Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 211

Registrován: čtv 01.8.2013, 11:19

Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od MouseSentinel » ned 06.4.2014, 11:24

Ta moje taky hermexí jak blázen při mířence. Tak jsem jí teď nechal poslat na reklamačku do Brodu. Tak snad si tam s tím chlapci poradí:) A kdyby ne, tak vyzkouším zdejší návod:) Mohl by někdo prosím dodat nějaké foto co a kde přesně?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » ned 06.4.2014, 12:22

foto čeho ? Máš tam ten nákres přeci v návodu :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 211

Registrován: čtv 01.8.2013, 11:19

Bydliště: České Budějovice, Plzeň, Klatovy, Sušice

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od MouseSentinel » ned 06.4.2014, 13:11

Chápej, jsem technický antitalent a výkresů bych mohl bych mít hromadu a nic by mi to neřeklo:D Myslím foto přímo spoušťáku kde a co. Ale doufám, že se mi to po reklamaci už vrátí v cajku:)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » ned 06.4.2014, 13:26

no, jestli to nepochopíš podle obrázků v mym 1. příspěvku, tak to nepochopíš ani z fotek... Holt budeš muset přestat bejt technickej antitalent a trochu se kousnout a stát se aspoň polotalentem :D

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 23.10.2014, 12:05

Zbraň: G17 gen4

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od AsiJura » ned 01.3.2015, 12:59

Zdravím pánové,
prosím vás o radu, jestli někdo ví co s tím:

před dvěma týdny jsem koupil novou 858 a mám s ní docela dost problém. Není schopna pořádně vyhazovat prázdné nábojnice, nábojnice nevyletí ale zůstane seknutá závěrem v přední poloze. ze začátku to dělalo třeba 6x z 10ti ran, takže jsem si při prvních drillech musel půjčit zbraň od kolegy, ta moje byla nepoužitelná.
Pak jsem se radil s jedním starým mistrem u nás na střelnici, jestli to mám reklamovat a on mi říkal, že si to sedne, že je to tím, že je to nové.
Jenže včera na dalších drillech se objevovaly závady zase, sice méně, třeba půl dne nic a druhá půlka se závadama, a to jsem z toho vyprášil tak 400ks. S těmi samými náboji( zcivilněné Bulhary ze Zeleného sportu) v jiných zbraních problém nebyl. Pročetl jsem tady info o problematice hermexení, ale to je podle mě jiný problém, než mám já.
Proto jsem se do takové úpravy nepouštěl. Ale pokud myslíte, že to pomůže, hned se na to vrhnu.

Tak prosím moc o rady, nebo to snad budu muset dát puškaři, jenže mám teď v plánu tolik akcí, že se kosy nechci zbavovat víc jak na pár dní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » stř 30.9.2015, 18:51

dlouho sem tu nebyl (nepřišlo mi upozornění na mail) a tak máš nejspíš už problém vyřešenej. Nicméně, určitě to nemělo nic společnýho s hermexením. Coš ale neznamená, že to hermexit časem nezačne. Tu mojí úpravu můžeš klidně udělat i preventivně, nic tim nezkazíš.
Tvuj problém může mít spoustu různejch příčin, ale napadá mě jedna exotická - zmáčklej rám v místě spouštáku. Poznal bys to podle toho, že ti závěr při pohybu dozadu (a dopředu) drhne. V menší míře to mam na gazele, ale funguje to, tak to neřešim. Mohlo by to nicméně způsobovat menší razanci pohybu a tim pomalejší náraz na vyhazovač, kerej by nebyl pak schopnej udělit hilzně správnej švunk.
Další věc by mohla bejt moc velká těsnost komory (nepravděpodobný, jedině větší vrstvou tvrdochromu) kerá by zas brzdila vytahovanou hilznu (todle se mi pro změnu dělo u GSG5).

Příspěvky: 5

Registrován: stř 11.11.2015, 17:32

Zbraň: CZ

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Marfry » pát 13.11.2015, 18:05

Tak se mi po nějaké době objevil na CZ 858 hermex efekt. Podrobně jsem si přečetl všechny příspěvky, ale koukal jsem, že zde zmizeli fotky s dokumentací na odstranění tohoto efektu. Mohl bych vás požádat o znovu vložení? Jo a ještě jeden dotaz, vypozoroval jsem, že mi záchyt úderníku nezůstane ve stejné poloze a cestuje mi z leva doprava podél čepu a tím dochází k tomu, že ho nezachytí přerušovač. Částečně jsem to vyřešil vložením podložky na čep mezi záchyt úderníku a navařenou kostku co se nachází v CZ 858. Nemá ale někdo elegantnější způsob, jak zamezit pohybu záchytu úderníku?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » sob 05.12.2015, 19:02

sem tu chvíli nebyl a nepřišlo mi upozornění na příspěvěk, tak se omlouvam za pozdní reakci. Koukam že obrázky sou fuč a já ty původní v kompu nemůžu najít. Udělám teda nový a nalinkuju.
EDITa: našel sem v googlekeši
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od corwin.m » sob 05.11.2016, 12:51

Ahoj měl by jsem dotaz zda se s tím někdo z vás nesetkal?
Minulí měsíc jsem kupoval gazelu vz.58 a teď se mi stalo dvakrát doma že mi procvakla spoušť a úderník zůstal natažený a ani po opětovném natažení závěru nešlo spustit.
Takže nasledovala rozborka která šla samozřejmě dost špatně, ale povedlo se naštěstí.
Po rozebrání jsem musel šroubovákem přimáčknout to pérko na levé straně a zmáčknout spoušť a pak už úderník zajede zpět.
Poprvé na střelnici jsem dal asi 100ran a problém nebyl až teď doma se to stalo dvakrát.
Dnes jedu na střelnici tak uvidím zda to udělá nebo ne.
Za rady děkuji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » ned 06.11.2016, 15:30

nějak si to nedovedu představit, jaký pérko si zmáčk aby zajel zpět ? Napiš číslo dílu viz obrázek vejš.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od corwin.m » pon 07.11.2016, 16:33

Ahoj,
zmáčkl jsem pérko na levé straně u dílu 59.
ještě jsem na to koukali na střelnici a je tam velká vůle do stran nějspíše je to díl 51-přerušovač.
Když se přitáhl směrem ke středu tak to fungovalo dobře pokud se ale pustil tak v tom jen přeskočilo a přestal se pohybovat záchyt úderníku.
Každopádně by jsem to zvládl odstranit doma, ale zbraň je v záruce tak na to raději kašlu a dovezu jim to tam a popíšu jim o co jde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » pon 07.11.2016, 17:18

to je zajmavá diagnóza, neni mi jasný jak tam ta stranová vůle vznikla. To by musel bejt přerušovač z tenčího materiálu :shock: Kosu reklamuj samozřejmě když je v záruce, protože jediný řešení je asi novej díl.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od corwin.m » pon 07.11.2016, 19:07

Taky tam ten velkej vakl moc nechápu.Jestli třeba při předělávání z full auto.
Musel by jsem to leda rozdělat a omrknout jinak těžko říct.Zkusím se jich pak optat čím to vzniklo až se to vyřeší v rámci reklamace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » pon 07.11.2016, 20:59

vyndat spoušťák neni složitý, můžeš to skusit a vomrknout ještě před reklamací
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Návod na odstranění hermexefektu u klonů sa vz.58

Příspěvek od Chorche » stř 03.1.2018, 15:09

Vzhledem k tomu, že imageshack furt maže obrázky, pakliže by někdo chtěl použít muj návod a potřeboval k tomu obrázky, tak mrkněte sem http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... mex#p50304 tam se snad nesmažou.

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz