Národní domobrana


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Národní domobrana

Příspěvek od Lars » ned 14.2.2016, 21:13

http://www.narodnidomobrana.cz
https://www.youtube.com/watch?v=0wAQi9XntSg

Pokud už to tady někde je, prosím o přesun, pokud není - co si o tom myslíte?
Šli byste do toho, s vědomím všech možných negativních důsledků pro držitele ZP ze strany represivních orgánů státu?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Int1m1thy » pon 15.2.2016, 0:34

mam chcipnout smichy ted nebo az potom ? :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Národní domobrana

Příspěvek od pitt » pon 15.2.2016, 0:53

ty voe...to jsou hovna....

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » pon 15.2.2016, 9:00

Nadrženci. Nejvyšší čas znovu zavést vojenskou službu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Národní domobrana

Příspěvek od S474N » pon 15.2.2016, 9:36

No web jsem si +- procetl, shledl jsem i hlavni video + nejake dalsi a nejak v tom ty "hovna" nemuzu najit. Ale urcite si to necham nekym moudrejsim vysvetlit.

V cem je napriklad domobrana ve Svycarsku nadrzena? Neni to nahodou tak, ze zatimco vojaku jsou tisice (v nasem pripade nejakych 6-7 tisic), tak nasleduji aktivni zalohy, ktere se mohou pocitat na desetitice a nakonec je tu prave domobrana. Vsechny tyto tri subjekty jsou snad navzajem se doplnujici, takze proc by mel byt nekdo nadrzeny do armady? Ale znovu rikam, necham si to rad nekym vysvetlit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » pon 15.2.2016, 11:53

Zakládat nelegální paramilitantní jednotky nemá u nás dobrou tradici ani dobrou budoucnost. Deklarace je patetická a velmi problematická: předpokládá, že jsme ve stavu rozpadu institucí a že je čas na využití institutu svépomoci, což je diskutabilní a domnívám se, že jim to ty odumírající instituce brzy dokážou.
Kdyby ta deklarace nebyla tak vystrašená a byla státotvornější, tak bych přijal Satanovu námitku, že domobrana má snad jako třetí složka systémový smysl. Avšak česká zkušenost s legálními třetími složkami není moc dobrá (Lidové milice a Pomocná stráž VB), že?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Národní domobrana

Příspěvek od jry2000 » pon 15.2.2016, 12:35

Proc nelegalni? Paramilitantni je nejaka dehonestujici nadavka?

CR je ve stavu rozpadu instituci, stat- Moc vykonna/soudni uz nedokaze efektivne vymahat zakony a ani netusi jake zakony tady mame.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » pon 15.2.2016, 12:54

To jo, ale aby to vzala za této situace do rukou nějaká samozvaná paralegální liga odhodlaných, to je trochu jiný level – to už mi přijde trochu jak v nějakém postapokalyptickém filmu.
("paramilitantní" není dehonestující nadávka, ale věcné a popisné označení)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Národní domobrana

Příspěvek od jry2000 » pon 15.2.2016, 13:06

No ja mam pocit, ze zrovna nejak narodu vladne samozvana paralegalni liga odhodlanych :) .....

Nevidim moc v cem by jako mela byt ta zmena. Hele nejak jsem nevidel, ze by rikali, ze to tady prevezmou, mozna jsem to prehlid, mohl bys mi sem prosim hodit link?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » pon 15.2.2016, 13:26

Já vidím čertovo kopýtko zde: "Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon." (http://www.narodnidomobrana.cz/o-narodn ... e/co-je-nd). Oni předpokládají, že nejprve nahradí soudní moc (kvalifikovaně rozhodnout o neschopnosti nebo neochotě složek) a potom moc zákonodárnou a výkonnou (když do toho šlápnou). To je poněkud nebezpečný nárok na sdružení tří mocí v jedněch rukou. Takže buď budou k ničemu, nebo, pokud by se "aktivovali", byla by to obyčejná diktatura.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Stepan » pon 15.2.2016, 15:21

Funkci domobrany v ČR plní Aktivní záloha Armády ČR.
Nepočítá se se vznikem jakýchkoli jiných organizovaných ozbrojených sborů, než jaké jsou jasně definované a jejihž činnost je podrobně upravena v zákonech ČR.

Vytváření nějakých paralelních ozbrojených skupin začíná nápadně zavánět občanskou válkou. Pokud v demokratické zemi někdo nedůvěřuje "vládě nedbající hlasu lidu a nehájící naši bezpečnost", tak si musí založit vlastní politickou stranu a změnit způsob, jakým vláda funguje. Navíc naše vláda z principu vzešla z hlasu lidu. Svobodné volby tady objektivně a podle všech dozírajících mezinárodních organizací máme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Národní domobrana

Příspěvek od jry2000 » pon 15.2.2016, 16:11

To je drahe ... staci si zaplatit par poslancu ... viz Lex Babis.


Ale zpet k tematu. V okamziku, kdy stat prestane uplne plnit svoji funkci, tak nastoupi prave nejaka takovato organizace.

Ale mate pravdu, mely by mit ve stanovach stabilizaci demokratickeho radu.

Mimochodem - co byl odboj za 2. sv. valky? Ty byli take ti spatni? Dyt to byla ozbrojena nelegitimni (polo)vojenska skupina?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » pon 15.2.2016, 16:27

Štěpáne - zjevně jsi nepochopil, nebo přesněji chápeš zcela jinak (než třeba já) význam slova "domobrana". Stačí to slovo rozklíčovat a vyjde Ti dom(ácí) obrana. Tedy obrana mého, Tvého, sousedova - prostě našich domovů, a to v případě, který je v tam přesně uvedený, tedy: "v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon.".
Pod pojmem nebudou schopny si můžeme představit, že prostě kapacitně nebudou stíhat, a o tom že přetížit kapacitu těch pár našich profi vojáků nedá moc práce snad nemusíme polemizovat. Pro mě je zajímavější pojem "nebudou ochotny" - pod tím už si lze představit leccos a člověk zrovna ani nemusí být nějaký konspirativní maniak. Že jdou západní vlády vyloženě proti vlastním lidem, je Ti snad jasné. U naší bandy vyžírků je to jen otázka času, kdy k tomu dojde také a dojde k tomu v tom případě, že to nezastavíme my sami!
Ukázka odhodlání bránit svoje ženy, děti, rodiny, domovy - je tím nejlepším a jediným, co může každý chlap v tuto chvíli udělat. A mě osobně nenapadá žádný lepší způsob, než přihlášením se k myšlence domobrany dát jasně najevo všem těm vyžírkům u koryta: takhle teda ne, tohle my nedovolíme. A není snad jasné, že v okamžiku, kdy se - díky zavřeným německý hranicím - hordy ručníkářů začnou tlačit do naší země, je lépe už být aspoň velmi zhruba nějak organizován, než pak jen tupě a bezmocně hledět, co všechno se tu děje?
Opravdu jsi neviděl žádná videa, jak se to primitivní stádo ve svých houfech chová?
Závěrem - znáš-li lepší způsob, jak nebýt tupým ovčanem a nečekat na tupě na svou vlastní porážku, nějaký reálný a ne jen teoretické tlachání u netu (a volby bohužel nic nezmění, na to je to ovčanství v naší zemí až příliš zažité), sem s tím, bude-li to mít smysl, rád se přidám.

Pitt - už jednou v minulosti jsem Tě požádal, aby ses zdržel reakcí na mě, Tvá schopnost slušného vyjadřování je hluboko pod hranicí, na které jsem ochotný vést s kýmkoliv dialog.
Děkuji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Int1m1thy » pon 15.2.2016, 17:27

Velkej problem je tady Obrtel tam bych zacal
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Národní domobrana

Příspěvek od reddog » pon 15.2.2016, 17:32

intimithy:
rozepiš se prosím, proč je Obrtel pro tebe problém. Docela jsem nad tím dnes s jedním místním diskutoval a zajímal by mne i cizí náhled. Děkuji.

Příspěvky: 10

Registrován: pát 25.12.2015, 18:14

Zbraň: velký pyj

Re: Národní domobrana

Příspěvek od kolemjdouci » pon 15.2.2016, 17:55

S takovymahle videama vam ty kvery posbiraj na totata. Uz aby to bylo :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Int1m1thy » pon 15.2.2016, 17:57

uz sem to psal nekam kde se taky resil, ve zkratce,
Je to najivni blb. S pochybnym nazorem a vnimanim sveta. A sere mi jak se vyjadruje.

A dale pak spojeni s Narodni Demokracii
G17gen4

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » pon 15.2.2016, 18:09

Uměl bys podrobněji definovat, co jsou to ty pochybné názory a pochybné vnímání světa?
Snad ne názor pana Obrtela na Nato jako na zločineckou organizaci?

Nezlob se, ale zatím tady píšeš jen opovržlivé odsudky, aniž bys byl schopen cokoliv konkretizovat.

Edit: až jsem pořádně zaregistroval co psal na konci Jerry, a vypíchl to teda parádně: odboj za WW2 byl tedy také špatný?
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 15.2.2016, 18:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Int1m1thy » pon 15.2.2016, 19:15

pokud budem brat zakony v te dobe tak ano byl spatny ;)

neboj nezlobim se, z videi kde on vystupoval, at ruzny rozhovory nebo ty videa ze sjezdu vojaku v zaloze.
G17gen4

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Stepan » pon 15.2.2016, 19:25

Dokážete si představit větší důvod státu odzbrojit občany, než když ti se začnou organizovat, aby suplovali funkce státu, který podle nich selhává?

Jediná šance, jak si uchovat naše vyjímečné právo vlastnit a nosit zbraně je, abysme se chovali důsledně v zákonném rámci a hráli podle pravidel, jak je naše společnost nastavená. Nikdo netvrdí, že všechno funguje 100% správně, ale prezentovaná myšlenka národní domobrany je neuvěřitelná hloupost.

V rámci Evropy jsme JEDINÝ stát, kde občané mohou po splnění všech náležitostí nosit zbraně. Na Slovensku už to mají o něco horší, protože tam už jsou závislí na libovůli úředníka, jestli shledá jejich argumentaci, proč potřebují nosit zbraň, jako opodstatněnou. Chci se mýlit, ale všude jinde v Evropě už žádné právo nosit zbraň pravděpodobně neexistuje.

V mnohých státech USA jsou na tom hůř, než jsme my.

Jakýkoli náznak snahy ozbrojených občanů se organizovat je krok "přes čáru", za kterou je ztráta našeho vyjímečného práva. Zbraně můžeme nosit pro osobní ochranu. To je jejich JEDINÝ účel.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pon 15.2.2016, 19:31, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz