Pouzdra: plastová a kydexová


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 19:40

já to píšu snad všude. :) nebudu nosit pistoli nataženou (ano to je na další debatu. :) ), takže nevýhoda pojistky, jako zdroj nechtěného výstřelu pro mě není tak velké mínus. navíc neříkám, že si ho koupím, jenom o něm uvažuju a proto to sem píšu, abych pobral vaše názory. :)

Příspěvky: 36

Registrován: úte 09.2.2016, 11:11

Zbraň: PPQ, G17

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od sarkafarka.loupeznik » úte 23.2.2016, 20:31

Neodpověděl jsi mi... Až budeš na střelnici trénovat střelbu i s tasením, budeš při každém zandavání zbraně do pouzdra vybíjet??? To bude opruz, ne???
Té zbraně se časem přestaneš bát(v tom to celé myslím vězí) a ačkoli respekt snad zůstane, nebudeš vnímat nabitou zbraň jako nebezpečí pro sebe sama... Pokud se budeš věnovat tréninku... A pak tě budou pojistky a hejblátka akorát tak sr.t... :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od S474N » úte 23.2.2016, 20:34

Sedmej: no a jakej je teda duvod, ze tu pojistku chces? Zvlast, kdyz budes nosit nenatazenou zbran.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 20:54

S474N: přišlo mě tasení pohodlnější než ze samosvorného (nezkoušel jsem osobně, pouze jsem viděl, jak to pán zkoušel v obchodě a poslouchal jsem jeho rozhovor s prodavačem. Zkoušel si kydexové, nějaké s pojistkou, nevím, zda přímo tohle a porovnával je se svým látkovým. ale opakuju to, já nejsem rozhodnutý, proto tu o tom píšu. :)
zatím jsem zaznamenal, dvě nevýhody tohodle pouzdra, přičemž jedna pro mě není podstatná. ta možnost se nešikovností střelit a že není úplně ideální na skryté nošení, když není venku zrovna počasí na pořádnou bundu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od cmk » úte 23.2.2016, 21:09

Taseni z pouzdra s pojistkou nez ze samosvoru?
V samosvoru pistoli chytnu a vytahnu.
V pojistkovem pouzdre pistoli chytnu, odjistím pojistku a vytahnu.
Otazka - co je jednodussi? :-) (napoveda - v jednom pripade je tam 1 krok navíc)

Pojistka ma 2 nevyhody:
a) bezpečnost - ano, pokud není naboj v komore, neprostřelíš si nohu... ALE je spravny se na to spoléhat? Bezpecnost je jen jedna a ma fungovat univerzalne
b) STRES jako prase... Drban s nozem v ruce na tebe bezi, je zatím 10m od Tebe, cernej rezim jak vysitej, budes vůbec rad, ze si vzpomenes, ze nekde na boku mas pistoli. Sahnes pro ni, nahmatnes, zatahnes... A koncis... pistole zustane zasekla v pouzdre... 3x cuknes, nez si uvědomíš "kurva pojistka" ... A mas nuz mezi zebrama...

Ale kup si co chces :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 36

Registrován: úte 09.2.2016, 11:11

Zbraň: PPQ, G17

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od sarkafarka.loupeznik » úte 23.2.2016, 21:14

Je to marný, je to marný, je to...marný... :wink:
Btw. Drbanovi klidně přidat nějakej ten metr, protože běží proti nenatažený zbrani a těžko v reálu čekat, že se tasení povede tak dokonalý i s obtáhnutím, aby nedošlo k natažení reakčních časů...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 21:23

cmk: oka, za tebe ne. :)
já to tu nebudu obhajovat, jen se ptám. zatím ty argumenty chápu, kdybych chtěl nosit zbraň s nábojem v komoře, je to špatná volba.
to tasení jde asi nacvičit, ne? stejně, jak se musí nacvičit z kydexu, abych pak ve stresu neškubal a pistole stále nedržela v pouzdře. ta pojistka se odjistí při úchopu co jsem se díval, takže to není tak úplně o nějaký krok navíc.
asi jsem se tu neměl ptát aměl jsme si to raději jít zkusit. :-))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 21:25

sarkafarka.loupeznik: napíšu ti to samé, beru to tak, že za tebe taky raději kydex. :) o to mě tu jde. :) kdybych byl rozhodnutý, nepíšu sem, ale jdu si ho koupit ....

Příspěvky: 36

Registrován: úte 09.2.2016, 11:11

Zbraň: PPQ, G17

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od sarkafarka.loupeznik » úte 23.2.2016, 21:53

Ale není to přeci jen o tom ANO/NE, ale o tom proč ANO a proč NE... Proč ne Fobus se několikrát zopakovalo a doložilo... Kydex zbraň nesvírá tak, že by nešla normálně vytáhnout, stačí si nějaký zkusit a zjistit si i, že se to dá upravit na míru a přání... Situace, tvá silná ruka je nějakým způsobem vyřazena z činnosti(prostřelená, svírá ptorivníka, je zlomaná v důsledku přímého střetu atd.)... Jak dobře ti půjde odjišťovat druhou rukou pojistka a tahat zbraň??? Jo, asi se to nestane, ale když, tak co bude lepší??? Vytáhnout levačkou zbraň z kydexu, nebo zkoušet jí naučit odjišťovat cosi co jinak znemožní tvou obranu??? O tom jak budeš v kontaktu obtahovat ani nemluvím, to není tématem vlákna... A to jsou ty jednotlivé střípky, které přihazují důvody na stranu kydexu, zatímco na straně pádla zůstává???pochybný argument oposlouchaný v obchodě o lehčím vytažení zbraně u pultu???

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od cmk » úte 23.2.2016, 21:58

Takze znova :-)

a) vem si co chces
b) vychazej ale pri reseni rovnice ze znamych velicin a nevymyslej nesmysly

TEDY

Zatimco pistole v samosvornem pouzdre drzi SAMOSVOREM, takze ji proste vezmes a vytahnes (TECKA - neexistuje, "ze tam proste bude drzet a nepujde ven") - a je to jen o tom, jak silny samosvor si nechas udelat, ale jeste jsem nevidel samosvor, ze kteryho by zbran nesla...
Tak pouzdro s pojistkou nejen, ze muze drzet samosvorem, ale navic kazdopadne drzi pojistkou... A tu, kdyz zapomenes odjistit, tak to proste nevytahnes a muzes za to cukat a tahat jak chces.

A ver mi, existuje mnoho strelcu, pro ktere nasobne mensi stres v ramci vycviku ci zavodu znamenal to, ze co meli 100x natrenovane a nasusene, tak najednou NEFUNGOVALO.
Proste v cernym rezimu vypnes a co neudelas na prvni dobrou, toho uz se nedozijes.

Ale vyber si co chces ;-)

SarkaFarka to trochu pomotal - padlo nebo nepadlo s tim nesouvisi... Pojistka muze byt na paddle i na opaskovem, stejne tak samosvor muze byt jak s padlem tak s opaskovym...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 36

Registrován: úte 09.2.2016, 11:11

Zbraň: PPQ, G17

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od sarkafarka.loupeznik » úte 23.2.2016, 22:05

Já reagoval na konkrétní kus, které kdysi kdesi postoval, pokud se nepletu... Fobus s pádlem...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 22:08

cmk:vy mě tu dáváte. :) opravdu jsem nechtěl slyšet, něco jako důvody proč to koupit. :-) možná spíš naopak. upřímě, zatím tam vidím jednu zásadní nevyhodu a to je to co píšeš ty, zaváhání při tasení ve stresu. věřím, že nestisknout jí asi může člověk i když bude mít natrénováno sebevíc.

Příspěvky: 138

Registrován: čtv 02.1.2014, 6:41

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od jirka911 » úte 23.2.2016, 22:11

CMK: já už viděl samosvor ze kterýho nešla zbraň... Tahal jsem oběma rukama a málem přetrhnul koženej pásek :-D to bylo ale tím že pouzdro se dělalo podle staršího modelu, kterej měl trošičku jiný rozměry. Pak se povolilo sevření a už to chodí bez problémů. Ale já jsem jednoznačně pro pouzdro bez pojistky.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od cmk » úte 23.2.2016, 22:13

7. - Vyborne, prestavas davat na nahodne vyslechnuty rozhovor a zacinas premyslet o realnych argumentech... Spravnej smer :-)
Jsi na dobry ceste pochopit, ze i to, ze TED zrovna jsi rozhodlej nosit bez naboje v komore se muze zmenit - treba i nedobrovolne (proste vytahnes, nadrcnes, budes mit pocit, ze nebezpeci pominulo, ulozis a ejhle, nebezpeci se zase objevi... treba... ), nebo zmenis nazor, az zjistis, ze nedokazes 10x za sebou natahnout jednou rukou o opasek ci o pouzdro, nebo...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 22:25

cmk: ono to je asi i tím, že neplánuju zbraň nosit denně. zatím. mám jí chvíli. tak se na to neumím asi dívat až takhle z pohledu, že opravdu budu řešit krizovou situaci. pro mě byl silný impuls pořízení zbraně i to, že mě to baví na střelnici. tím, ale neříkám, že jsem si jí nepořizoval i na obranu, to bych kecal. a podobně asi koukám na ty pouzdra. ale je fakt, že u pouzdra bych asi neměl volit kompromis, jako jsem udělal u zbraně. nosit jí chci začít, až si s ní budu opravdu jistý.
doufám, že mě za to zase nesprdneš. :-))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od S474N » úte 23.2.2016, 22:57

Proc mi to prijde, ze dotycny si pouzdro uz koupil a nechce si priznat, ze udelal kardinalni krok mimo?

Jinak si nedovedu vysvetlit to, ze si nenecha rict, argumenty taky nema, ale porad se bije...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » úte 23.2.2016, 23:11

S474N: to ti přijde dost špatně, jestli myslíš mě. ;-) žádné pouzdro zatím nemám.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od cmk » stř 24.2.2016, 0:57

Nikdo te tu nesprdava - to jen ty ses branil otevrit se argumentum :-)
Zacina novej rok, koukej si najit kurzy obranny strelby - doporuceni najdes na foru spoustu... Pripadne i v tom mym helpu ke zkousce na ZP najdes odkaz na vsechny ofikl firmy, co za neco stoji o kterych vim...
Mimo jine se tam dozvis, jak moc velky rozdil je v manipulaci "u zkousky", "na pohodu pri mirence" a "v realu" :-) Pak budou jasnejsi i nektery moje argumenty z jinyho fora :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Sedmej » stř 24.2.2016, 7:34

Ja tvoje nazory beru. :) jen kdyz reknu, pouzdro na noseni nenatazene zbrane a kazdej druhej pouzije argument proc tohle ne, ze se pri taseni strelim, tak uznej, ze takovymu argumentu vahu nedavat. Na ty kurzy urcite kouknu, dekuju.
A jaky mas nazor jeste na latkove nebo kozene pouzdro? Ja treba denne jezdim do prace autem. A nekde se tu psalo, ze treba latkove je do auta vhodnejsi nez kydex.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pouzdra: plastová a kydexová

Příspěvek od Int1m1thy » stř 24.2.2016, 8:02

tady je presne co se stane, ten clovek neni zadnej novacek a nebylo to pri High stress situaci... co se asi tak stane pri stresovi situaci, kdy ztratis cit a schopnost ovladat jednotlivy prsty...

https://www.youtube.com/watch?v=LXakcPB0evk
G17gen4

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz