Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od cover72 » pát 16.10.2015, 16:18

Int1m1thy píše:Zařízení pro uprchlíky: Nikdy jsem si nemyslel, že jako policista budu prožívat takové ponížení

http://uniebs.cz/informujeme/183-zarize ... prozivat-t
Objekt sice hezky vybaven, nicméně na počet dvaceti policistů nám přichystali pouze 6 postelí pro odpočinek.(...) Polovina střídajících policistů musela využít židle, z kterých si udělala postel, jako nutné zázemí na krátký spánek. Ve tři hodiny ráno mě ze spánku na židlích, přestože jsem byl oblečen, vzbudil chlad. Stejně tak mé kolegy. Takto unavení a vyčerpaní jsme šli do chladného počasí, kdy k ránu již začínalo mrznout.
(...)
Je mi jasné, že jsme vázáni smlouvami a závazky v rámci nadnárodních právních vztahů a kriteria, jak se o tyto lidi postarat jsou nalinkována, ale není mi jasné, proč s takovým úsilím pečujeme o protiprávně konající lidi z třetích zemí a o naše policisty se nikdo nepostará ani z poloviny s takovou péči jako o ně.
Jsem odolní a zvyklí na lecos. Jídlo si přivezeme a spát umíme i v sedě, pokud to situace zásahu vyžaduje. Je ale nutné, aby se policisté budili zimou a nebylo o ně alespoň trošku slušně postaráno?
No, tak jako tam někdo navrhoval, na kvalitní teplé spacáky, aby v cimře neklepali kosu, bychom se těm policajtům složit mohli, ne :?: Na dvoudenním střeleckém výcviku se mi rozpadl starý spacák, musel jsem si koupit nový a bylo to nebe a dudy - a stál něco málo přes tisícovku.

Mám teď sice docela hluboko do kapsy, ale pár stovek bych vyštrachal i já.

Třeba Střelkyni, Čertovi, Jašíkovi nebo Johnymu Hawkovi bych se nebál ty peníze poslat jen tak s vědomím, že určitě dojdou ke správnému cíli. Myslím, že je tu známe natolik, že nemusíme blbnout s transparentními účty či byrokracií: stačilo by, kdyby se někdo ze známých tváří uvolil toho zhostit a ostatní mu poslali příspěvek se zprávou pro příjemce "na spacáky pro policisty v Drahonicích".

Spacáky snad do výstrojní kázně nespadají (a v případě taktické potřeby se dají rozzipovat a použít jako snadno odhoditelné deky), takže by to neměl být problém. Když začnem my, i když se na všech 26 spacáků nesložíme, třeba se přidají i další. "Lead by example". A minimálně by pro tam sloužící PČR mohla být vzpruha, když dostanou balík se spacáky s věnováním "od členů fóra MujGlock" a dlouhým seznamem nicků, které se na ně složily - vědomí podpory veřejnosti a tak :wink:

A je to každopádně něco konstruktivního, pozitivního a milionkrát lepší, než jen věčně skuhrat a nadávat na fórech na to, že se migranti kvůli mezinárodním dohodám mají lépe, než "naši".

Co vy na to?

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Brigadier » pát 16.10.2015, 17:27

Myšlenka dobrá. Jen mě tak napadá, jestli by spíše nestálo za to, to rozmáznout..? Nemocným budeme sbírat víčka, klukům sloužícím v Drahonicích se bude vybírat na spacáky a jednou třeba armádě každý přineseme hrst střeliva? :evil:

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od radim77 » pát 16.10.2015, 18:04

Armádě dáme k dispozici střelivo ale i sebe protože ty dnešní počty jsou fakt k smíchu nebo spíš k pláči.

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od diletant » pát 16.10.2015, 18:12

No myslim ze by se o ne mel postarat stat. Chapu ze je to masakr . zazil sem takto nespocet noci a zadny med . nicmene stat se klasika nepostara .tak je to na kazdem jednotlivci . bud chci komfort tak si za nej priplatim.
V praci pokud chci lepsi vybaveni a nikdo me ho neda tak si poridim lepsi.
Co díra to problém.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Pařez » pát 16.10.2015, 18:20

A nebo změním práci..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od cover72 » pát 16.10.2015, 18:40

Brigadier: Rozmáznuté to je, vždyť o tom vyšel článek, který cituji.

diletant: stát "by se měl" postarat o spoustu věcí; a tebe by zaměstnavatel opravdu nemohl "befelem ubytovat" na služební cestě mimo prac. dobu v cimře bez postele, zato ledové. To je podle mně docela rozdíl.

Pařez: vtipné. Zrovna ty, který se tu nejvíc ze všech pohoršuješ nad migranty budeš doporučovat policistům, že když jsou kvůli migrační krizi převeleni do nehorázných podmínek, mají od Policie odejít, jo?

* * *

Podívejte chlapi.


I v tom článku píší, že jejich nadřízení by jim pomoct chtěli, ale nemají na to rozpočet. To je prostě všude se vším: tolik lidí potřebuje tolik věcí, že na to nikdo nemá rozpočet.

Řešení je, aby konkrétní lidé přispěli svou troškou na to, co jim osobně přijde správné. Já třeba pomáhám křesťanským uprchlíkům v Erbílu, kteří si to vyžrali ze všech stran, i od kurdských nacionalistů: mohl bych vést vznešené řeči, ale raději jim pomůžu svou byť malinkatou troškou. Jenže když to udělá dost lidí, výsledkem jsou konkrétní zachráněné životy a zdraví. Přehrada se také naplní jednotlivými kapičkami deště.

A s těmi policajty v Drahonicích je to úplně to samé. Jak to vidím já, můžeme buď "fejsbukovat" - to znamená psát rozhorlené příspěvky kdo za co může, co by měli dělat všichni ostatní, nadávat státu, že nezajišťuje co by měl, dávat si lajky a mít ze sebe dobrý pocit, jak jsme to na internetu všem natřeli, nebo prakticky pomoct. Já jsem pro druhou možnost.

Plus si uvědomte, že tu nejde jen o materiální spacáky, ale i o to, co by takový dárek vyjádřil: že někdo oceňuje, co konkrétně tito chlapi pro nás dělají.

* * *


Tenhle nápad potřebuje jen tři věci:

0) Aby se tady dohromady dalo dost lidí, aby za to alespoň pár spacáků bylo. To se dá zařídit např. tak, že kdo chce pomoct, napíše to sem a bude se průběžně postovat "polo-anonymní" seznam se zkratkami, kolik tu někdo přislíbil dát v případě realizace a na kolik spacáků by to stačilo. Ať se uvidí, jaký je zájem a jestli má cenu něco řešit.

1) Aby se poté někdo z policistů, co chodí i sem, dal do kontaktu s těmi v drahonickém středisku a zjistil, zda stav nouze trvá nebo zda se to již vyřešilo a zda jim teplé spacáky přijdou jako dobrý nápad.

2) Aby se některá ze všeobecně známých a důvěryhodných tváří MG (jak jsem říkal: Strelkyně, Jašík, Čert, Johnny...) uvolila, že se chopí té neoficiální sbírky a koupí za to ty spacáky. (Nikoli já, aby bylo jasno. Vyhlašovat sbírku na svůj vlastní účet by smrdělo :D)

3) Aby se opět někdo s kontaktem na drahonické PČR sloužící v tom zařízení s nimi domluvil, kdy a kde si ty spacáky převezmou a někdo jim to tam dovezl. Kdyby nebylo zbytí, tak bych jim to tam klidně odvezl sám, ale to je ještě brzy řešit.

Pokud zájem nebude a já jsem s tím návrhem mimo, tak to prostě vyšumí. No big deal. Ale myslím si, že je tohle fórum velké tak, že se třeba najde dost lidí, kteří přispějí troškou, která těm chlapům převeleným kvůli imigrační krizi dodá vzpruhu na těle i na mysli.
  Kód:
Kolik by se vybralo pro drahonické v případě realizace? c. 200 R. 150 ========= SUMA 350 Kč → 38% spacáku
Naposledy upravil(a) cover72 dne pát 16.10.2015, 18:47, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Pařez » pát 16.10.2015, 18:46

cover: to není vtip,když tam všichni dají výpověď dostanou lepší podmínky :wink: Stát má na spoustu věcí, bude mít i na spacáky..

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od diletant » pát 16.10.2015, 18:52

Myslenka to je dobra to nerikam kdo chce tak prispeje . mam cetnika i v rodine ale proste jsou veci o ktere se ma postarat stat. Ze tomu tak neni to je bohuzel pravda . ale myslim ze ty co tam slouzej tak by mely vznest nadrizenemu stiznost a situace se mela nejakym sluzebnim postupem resit . to ze se cpe horem spodem do tech ,,chudaku co utikaj pred valkou,, to je smutne .
Co díra to problém.

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od mihlit » pát 16.10.2015, 19:16

Pokud se někdo důvěryhodný na realizaci najde, tak bych taky přispěl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od cover72 » pát 16.10.2015, 19:46

Aktuální stav:
  Kód:
Kolik by se vybralo pro drahonické v případě realizace? c. 200 R. 150 j. 250 ========= SUMA 600 Kč → 67% spacáku
mihlit: snad mohu prozradit, že Strelkyně by byla ochotná to zaštítit, ale samozřejmě to záleží jednak na tom, zda se najde dost potenciálních dárců a jednak na zjištění aktuální situace v Drahonicích od tam sloužících.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od S474N » pát 16.10.2015, 19:58

Asi bych nejprve doporucil zjistit realny stav. Za posledni dny mi neprislo, ze by byla nejaka extremni zima - natoz nekde uvnitr.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od cover72 » pát 16.10.2015, 20:05

Update příslibů:
  Kód:
Kolik by se vybralo pro drahonické v případě realizace? c. 200 R. 150 j. 250 m. 500 ========= SUMA 1100 Kč → 1 spacák a 22% druhého

Čert: to je jasné, to je ten bod 1.
Tyhle dvě záležitosti ale klidně mohou běžet paralelně a kdyby už chlapi v Drahonicích byli v pohodě, jednoduše nikdo nic nepošle a příslibem tady ve vláknu to skončí.

Na druhou stranu kdyby pomoct potřebovali, už bychom neztráceli čas a okamžitě věděli, kolik se toho sejde a kolik spacáků se jim může koupit.

A co do teplot - posledních pár dní bylo teplejších, ale u nás už jsme měli ranní mrazíky a teplotu minimálně okolo nuly, ne-li do minusu. A staré komunistické věznice nebyly stavěny jako zrovna teplá místa a kosu v nich klepali všichni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Int1m1thy » pát 16.10.2015, 20:09

nemel bych problem poslat nakou stovku... ale mam stim moralni problem... z meho pohledu nedelaji nic za co bych jim mel neco poslat... az se budou stavet bunkry nebo plot rad prispeju, pripadne na munici, termovize atd. ale na neco pro hlidace kdyz je stejne pak poslou dale do evropy nebo v horsim pripade pozadaj a dostanou azyl... :crazy:
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Pařez » pát 16.10.2015, 20:20

Ještě bych podotknul jen jednu věc a přestanu se coverovi s..t do sbírky.
Nemám nic proti těm mrznoucím klukům.Dá se říci, že svou prací zajišťují dohled,kontrolu a bezpečnost..
Nicméně nemohu dobrovolně(nedobrovolně jej podporuji díky daním) podporovat jakýkoli personál těchto útulků,protože pokud bude personál, budou i tyto útulky.A čím víc ochotného personálu = tím víc útulků..
Nechci tím nikoho demotivovat přispět,ale je dobré se zamyslet co tím ve finále podporuje..

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Carloss » pát 16.10.2015, 20:58

Dnes jsem poslouchal rádio... Musel jsem to přepnout. Imigrantům se zdarma poskytuje vyšetření, léky, operace. Srdce, hospitalizace, zápaly plic, vysoký krevní tlak. Tohle mě fakt nadzvedává. Já tu celý život platím daně (na ty, za ktré pojištění hradí stát z rozpočtu), platím zdravotní pojištění. Za léky platím jak mourovatej. A to ještě mi prakticky nic není. Ale je tu mnoho takových, kteří potřebují poměrně drahou péči. Jsou tu důchodci a další. Kurňa, pak přijde nějaký odkudsi a dostane to všechno grátis? Z mých pěněz? Ty jsem přeci dával na naše občany!!!

A teď zase spacáky? Nic proti klukův v aktivní službě. Ale podpořit je by znamenalo akceptovat, že stát bude prostředky vynakládat tam, kde nemá a ne tam, kde má! A to já teda fakt dělat nebudu.

To můžem rovnou všechny veřejné služby zrušit. Stát ušetří, bydou se moct snížit daně, nebo dát mnohem víc peněz na nesmysly. O bezpečí, o zdraví a vůbec se pak budem starat sami...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od pitt » pát 16.10.2015, 23:03

nepročítal jsem úplně všechny odpovědi.
Myšlenka dobrá, souhlas s tím že stát by se měl postarat a myslím že i na to jsou peníze...když na zlínsku vybuchovali sklady, tak o hlídkující bylo postaráno dostatečne.
Tady bych to viděl jako dočasné podcenění situace jak od policie, tak od policistů.
Osobně razím heslo "voják se stará, voják má" když někam jedu a více dní, tak logicky si zjistím co vše si mám vzít sebou a radši si vezmu něco navíc. Nechce se mi věřit že by neměli doma v rodině aspoň jeden spacák.
Mimochodem pokud by se dělala sbírka na spacáky, tak by jsme mohli vybrat víc a koupit jim tam rychlovarnou konvici, mikrovlnou troubu, elektrický přímotop a pár matrací, když tam mají jen 6 postelí a musí spát na židlích.
aby bylo jasno: práce řadových policistů si velice vážím, nicméně dělat sbírku a posílat jim spacáky ten problém nevyřeší...jen ho částečně utlumí.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od Carloss » pát 16.10.2015, 23:08

Ani ne tak utlumí, jako zakryje. A příště se to může stupňovat. Dalším možným řešením by bylo teda přispět na konkrétní věci, standardně hrazené z rozpočtu, ale o to znížit daně přispivateli.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od pitt » pát 16.10.2015, 23:14

Utlumi/zakryje ...... Mysleno stejne. O stupnovani jsem se ani nezminil....... Viz ostatni vybaveni :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od U.I. » sob 17.10.2015, 2:12

Přijde mi to úsměvné. Máme ve firmě málo aut... Zaměstnanci musí chodit pěšky nebo jezdit MHD - taky uděláme sbírku?

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacáky pro PČR sloužící v Drahonicích

Příspěvek od radim77 » sob 17.10.2015, 8:53

Chlapi souhlasím s váma ale tady by šlo o gesto a policisté by si asi řekli: stát na nás sere ale lidi nám daly tohle a pomohli.
Ono by se to mezi policistama rozkřiklo že jim lidi dovezli různé věci. A kdo ví třeba takové malé gesto zapříčiní že ti policisté budou myslet jinak a až jednou dojde na lámání chleba tak si vzpomenou kdo na ně sral a kdo jim byl ochotný pomoct.
Možná se mýlím ale podle mě se lidi musí semknout a začít si pomáhat když na nás stát tak sere a vyžírkům dává vše zadarmo ale my co platíme daně si to musíme zaplatit. Ten nezájem státu vidíte každý. Tak a teď do mě :)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz