Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » úte 24.11.2015, 23:36

vzhledem k aktuálnímu dění ohledně zbraní jsem začal pátrat co udělat proto aby "vše zůstalo při starým". takže jsem jako první věc řešil členství v LEXu. Nicméně nemám jasno v čem činnost tohoto sdružení spočívá.
první co jsem řešil : "Přihlaste se jako řádný člen sdružení LEX a získejte výhody pouze pro členy."
tak jsem pátral jaké výhody to má - takže můžu přispívat do fora a mám slevy u partnerů.....nic víc jsem nedopátral.

tak si říkám OK budu hledat v "aktivitách" - třeba je tam něco o tom jak lobují za střelce, atd.
"přednášky a semináře" : rok 2015 - 0
2014 - 3

fajn, takže "ostatní aktivity" : 2015 - 0
2014 - 2

LOS nepočítám neboť to neberu jako činnost která souvisí s "ochranou práv majitelů zbraní"

proto se ptám jaká je vlastně činnost sdružení?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od havran » stř 25.11.2015, 8:57

Mám to podobně. Stále nejak nevím a nemůžu dohledat, proč tam jít a co to mně, a nejen mě, přinese...

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od misch2 » stř 25.11.2015, 9:18

havran: Přinese to, nejen tobě, skutečnost že LEX bude mít větší členskou základnu, kterou pak může argumentovat při jednáních s protistranou (ministerstva, atd. ...). Na sdružení, které má 500 členů, nebude brát nikdo zásadní ohled. Na druhou stranu, sdružení které bude zastupovat 50 % celé střelecké veřejnosti, tedy několik set tisíc lidí, bude při takových jednáních ve výrazné výhodě.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » stř 25.11.2015, 10:48

Pittovi jsem ledasco osvetlil v SZ, poprosim ho jen, aby napsal svuj nazor, jestli to ma za nej vyznam nebo ne...
Nelze proste vykladat karty na stul v uzavreny hre...
Kazdoapdne jde jednak o to, aby LEX mohl rikat, ze zastupuje XX.XXX lidi, jednak o to, ze prime kontakty se lepe motivuji k praci urcitym smerem a ze kazdy clen ma zname, kteri pripadne maji zname a muze to znamenat blizsi cestu ke kdekomu... Vic to nejak rozebirat nebudu...
Jediny co... Snah o omezeni uz tu bylo dost... A presto se stale muzeme podivat do naseho trezoru a rict si, ze jeho obsah je mnohem zajimavejsi, nez obsah prumerne ozbrojenyho Anglicana...
A naproti tomu se muzeme podivat na statistiky a rict si uprimne a s klidnym srdcem: "legalni zbrane nejsou problem"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » stř 25.11.2015, 11:57

misch2: jenže to je právě to co není úplně vidět - myslím to že někdo s někým jedná...
pokud je to tak jak mi psal cmk, tak to svým způsobem má a dává smysl, ale z druhého pohledu....právě proto že většina práce není vidět a není presentována, tak se LEX ochuzuje o potencionální nerozhodné členy.

a jak psal cmk, známý má známýho a ten známy má kámoše.... to je super a cesta jak něčeho dosáhnout.
na srazu jsem se ptal jestli LEX má i nějakou "právní poradnu" - nemá a přitom by to při takovým počtu známých bylo tak jednoduchý.....

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jurda » stř 25.11.2015, 12:10

Členství vyjde na nějakých 300,- Kč za rok. Za to si kupuji hlavně pocit, že podporuji lidi, kteří bojují za právo lidí v čr držet a nosit zbraně, na mnohem vyšší úrovni, než nějací pisatelé různých článků na podporu držení zbraní.(mají pravdu, ale nekonají) Mám pocit, že LEX jedná a činy jsou vidět, viz předposlední novela o zbraních a střelivu. (ano pak přišel Brod, a je to zase...).Nebo viz třeba tato iniciativa ze strany EK. K tomu, aby mohli být bráni maximálně vážně, (o tom už tu psal CMK a Misch2) je potřeba, co nejvíc členů. To, že členství má výhodu v nějakých dalších slevách jde až na vedlejší kolej.

Pokud bych v průběhu členství nabyl pocitu, že nekonají tak jak by měli, je možné kdykoli členství opustit. Já si tedy plánuju do konce týdne zažádat o členství.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od jry2000 » stř 25.11.2015, 12:26

Je lepsi, kdyz za prava strelcu se o neco pokousi Lex nez Pitt s jeho diplomatickym jemnocitem.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Fox4077 » stř 25.11.2015, 12:32

Tak já taky něco za sebe.
Zrovna včera mi dorazil členský průkaz. Asi rok jsem koketoval se vstupem, ale vždy z toho nějak sešlo. Tentokrát už má nasr... rozhodla.
Prostě, když je někdo jediný o kom vím a je ho nějakým způsobem vidět, tak holt musím.
Je to podobný, jako u nás ve fabrice. Když jsem tam nastoupil, druhý den jsem byl v odborech. A taky jsem neřešil, jestli jsou k něčemu nebo ne. Z hlediska vyššího principu to byla povinnost. Po x letech jsem s nimi nespokojen, tak v prosinci jim s tím fláknu. Beru s sebou ještě několik lidí. A když se jó nase... tak si založím svoje odbory. Prostě je to má volba.
Členský příspěvek je 300,- na rok plus 100,- za průkaz. Já jim poslal 800,- tedy 400,- jako dar.
Ještě k té právní poradně. Měl jsem pocit, že kdysi jsem něco četl, že LEX má právníka, kterému při průseru může člen zavolat a ten mu poskytne prvotní právní rady. Bohužel to byl asi jen pocit, právník zatím, podle toho co vím, není.
Na druhou stranu by to zase neměla být tak zásadní komplikace pro to, aby nás to mělo odradit od vstupu.
Vždyť my nosiči vlastně stejně musíme být napůl právníci, lékaři, psychologové, ...
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » stř 25.11.2015, 12:38

no ty voe...odbory *78* *78* ....... tohle jsi mohl vynechat....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Fox4077 » stř 25.11.2015, 13:11

Ty asi nebudeš zaměstnanec, což? *41*
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » stř 25.11.2015, 13:20

Dříve jsem na LEX také brblal,ale díky nohu za něj :D Navíc došlo v posledních letech k výraznému pokroku v komunkaci a prezentaci :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » stř 25.11.2015, 13:25

ale jsem - jenže odmala jedu sám za sebe a za to co mám můžu poděkovat jen sám sobě.
Přijde mě divný schovávat svoji neschopnost do davu.....

to Pařez : já na něj nebrblám, já se ptám na reálnou činnost

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 24.10.2013, 8:37

Bydliště: Chrudim

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od LadaN » stř 25.11.2015, 13:34

Asi takhle .... lidé se o LEX začnou starat až když se objeví nějakej průser.
Je holej fakt, že LEX je tady jediná organizace, která oficiálně zastupuje vlastníky zbraní vůči tvůrcům legislativy. Já teda aspoň jinou podobnou organizaci neznám. Má historii, má stanovy, má víceméně všechno co je potřeba aby byla vůči médiím a úřadům takzvaně důvěryhodná. Nemá podporu těch co má zastupovat. To je smutný.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » stř 25.11.2015, 13:48

pitt píše: to Pařez : já na něj nebrblám, já se ptám na reálnou činnost
Řekněme,že je ze strany zákonodárců při tvrorbě zbraňové legislativy brán na názory a připomínky LEXu zřetel.Což není rozhodně málo..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » stř 25.11.2015, 14:44

Co se tyce pravnika...
Az budeme NRA :-) (velikosti), muzeme o necem takovem uvazovat (na druhou stranu doufam, ze nikdo neceka, ze za 300 rocne v tom bude i pojisteni pravni ochrany)
Do te doby alespon zprostredkovavame kontakt na nekoho, kdo:
- neni magor
- neni zlodej
- neni podvodnik
- je dostatecne vorachlej
- je gun-positive
- je nutna obrana - positive
A nejradsi bychom vytvorili sit podobnych pravniku - idealne 1+ na kraj...
Jenze tech pruseru se tady stave tak malo, ze proste nemame z koho overene vybirat - kdo by dokazal dolozit "to a to se mi povedlo tak a tak a koukam na to tak a tak".

Dlouho se zkoumaly moznosti pojisteni napr. vydaju na pravnika... To bohuzel nevyslo... I ti, co dolsi v jednani nejdal, narazili na neochotu, ze "by to mohl byt umyslny t.c. se zbrani" a to nikdy nepojisti.

---------------

Mozna jeste dovetek, ze vetsina prace neni videt... Jak uz jsem psal...\
Dusledky vetsiny prace si kazdy muze prohlednout ve svem trezoru :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pitt » stř 25.11.2015, 15:13

pojištění jsem v žádným případě nemyslel.
říkal jsem to i jako návrh na srazu..... mít telefon na někoho, kdo by mi v prvotní situaci poradil a poskytl " první pomoc" - o tom že by to dělal zadarmo, nebo že by to platilo sdružení napadlo ani slovo.

jak říkáš, práce není vidět, ja jednu stranu chápu, na druhou stranu proč nepřiznat že děláte "skrytej lobbing" :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od dali » stř 25.11.2015, 15:40

Pro zajímavost: bulettin LEXu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Bukowsky » stř 25.11.2015, 15:55

V LEXu jsem od té doby, co jsem dostal ZP - šel jsem do toho s úmyslem, který už tu byl v několika permutacích řečen. Dostat se mezi skupinu lidí, o jejíž hlas se lze v případě jednání, rokování anebo sepisování různých manifestů/petic opřít...
Jsem rád, že ta částka, ač malá, trochu pomáhá lidem, kteří se snaží na veřejnosti vystupovat za to, aby i ty naše trezory jednou nezely prázdnotou ;)

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Steiner » stř 25.11.2015, 16:53

dali: Pro zajímavost - ostatní veřejné bulletiny LEXu ;-)
http://gunlex.cz/o-lex/bulletiny-a-mate ... -materialy
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od dali » stř 25.11.2015, 17:10

Oops. Já už jsem tak zhýčkaný tím, že mi to chodí do mailu, že mě ani nenapadlo podívat se na web :oops:

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz