Nejstarší Glock v ČR / SR


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 8

Registrován: ned 02.6.2013, 8:59

Nejstarší Glock v ČR / SR

Příspěvek od mischanek » čtv 03.3.2016, 19:01

Teď trochu marodím, tak rozjímám o 3,14čovinách a docela by mě zajímalo, jestli je známý nějaký nejstarší možný Glock v ČR, příp. v SR.
Na US diskuzních fórech lze nalézt najimavé "historické" kousky. Překvapuje mě, že tady ještě není podobné téma (nebo jsem špatně hledal).
Předpokládám, že první kusy se asi dovezly až po sametu (?) Příp. pak nějaký individuální import staršího kousku (?)
Hlavně by mě zajímala životnost/funkčnost polymerového rámu např. 20 - 25 či více let starých kousků.
Máte co k chlubení v této souvislosti? Příp. víte o nějakém?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: nejstarší Glock v ČR / SR

Příspěvek od Rough boy » čtv 03.3.2016, 20:29

Co jsem tu zaznamenal, tak nejstarší se tu objevil z roku 1986 a to rovnou se zajímavým rodným listem:

http://www.forum.mujglock.com/post96687.html#p96687

Jinak co se týče polymerového rámu, ten můj je starý přes 18 let (kód na komoře ADY - 12/1997) a je jen lehce oleštěný.

Příspěvky: 106

Registrován: sob 18.2.2012, 19:14

Zbraň: glock 17

Re: Nejstarší Glock v ČR / SR

Příspěvek od Růža » pát 04.3.2016, 23:07

Jo,jo bylo to tak :)
Pistoli koupili hoši od ZS. Vystřílel jsem z ní opravdu, ale opravdu velké množství patron(cca 20000 :mrgreen: )
Modernější součástky, jako třeba záchyt závěru nebo záchyt zásobniku do něj sice pasovaly
ale nebyly stoprocentně funkční.Přičítal bych to subjektivně jaksi ,,pracujícímu" rámu. Občas vypadl zásobník a ve finále nedržel závěr v zadní poloze.
Nicméně na ní nivě vzpomínám, byla velice přesná a za ta léta co jsem jí služebně nosil
mi vydělala dost peněz a dělala i radost na závodech EPP.
Celkem lituji, že jsem jí prodal, ale zrovna v té době jsem potřeboval prachy jinde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Nejstarší Glock v ČR / SR

Příspěvek od Rough boy » pon 07.3.2016, 22:21

Není z ČR/SR, ale je to zajímavý kousek, který není kompatibilní s pozdějšími gen1:
https://www.youtube.com/watch?v=HL6rh_4Ion4

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz