Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o stře


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » čtv 28.1.2016, 17:08

dave1354:
Mne treba nevysiras. Klidne pis dal. Vubec nevadi, ze prezentujes svuj nazor. Ale nechtej po vsech ostatnich, aby bezvyhrad prijimali tve videni. Je velika skoda, ze spolujezdkyne zaplatila svou (moznou) nerozvaznost zivotem. Treba to ani nebyla nerozvaznost, jen souhra nahod, kdy nebyla viditelna pro oba policisty. Pevne verim tomu, ze pokud by strilejici policista videl dalsi osobu, nejspise by nestrilel. Nedelal bych ze zasahujiciho policisty frustrata, ktery si hral na divoky zapad. To zavani spise tim, ze se spise snazis jeho jednani osobne shodit. Vyhodnotil situaci a strilel. Take si mi nelibi strelba na odjizdejici (prchajici) auto, ale toto je na vysetrovatelich.

Skoda zbytecne zmareneho zivota. Jednoznacne za sebe rikam, ze jde za tim "ridicem". At uz si myslime cokoli, pokud havarujete jako ridic, budete popotahovan i za zraneni spolujezdce. Je zde dana jasna odpovednost v danem pripade.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » čtv 28.1.2016, 17:24

Předně děkuju za normální argument.

Hele já beru, že se to auto asi snažil zastavit -- ale střelbou? Jakou pravděpodobnost bys dal třeba ty sám sobě, že trefíš ujíždějící auto do gumy? Zezadu, v nervech z toho, že mě málem přejel? Já bych sám sobě dal tak 5% a to myslím, že mám nastříleno víc, než ten policajt (a většina ostatních, co jsem tak slyšel).

Dle mýho neměl vůbec vylejzat z auta a už vůbec nestavět se před něj (pokud teda jejich auto nebylo dál provozuschopný -- to jsem z toho článku ale nepochopil). Zastavit auto jednou policejní oktávkou neni vůbec prdel, nicméně je to mnohokrát pravděpodobnější, než střelba a hlavně tím ohrozí násobně míň.

reddog: šak já nechci abych tu byl za neomilnýho boha, ale jako to co psalo těch pár lidí podemnou..no.

Jinak s tou odpovědností, ano, havaruje řidič, může za to -- ale přes všechny jeho trestný činy na tu babu nestřílel, takže její smrt na krku fakt nemá. I kdyby ten policajt střílel v obhajitelné situaci, stejně bude mít na sobě vinu za zabití z nedbalosti, jako my bychom měli na krku zabití z nedbalosti, kdybychom při zabití teroristy trefili 5 dalších civilistů. Dá se to hodit klasicky KN nebo NO, pokud tomu odpovídá..

Asi už toho nechám, nic novýho nevymyslíme, policajtovi jak sem psal toto fakt nepřeuju ale jen bych rád, aby to jeho kolegové nedělali dál takle blbě ale aby se ti, kdo to změnit můžou chytli za nos a začali s dopravákama trénovat zastavování aut tak, aby nejlíp NIKDO nepřišel k úrazu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » čtv 28.1.2016, 17:59

Dave1354:
To s tou odpovednosti jsem napsal schvalne. Jednoznacne si stojim za tim, ze mel zastavit. Treba uz jen proto, ze ta zena mozna ani nemohla vyjadrit dostatecne svuj nazor - nezucastnit se tohoto riskantniho kousku a nespravneho jednani (pokracovat v jizde). Navic pod argumentem predesle strelby (pred opakovanim strelby na prchajici vozidlo). Proste byla "jen" vtazena do deje. To, ze policista vyhodnoti zakrok na strelbu, to fakt neni zadna pr..l, protoze sam vi, ze to bude mimoradka takjakotak. To, ze situaci chce resit vystoupenim z vozu a vystavenim sebe pro duzaznost pozadavku, to je naprosto v poradku, pokud to tak vyhodnoti. Zvolil si zamestnani, ve kterem vedome dava do "hry" sve zdravi a zivot prakticky kdykoli a v zajmu statem chraneneho zajmu. Klidne i tebe nebo mne. Rady jak vozidlo zastavit ci blokovat jsou hezke a stoji za zverejneni, prostudovani, aplikaci. Jenze momentalni okamzita reakce - vyhodnoceni krizove situace - to proste stale zustane na pripravenosti, intelektu a momentalni dispozici kazdeho jednotlivce v terenu. Nejsem nadsen z toho, ze zemrela pro mne cizi zena. Byla neci dcerou, mozna matkou. Netesi mne ale ani fakt, ze se na cestach mohu potkat se zfetovanym hovadem, diky kteremu mohu zarvat ja nebo mne nejblizsi. jenze tyto veci se deji. Prusery diky hovadum nastavaji a nastavat budou. Osudem pak je, pokud se nas primo dotknou, pruserem pak je navic to, ze nas i postihnou :(

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » čtv 28.1.2016, 18:16

Víš co, já mám problém uvěřit tomu, že řadovej dopravák je schopnej udělat správný rozhodnutí, přesně jak ty říkáš, být si vědomej možnejch následků. Vím, co za lidi šlo třeba od nás ze školy k PČR a bohužel většina dopraváku se kterejma jsem se potkal byli fakt esa. Teda.. obecně policajtů, který jsem potkal. Třeba ti poslední, co mě v 6 ráno čekali ve vestibulu budovy kam chodím pracovat; je to u široký čtyřproudovky, za kterou je užší odbočovák, kterej se prostě chodí na červenou, anžto tam nic nejezdí a čekáš jak debil další dvě minuty na zelenou -- byli tam tři a všechny vychytávali, odhadem 300 lidí tam ráno projít musí. Místo toho, aby šli (že se opakuju) pomáhat. Fakt mám prostě problém, že toto je slušnej člověk, že toto je člověk, kterej se je ve vteřině schopnej rozhodnout správně a následně nic neposrat.

Takže k tomu, že tě může potkat zfetovanej debil, může tě pak následně zastřelit unáhlenej policajt..

No a že zfetovanej debil nezastavil, to je samozřejmě jeho chyba -- akorát se asi neshodnem v tom, že policajt se rozhodl správně a vůbec ne v tom, že by za to neměl nést následky..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » čtv 28.1.2016, 18:30

Jeho rozhodnuti se rozebira dlouho. Vzdy budou hlasy pro i proti. Nelibi se mi fakt, ze pri zakroku zemrel clovek, ktery prakticky aktivne do situace nezasahoval (toto se domnivam, situaci uvnitr auta neznam), ale tim kdo zavdal pricinu k vyhroceni situace byl ten ridic. Do smrti bude zit s vedomim, ze svym nespravnym chovanim a opakovanym nespravnym rozhodnutim, zapricinil (za mne zpusobil) smrt jineho cloveka. Bohuzel, policista je v tomto dost podobne s vedomim, ze diky rozhodnuti strilet, zemrel clovek.

V kazdem pripade je nutne, abychom si dokazali i z tohoto pripadu vzit neco duleziteho. Spravne zvazit dusledky svych rozhodnuti. Zadna takova smrt nema byt zbytecna. Kazda ma ukazat, co muzeme zlepsit, co muzeme zmenit.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Jurda » čtv 28.1.2016, 18:54

Reddogu, téměř ve všem se s tebou dá souhlasit a obdivuju trpělivost s házením hrachu na zeď. Aniž bych pana Hlinovského znal, troufnu si tvrdit, že se s vědomím, že zapříčinil svým jednáním smrt člověka, už dávno vyrovnal. Z popisu celé situace soudím, že je emočně i inteligenčně vyzrálí asi jako můj křeček...

dave1354: díky za vysvětlení tvého zanevření nad policií... já si vždycky říkám jestli bych neměl na červenou přejít, ikdyž je neděle večer a prázdná vozovka...vždycky jako debil čekám ty max dvě minuty... Začnu chodit na červenou a běda těm hnusným fízlům jestli mně budou chtít dát pokutu A.C.A.B. :lol:

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » čtv 28.1.2016, 19:08

Moc ti nerozumim, nejdřiv se mnou souhlasíš, pak jsem sluníčkovej dealer a pak je lepší dodržovat i ty nejzbytečnější zákony.. jako to mám bejt rád, že tam ty tři blbečci (v tomhle případě fakt lepší jméno nemám) stáli a všem zúčastněným normálním lidem dávali najevo, jak jsou nad nima? To je totiž přesně to, co tam dělali..zloději, úchyláci ani vrazi tam fakt nepracujou, takže prostě chtěli buzerovat normální lidi.. Co si o takovejch lidech pak mám myslet.. ale to jsme mimo théma:)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » čtv 28.1.2016, 19:09

Svedomi dostihne kazdeho. Nezna hranice. Ve svetle chvilce trefi i toho, jenz pozbyl rozumu. Je to forma trestu.

Jurda:
S prechazenim na cervenou jsme tady uz diskutovali a mozna bys mel vedet, ze jsem nekterymi povazovan za PSVB a pohunka totalitniho usporadani. Tak jen abys neslapl vedle :wink: :mrgreen:
Nejsem rad za preslapy policistu. Rad bych videl respekt pred uniformou a zakonem. Nikoli kvuli represim, ale kvuli uvedomeni si faktu, ze lide obecne urcite mantinely proste potrebuji. zaroven bych ale rad videl policisty, kteri nejsou poplatni politickemu tlaku a zaroven jsou emocne a profesionalne natolik na urovni, aby svou praci vykonavali jen tim nejlepsim zpusobem. Idealne aby byli ihned a jen tam, kde jsou potreba.

Příspěvky: 33

Registrován: úte 29.9.2015, 9:37

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od dave1354 » čtv 28.1.2016, 19:40

Jo, pod to se klidně podepíšu..

Akorát jedním dechem musím dodat, že si nedokážu představit během následujících XX let návrat respektu před uniformou; pokud tu vůbec kdy byl, ale jak pamatuju dědu, co říkával o 1. republice, tak snad jo...

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od pelanj » pát 29.1.2016, 9:44

Nebyl jsem tam, nevím. Ale kdyby na mě jelo auto, tak střílím na řidiče, ne na kola. Když jede auto pryč, tak střelba už nemá cenu - chápu, že v tom adrenalinu a zlomcích vteřin to zkusil. Byla to ale jednoznačně chyba.

Nedá se to úplně srovnat, ale připomíná mi to použití civilních aut lidských štítů na dálnici, aby zastavili kluka, co tátovi ukradl auto. To bylo taky hodně přes čáru.

Kdyby se u nás soudilo spravedlivě, tak se takovéto excesy jasně odsoudí a na druhou stranu by neměli být policisté popotahováni za oprávněné užití síly.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Tomak » pát 29.1.2016, 12:09

dave 1354 : fakt mi přijde úplně zbytečný cokoli ti psát :roll: ty přecházíš na červenou a nelíbí se ti, když tě u toho někdo chytí. Je to zbytečný zákon podle tebe. Ale ať je jakkoli zbytečný, zákon to je. A tím pádem se musí dodržovat. Jestli se dneska policajti vykašlou na přecházení na červenou, zítra můžou kašlat na výtržnosti, potom na znásilnění a nakonec i třeba na vraždy. Nejde o jednotlivý zákony, ale o zákony jako celek. A každej si musí vybrat, jestli je dodržovat, nebo ne. Jinak by to byl začarovanej kruh, odkud není cesty ven. Když budu chodit na červenou, porušuju zákon nebo vyhlášku a když mě někdo u toho čapne, zaplatím za to. Tečka. Protože jinak by z výše zmíněného zákonitě vyplynulo, že pak prostě nechají ujet takovýho debila za volantem, kterej může za nejbližším rohem fakt vjet do skupiny dětí. A věřím, že hned potom ty bys řval, proč ten policajt neudělal všechno proto, aby tomu zabránil. On je policajt proto, aby něco dělal, a ne, aby nedělal nic. Nezastávám se konkrétně jeho, ani jeho intelektu, ale snahy něco, za co je placenej, dělat. On každej umí křičet, jak je něco špatně a stěžovat si. Ale to nic moc neřeší. Jakmile se pán rozhodl neuposlechnout výzvu policisty k zastavení, sám sebe zbavil jakýhokoli práva na slušný zacházení a všechno další, co se stane, jde za ním. Podle tebe by si snad jestě mohl stěžovat na to, že musel jet rychle, protože ho honilo policejní auto a za další následky můžou taky policajti, protože ho neměli stíhat ?? Prostě se jednou rozhodnu kašlat na zákony, je to moje volba, tak za ní nesu všechny důsledky. Bez jeho jednání by se nic z toho všeho totiž nestalo. Takže ano, podle mě za smrt tý holky může rozhodně on a to ať byly okolnosti jakékoli. Rozhodně by to chtělo o dost zpřísnit zákony a to všechny. Kdyby totiž pán s jistotou věděl, že do něj můžou nasypat v souladu se zákonem pár zásobníků, tak by si určitě nějaký honičky s policií rozmyslel. Potom by nám tu určitě nejezdily zfetovaný hovada a podobný individua s třeba 10x vysloveným zákazem řízení. Nebo aspoň ne v takovým množství. Klidně se můžeš stát policistou a pracovat na zlepšení zevnitř.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » pát 29.1.2016, 13:24

Tomak:
Zprisnovat zakony? Myslim ze ne. A never ani tomu, ze pripadny "free fire" odradi idioty a lumpy od spatneho jednani. Mnoho lidi kona nelogicky a "nespravne". Vzdy se najde nekdo, kdo zakon prestoupi. Ani trest smrti za hrdelni zlocin neodradi kazdeho vraha. Excesy se deji.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Tomak » pát 29.1.2016, 14:15

Reddog : ano, dějí, ale stopro to odradí aspoň lupiče a násilníky amatéry. Ostřílený zločince samosebou ne. A tresty určitě zpřísnit. Já když vidím mladý kluky, jak hulí trávu a pak si sednou za volant, nejradši bych sám střílel !! A ještě mají řeči, že pokutu klidně zaplatí a je to v poho vole. Kdyby věděli, že přijdou o papíry a dostanou 20.000,- pokutu, většina si to rozmyslí...a tak je to se vším. Pokud někdo půjde udělat banku, tak samosebou počítá skoro se vším. Ale když budou všichni vědět, že pokud sednu za volant a budu mít víc než promili, perník, koks, nebo jiný sračky, dostanu 50.000,- a k tomu 2 roky na tvrdo, taky si jich to pár rozmyslí. Každej takovej může teoreticky nezabít pár lidí. Jako ty piráti silnic. Za "vybrždění" 8 let nebo kolik to teď někdo dostal. To je paráda. Sice to vypadá "jen" jako obyč bouračka, ale jestli je v tom úmysl, tak tady to máš se vší parádou. Jako to, co řešíme. Rozhodl se neuposlechnout policii, mohl tím zabít hromadu lidí. Tomu se říká společenská nebezpečnost. V tomhle případě vysoká. Vše by mělo jít za ním. Takže všechno + ta mrtvá holka. Podle mě minimum 15 let.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Pupak » pát 29.1.2016, 14:22

Tomak píše:...Ale ať je jakkoli zbytečný, zákon to je. A tím pádem se musí dodržovat...
Ordnung muss sein, no ni? Pár německejch potentátů tomu taky věřilo a přesto dostali v Norimberku špagát. Existuje něco čemu se říká přirozené právo, které se vytvářelo tisíce let a je nadřazeno výplodům nějakých 200 chorých mozků. Nepříjemná komplikace což, přitom to vypadalo tak jasně a jednoduše :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Int1m1thy » pát 29.1.2016, 15:41

tak sem nam tu sesli dva idioti ze dvou stran barikady :D :lol:
by me zajmalo jak vtom moc hraje roli osobni prospech :D
G17gen4

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Tomak » pát 29.1.2016, 15:55

Pupak : vole :lol: :lol: :lol:

Myslel sem to tak, že těžko obhájíš u případnýho soudu nebo jinýho sporu stanovisko, že zákon je blbej a tudíž na něj seru. Ať je jakkoli blbej, musí se dodržovat. Tím nechci říct, že to taky pořád dělám. Občas přeběhnu taky na červenou, ale když mě chytí a budou chtít pokutu, tak to není jejich chyba, že tam byli, ale moje, že sem je neviděl :lol: a nemůžu si na to stěžovat. Jednou se to nesmí, tak když to poruším, je to moje chyba.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Tomak » pát 29.1.2016, 16:05

Intimithy : sice nevim, koho máš za dva idioty a je mi to celkem jedno, ale kdybys pro změnu přispěl hodnotným sdělením, určitě by se nikdo nezlobil :wink:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od reddog » pát 29.1.2016, 16:54

Int1m1thy píše:tak sem nam tu sesli dva idioti ze dvou stran barikady :D :lol:
by me zajmalo jak vtom moc hraje roli osobni prospech :D
Hehe, tak se pridej, slozka na tebe uz stejne existuje :mrgreen: . SZ nespi :wink: , ze?? :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Int1m1thy » pát 29.1.2016, 17:09

ktomuto nelze rict nic hodnotnyho ale myslim tim tebe a dave1354

na me tech slozek bude vic hele :D
G17gen4

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Šíleně se na mě usmál a pak se rozjel, řekl policista o

Příspěvek od Pupak » pát 29.1.2016, 18:14

Tomak: Materiální aspekt, pokud jsem přešel na červenou prázdnou silnici, nemohl jsem tím nikomu způsobit žádnou újmu. Aparát ho ignoruje jak může, ale ze zákona ho zatím nikdo nevymontoval.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz