k tomu, ze bych si hodil zelezo k ruce. Takticky asi spatne, ale vysvetlujte to pak cloveku v uzke ulicce suterenu :wink: . Delam svou praci.
Asi bych vzbuzoval vetsi respekt v nejake "sluzebni" uniforme se znaky ba, ci rovnou v policejnich "cernacich". Konec koncu, nosim sebou casto docela drahe vybaveni, ktere si nemohu dovolit pri pripadnem prepadeni nechat jen tak vzit. Proste i ja mam obcas strach a dvakrat zvazim, nez nekam vejdu. Obdivuji zachranare a hasice, kteri zbrane viditelne nenosi (opravte mne, pokud se neco zmenilo a tito kazdodenni hrdinove mohou chodit viditelne obtezkani strelnou zbrani).

Tak. Jsem velice rad, ze zamestnanci ba byvaji ozbrojeni. Tak nejak predpokladam, ze jsou to vesmes rozumni a bezuhonni obcane nasi zeme, takze maji pravo zbran drzet i uzit. Jsem rad za kazdeho legalne ozbrojeneho obcana, protoze to zvysuje bezpecnost nasi vlasti (at si o tom omezen i mysli co chteji, je to proste tak). Jsem rad za kazdou zmarenou lumpovu akci, idealne jiz v zarodku. Kazdy nas zije v potencialne rizikovem prostredi. Chovejme se podle toho a prestanme byt prehnane paranoidni (hehe, ode mne to sedi :mrgreen: ). Jednoznacne si myslim, ze na ulici by zamestnanec ba tahal tu pistoli jen opravdu v pripade, ze v okoli nebude zadna baba (neterc - pro nemodre :wink: )."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 26.9.2015, 20:09

Int1m1thy: pokud jsem neceho svedkem, tak to osobne resim hned, vzdycky jejich upozornenim, nasledne kontakt zamestnavatele. Zajimave je, ze ty tvrdis A a vedeni vsech agentur, se kterymi jsem to resil mi rekli B - tedy, ze se jednalo o pochybeni zamestnance a ze zbran nesmi mit viditelne.

Co se "tolerance" prislusniky tyce - necekas snad, ze bezna "slapka" (notabene mestak) bude znat zakon o zbranich a strelivu?!?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 26.9.2015, 21:39

byl si nekdy zamestnanej nekde ? :lol:
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » sob 26.9.2015, 21:46

no co vím, tak v ba nebyl. A jen tak mimochodem, proč se ptáš zrovna na tohle??
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 26.9.2015, 21:50

reddog: zrejme mi chce naznacit, ze vedeni kryje sve zamestnance. Ano, tohle si dovedu zive predstavit v agenture, kde je majitel a jeho 5 nohsledu. Ovsem jiz tezko v celorepublikovych agenturach, kde jsou stovky ci tisice zamestnancu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 26.9.2015, 21:50

protoze mi je divny ze se podivuje ze nekdo rika A a vedeni B
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » ned 27.9.2015, 8:56

Ptal jsem se, protoze kryt/sejmout te nemusi jen zamestnavatel.
Intimity, uz jsi nekdy podnikal (OSVC) ci vlastnil nebo ridil obchodni spolecnost?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » ned 27.9.2015, 11:29

n
G17gen4

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 12.5.2011, 22:41

Zbraň: G19

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Karele » sob 03.10.2015, 16:43

Co se mne týče je to jasné, pokud pominu zákon, tak kdo z Vás viděl člena vládní či jiné VIP ochranky např. se stehenním futrálem. Pokud nastane situace že musím zbraň použít tak tasení např. z pod vesty trvá zlomky sekundy zbytek je reakční doba a pokud se to celé vejde do cca 1 až 1.2 sekundy i s prvním výstřelem je to dostatečné. Chce to jen dril a nic jiného. No a pravdou je že frajer který omrkne někde strážného na obchůzce a bude chtít jeho železo, tak ho vezme zezadu tyčí a nepomůže mu ani titul mistra světa v IPSC. Takže za mě na opasku pod oděvem a hoďku denně u zrcadla pilovat tasení, pokud to chci umět. Pokud útočník neví že jsem ozbrojen je to vždycky plus pro mě. No a ještě na závěr kdo by vytáhl zbraň v natřískaným nákupním středisku je nesvéprávné hovado, samozřejmě pokud tam zrovna neřádí islámský turista s AK , pak je to jedno :mad:

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od MikTek » pon 05.10.2015, 15:37

Karele: Něco na Tvé odpovědi bude :wink: hezky napsáno, odolávám svoji původní "výpověď".

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » pon 05.10.2015, 22:25

S474N píše:necekas snad, ze bezna "slapka" (notabene mestak) bude znat zakon o zbranich a strelivu?!?
Hlavne, ze proti nim nejsi moc zaujatej, vid :-)
Byl jsem jako prisedici u zkousek ZP, kde bylo asi 12 zadatelu u ZP sk. D, kteri jsou ve vycvikovem kolecku u MP a 6 civilu...
Zatimco mestaci na 1 vyjimku prosli vsichni a vetsina testy bez chyby, civilove neprosli 3 z 6ti.

Co se tyce lidi z BA... Nosi to tak proste jako "odstrasujico prostredek".
Prave proto, aby kdejaka fetka vedela, ze to maj a mela to lozeny primo na ocich...

Nerikam, ze je to komplet spravne to nosit verejne neskryte. Jen rikam, ze tam je nulova nebezpecnost konani a netrapi me to.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 12.5.2011, 22:41

Zbraň: G19

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Karele » pon 05.10.2015, 23:34

Dík za pochopení, ono to je asi vždycky trochu složitější, neboť co člověk, to názor ale vycházím z vlastních zkušeností. Je to taky dáno mentalitou lidí a daným prostředím, ve kterém se nacházíme. Přece jenom jsme v Evropě, a navíc v zemi kde bylo vlastnictví zbraní dlouhá léta naprosté tabu. Přišla doba změn, no a nastal moment kdy jsme mi, :D milovníci zbraní mohli ukojit svoje vášně, ale zbytek veřejnosti na to prostě není zvyklý. Něco jiného je samozřejmě třeba v Americe, prostě je to zažité a každý to bere jako samozřejmost, že je noční hlídač ozbrojen a nikdo se nad tím nepozastaví. Samozřejmě, když jsem před pár lety hlídal jednomu movitému klientovi poměrně rozsáhlý soukromý pozemek, tak jsem nosil zbraň viditelně a v noci k tomu broknu, kdykoli jela kolem hlídka policie tak jen pokynuli na pozdrav a neřekli na ten arzenál ani půl slova, ale to je jiná situace než třeba již zmíněné nákupní středisko. Jenom si přeju, aby nepřišla doba, kdy budeme muset s Kosou na krku i usínat v zájmu bezpečí neřku-li přežití našich dětí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » úte 06.10.2015, 7:35

Karele: tak tam si to mel v rezimu drzeni, takze ani pipnout nemohli.

CMK: pravda, omlouvam se, nedoslo mi, ze straznik je v pracovnim pomeru a s vlastnim zbrojakem D, tedy ze on sklada stejne testy jako my. Jen se musim ohradit na ty zkousky, zatimco v pripade mestaku jde o pracovni nutnost, tak ten zbytek lidi tam byl dobrovolne *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cipis » úte 06.10.2015, 8:29

cmk: Někde na jiném fóru byl zase přesně opačný příklad, takže si nevybereš. Nějaká úmrtnost je vždy, tak se to v tvém případě holt přiklonilo k "civilům" :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » úte 06.10.2015, 10:54

S474N píše:CMK: pravda, omlouvam se, nedoslo mi, ze straznik je v pracovnim pomeru a s vlastnim zbrojakem D, tedy ze on sklada stejne testy jako my. Jen se musim ohradit na ty zkousky, zatimco v pripade mestaku jde o pracovni nutnost, tak ten zbytek lidi tam byl dobrovolne *4*.
Jo jo - prave proto, ze jde o pracovni nutnost, tak minimalne stejna znalost zakona o zbraních jako bezny ozbrojeny civil tam musi byt...
Jinak co se tyce kvantitativnich udaju...
Mam udaje ze zkousek z jiné strelnice v jinem kraji, nez jsem byl - 1/2 az 2/3 zadatelu (tam nechodi hromadne mestaci) take lita ven.
Problém dnesni doby je, ze lidi citi zhoršující se situaci, logicky se chteji ozbrojit a tim padem o ZP zada spousta lidi s daleko mensim prirozene pozitivnim vztahem ke zbranim a strileni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » úte 06.10.2015, 14:36

Cmk: Ono to nebude úplně až tak o ctění zákonů. Od jisté doby jsem se touto problematikou začal více zabývat a s několika rádoby zákona dbalými se sešel a diskutoval. Je zajímavé, že většinou se jednalo o nějak zamindrákované jedince. Buď to byl chlapík vážící 40kg i s popelníkama na očích, nebo člověk s absolutní averzí na zbraně, či někdo bez jakékoli životní zkušenosti. Je jasné, že pokud takovýto spatří holohlavého chlapa v taktické vestě, má blízko ke kolabsu a běží žalovat. Na nic jiného se nezmůže. Možná jsou tací, kteří ctí zákon bezmezně, s nulovou tolerancí a sami jsou skutečně bezúhonní. A třeba jsou i tací, kteří člena BA solidárně upozorní. Takových bych si mohl vážit, ale bohužel jsem zatím osobně nikoho takového nepotkal. Došel jsem k závěru, že ovčan má plnou hubu zákonů, předpisů a pravidel a nemá zameteno před vlastním prahem. Když někdo někoho morduje, tak se ovčan otočí na druhou stranu, bo přece nejde o člena rodiny. Ale píčoviny s nulovou nebezpečností konání bude řešit. Kde kompetentní orgán zůstává chladný, ovčan bude bééčet: "To se nééésmííí!!!" Jako ukňourané děcko, co závídí sousedovi hračku a svou ubohost schováva za dodržování zákonů.
Kdo má jako koníček oznamování takovýchto "brutálních" činů, si jistě připadá velmi důležitý, když mu policista, či majitel BA říká co chce slyšet. Měl by si někdy poslechnout co o něm říkají tzv mimo soutěž.
To není nic proti zákonům. Ty je třeba dodržovat, o tom žádná. Jen nemám rád ukňourané děcka. Orgán činný se pak musí zabývat kňouráním a ubírá mu to čas na pořádnou práci. A to přece vůbec nikomu, ani ničemu neprospívá. Pokud chce někdo měnit svět k lepšímu, přizdisráčství nebude ta správná cesta. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » úte 06.10.2015, 18:11

rostar: 40kg opravdu nemam, manicku na hlave taky ne, bryle bohudik (bohuzel pro tebe) taky ne a averzi vuci zbranim taky ne. *4286* *4403* *73*

Takze netusim jestli narazis na me, nicmene ja vzdycky sanci dotycnym dal. Ano, tedy je upozornil a vzdycky jsem se setkal spis s blbejma kecama nebo "machrovanim" (vsak tady na foru se to da dohledat). Pouze v jednom pripade jsem chlapika neupozornil, ale to se nejednalo o clena BA, ale nejakyho debila, co se produciroval v civilu po nakupaku s viditelnym kverem (zrejme asi plynovka, ale nezjistoval jsem to).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » úte 06.10.2015, 19:28

Satane, buď v klidu. Já vím, že Ty do mnou popisovaných kategorií nezapadáš. A popravdě netuším co je důvodem, že do toho tak jedeš. Myslím, že nepatříš ani do kategorie "svatých" tedy 100% bezúhonných, bo to snad nikdo. Tipnul bych si nějakou špatnou zkušenost s BA. Snad si někdy spolu sednem a pokecáme :wink:
Probíral jsem to taky třeba s jedním univerzitním profesorem. Dozvěděl jsem se, že všichni co nosí zbraň (policisté, vojáci, ochranka a taky myslivci) jsou potenciální vrahové. A že palná zbraň u "civilisty" je zcela zvrhlá a nepřípustná záležitost.
Na druhé straně, drtivá většina dotázaných byla naprosto v klidu. Prostě normální lidi tohle neřeší. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Biggles » stř 07.10.2015, 10:30

Spíš je zajímavý, že místo normální reakce typu "hele nesmí se to, OK, když se to děje, tak z toho a toho důvodu a krapet hřešíme na to, že moc lidí to neřeší", tak se tu pár kovbojů plácá po ramenou, jak je to "super", vymejšlí 3,14čoviny jako by poskytovali první pomoc a nikoliv svévolně porušovali, co se porušit dá a kdo to odmítá chápat, tak je logicky zamindrákovanej looser. No, jestli by mi něco vadilo, tak tohle. Dost to svědčí o pisatelích...až si říkám, že "ještě že ty SBS jsou"...jinak bych ze svejch daní živil o pár nezaměstnatelnejch víc...

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz