Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 9:04

V tom je právě ta hloubka...rána jistoty je směřování zbraně do bezpečného prostoru a promáčknutí spouště. Kdežto já po kontrole zbraně zatáhnu závěr do zadu promáčknu spoušt a závěr spadne ze zbraně (blbě se to vysvětluje dělám tu rozborku jinak než většina lidí). Tedy mé promáčknutí spouště není rána jistoty ale úkon k tomu, abych sundal závěr ze zbraně. Prostě rána jistoty, když nosím IN mi opravdu nedává smysl.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 9:57

Aha a jak tu spoust promackavas, kdyz mas zaver vzadu? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 10:27

Tady to máš ve videu. Sem to pro tebe natočil :-).
https://www.youtube.com/watch?v=oAN3ArQ ... e=youtu.be
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 11:14

Slovy dustojnika nasi lidove demokraticke armady: "Chce se mi zvracet" *78*

Vic asi nemam, co bych dodal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 11:17

:)
tento postup je o tom, že ja tam 100% kontrola zbraně pokud to ojebete a necháte tam náboj jste DEMENTI a dobře Vám tak.

Nikomu to nenutím jen jinej úhel pohledu, mě to tak vyhovuje dělám to od začátku co mám Glocka a no problém, ale je to o tom nastavení té kontroly zbraně....pakliže to nemáte najeté mělo by se začít u té kontroly to je ta alfa a omega.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 11:22

Neni nahodou vyrobcem jasne dany postup rozborky? Mohu vedet, v cem je tento tak vyrazne lepsi? Nebo co te vedlo k jeho zmene?

BTW mozna si to neuvedomujes, ale takovahla kokotina muze mit vliv i na zacatecniky a lidi, co tomu nerozumi a vezmou to za validni informaci. Proto je nutno proti takovym kokotinam bojovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od reddog » sob 09.1.2016, 11:23

AY:
Na ten zpusob jsi prisel sam, nebo cizi inspirace?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 11:25

Hele na CD je taky výrobcem uvedeno NOSIT OUT! Mě to tak vyhovuje prostě tu ránu jistoty nedávám a tu rozborku když mám IN jinak než zmáčknutím spouště nerozebereš. Co tobě na tom tak vadí?
Znova opakuji kontrola zbraně musí být alfa a omega!!!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 11:26

AREYOU: a muzes nejak zduvodnit, co te vedlo k tomu naprosto zmenit postup rozborky?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 11:34

Na to jsem ti odpověděl, ve finále jestli dám ranu jistoty s nábojem v komoře do gauče nebo při mém způsobu do gauče a ještě asi poletí někam závěr...nevím co by to udělalo s nábojem v komoře je to pro mě stejné, prostě pokud jsem dement a nezkontroluji si zbran před čištěním dobře mi tak :-).

PS: ikaždej kdo si dělá ZP musí mít zvládnutou kontrolu zbraně stejně jako než vejdu do silnice se podívám na obě strany....prostě když se nepodívám srazí mě auto. Hele neberte to zase tak vážně je to jinej úhel pohledu kterej jste třeba neznali a ted ho znáte nikoho nikdo nenutí to tak dělat, takže klííídek kucíí.

Edit pokud to někoho pohoršuje klidně to smažte je mi to jedno.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 11:37

Ja nevim jestli mas problem se ctenim, ale ja se uz poslednich X prispevku neptam na ranu jistoty, ale na ROZBORKU.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Steiner » sob 09.1.2016, 11:38

Asi mam malou predstavivost nebo nedostatecne znalosti geniality konstrukce glocka ... ale .... mohl by mi nekdo zodpovedne rict, jestli glock vystreli, kdyz bude pri tomto zpusobu rozborky v komore naboj?

Edit: aha, AREYOU mezitim napsal ze je jedno, jestli nekdo vystreli pri rane jistoty, nebo jestli mu to vystreli pri rozborce, takze otazka je evidentne zodpovezena :mrgreen: , provadi ranu jistoty nebezpecnym smerem :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 11:46

Steiner
osobně si myslím, že pokud někdo OJEBE kontrolu tak to asi vystřelí nebo spíš bych řekl na 100% že to vystřelí. S ojebaním kontroly se ale u tohoto způsobu nepočítá...docela by mě zajímalo co to udělá.
Stejně jako nedívat se před vstupem do vozovky prostě jsou věci co když ojebete vám natlučou hubu :-).
Věděl jsem, že to přivodí rozruch neb se bude argumentovat s ojebanou kontrolou jj pokud ojebete kontrolu jste v píči stejně jako když vystřelíte do gauče a máte zdi ze sádrošu a v druhé místnosti někdo zrovna stojí u zdi!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od reddog » sob 09.1.2016, 11:54

AY:
Myslim ze se da takove tema rozebrat i bez p*** a oje****, sprosta slova fakt nejsou potreba.
Ja nahodou ocenuji, ze nejen na videu, ale i v textu uvadis, ze je to TVUJ pristup a zpusob. Nikdo jej nemusi zkouset ani pouzivat. Ja se jen trochu zpet ptal na to, zda to je tvoje vlastni invence, nebo jsi to nekde uz videl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 12:01

Tome,
já sem takovej zvláštní člověk takže, když si koupím zbran první co udělám, že jí rozeberu do poslední součástky a zajímá mě co a jak tam pracuje a jak to funguje takže sem během toho zjistil, že to tak jde a tak to používám. Má to výhodu v tom, že když klasicky promáčkneš spoušt a pak stahuješ ty dva čepy jde to dost ztěžka pokud si třeba žena a nemáš sílu ještě druhou rukou popotáhnout trochu závěr. U mého způsobu to jde cca o 50% snadněji takže to třeba moje přítelkyně zvládá a vyhovuje jí to taky (má 168cm a 55kg). naučil jsem jí to taky tak s tím, že sem jí taky naučil kontrolovat zbraň to je základ. A to nemá ZP prostě sem jí to naučil a občas jí testuji podám jí zbraň, aby mi jí podržela hned dělá kontrolu prostě je nadrillovaná to dělat...znova opakuji nemá ZP, takže mě udivuje, že lidi co mají ZP a ještě tady vedou debaty jaké pozitivum je mít IN a kdo nemá IN je vlastně imbecil a pak mají problém, že by mohli zapomenout pře čištěním nebo rozborce náboj v komoře :-) to je směšné...pro mě určitě. Pokud s tím máte problém naučí Vás to i moje přítekyně a to nemá ZP.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od reddog » sob 09.1.2016, 12:15

AY:
Tak spravne poucena a naucena partnerka bez ZP je velmi dobry pristup. Chapu i to, zes ji naucil svuj postup. U mne problem nehledej, je mi vcelku jedno, jak rozebiras zbrane. Ja pouzivam svuj zpusob, tvuj vyzkousim, mozna mi i sedne. A prave proto jsem se ptal na puvod te invence. Cekal bych, ze ten zpusob uz nekde drive uvidim primo od Glocku nebo od nekterych zbrojiru. Nevidel jsem a proto jsem se ptal. Jde o to, ze je s podivem, proc to Glock nekde neprezentuje jako alternativu. Netvrdim ze maji ve fabrice patent na vse, ale vyrobili tu zbran a maji ji znat do mrte.
Takze osobne s tim problem nemam, takze mi to tvoje partnerka ukazovat nemusi :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » sob 09.1.2016, 12:57

Tak ja nevim, ale doporuceny postup rozborky mi prijde naprosto v pohode a zvladne to i male dite:
:arrow: https://glockparts.com/Content.aspx?PAG ... isassembly
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 10

Registrován: pát 25.12.2015, 18:14

Zbraň: velký pyj

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od kolemjdouci » sob 09.1.2016, 13:12

To pak muzete toho glocka slozit rovnou s nabojem v komore, abyste si usetrili natahovani zaveru :lol:


Skoda, to jsem chtel AOTS navstivit. Ale asi radsi vemu Crywolfa. Bude to levnejsi a nauci me totez.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » sob 09.1.2016, 13:16

kolemjdouci
:-) mě to tak vyhovuje nikoho to nenutím tak dělat. Pokud se vám to nezdá tak to nedělejte, ale aspoň jste si odnesl, že to tak jde. Jestli půjdete na kurz ke CW dejte mi info přidal bych se :).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: čtv 24.4.2014, 8:33

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od tslaby » sob 09.1.2016, 13:52

AREYOU: Omluvám se, že se tak ptám, ale v čem je rozdílné, když provedeš takto svoji rozborku zbraně i s kontrolou, oproti tomu, když někdo zbraň zkontroluje stejně, podívá se do komory, pohmatem do šachty i komory zjistí nepřítomnost náboje v komoře, vypustí závěr, ale promáčkne spoušť ještě před stažením rozborného segmentu? Při tvém způsobu rozborky taktéž musíš mířit do bezpečného prostoru a taktéž mačkáš spoušť. Nechci se určitě nijak přít nebo se hádat, ani tě kritizovat. Jen mi přijde, že sis stejnou věc akorát jinak pojmenoval.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz