Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » sob 15.12.2012, 7:08

Alci
k tématu jak na holky :D se dá vést zábavná a obsáhlá debata, ale asi ne v tomto vláknu, aby jsme nebyli OT, ale to že se holky dají balit a ukecat je jen tvůj sebeklam vsadil bych se s tebou, že holka která nebude navazovat oční kontakt (tedy nemá o tebe zájem - nelíbíš se jí) neukecáš, protože ti k tomu ani nedá prostor, ted se tady bavíme o holce která o sobě ví, že je atraktivní není to debata o holce o kterou nikdo ani nezakopne, protože ta je ráda, že aspon někdo má zájem, ale moje zkušenost (jsem již trochu staršího data) kdy jsem všechny holky oslovoval a vše si zařizoval takzvaně z očí do očí to většinou takto platilo, ale uznávám, že v dnešní době kdy se většina lidí seznamuje přes chat seznamku atp. to může být jiné, ale vracíme se k té sázce...tedy mluvíme o atraktivní dívce která sedí někde v (pizzerie, bar, diskoteka atd.) nenavazuje s tebou žádný oční kontakt, tak tu ukecáš? Pokud ano tak založ vlákno "jak na ně" a podrobně popiš?!

Vybral jsem tvých pár vět a pokusím se k nim vyjádřit.
"Vetsina utoku zacne bez pohledu do oci" nevím kolik jsi toho prožil nebo zažil, ale pokud se udeme bavit o normální rvačce na ulici, diskotece atd, tak vždy to začne pohledem a jako první věta většinou padne "...co čumíš, kokote atp. " nebo "...máš problém, vole"
"Ale kdyz mu pujde o neco co mas ty, nebo o neco cos mu udelal, tak mu to bude jedno" ano pokud tě bude chtít někdo zmasakrovat nějakej (Ted Bundy) a vybere si tě tak jeho útok bude nečekanej a do zad - to je ale mimo debatu v takovém případě jsi v prdeli a nemá cenu se o tom bavit, platí i vpřípadě, že tě jde někdo s úmyslem zmlátit (dlužíš jeho holce peníze atp) tady taky nevíš a takovejhle útok nebude mít klasickou "předehru"
"V ocich to neni. Je to v celym tele" v očích to je s tím nesouhlasím, ano máš pravdu, že postoj gestikulace - prostě řeč těla je důležitá - pokud ti někdo řekne "máš problém" a ty na to zareaguješ tak, že před ním uděláš rožtěp alá Van Damme a hned se postavíš do boxerského postoje s rukama u brady myslím, že boj je u konce a k ničemu nedojde, ale zpět na zem kolik z nás udělá rožštěp? Správně si napsal, že je to i o tom jak mluvíš, nevím co máš za sebou nebo coszažil, ale pokud jde o mne tak v situaci kdy šlo do tuhého jsem byl plnej adrenalinu a na nějaké filozofické debaty jsem neměl jelikož jsem byl rád, že vůbec vnímám co ten druhej vůbec říká a když už se držíte nebo žducháte tak padají jen krátká slova jako (co je, vodpal, tě zabiju) a tak podobně.

K očnímu treninku a jak to kdo vnímá jsem řekl si myslím dost (taky jsem si dost poslechl) a nemá cenu se k tomu vracet aspoň pro mě (jelikož se k tomu vždy přidá i něco dalšího co má podtext).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 7:56

AREYOU píše:Alci
...tedy mluvíme o atraktivní dívce která sedí někde v (pizzerie, bar, diskoteka atd.) nenavazuje s tebou žádný oční kontakt, tak tu ukecáš? Pokud ano tak založ vlákno "jak na ně" a podrobně popiš?!
AY:
Tak bacha, aby to doma nahodou neostalo nepochopeno tvou drahou polovickou, muhehehe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » sob 15.12.2012, 9:39

Alci píše: A chytnes na nej spis panovacnou sobeckou holku, ktera si sama vybira co je pro ni nejlepsi.
reddog v tom to měl Alci pravdu :D přesně to mám doma :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 10:05

AY:
No zas na druhou stranu muzes ocnim kontaktem (prikazem podprahoveho vnimani) zahajit doma vyssi level, hehehehe.
Jinak, nesouhlasim s tvrzenim, ze ti pohledem uhnou slabe ovce. Jenom tim zjistis, kdo je zvykly jit primo a kdo naopak umi i taktizovat. Preci jen, nedojde-li ke konfliktu ihned, pak je lepsi si pripravit vyhodnejsi pozici, klidne i za cenu ustupu. Si myslim, ze doma taky vycitis, kdy ti pohledem saň dava jasnou informaci o chuti konfrontace a ty radeji zatnes zuby, bo okamzita hadka pred tchyni by nemusela dopadnout ok ;-)
Tomik
Naposledy upravil(a) reddog dne sob 15.12.2012, 12:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » sob 15.12.2012, 10:10

reddog
to je věc názoru a toho kdo doma nosí kalhoty a kdo kalhotky :D. (reakce na tchýni a saň) *4*
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 12:03

Muhehehe
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od S474N » sob 15.12.2012, 19:21

AREYOU: takze tchyne kalhoty a san kalhotky? A ty nosis sukenku? *88* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 19:30

No presne v duchu poznej sveho nepritele. Jojo, tata mi rikal, neber si skaredou a hasterivou zenskou, nikdo ti s ni nepomuze, hehehe.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Lars » stř 13.1.2016, 20:00

Dneska jsem na jednom fóru narazil na níže uvedené video a vzpoměl si přitom na jednu už dosti dávnou dobu ohledně deeskalace hrozícího konfliktu a principu odstrašení (jak jsem to tehdy nazval). Myslím, že na tomhle videu se každý může sám názorně přesvědčit, jak přesvědčivý onen princip odstrašení může být.
https://www.youtube.com/watch?v=jZjfMpZqyhI
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od cover72 » stř 13.1.2016, 23:33

Tohle ale není žádná deeskalace: ti gangsteři (to se jinak nazvat nedá) se nesnaží o žádný "shadow dance", ale otevřeně vyhrožují a jenom čekají s tím posledním, skutečným výpadem na známku slabosti - principielně podobně, jako když český trotl naznačuje údery pěstí.

Tohle už je normální NO, akorát zatím ve fázi "hrozba zbraní".

Je z toho vidět, že palná zbraň je to jediné, co na tyhle grázly platí (ale člověk to nesmí přehnat, protože i tak zkouší a testují, zda má strach; osobně si myslím, že kdyby tu zbraň tasil a začal s ní mávat, mohli by klidně zaútočit. Takhle - připravený, ruka na zbrani, jasné povely - dával najevo, že má kontrolu nad situací, ale nepanikaří.)

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Erunamo » čtv 14.1.2016, 7:36

To video by se hodilo i do temata o uprchlicich, ale jinak smekam pred chlapem. Udrzel nervi proti tolika grazlum, kteri se evidentne nechteji nic jineho nez se porvat.
Listina základních práv a svobod článek 23.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Rough boy » čtv 14.1.2016, 7:40

cover72 píše:... dával najevo, že má kontrolu nad situací, ale nepanikaří...
To se mi líbilo, neřval zbytečné výhružky, nemával kvérem a čmoudi to nakonec zabalili. Chápu, že někdy se to bez hlasitých opakovaných výzev "mám zbraň, budu střílet" neobejde, už jen kvůli vytvoření svědků, ale tady to bylo prostě bez zbytečně unáhlených kroků a průchodu emocí. Pouze suše konstatoval, že má zbraň. Tohle je podle mě elegantní vyřešení.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Lars » čtv 14.1.2016, 15:45

Cover - můžeme tomu říkat jak chceš, pro mě jde o jednoznačný případ odstrašení, a pokud si projdeš vlákno zpátky na počátek (stačí první strana), nějak takhle jsem svůj názor tehdy prezentoval - suché a jednoduché konstatování: mám zbraň a jsem připraven ji použít.

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od jajirka » čtv 14.1.2016, 18:30

Co myslíte, uhrál by to na NO, kdyby začal střílet a dejme tomu jen by toho s baseballkou postřelil a ostatní by zdrhli?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od jry2000 » čtv 14.1.2016, 19:00

V CR ne.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Rough boy » čtv 14.1.2016, 19:42

Jajirka: tady máš odpověď od člověka, který se takto musel bránit proti noži a uhrál to. Což je v podstatě fuk, v tu chvíli je baseballka klasifikována jako zbraň, stejně jako nůž . Je to řečeno v čase cca od 14:30, nicméně doporučuji shlédnout celé:
https://www.youtube.com/watch?v=TIkZ2nKrceo

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 26.12.2013, 17:22

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Melchisedech » pát 15.1.2016, 8:59

Ono vždy záleží, kdo má v tvém případě na sobě fialový talár. Já si myslím, že zde útok přímo hrozil. Obecně by zřejmě rozhodoval počet výstřelů a také část těla, kterou by obránce zasáhnul.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od dave1354 » pon 18.1.2016, 11:02

Lars píše:Cover - můžeme tomu říkat jak chceš, pro mě jde o jednoznačný případ odstrašení, a pokud si projdeš vlákno zpátky na počátek (stačí první strana), nějak takhle jsem svůj názor tehdy prezentoval - suché a jednoduché konstatování: mám zbraň a jsem připraven ji použít.
A tady se ti snaží vysvětlit, že je to protizákonný, a až narazíš na týpka, kterej bude magor/zfetovanej/nemá co ztratit, prostě to pro tebe dopadne špatně. Tohle video, který probíráte, je víceméně jasný -- ve chvíli, kdy jsem na jasným ústupu a někdo za mnou popobíhá s baseballovou pálkou, je rozhodně namístě ukázat, že já nemám v arsenálu jen útěk.

Ale před tím, když ty páprdové jen postávali, měli blbý řeči, to byl přesně ten moment, kdy ukázat zbraň by byla chyba. V té natočené situaci (útočníci byli ochotni utýct) by to nejspíš dopadlo dobře, i když protizákonně; v jiné situaci by to mohlo dopadnout daleko jinak.

Mělo by v první řadě jít o deesakalaci, tedy udržet se na hraně kdy neukazujete ani přílišnou slabost (= blbej kdo dává, blbější kdo nebere, útok) ani přílišnou sílu; ukázka přílišné síly funguje pro slabší jedince, nicméně pro spoustu jiných povah je to jako červená hadra na býka.

Pro tyto povahy je jediný východisko to, co jste probírali na začátku, tedy ty různý tanečky a nesmysly okolo. Jde prostě o to zlounovi ukázat, že víte, o co jde a zároveň ho přesvědčit, že to za tu námahu nestojí; k tomu navíc ale musíte JEMU nechat volnou únikovou cestu bez ,,ztráty hrdosti''. Tím hůř, jde-li o bandu, a vytahuješ se před jejich vedením..to pak musí mimo svou osobní hrdost řešit i postavení v bandě.

K tomu nemožnosti ústupu s děckem -- já nevim, kdo máte děcka a kdo ne, ale osobně fakt nemám problém se i s kočárkem 100 metrů před někým otočit čelém vzad a jít do hajzlu. Zas tak těžký to není a nevěřím tomu, že je to u nás tak špatný, že by nás pak někdo pronásledoval (kór takovou rychlostí a v tak debilní situaci, že by fakt NEŠLO utéct!). Stejně tak nemyslím, že je to u nás tak blbý, že zahnu za roh a budu uprostřed novoroční bitvy sousedních gangů.

V neposlední řadě -- víš, co bych já, jako hlavní gauner v místní bandě udělal potom, co by na mě někdo takle ,,poodhrnul''? Nechal bych ho zahnout za první roh, a tam ho zpozarohu přetáhl vodovodní trubkou. Děkuji za zbraň a dobrou noc. Eventuálně zjistil, kde bydlí a koukl se, co dalšího tam má. Eventuálně této zkušenosti využil kdykoli později..

Prostě.. zbraně se ukazujou až když to FAKT jinak nejde (viz například to video).
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od john.hawk » čtv 21.1.2016, 17:05

ano umění hrát tělem se obecně moc neučí.. někdy je dobrý to zahrát, stejně tak dobrý je rychle poznat že moje etýda nefunguje a přešaltrovat ihned na jiný level..
je to na delší diskuzi.. skusím to votevřít na srazu 2016 a dát pár tipů..s názornou ukázkou.. :wink:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz