Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvod


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od reddog » pát 05.2.2016, 22:19

No tak hlavne ze ti ke staru tvrdnou rohy :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 06.2.2016, 17:06

sry nevedel sem ze mezi nama jsou i takovy pametnici
G17gen4

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » sob 05.11.2016, 9:17

Něco o prokazování totožnosti a kam to vede...

https://www.youtube.com/watch?v=sNDJk8esRhM
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od reddog » sob 05.11.2016, 9:44

A kam to vede, Jardo K? :wink:

OT
Nomohu si pomoct, ale hned se mi vybavilo tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=VzuaW8GD3X8

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » sob 05.11.2016, 13:02

To je ale chytrá otázka. Ty netušíš? Nebo je ti vše jasné a jen to zkoušíš?

Dle mého to vede k tomu, že až ti, co stáli kolem, budou v průšvihu, tak PaCHy už volat nebudou...

PaCHové jsou v tom nevině. Přijeli, netušili kdo je kdo (kromě apriori "hodných" městapáků) a řešili dle svého právního (ne)vědomí. Ti kolem je volali, aby pomohli chlápkovi v červené bundě. Jenže oni přijeli a hned mu jeden hbitě rozbil brýle a pohmoždil žebra... Blbé. A PČR je zase za špatný.

Ano, hned se ozve nějaký fízlomil, že městapo jednalo správně. Ale je správné chtít po (řekněmež údajném) novináři, když položí dotaz, OP? Který navíc není není povinen mít neustále u sebe... Na inteligenci městapáků ukazuje navíc to, že věděli že jsou natáčeni. Ne že by se měli chovat dle zákona jen pod kamerama.

Zmám se s jedním velitelem MP v jednom malém městě. O něm bych jako o městapákovi nemluvil. I jsme spolu zachlastali... Ale tihle blbci dělají ostudu i jemu.

Prostě mě neskutečně štve ta arogance.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 05.11.2016, 15:47

občané jsou povinni se podrobit
výkonu pravomoci veřejného činitele bez ohledu na vlastní soukromý názor. Jsou-li
přesvědčeni, že tímto jednáním bylo porušeno jejich právo či jim byla způsobena
škoda, mohou se proti takovému postupu veřejného činitele bránit jiným, a to
zákonným způsobem. Ústava České republiky, Listina ani žádná jiná právní norma
nepřipouštějí, aby občané nejprve hodnotili zákonnost postupu veřejných činitelů
a teprve na základě toho jejich pokynů uposlechli nebo neuposlechli.“

stěžovatel svým jednáním mařil řádné
projednávání přestupku třetí osoby strážníky městské policie. Ať už byly výhrady
stěžovatele k postupu strážníků jakékoli, bylo jeho povinností uposlechnout výzvy
zakročujícího strážníka podle § 7 odst. 5 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve
znění platném v době, kdy k incidentu došlo. … I za předpokladu, že by byl postup
strážníků nesprávný, bylo povinností stěžovatele podřídit se jejich výzvě s tím, že si
na jejich postup mohl posléze stěžovat písemným podáním

ty lidi co stali okolo se klidne muzou posrat... nechtel po nem OP ale prokazani totoznosti. Kde podle tebe se nechovali dle zakona ?

Tihle delaji ostudu jenom tim ze nedokazou dovest zakrok do konce nicim jinym


Kdyby zase nekdo chytrej chtel cisilka judikatu

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON ... vedeno.pdf
Naposledy upravil(a) Int1m1thy dne sob 05.11.2016, 16:37, celkem upraveno 1 x.
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od S474N » sob 05.11.2016, 16:23

"Verejny cinitel" uz davno neexistuje, kdyz uz, tak uredni osoba.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Int1m1thy » sob 05.11.2016, 16:33

vim ne, ale takhle to tam je tak jim to nebudu prepisovat... platit to bude stejne
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od reddog » sob 05.11.2016, 16:48

Jarda K:
tak to se asi budu muset podivat na to video jeste jednou, protoze pacifikovani osoby nastalo az po tom, co se borec ohnal po MP. Mysli si co chces, ale pokud by ti MP nic na toto neudelali, priste nejen ze by nikdo PCR nevolal, ale treba by si dav rekl, ze vezme "pravo" do svych rukou budou na MP treba hazet kameni, protoze MP jsou vlastne jen zbytecne figurky a je mozno je beztrestne poslat do p..e :roll: . Jen se hezky zeptej toho sveho velitele (tedy urceneho MP) zda si necha s..t na hlavu od zjistovane osoby nebo jejiho doprovodu. To co ti napsal intimithy je tak ve zkratce to, co je treba mit na pameti. No a po prokazani totoznosti a prijezdu PCR (na ktere hezky pockas) pak muzes zatopit tomu, o kom se domnivas, ze je na tebe arogantni. Tim tuplem, kdy to maji lidi v okoli na kamere.
Netvrdim, ze MP jednalo spravne nebo spatne. Jednali dle sveho momentalniho presvedceni. Dle vyhodnoceni situace. Na soudy nemam dost podkladu a pockam si, zda zucastneny poda TO na jednani strazniku.

Mmch, az najdes chvilku, muzes mi zodpovedet, kdo nebo co je fizlomil??

Souhlasim s tebou v jedne veci. Zbytecna arogance je na skodu a malokdy prinese obema stranam kyzeny vysledek. Zustava po ni pachut marnosti. Ostatne stejne jako po jinem dementnim chovani nekoho zainteresovaneho.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » pon 07.11.2016, 11:42

Int1m1thy: Citát z ústavy je jasný = parádní odpověď. Více nepolemizuji, neb to nejde. Ústavu neukecám... :)

reddog: Fízlomil je člověk, který za každou cenu hájí postup policie, aniž by hleděl vlevo vpravo. Víš, občas se tu takové reakce objevily.

Výsledek pro mě: Platí premisa "Stát je organizované násilí". (Ono by to asi ani jinak nefungovalo.) A systém je jako v armádě. I když se ti to nelíbí, udělat to musíš a stěžovat si můžeš až potom. (Byť jisté vyjímky by se našly - rozkaz ke genocidě např.)

Myslím, že největší problém "státu" spočívá právě v tom jednání dle svého přesvědčení. Ale to už je na pivní filosofii.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » pon 07.11.2016, 11:47

:lol:
Něco k právnímu povědomí a "přesvědčení". Ach jo! :oops:
http://brno.idnes.cz/policistka-vyhrala ... -zpravy_vh
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18

Registrován: čtv 21.4.2016, 14:08

Zbraň: G19 Gen4

Bydliště: Vysočina<->praha

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od K.Mirek » úte 08.11.2016, 8:45

Všichni dobře víme, jaký druh lidí má důvod nemít rád policii, městskou policii a pracovníky ostrah.

Já osobně, jsem za svůj život jednal s policií mnohokrát. Jako student, a ještě chvíli potom jsem si přivydělával jako ostraha na zábavách, koncertech, a diskotékách, a občas jsem musel policii volat, nebo nějaký idiot přesvědčený že jsem porušil jeho práva volal policii na mě. Několikrát mě kontrolovala dopravní policie, Několikrát jsem byl namátkově legitimován, a jednou jsem byl vyšetřován pro údajný násilný trestný čin, a nedávno jsem polici asistoval při lustraci cizince který bohužel neuměl česky a jeho angličtina byla na policisty příliš těžko srozumitelná. (Silný skotský přízvuk kterému jakžtakž rozumím proto že mám skotské přátele, jinak se mu prostě rozumět nedá, + pár promile v krvi.)

Nikdy jsem se ze strany policie nesetkal s žádným závadným chováním, a obvykle ani v těch videích která tak rády zveřejňují různé "zájmové" skupiny, až na pár výjimek nevidím žádný problém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od iWarp » úte 08.11.2016, 10:26

Všichni dobře víme, jaký druh lidí má důvod nemít rád naší současnou policii? No jedna skupina budou jistě zločinci. Druhou skupinou pak možná budou svobodomyslnější lidé, kteří netrpí nekritickým obdivem ke státu a všemu státnímu. Já se za zločince nepovažuji a přesto chovám k PČR i MP docela silný disrespekt, proto sem si, doufám, že nejen pro sebe, vytvořil onu druhou skupinu.

S policií sem již také přišel do styku mnohokrát, nejčastěji asi jako řidič, a pro úplnost dodám, že jsem si také ve studentských letech přivydělával jako securiťák na hokejovém a fotbalovém stadionu.

Policie mi nikdy nepomohla; nikdy sem nebyl rád, že je vidím. Vždy se jednalo buď o dle mého názoru zbytečné zdržování a obtěžování v rámci nějaké nesmyslné razie (obsazená hospoda a lustrace všech hostů, zatarasená silnice a lustrace všech řidičů, ...), nebo se ze mě vyloženě snažili vyrazit pokutu (Obvinili mě, že jsem překročil rychlost, ale ukázalo se, že vůbec neměřili. Tak mě obvinili, že jsem předjížděl v zákazu, ale ukázalo se, že platnost zákazové značky již byla ukončena křižovatkou. Když sem se ani na jedno nechytl, tak mi ještě ze zoufalosti komplet proklepli výbavu. Po zjištění, že ani na datumu na lékárně mě neuvaří, se staženými ocasy a beze slova vyklidili pole. Žádné promiňte za 20 minut zdržení).

Nikdy jsem se ze strany policie nesetkal se zdvořilostí a profesionalitou, kdy by se ke mě chovali jako ke ctihodnému občanu (a ne jak ke kusu hadru). Nevím jestli je to tím, že mám jen přehnané nároky na etiku, nebo tím, že neberu paragraf 9 o zdvořilosti je jako nějakou pitomou frázi, kterou uspokojí oslovením "pane".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Pepíno » úte 08.11.2016, 10:27

K.Mirek : Tak pod tohle se ti s čistym svědomim podepíšu.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » úte 08.11.2016, 10:41

"Všichni dobře víme, jaký druh lidí má důvod nemít rád policii, městskou policii a pracovníky ostrah."

Tak tento citát přesně sedí na toho fízlomila. Omlouvám se Mirku, ale cítím to tak. Možná bych to tak necítil, kdybys to "dobře víme" krapet rozšířil. Schovávat se za takovou demagogickou frázi o tobě nevypovídá hezky. Zkus se neschovávat a vyjádři se na rovinu. Mě ta tvá fráze přijde jak z hodiny marxismu-leninismu.

Ano, spousta lidí tíhne ku vládě silné ruky. Jsou jednodušší a proto vyznávají jednoduchá řešení. Myslím ale, že je chyba rezignovat na vlastní rozum a morálku. A to i ve vztahu k silovým složkám státu.

iWarp: takové zkušenosti nemám, ale tvůj postoj mi přesto přijde bližší. A to jsem i státu sloužil - ne jako poli/mono-cista.
Mám jen dvě negativní zkušenost s inteligencí příslušníků PČR, jinak byli vždy korektní, zdvořilí a snad i zákonadbalí (k mé škodě = dopravka).
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od jry2000 » úte 08.11.2016, 11:24

iWarp píše:Všichni dobře víme, jaký druh lidí má důvod nemít rád naší současnou policii?
Mne tohle vyjadreni pripomina vyrok poslance za CSSD, ktery prohlasil, "ze v noci pracujou jen kurvy a zlodeji"

Policie v CR neni zrizena na ochranu obcanu. Policie je silova slozka, ktera zajistuje vnitrni ochranu statu a jeho zajmu a je podrizena pouze statu. A podle toho se tak i chova.

"Srdcaru" je v ni podle meho nazoru velmi nizke procento.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » úte 08.11.2016, 12:57

O smyslu ozbrojených složek není pochyb.

O srdcařích to vidím podobně. Jak jsem občas s někým od PČR rozmlouval, přišlo mi, že většina se k PČR dala z entuzialismu/srdcařství. Ale nastavený systém je mele a mele. Ono každé nadšení dříve či později narazí. Ale (jen a jen můj pocit) ta trocha ideálů ve většině zůstává. Ale jde o to, jak jsou ty původní ideály zatlačeny do pozadí a jak jim ten který nositel, a také okolní situace / klienti, dovolují se projevit.
(Rozhodně to není tak, že vstupem do PČR se z člověka stane namachrované arogantní monstrum.)

To už je na povídánky u piva...
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od john.hawk » čtv 10.11.2016, 8:38

občas to tak je.. zažil jsem to párkrát.. je to taková ,,role" kdy ráno na sebe oblíknete mundůr, posloucháte svodky a můžete mít pocit že tíha celého světa je na Vás..
no nezdvořilost je spíše doména mladších ročníků..co nastupujou k policii bez reálné životní zkušenosti a bez pokory ( které mít prostě ve 22 letech mít nemůžou) a hrají tu roli a občas to prostě přetáhnou.. to je fakt.. druhý fakt je že jim tam chybí starší kolega kterej by je usměrnil a občas si o tom pokecali u skříněk na šatně..taky jsem takto nějakého mladého a vzpurného kolegu ,,léčil".
U těch starčích to bylo vždycky někde na malých městech a lontech, kde jim to prostě procházelo, místní si už zvykli a ´,,cizinci" si holt stěžujou ex post na interfernetu :)
slušnost a zákonnost..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18

Registrován: čtv 21.4.2016, 14:08

Zbraň: G19 Gen4

Bydliště: Vysočina<->praha

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od K.Mirek » pát 11.11.2016, 9:20

Jarda K píše:"Všichni dobře víme, jaký druh lidí má důvod nemít rád policii, městskou policii a pracovníky ostrah."

Tak tento citát přesně sedí na toho fízlomila. Omlouvám se Mirku, ale cítím to tak. Možná bych to tak necítil, kdybys to "dobře víme" krapet rozšířil. Schovávat se za takovou demagogickou frázi o tobě nevypovídá hezky. Zkus se neschovávat a vyjádři se na rovinu. Mě ta tvá fráze přijde jak z hodiny marxismu-leninismu.
No myslím že jsem ve svém příspěvku popsal dostatečně odkud přicházím, a co mě vede k názoru že v policii problém není. Ale chcete-li tak to tedy rozepíši podrobněji.

Ze svých zkušeností z ostrahy, kde jsem začal někdy v 15 jako hlídač u vchodu na jednom festivalu, a skončil někdy v 25 jako vyhazovač na diskotéce, jsem se poučil o lidech následovně:

V dané situaci, tedy konfrontaci s autoritou, existují 2 druhy lidí.
1. Je člověk který si uvědomuje, že je někde kde platí pravidla, a ten s kým se baví je tu od toho aby ta pravidla prosazoval, a dělá jen svou práci.
2. Je člověk přesvědčený o svých právech (bez jejich skutečné znalosti), chronicky zapomínající na své povinnosti. Který když vidí někoho v pozici autority, tak musí za každou cenu dokázat všem, že on se teda nebojí, on není ta poslušná ovce, a on se prostě nepodřídí. Jednoduše řečeno, je to prostě sebestředný idiot který si nutně musí honit triko. Nemusí to být nutně zločinec, nejčastěji je to člověk který je v normální situaci slušný a zákonadbalý, až na to že má pocit, že má právo si vybrat který zákon pro něj platí a který ne, má ve všem pravdu, a nesnese když ho někdo opravuje

Mám v paměti spoustu příkladů sebestředných idiotů kteří si mysleli že "oni platit vstupné nemusí", "oni jsou tak skvělí že na to pódium k té kapele vylézt mohou", "oni nejsou tak opilí a jen se baví a nechápou že ostatním to nepřijde vtipné", "oni jsou ti skvělí a žádoucí po kterých každá žena touží a ta co se tu brání a volá na vyhazovače aby ji pomohl je svině, a ten hajzl vyhazovač je s ní domluven, nebo jí chce sám a proto mu to kazí".
Pak se tito "svéprávní" občané diví že jsou venku na chodníku, a cítí se velmi uražení, a všude potom vypráví jak jim bylo ukřivděno.
Dále znám, a zažil jsem spoustu lidí kteří mají "buzerování" autorit jako koníčka.

A ještě jedna věc. Pokud se mi nelíbí jak se mnou autorita jedná, tak se s ní nebudu hádat na místě a už vůbec ne na veřejnosti. Je to trapné, a stejně nemám šanci vyhrát. Raději, jemu ustoupím, a půjdu si stěžovat jeho nadřízeným. Lidi kteří ze sebe dobrovolně dělají atrakci pro kolemjdoucí čumily, opravdu nechápu.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » pát 11.11.2016, 10:26

Mirku dobrý. To zní rozumě (byť si nechci usurpovat právo tady rozhodovat kdo je dobrý a kdo špatný = jde jen o můj vnitřní pocit a jak známo pocitů je jako lidí a "lidí je jako sraček ... Kefalín...") a pochopitelně.

Špatně jsem si to vysvětlil, pochop prosím, že vycházím jen z toho co čtu. Nyní se ti za to mé zaškatulkování omlouvám.
Myslím, že při případném setkání bychom měli o čem mluvit a nejspíše by to bylo smysluplné a snad i příjemné.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz