Řady pro začátečníka s kulovničkou


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od michalkolen » čtv 28.1.2016, 21:17

Zdravím vás kolegové střelci...Loni jsem si pro radost pořídil kulovničkou,nic extra závodního,nechtěl jsem do ní moc investovat,protože si prásknu jen tak občas pro radost...Ale tenhle stil mě nadchnul...Letos bych chtěl někam vycestovat,vystřelit si s partou lidiček,kteří by mě do toho trochu zasvětili :D Tak bych ji potřeboval trochu připravit na sezónu.
Mám cz 527 s varmint hlavní je to r.223. Optika je na tom nahaňková s bodem.Tu bych potřeboval vyměnit.A teď otázky :) ???
1.Jaký je rozdíl mezi montážemi???Je lepší tam nechat originál jednodílnou?dvojdílnou?nebo tam dát weawer lištu?Nebo jak jinak usadit optiku???
2.Jakou optiku???spíše jakého výrobce??? Chápu,že na 223.nejsou extra požadavky ale časem až potrénuji bych chtěl přesedlal na 308.Tak abych ji mohl použít i do budoucna.
Zatím než pochopím jak to všechno funguje :) a odstraním chyby mezi zbraní a zemí vystřílim ještě spousty nábojů :D a protože nepřebíjím nezbývá mi nic jiného než střílet 223.
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od cmk » pát 29.1.2016, 10:34

V tomhle stavu ti bude stacit nejakej Hawke SideWinder.
Montaz dle osobnich preferenci a kvality konkretni montaze... Cim min dilu a cim pevnejsi, tim asi obecne lip...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 22

Registrován: sob 18.1.2014, 0:01

Zbraň: CZ 83

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od spikelet » pát 29.1.2016, 21:42

Ahoj.
Jsem na tom podobne. Ja cekam na AR-15, .223 rem. s tercovou hlavni. Kdyz jsem se pidil po nejake optice, tak mi bylo jasne doporuceno Sightron SIII.
Je to sice trochu drazsi optika, ale kvalitni. A jak pises, pocitas v budoucnu s prechodem na .308 W. Tak pak budes mit kvalitni optiku i pro .308 W.
Pokud bys chtel i tak neco levneho, tak mi byla doporucena optika Optisan Viper 6-24x56 SCB, nebo Optisan Viper 8-32x60 SCB
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od cover72 » pon 08.2.2016, 11:53

Já bych jen přidal své zkušenosti s montáží.
Když jsem chtěl jezdit s M&P15-22 na "Taktickou malorážku", koupil jsem na Hawkeho "rychloupínací montáže". A měl jsem pořád samé zvláštní problémy, že když jsem šteloval puškohled, bylo to naprosto nesystematické a nástřel se fakt divně měnil.

Postupně mi došlo, že to asi bude montáží - tak jsem koupil jednodílnou. A bylo to NEBE A DUDY.

Takže za sebe všem doporučím nekupovat rychloupínací, byť by je v obchodě chválili... A osobně preferuji jednodílné montáže všude, kde se dají použít (ne u všech opakovaček to jde kvůli velikosti nabíjecího otvoru a tak.)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od Int1m1thy » pon 08.2.2016, 16:11

http://www.blaser.de/index.php?id=740&L=1

tuty rychloupinaci jsou prej dobry ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od cover72 » pon 08.2.2016, 20:19

Může být. Já mám ty příšerné zkušenosti s takovýmito:

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od Poli » pon 08.2.2016, 21:19

Není dvoudílná jako dvoudílná. Osobně bych se rychloupínací nebál, ale chce to vybírat značku, tudíž si připlatit.
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od cover72 » pon 08.2.2016, 21:44

Nešálí-li mne paměť, koupil jsem za takovou cenu, že by zbývalo jen pár stovek do ocelových. Protože jsem chtěl být tacticool a moci shodit puškohled a vyklapnout záložní mířidla.

Byla to hrubá chyba, posléze jsem došel k závěru, že je u těchto montáží problém v konstrukci: jelikož to "před-táhneš" šroubem, ale pak "dotáhneš" docvaknutím té páčky, nikdy to nemáš tak jisté a nehybné, jako u regulérních šroubů imbusů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od Poli » pon 08.2.2016, 22:01

Jo, co mám zkušenosti s rychloupínacími montážemi (Aimpoint, Vortex, Leupold) tak se dotahuje šroub buď matkou s jakoby křídlem, nebo větší matkou, třeba odpruženou (Aimpoint).
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od michalkolen » pon 08.2.2016, 22:18

Aha,děkuji vám za rady tak to tam tedy asi necham tu origo.jednodilnou...nastřel to drží dobře tedy jestli se to dá poznat na 100.m. Chtěl jsem na to dat weawer a pak nějakou rychloupinaci montaz abych mohl měnit puskohled mám totiž ještě jeden puskohled takový ausus 8x56 ale nnastrel drží a střílím s ním v noci je v něm krasně vidět a mám strach že pořad variabl 6-24 to taková slast nebude...tak jsem chtěl mít dva na lov a na střelnici
A k těm puskohledum to hawke by mi mělo stačit???
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Řady pro začátečníka s kulovničkou

Příspěvek od cover72 » úte 09.2.2016, 12:47

Jestli ti stačí zvětšení, tak ano. Hawke jsou sice jakoby low-end, ale docela vydrží a optika rozhodně není špatná.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz