EU chce odzbrojit občany Evropy


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od pitt » pon 23.11.2015, 21:41

můžeš jim zavolat a přečíst jim to ;-)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Pařez » úte 24.11.2015, 7:05

Kdybych jim zavolal já, tak by celý proces urychlili... *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Int1m1thy » úte 24.11.2015, 21:19

G17gen4

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od pgsp » čtv 26.11.2015, 17:09

PROSÍM ŠIŘTE JAK NEJVÍCE MŮŽETE
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... lum-zbrani

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Erunamo » pát 27.11.2015, 10:16

Tak pry uz chytili paseraka, kterej dodal zbrane pro Pariz. Podle mluvciho predelaval plynovky na ostry:

http://zpravy.idnes.cz/v-nemecku-zadrze ... anicni_ert
Listina základních práv a svobod článek 23.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Pařez » pát 27.11.2015, 16:21

Europoslanci se společně vyjádřili ke směrnici o kontrole nabývání a držení zbraní
http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... ani-410239

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od cmk » pát 27.11.2015, 21:16

Par dnu uz ted komunikuju i s lidma z Bruselu a jsou mi davany pomerne zajimave rady a informace, jak to tam funguje...
Tenhle text, ktery vypada temer jako nadseny souhlas by ale v "evropstine" mohl uplne klidne znamenat "NESOUHLASIME".
Pry je totiz predevsim pro Anglicany typicke pro projednavani nejaky dementni smernice, ze se zvednou a zacnou mluvit. Pochvali navrhovatele za napad, pochvali samotnou smernici, pochvali vsechny, co do toho mluvi, pochvali ty, co do toho nemluvi a pak reknou, ze potrebujou nejakou malou informaci ke smernici (ktera je vzhledem k jeji nesmyslnosti nedolozitelna), nebo ze jen jedna drobnost se nelibi a ze se to v tomto stavu neda schvalit.

Nicmene - stale pro me Brusel zustava ne hlavnim mestem Belgie a Evropy, ale Spanelskou vesnici.
Naposledy upravil(a) cmk dne sob 28.11.2015, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Piggy » pát 27.11.2015, 22:55

V tom prohlášení europoslanců jsem našel větu:
"Jsme připraveni na základě odborné diskuse s experty zodpovědně posoudit návrh na rozšíření kategorie A (zakázané zbraně) o automatické zbraně, které byly přeměněny na poloautomatické, civilní poloautomatické střelné zbraně, které mají vzhled zbraní s automatickým mechanismem, a střelné zbraně spadající do kategorie A, které byly znehodnoceny, a podpořit ho pouze v případě, že se prokáže, že jejich legální držení je zdrojem nebezpečné trestné činnosti anebo se s nimi nelegálně obchoduje."
Po vložení do gůglpřekladače mi vypadl text:
"To už vám v té komisi dočista jeblo?"

Příspěvky: 9

Registrován: čtv 19.11.2015, 16:30

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od MacHead » sob 28.11.2015, 9:14

bratia, ja tam vidim v tom vyjadreni jasne stanovisko:
„a podpořit ho pouze v případě, že se prokáže, že jejich legální držení je zdrojem nebezpečné trestné činnosti anebo se s nimi nelegálně obchoduje.“

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Steiner » sob 28.11.2015, 10:24

typicky anglický gentlemanský přístup: pochválit, vyjádřit podporu a zároveň jen tak mimochodem podmínit nesplnitelnou podmínkou - good job a palec nahoru :twisted:

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od pgsp » sob 28.11.2015, 10:50

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Erunamo » sob 28.11.2015, 11:00

O tomhle jsem vůbec nevěděl:

http://www.lidovky.cz/policie-zabavuje- ... n_domov_sk

Má někdo zkušenosti jak to probíhá a jak to policie ohodnotí? Ne že bych doma něco se Slovenska měl, ale dalo by se z toho odhadnout jak by to případně probíhalo později.
Listina základních práv a svobod článek 23.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od cmk » sob 28.11.2015, 12:58

Jeste pred rokem bych si rikal: "At jdou do haje... Kterej vul by si kupoval expanzku, aby ji predelal a sel s ni neco vystrilet, kdyz z Jugosky a po Rusacich tady a po Lidovyvh milicich jsou zasoby Kalachu a Sa58 skoro bezedny i bez uprav"...
A ejhle, stalo se a je to pruser jako mraky. Pruser, kteryho se ted snazi zneuzit EK...

Ano, osobne proti expanzkam nic nemam a chapu kazdyho, kdo si to proste koupil proto, aby do toho dal slepy, zachrochtal si 2x na strelnici, pak si to povesil na zed a vzpominal, jaky to bylo na vojne...
Jenze jestli se z toho stal velkej business (a nejedna se o jednotlive kusy) proto, ze to nebylo udelany, jak to melo bejt a diky tomu to pouzivaj magori a diky tomu se to veze na nas, tak ten souhrn vsech duvodu dava rozumnej vysledek - posbirat to.
Jsem zvedav na postihy... Ja osobne bych lidi, co si to fakt koupili pro to, co jsem psal nahore nijak nepostihoval (prestupek na useku zbrani reseny domluvou).
O to spis bych urazil pazoury kazdymu, kdo si to prekopal na ostrou, zvlaste za ucelem, aby to pak nekomu prodal...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Pařez » sob 28.11.2015, 15:43

Brusel vytáhl proti zbraním. Průkaz bude třeba i na hračky a zapalovače

http://echo24.cz/a/izSAh/brusel-vytahl- ... zapalovace

Zajímavá je pasáž o činnosti známého vítače migrantů pana Polčáka z hnutí Starostové a nezávislí
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 28.12.2012, 17:57

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od frufru » ned 29.11.2015, 10:16

návrh usnesení sněmovny - tak doufám, že zvítězí konečně zdravý rozum

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... rojde.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od cover72 » ned 29.11.2015, 16:14

Sarah Parker je pracovnicí britské organizace "Small Arms Survey", která chce zakázat všechn zbraně všem civilistům na světě tím, že všem vnutí britské zákony o zbraních.

Nedávno se "vyznamenala" (SmArS, nikoli Parkerová) tím, že kritizovala americké vyzbrojování Kurdů proti ISIS a otevřeně napsala, že na všechny lidi, kteří se brání ISIS, by mělo být uvaleno přísné embargo na dovoz a prodej zbraní, protože by je Kurdové "mohli zneužít". Podle logiky Small Arms Survey si máme pěkně tiše stoupnout do kouta a nechat si uřezat hlavu - zcela oficiálně.

Ten italský univerzitní profesor, který je tam jako třetí z "expertních poradců", také pracuje pro "Small Arms Survey".

Příspěvky: 14

Registrován: stř 05.8.2015, 14:42

Zbraň: G22

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od FUBAR » ned 29.11.2015, 16:45

Tak mě napadlo. Neměla by trochu zafungovat i nějáka ta lobby ze strany výrobců zbraní apod. Je mi jasný že hlavní část zisku tyto firmy negenerujou z prodeje do civilního sektoru ale zanedbatelné procento to asi také nebude. Oproti třeba léku na rakovinu nebo alternativnímu zdroji pohonu by alespoň tenhle lobbing mohl bejt trochu ke prospěchu společnosti.

Příspěvky: 9

Registrován: čtv 19.11.2015, 16:30

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od MacHead » ned 29.11.2015, 17:49

na slovenskom Webforum.sk sme sa uz bavili o tom, ze najlepsia obrana by bol utok a tychto zmrdov poslat na smetisko dejin.

V predpisoch a kodexe Europskej komisie je jasne stanovene, ze komisar EK NESMIE konat v strete zaujmov a toto podla mna jednoznacne stret zaujmov je.

http://ec.europa.eu/transparency/regdoc ... N-F1-1.Pdf

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 05.11.2015, 17:51

Zbraň: G26, G17, G17L

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od drewid » ned 29.11.2015, 20:02

Útok bych si představoval jinak, pár dodávek s CZ a SK značkou před sídlem EK by nemusely vzbudit tolik pozornosti. Ale pro sichr volat "Alan´s snackbar" :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od pitt » pon 30.11.2015, 14:03

Pařez píše:Brusel vytáhl proti zbraním. Průkaz bude třeba i na hračky a zapalovače

http://echo24.cz/a/izSAh/brusel-vytahl- ... zapalovace

Zajímavá je pasáž o činnosti známého vítače migrantů pana Polčáka z hnutí Starostové a nezávislí

z FB pana Polčáka:
Stanislav Polčák

28 listopad v 9:58 ·
.

Poslední dny se na mě řada z Vás obrací v souvislosti s návrhem Evropské komise na změnu směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Je to dlouho očekávaný legislativní návrh, k jehož zrychlenému předložení došlo bohužel teprve pod vlivem nedávného teroristického útoku v Paříži. Tento návrh není přímým legislativním aktem, bude však v následujících týdnech a měsících předmětem důkladné diskuse v Evropském parlamentu a mezi členskými státy. Co se týče mého postoje k němu, považuji předložený návrh šitý „horkou nití“ za určitý základ pro další jednání, které by se podle mého názoru mělo však soustředit především na potírání nelegálního obchodu se zbraněmi. To je dle mého názoru ten hlavní problém, na který bychom se měli zaměřit. Jsem připraven diskutovat nad zlepšením kontroly a dohledu nad tím, jak je nakládáno s automatickými zbraněmi, které měly být znehodnoceny tak, aby nemohly být následkem případných dílčích úprav znovu zprovozněny. Ostatně k tomu jsem i sám vyzýval. Stejně tak jsem rovněž připraven na základě odborné diskuse s experty zodpovědně posoudit návrh na rozšíření kategorie A (zakázané zbraně) o samonabíjecí zbraně, které mají vzhled zbraní s automatickým mechanismem, i když se upřímně k této iniciativě stavím již teď negativně. Nutit občany odevzdávat doposud legálně nabyté a držené zbraně je hloupost. Cílem připravované legislativní změny musí být totiž zvýšení bezpečnosti evropských občanů bez zbytečných zásahů do úpravy podmínek legálního držení zbraní. Z tohoto pohledu také budu návrh EK posuzovat. Občan by měl možnost hájit svojí bezpečnost a své zdraví sám. Právo nosit zbraň je na jednu stranu velká zodpovědnost, na druhou stranu v ní také vidím i možnost aktivně zasáhnout do dění a... možná to bude názor trochu kontroverzní, ale psal jsem to již některým z Vás do zpráv a stojím si za tím, kdyby například při nedávném tragickém incidentu v Uherském Brodě byl někdo z přítomných ozbrojen a schopen zasáhnout, obětí mohlo být méně.
a dnešní rozhovor s jeho kanceláří mě příjemně překvapil....

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz