Bezplatné účty


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Bezplatné účty

Příspěvek od PatrikChrz » stř 23.3.2016, 7:26

Tak je to off topic, ale je to taky off topic vlákno, tak mi to snad prominete, když si tu udělám takové malé self promo na článek, co mi dnes vyšel na Měšci

http://www.mesec.cz/clanky/jaky-bezplat ... o-pro-vas/

A třeba ty informace i někdo využije. I když jsem napočítal 14 bank, které za různých podmínek mají bezplatný účet, stále kolem sebe slyším lidi, jak si stěžují, že bankovní účty jsou drahé

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od HV » stř 23.3.2016, 9:26

Dobrá práce.
Osobně jsem před lety zvolil Equa a nelituji, trochu mi chybí možnost druhé karty ale jen pro jistotu při cestách za hranice či oddělení internetových plateb.
Přecházel jsem od ČSOB a teď koukám, že i oni polevili a nabízí vedení zdarma při úložce 15 tis. Asi měli velký odliv klientů :) U ČSOB mě obtěžoval osobní styk. Furt mě s něčím prudili.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od Int1m1thy » stř 23.3.2016, 9:33

mam airbank a nikdy nevotravujou, a nic po me nechtej... max spokojenost
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od PatrikChrz » stř 23.3.2016, 10:31

HV: když druhá (pro mne i dvě jsou málo, vozím si s sebou obvykle 3 karty - debetku Visa, debetku MasterCard a nějakou kreditku) karta, tak rozhodně u jiné banky. Jak se říká "může-li se něco pokazit, tak se to pokazí". Jako na potvoru, když to budeš potřebovat, tak bude mít daná banka odstávku nebo výpadek systémů, nebo hromadně zablokuje platební karty.
Si představ, že jsi někde na druhé straně zeměkoule a tvoje banka se rozhodně, že v té zemi, kde se nacházíš prostě nevybereš z bankomatu http://www.mesec.cz/aktuality/s-kartou- ... ch-zemich/ a když tam zavoláš, co máš dělat, tak ti řeknou, ať ti příbuzní pošlou peníze přes Western Union.

Mně už se s každou kartou, kterou jsem trochu více používal, stalo, že jsem s ní někde někdy nezaplatil. V tom konkrétním obchodě, v tom konkrétním bankomatu (stalo se nám v prosinci v Sao Paulu, že jediné tři bankomaty na letišti nebraly karty VISA) nebudou brát karty Visa nebo naopak MasterCard, nebo z nějakého záhadného důvodu neprojde daná konkrétní karta. Ačkoliv se mohou všechny karty zdát stejné, jsou mezi nimi rozdíly a to i fyzické. Je několik variant čipů, některé větší a některé menší a některé teminály myjí s některým typem čipu problém (třeba zrovna Equa má menší čipy a v diskusích fórech hodně lidí hlásilo problém, např. ve Velké Británii). Některé karty mají PIN (přesněji jeho hash) uložený v čipu a umožňují off line ověření, jiné to nemají. A když se setkáš s terminálem, který má nastavenou prioritu ověření PINu na čipu, máš problém. Většinou stačí 3 krát zadat PIN, pak se dá terminál přesvědčit, aby si PIN ověřin on-line, ale přesvědč k tomu obsluhu.

ČSOB nemá svůj bezplatný účet dlouho, ale u Poštovní spořitelny (kam jde účet převést bez ztráty čísla účtu) mají svoje On-line konto nějakých 5 let.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od pelanj » čtv 24.3.2016, 10:35

Mám (druhý) účet u mBank skoro od začátku a za celou dobu jsem nezaplatil ani korunu, moje bilance je plusová z dob, kdy banky ještě dávaly úroky. Nevýhoda je, že nemám poblíž pobočku, tu jsem za celou dobu potřeboval dvakrát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od PatrikChrz » čtv 24.3.2016, 11:13

U mBank mi vadí nestabilita ceníku. Cca jednou za rok udělají velkou revoluci a něco přehážou. Nejčastěji se to týká karet - cena za vydání dodatkové karty, cena za výběr z bankomatu (nebo počet výběrů za měsíc zdarma), nyní nově došlo ke zpoplatnění karet, pokud s ní klient v daném měsíci nezaplatí alespoň 500 korun.

Není to nic, čemu by se nedalo podřídit, ale nutí mě to k tomu, abych neustále sledoval, jestli nedošlo k nějaké změně v ceníku. Osobně považuji zpoplatnění karet (resp. zavedení podmínky pro bezplatné vedení) za velkou chybu, která se bance vrátí. Když k tomu připočtu prohibitivní kurzy, tak celkem nevidím důvod, proč si tuhle banku vybrat, když je zde více než zdařilá konkurence.

Teď si to u mne mBank trochu vyžehlila svojí vracecí kreditkou (mKreditka PLUS), každý měsíc z ní dostanu 5 stovek. Ale na nic jiného banku nepoužívám, prostě vytáhnu pětikilo a zase na měsíc na banku zapomenu.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od cipis » čtv 24.3.2016, 11:17

Také mám dlouho mBank, no a teď mne štvou s tím poplatkem za kartu. Asi zkusím tu fintu z Patrikova návodu, díky za něj :)

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od pelanj » čtv 24.3.2016, 12:43

Tak ta zpráva o kartě mi unikla. Takže mBank doporučovat nebudu.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 24.3.2016, 13:02

Dokud byly v podnikáni prachy, tak jsem banku neřešil. Až začalo po roce 2000 přituhovat, tak jsem se začal dívat, jak a kde ušetřit. A tak jsem zjistil, že mně banky stály ročně tak 12.000 až 14.000 Kč, což se mi zdálo dost hodně. A to jsem žádně úvěry nebo půjčky, případně hypotéky neměl. Jen vedení účtu, vklady, výběry, platby a příjmy plateb. Jednoho dne jsem se na..., tedy namíchl a začal hledat. Bylo to kolem roku 2006. A tehdy jsem zvolil družstevní záložnu, nyní (od roku 2010) banku Fio. Ta má i v mnoha městech pobočky.Jejich karet nevyužívám, mám debetní karty u jiných bank. Pro moji potřebu mi to plně vyhovuje, sice už není ten úrok co býval - bylo až 3,5% - ale stále z toho nějaké drobné jdou. Žádné náklady. Funkčnost 365/7/24, čili furt a rychlosti blesku. Platby mezi klienty probíhají taktéž dle uvedeného číselného schématu. Zpoplatněné mám jen transakce v EUR: platba a příjem v eurozóně je snad 0,73 EUR při částce do 50.000 EUR. Při transakci z korunového účtu do eurozóny je tam snad poplatek 20 Kč za platbu. Transakce se Slovenskem jsou jako vnitrostátní, čili zdarma. Na rozdíl od MBank je jedno, zda klient je fyzická či právnická osoba (firma, družstvo, sdružení apod.). Web rozhraní mi připadá přehledné a logické, ovládatelné z libovolného PC bez nutnosti instalace nějaké aplikace. Jištění transakcí SMS kodem, čili klasika. A posledně jsem si všiml, že zavádějí už i platební terminály pro klienty, ale poplatky za tuto službu se sjednávají individuálně. O pokus to rozhodně stojí. Já jsem tam už dlouho a nemám potřebu měnit. Jen tiše obdivuji "sponsory" jiných finančních institucí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezplatné účty

Příspěvek od S474N » čtv 24.3.2016, 16:28

Strelec: a ted si predstav, ze clovek vhodnym vyberem uctu usetri stovky korun, ale energie jako elektrinu a plyn resi malokdo. Ted jsem to pocital znamemu, co ma spotrebu 25 MWh rocne a jen na uspore usetri 21 tisic rocne. A to jsou castky uz nekde jinde *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz