Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou pist


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou pist

Příspěvek od S474N » sob 27.2.2016, 20:32

Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou pistole

Lysá nad Labem - Vyděšený člen ochranky obchodu v Lysé nad Labem zavolal policii. Ta mladíka zadržela a stíhá jej za nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

Následující případ je více než co jiného poučením, že namířit na někoho pistolí se nevyplácí. A to ani v případě, že se jedná 
o plastovou dětskou hračku.

Před několika dny vešel do hypermarketu v Lysé devatenáctiletý mladík. Od prvních okamžiků se zdál podezřelý čtyřipadesátiletému muži 
z ostrahy. „Měl podezření, že se chystá něco odcizit a věnoval mu během pohybu v obchodě zvýšenou pozornost," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Jenže mladík naprosto normálně nakoupil a vybrané zboží u pokladny zaplatil. Člen ostrahy jej oknem sledoval i ve chvíli, kdy zákazník vyšel ven z prodejny. „Muž se však vrátil k výloze, kde stál člen ostrahy, a měl pravou ruku za zády. Najednou ruku natáhl před sebe a přes výlohu namířil na člena ostrahy pistolí," popsala podivné chování mladíka Potočná.

Vylekaný člen ostrahy se schoval za pult a muž s pistolí odešel. „Člen ostrahy vypověděl, že měl obavu o svůj život, proto okamžitě zavolal na linku 158. Policisté do hodiny mladíka zadrželi," uvedla policejní mluvčí.

Jak se ukázalo, namířená pistole byla plastová hračka pro děti. To však nemohl člen ostrahy za výlohou vědět. 
A mladíka zřejmě přijde hloupý žert dost draho. „Bylo mu sděleno podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování 
v souběhu s výtržnictvím," konstatovala Potočná.

Pokud se případ dostane až k soudu a mladík bude uznán vinným z prvně jmenovaného přečinu, hrozí mu až tři roky za mřížemi, protože spáchal skutek se zbraní. „V takovýchto případech nerozlišujeme, zda se jedná o skutečnou zbraň, nebo její maketu. To napadený v daný okamžik nemůže rozpoznat," doplnila policistka.

Samozřejmě je velmi nepravděpodobné, že by soud za popsanou událost poslal mladíka „natvrdo" za mříže. Spíše se dá očekávat finanční postih, případně podmínka. Nicméně pro ty, kdo by o podobném „žertu" byť jen na chvilku uvažovali, je to snad dostatečné varování a doporučení, aby si to rozmysleli.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-sou ... 60226.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od michalkolen » sob 27.2.2016, 22:39

No to měl kurňa kliku,že ho v dnešní době někdo nesmáznul...
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od Sedmej » sob 27.2.2016, 23:26

michalkolen: a kdo jako? ty kdybys šel kolem, tak bys ho v tu chvíli střelil?
už nevím přesně kde. ale někde jsem četl příspěvek člověka, který napsal, že zbraň má na ochranu zdraví a života své rodiny a sebe. a rozhodně nikdy nebude suplovat práci policie, aby někde zkoušel zadržet pachatele, který nebude přímo ohrožovat jeho nebo jeho rodinu. možná to může znít sobecky nebo tak nějak, ale mě se to líbilo. jediné co bys měl v tu chvíli udělat je zavolat na 158.

Příspěvky: 1

Registrován: stř 17.2.2016, 14:52

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od George81CZ » sob 27.2.2016, 23:36

Taktak. Pokud někdo nejde po mně, nebo mých blízkých, nemá cenu se do toho montovat. Snad jen mít ruku připravenou na zbrani, co kdyby začal mířit mým směrem. To je vše. (no a samozřejmě se snažit dělat, že tam nejsem)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od PatrikChrz » ned 28.2.2016, 8:45

".....Vylekaný člen ostrahy se schoval za pult..."

Já si nemůžu pomoct, ale po ránu mě to dost rozesmálo :). To je teda ochranka!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od jry2000 » ned 28.2.2016, 15:45

A to se ma kvuli 50Kc nechat smahnout? Docela racionalni rozhodnuti.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od ggrand » ned 28.2.2016, 16:34

Sedmej píše:michalkolen: a kdo jako? ty kdybys šel kolem, tak bys ho v tu chvíli střelil?
už nevím přesně kde. ale někde jsem četl příspěvek člověka, který napsal, že zbraň má na ochranu zdraví a života své rodiny a sebe. a rozhodně nikdy nebude suplovat práci policie, aby někde zkoušel zadržet pachatele, který nebude přímo ohrožovat jeho nebo jeho rodinu. možná to může znít sobecky nebo tak nějak, ale mě se to líbilo. jediné co bys měl v tu chvíli udělat je zavolat na 158.
Další strana mince ale může vypadat tak, že kdyby to byla reálná hrozba, konečně by se našla jasná páka pro držitele zbraní v jejich prospěch. Co víc si přát než titulek "Držitel zbraně zabránil masakru". V tom jsem se probudil :lol:
Pokud by začal pálit a já byl v tom kšeftě, měl dobrou pozici=nebyl na druhém konci 200m komplexu, nevidím jediný důvod, proč do toho nejít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od Sedmej » ned 28.2.2016, 17:17

ggrand: nepíšeš myslím nic tak úplně v rozporu s tím co jsem napsal já. tam už bys byl jeden z ohrožených na životě tím střelcem. pokud by teda reálně pálil do lidí.
ale nic takového se tady nestalo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od michalkolen » ned 28.2.2016, 17:43

Nemyslel jsem zrovna sebe...Bohužel jsem se dostal do situace kdy během mého nákupu NAA benzínové proběhlo LP.Taktéž jsem nic neudělal.
Myslel jsem to vseobecne ... Lidé se začínají bát,pak je tu taky spousta takových co čekají na sebemenší záminku si bouchnout.... Zvláště někteří securitaci teď nemyslím ale hlídače v Marketu :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od MikTek » pon 07.3.2016, 9:25

ggrand: Najít správnej úhel a zároveň si být jistý, že nesmáznu někoho přes regál nebo tak...no jak myslíš...ale já bych v supermarketu střílel až ve chvíly, kdy by šlo o můj život...ano asi jsem sobec.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od ggrand » pon 07.3.2016, 10:18

Jj, asi takle nějak přemýšleli kluci od PČR tehdá v Brodě :lol:

Příspěvky: 36

Registrován: úte 09.2.2016, 11:11

Zbraň: PPQ, G17

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od sarkafarka.loupeznik » pon 07.3.2016, 16:20

V tomto se mi naopak líbí chování Izraelců... Zbraň použijí i na obranu svých spoluobčanů... Asi v souladu s teorií, že v případě že by někdo kuchal na ulici mou manželku a dítě, taky bych nechtěl aby okolostojící sklopili zrak a šli dál s tím, že by neradi někoho zranili za regálem...

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od radim77 » pon 07.3.2016, 20:26

Loupežníku máš pravdu ale to by v našich končinách nesměl být "viníkem" ten ozbrojený obránce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od rostar » úte 08.3.2016, 13:47

Souhlasím s loupežníkem. Pokud se budeme pořád schovávat za regály a výmluvy, budeme brzy v prdeli. Myslím, že se blíží doba, kdybychom se my domácí měli taknějak semknout a nehledět jen ochranu vlastního zadku. Víte jak je to s tím svazkem prutů :wink:
Israel byl výborný příklad. Tím nechci říct, že bych toho týpka s pistolkou hned sundal. Ale určitě bych byl na blízku, kdyby to bylo nutné. Tzn. kdyby začal střílet do lidí. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od mihlit » stř 09.3.2016, 1:04

Izrael je rozdíl. Jednak tam vědí, že psychopatů tam mají spoustu a nevyhrožují planě, takže je vhodné ho zastřelit. Také tam po činu je zakročující civil spíš pochvalně poplácán po ramenou. U nás většina když něco čte ve zprávách, tak si řekne, že stejně měl maximálně plynovku či jinou hračku a blafuje. Nepředpokládá se reálné riziko. Kdyby u nás reálné riziko bylo, tak spíš bude vláda zbraně sbírat. No a u nás po činu zakročující civil skončí v base, v lepším případě zadržen, omezen na svobodě a bude se před soudem klepat, jestli se mu podaří prokázat nevinu.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od john.hawk » stř 16.3.2016, 11:06

no a právě to se musí změnit.. u nás.. začíná to zákonnem o NO, nemyslím si že by tam nebyl prostor pro zlepšení.. a pak soudci a SZ a lhůty..mně přijde naprosto šílené že se případ NO táhne třeba víc jak rok..

Příspěvky: 23

Registrován: ned 25.9.2005, 15:08

Bydliště: Bylo, je a bude

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od stepo » čtv 17.3.2016, 14:40

Nejenom toto, obecne vsecko se tahne rok.
Osobni zkusenost: Frajer mi vlezl pri rozjizdeni pred auto, natacel to, dodatecne nahlasil a ROK me vysetrovala kriminalka ( trestny cin ublizeni na zdravi z nedbalosti ).
Pote, co znalec zpracoval posudek a po stiznosti oznamovatele opet i po rekonstrukci vyslo najevo, ze tam frajer vesel schvalne ( v aute byla kamera take, nastesti ), me toho zbavili a ja se nasledne mohl branit ( krive obvineni ).
Trvalo dalsi ROK, nez v podstate trivialni pripad skoncil obzalobou frajera u soudu....

Cili tak nejak obecne mam pocit, ze se maximalne vyuziva vsech zakonnych lhut na uplne vsecko.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Mladík vystrašil ostrahu hypermarketu namířenou maketou

Příspěvek od reddog » čtv 17.3.2016, 15:54

stepo:
mohu dotaz na město a bližší info o tom člověku?? Klidně do SZ. Mám i osobní zájem vědět víc

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz