Duracoat - barvení zbraně


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 25

Registrován: úte 30.3.2010, 11:07

Zbraň: G19

Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od petr1312 » pát 04.1.2013, 16:49

máte někdo nějaké zkušenosti?

info: http://www.gunblog.cz/?p=164
inspirace: http://www.gunblog.cz/?p=102
výrobce: http://www.duracoat-finishes.com/
prodejce eu: www.waffen-airbrush.de/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 06.3.2011, 16:07

Bydliště: Turn-off city, Czech republic

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Tahoun » sob 05.1.2013, 3:21

Některé vypadají fakt hezky, ale je to spíš na zbraně určené do výlohy na "čumendu" a ne na zbraně, které člověk každodenně nosí. I když se mi barevné provedení třeba na tomto G27 http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ysVDxSxFMU hodně líbí, docela rád bych ho vyděl po několika stech vytažení/zastrčení z/do pouzdra. :wink:
"There was a time, when sex was safe and guns were dangerous!"

Příspěvky: 25

Registrován: úte 30.3.2010, 11:07

Zbraň: G19

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od petr1312 » sob 05.1.2013, 9:01

Tahoun: s tou vydrzi to nevypada az tak zle http://762precision.wordpress.com/custo ... urability/

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od tom » pon 07.1.2013, 13:21

To bude hezký jenom chvíli, až se to začne oloupávat tak to bude vypadat blbě. Barva nemá na zbraních co dělat. :wink:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od yokyto » stř 16.1.2013, 22:27

Mám zkušennosti s Cerakote a Gunkote a jsem zcela spokojen. Žádné odloupávání a podobné nesmysly. Na Kimbru mám GK už pár let a žádné škrábance a pod a to to nosím v plasovém nebo kydexovém pouzdře. Drobné opravy u Siga (pojistky, šroubky a pod) dělám Cerakote a je to v pohodě. Nyní budu dělat brokovnici Cerakotem. Samozřejmě, že bez perfektní a důkladné přípravy povrchu je výsledek špatný. Jinak tyto povrchy jsou vyvinuty specielně pro vojenské zbraně. Jinak měl jsem na Kimbrovi lak z CZUB a zdaleka nevydržel to co Gunkote.

Tome, to není barva, ale keramický povlak. Jinak je to to samé co je na nejdražším DW Valor
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 16.1.2013, 22:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 28.12.2012, 17:57

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od frufru » stř 16.1.2013, 22:50

v posledním čísle "ZBRANĚ A NÁBOJE" je docela zajímavý článek věnovaný této problematice, které se věnuje již i u nás pan Mašek. Jinak odkaz na stránky jeho firmy je http://www.urbanwarrior.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od rotmistr » stř 13.3.2013, 20:37

Máte někdo představu kolik by taková legrace zhruba stála na pistoli, kdyby se barva stříkala/vypalovala bez šablon, čistě jednobarevně? Přijde mi to jako perfektní nápad na renovaci povrchu starší zbraně...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Příspěvky: 91

Registrován: úte 18.9.2012, 23:27

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Irson » čtv 14.3.2013, 0:27

Tohle je z urbanwarrior.eu. Shodou okolností jsem to dneska hledal :)

Ceník služeb



Připravujeme standardní ceník, podle kterého si zájemce bude moci vybrat variantu povrchové úpravy zbraně. Do doby, než bude hotov, nás neváhejte kontaktovat a domluvit se na ceně dle konkrétních požadavků.



Cena se odvíjí od složitosti aplikace. Nejnáročnější je příprava zbraně, čili její rozložení, vyčištění, odmaštění a příprava pro nástřik (včetně případného tryskání) a následně její složení. Samotný materiál se promítá do celkové ceny dle skutečné spotřeby a počtu použitých barev. Další náročnou prací je použití šablon. Z toho vyplývá, že nejlevnější je jednobarevný nástřik složené zbraně bez použití šablon (ideálně např. brokovnice), případně pouze s jejich přiložením (větvičky, listí atd.). A naopak. Aplikace čtyřbarevné digitální kamufláže, popřípadně šestibarevného Multicamu na rozebranou orailovanou zbraň s doplňky je velmi časově náročná a citlivá na detaily.

Pro srovnání je možno uvést, že doporučená cena výrobce DuraCoat pro nástřik holé pušky jednobarevným nástřikem je stanovena na 160 USD plus 135 USD za rozebrání/složení. Nástřik holé zbraně do kamufláže Multicam je stanoven na 500 USD plus 135 USD za rozebrání/složení. K cenám barev v USA je navíc nutné připočíst dopravné (jedná se o nebezpečný materiál, což se v ceně projeví rapidně), DPH, náklady na distribuci atd.

My se však snažíme výslednou cenu co nejvíce přiblížit běžnému spotřebiteli a troufáme si říci, že ceny jsou opravdu příznivé.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od rotmistr » čtv 14.3.2013, 1:10

Tak na jejich stránkách jsem to samozřejmě četl, nicméně předpokládám že taková pistole bude cenově jinde než orailovaná dlouhá puška :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Příspěvky: 91

Registrován: úte 18.9.2012, 23:27

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Irson » čtv 14.3.2013, 1:15

OK :D Se nezlob! :D Kdyby měl někdo reálnou zkušenost s brokovnicí, taky budu rád.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od yokyto » čtv 14.3.2013, 6:04

Irson: Opravdu příznivé ???? Trochu silně přemrštěné.

Přehled ceny. Refill vystačí v pohodě na 2 pistole plus brokovnice. cena 24 USD plus 11 USD za dopravu viz Brownells - poslali mi to normálně viz http://www.brownells.com/gunsmith-tools ... 41825.aspx. Pokud jde o přípravu zbraně, tak někdo s pískovačkou se najde, nebo lehké zdrsnění povrchu stačí smirkem. Záleží na tom jak zbraň vypadá - tedy její povrch. U zbraní z hliníkové slitiny- Sig a pod. je lepší původní povrch ponechat a na to to stříknout. Odmaštění je potřeba důkladné aceton a pak ještě teplo. V acetonu je to potřeba ponechat nějakou dobu. Na nástřik stačí modelářské nářadí airbrush s kompresorem. Není potřeba pistole HVLP. a už ne žádná pec. Sporák s nastavením teploty do 150 stupňů podle materiálu zbraně je dostatečný. Průměrně zručný člověk to zvládne bez problémů. Tak porovnejte ceny. I Glocka s tím lze nastříkat a vypálit na 80 stupních C. Jinak ty ceny jsou převzaté z USA, kde to nabízejí firmy s mnohaletou zkušeností s aplikací. Jenže zde je cena práce jiná. Jinak CZUB vám udělá povrch komaxitem ta podstatně nižší cenu.
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od cipis » čtv 14.3.2013, 10:32

Hmm, ale tam už je cena 32 dolarů ...

Příspěvky: 91

Registrován: úte 18.9.2012, 23:27

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Irson » čtv 14.3.2013, 14:21

yokyto: To byla pouze citace z jejich webu. Žádnou reálnou zkušenost nemám. Ty si už takhle nějakou zbraň dělal? A pokud ano, byla by možná fotka?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od yokyto » pon 25.3.2013, 2:38

Cipis Omlouvám se dal jsem cenu, kterou mám já u Brownells. Mám už za tu dobu co od nich beru věci slevu.

Irson dělal jsem svého Kimbra. Na test jsem vršek dělal -lesklým Guncote od KG Industries a rám je dělaný Cerakote. Dám fotku zítra
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od rotmistr » stř 03.7.2013, 16:21

Byla by prosím ta fotka? :lookround: Nechci prudit, jsem jenom zvědavý jak to vypadá u soukromníka, kde se asi nekonaly žádné dodatečné úpravy ve photoshopu pro marketingové účely. :D
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Příspěvky: 1

Registrován: ned 01.11.2015, 7:47

Zbraň: Jericho 941

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Bob852 » čtv 05.11.2015, 21:08

Zdravím yokyto: chtěl bych se zeptat zda by bylo možné objednat si barvu na pistoli zároveň? A poté si ji vyzvednout?

Příspěvky: 5

Registrován: stř 17.2.2016, 10:16

Zbraň: vz.58

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od mister_moon » pát 19.2.2016, 9:48

taky bych bral barvu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: ned 14.2.2016, 8:03

Re: Duracoat - barvení zbraně

Příspěvek od Cmeliak » pát 19.2.2016, 11:05

ahoj
- tiez by som mal zaujem 1-2 barvy
- zaroven by ma zaujimalo ci to ide nanasat stetcom ,alwbo sa musi striekat
diky
trestat treba preventivne, co uz ked sa stane ...

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz