Odstřelovačka


Lovecké, sportovní (i "odstřelovačky") a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.6.2015, 11:40

Zbraň: Glock 19 Gen 4

Odstřelovačka

Příspěvek od XMike » pát 03.7.2015, 10:21

Zdravíčko. Chtěl bych nějakou odstřelovací pušku na takových 300-400 m. Po dlouhém zvažování si vybírám mezi Mosin Nagant a Kar 98. Lehce vítězí Mosin. Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti a rady a popřípadě i kterou variantu si vybrat. Můžete samozřejmě i další pušky vyjmenovat. Chtěl bych to na mířenou střelbu a v případě na obranu vlasti. :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Starosta » pát 03.7.2015, 10:37

Ahoj, v podstatě se tomu věnuje téma hned vedle: opakovaci-kulovnice-jakou-mate-t10025.html
Záleží, jakou přesnost na těch 300-400m očekáváš, kolik máš peněz na pořízení a kolik na provoz. Ani jedna z těchto flint totiž není žádný zázrak co do přesnosti...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Lock » ned 05.7.2015, 15:39

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Biggles » pon 06.7.2015, 12:21

Z ani jedný jmenovaný smysluplnou odstřelovačku neuděláš.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od cmk » pon 06.7.2015, 21:38

XMike píše:Zdravíčko. Chtěl bych nějakou odstřelovací pušku na takových 300-400 m. Po dlouhém zvažování si vybírám mezi Mosin Nagant a Kar 98. Lehce vítězí Mosin. Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti a rady a popřípadě i kterou variantu si vybrat. Můžete samozřejmě i další pušky vyjmenovat. Chtěl bych to na mířenou střelbu a v případě na obranu vlasti. :P
Marlin X7 + Optika Hawke Sidewinder ci Odeon - asi nejlevnejsi trochu funkcni konfigurace... (10+9 nove)

Nebo se jeste prodava jeste Savage Axis XP i s optikou v 1 setu asi za 13. Ale to uz je ku*va podezrela cena...

Raze .308 (univerzalni slusna sportovni i lovecka raze) nebo .223 (do toho sezenes levnejsi patrony, do tech 400m mozna jeste sportovne vhodnejsi, na "lov" uz to takovy stesti neni).

Nechci se Te dotknout, ale vzhledem k tomu, na co se ptas a jake davas moznosti, tak si myslim, ze i ta Savagka ti bude pro zacatek vice nez dostacovat...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od michalkolen » pon 06.7.2015, 22:00

Ahoj.take jsem se nedavno rozhodoval.samozrejme jde vzdy o penize.vzhledem k tomu jake zbrane jsi zminil ve svem uvodu,tak mi prijde,ze do toho moc zahucet nechces :) Ja jsem dbal na rady CMK a koupil razi 223. A lepe jsem udelat nemohl :D koupil jsem https://www.czub.cz/cz/catalog/364-kulo ... NATED.aspx a fakt super.
Tady je taky par malych tipu jakou-kulovnicku-pro-radost-a-v-jake-razi-t13355.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.6.2015, 11:40

Zbraň: Glock 19 Gen 4

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od XMike » úte 07.7.2015, 15:01

Děkuji za odpovědi. Mohl jsem doložit trochu specifikaci. Nejde mi o to na 300 m střílet do stejné díry na terči. Bohatě mi stačí trefovat se do terče. :D Peníze. No rád bych tvrdil, že peníze nehraji roli. Ovšem teď bych nechtěl dávat za to víc jak 10-15 tisíc. Samozřejmě bez optiky a příslušenství. Co se mi ale na Mosin líbí je cena, vzhled a hlavně to, že to používali za druhé světové války v opravdových bojích. Chtěl bych do začátku prostě nějaký kus něčeho, z čeho bych si párkrát picnul do roka, protože teď jsem časově indisponován a střelnice na dlouhou vzdálenost 200m + není ode mě nejblíž. A za rok za dva bych si ji nechal na památku jako má první puška, a koupil bych si pak nějaké dělo. (klidně i nějakou .50, i když střílet z toho bude problém :D) To záleží jak moc by mě to bavilo. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Starosta » úte 07.7.2015, 15:18

Pokud Ti jde o "dusi" a na presnosti nelpis (s cimz mam osobne problem se u odstrelovacky nejak srovnat), kup si klidne Mosina.
Ale proti dnesnim flintam je to ausus.

A stejne jako svou prvni S120, o ktere se v osmnacti domnivas, ze ji nikdy - jako svy prvni auto - neprodas, rad po dvacitce strelis, protoze bude zabirat misto v garazi, tak se mozna toho vyjimecne osmatlaneho zeleza s dusi vzdas ve prospech neceho trojnasob presnejsiho za podobnou cenu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od cmk » úte 07.7.2015, 15:40

Starosto, zeptej se brachy, jestli uz mu vytvrdnul lak na jeho Skodovce :-) (kdyz tvrdis, ze starou skodovku neprodas) :-)

Jinak samozrejme ano, Mosin je "zajimavost" tim, v jakych valkach se s tim bojovalo. Ale je jich tu tolik, ze to tak velka zajimavost neni a stejne presne lze ve finale strilet s kosou...

Jen to nahozeni mosinem ramene, ktere pred tim mosin vyhodil - to u te kosy neni :-)

Pokud fakt jde o snahu neco trefit, dnesni nejlevnejsi opakovacky budou strilet presneji nez Mosiny.

PS: nejpresnejsi .223ky by mely mit lauf kolem 54cm.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.6.2015, 11:40

Zbraň: Glock 19 Gen 4

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od XMike » úte 07.7.2015, 16:01

Doobře, přiznám se, že jsem mohl dát lepší název tématu. Vhodnější by byla ostrostřelecká zbraň. Uplně nejvíc bych chtěl Dragunova. To původně taky nebylo pro snipery, ale pro ostrostřelce. Přitom její přesnost také není nějaká bezvadná. Ovšem to je do jiného tématu. Chtěl jsem ještě říct, že bych rád nějakou válečnou zbraň, která zažila válku. WWII, Vietnam, Záliv... Jak říkám, není to na to abych střílel skrz díry po výstřelech, ale abych měl co dělat abych trefil vůbec nějaký větší terč. na 100 M plechovky, a třeba na 300 terč o velikosti postavy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Starosta » úte 07.7.2015, 16:07

cmk: Jednak je takových individuí minimum, druhak měl k sentimentu důvodů víc, to jistě víš :)
EDIT: Jo a už je prej pryč...

Většina lidí ale klasicky prozře poté, co si pár měsíců/let z pušky nevystřelili a jdou ji prodat, protože je honí mlsná jinam.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od ZrušenýUživatel » čtv 09.7.2015, 19:13

XMike: Pokud ti jde aspoň trochu o výsledky, do roka a do dne budeš litovat vyhozených peněz. V USA to říkají ještě konkrétněji než u nás: buy cheap, buy twice. Plechovky v hrubých mířidlech neuvidíš. Dtto přesnost, s lacinou municí je to jak 7,62x39. Optika znamená usazení montáže, převaření kliky a najednou se blížíš ceně normální kulovničky.
Když chceš mocí mermo něco takového, zkus se podívat po K31 nebo Garandu od Bredy, s tím se dá aspoň střílet. Ideálně něco s dioptrem, pokud nechceš investovat do optiky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5

Registrován: čtv 12.11.2015, 17:34

Zbraň: Glock 17 Gen 3

Re: Odstřelovačka

Příspěvek od Coden » ned 13.12.2015, 10:18

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Dobrý den, ja planujem casom tuto sympaticku gulovnicku:

http://www.remington.com/products/firea ... ac-sd.aspx

Pravdepodobne, uz nebudem potom musiet po case kupovat inu.
„Vždy když ve vývinu civilizace přichází chaos, zbraň je jediná věc, která chrání tvou svobodu před otroctvím.“
„Kupujte hřebeny hoši, nastanou všivý časy.“ (Scharführer Schültze).

Zpět na „Opakovací“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz