výbuchy v Bruselu - aktuálně


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od havran » úte 22.3.2016, 20:49

Rostare ano, to mám na mysli. Jsem rád, že sis všiml taky a nebylo to u mě jen šálením zraku. U té druhé fotky ho vidím v luciku. Rukavice můžou mást, ale pokud je to standardní zbraň, s klasickou ergonomií, tak tam ten lucik, a tim pádem i spoušť, být musí. Nesoudim jednotlivce a rozhodně z nikoho nic nedělám, koneckonců já tu zbraň nedrzim a tu fotku jsem taky nedělal. Jde mě spíš o to, že tohle to se, i pres tebou zmiňovanou beznost zase až tak často nevidí, nebo na to mám smůlu a takový věci nepotkam. Nějakou výhodu v tomto způsobu nošení taky neshledávám. Nic osobního.

Mimochodem, dříve narození i stávali jinak , mířili jinak, postupovali jinak, používali jinou techniku... nebo to dokonce stále dělají. A ti ještě dříve narození stříleli černým prachem od boku, předtím luky, klacky, kameny, drápy, zuby...

Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od rostar » úte 22.3.2016, 21:31

havran: až tak dříve narozené jsem nemyslel. Viděl jsem to u některých veteránů z Bosny a pak z Afghánistánu. U SA58 je lučík dost velký. S oblibou si zapichovali ukazovák za spoušť. Rozhodně bych ty chlapy neoznačil jako diletanty z pochybným výcvikem.
Aby bylo jasno, já tento způsob nepreferuji, ani v něm nehledám výhody.
Kdybych je měl hledat, napadá mně, že nemůže sklouznou ukazovák na spoušť při zakopnutí, nebo že pravá ruka sevře zbraň pevněji, než při standardním úchopu. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od pitt » úte 22.3.2016, 23:56

jak to jen říct...pochopím že stát 8 hod s prstem za rámu je poměrně bolestivý, ale od jisté doby jsem totálně ztratil víru v policejní i vojenský výcvik.
Byl jsem na dvou kurzech střelby od těch nejpovolanějších.......bývalí členové SOG.
Větší výcvikovou sračku jsem fakt nezažil. je to smutný, ale je to tak.
Takže až mě někdo bude tvrdit že dělal v zásahovce a jakej to je bourák, tak mě nezbyde než jej politovat za "ztracený čas"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Int1m1thy » stř 23.3.2016, 7:36

nechapu jak se ho muze nekdo zastavat...
tady je presne videt co se stava kdyz clovek pouziva nestandartni techniky, je to cistej amaterismus. Jo a nezapomente namitnout ze stejne nemaji IN tak je to jedno
viz. video
https://www.youtube.com/watch?v=xs83TE7HJrY
G17gen4

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Tomak » stř 23.3.2016, 9:29

rostar : kdyby se přesunovali ve formaci s drsnýma xichtama, aspoň by vypadali, že to berou vážně a konkrétně mně by to přišlo vhodný. Ten úsměv nebo pobavenej výraz mi k tomu prostě nejde. Představ si třeba nějakýho vojáka nebo policajta u belgickýho letiště, jak tam stojí s úsměvem na rtu. Vypadal by spíš jako nudící se po cvičení, než jako že kolem leží mrtvoly. Naprosto nevhodné. Ano, kritizovat je snadný, to beru, ale ty jejich výrazy si o to přímo říkají. Víc proti nim nemám, neznám je.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od jry2000 » stř 23.3.2016, 10:02

Cerstva zprava z Ruzyne ....zostreny rezim - tolik mestaku rozdavajici pokuty jsem uz dlouho na jednom miste nevidel.


Ale taky tam chodi v cernych monterkach s necim co vypadalo jako neco od H&K. Zcela uvolneni a relax :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Albert » stř 23.3.2016, 10:13

Rozdávání pokut ???? Uf :roll: , zvláštní způsob boje proti terorizmu. Kocourkov hadr, proč mě to nepřekvapuje :? !?
Poslal bych pár městapáků do Sýrie, přímo do boje proti Daeši. Všem islamistům by měšťáci napařily tučné pokuty a islámský stát je do týdne Fprdeli :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Int1m1thy » stř 23.3.2016, 10:36

proc budes posilat ,, ozbrojeny a vycviceny´´ lidi ted nekam do pryc kdyz nepriel je uz v evrope ? :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od jry2000 » stř 23.3.2016, 18:07

VIDEO: Poplach na pražském nádraží. Senior si od tašky odskočil na WC
Taktikuulove v akci


http://praha.idnes.cz/podezrele-zavazad ... zpravy_rsr

A drobna statistika k obetem terorismu v zapadni Evrope od roku 1970
https://www.statista.com/chart/4093/peo ... ince-1970/
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od john.hawk » čtv 24.3.2016, 13:17

prst na spoušti nebo za spoušti ten se prostě neodpouští a vše kolem jsou jen historky a příběhy.. je to zcela neomluvitelné..
Pražské SPJ má celkem dobrý výcvik, ale tohle bude asi vyjímka..

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Erunamo » čtv 24.3.2016, 13:52

Vypada to, ze tu mame dalsi kolo pokusu o utazeni opasku:

Dalším bodem, na kterém se dnes nejspíš ministři shodnou, je rychlé přijetí už Evropskou komisí předložených protiteroristických návrhů. Jde o opatření od systematických kontrol na vnějších hranicích schengenského prostoru, přes změny v pravidlech získávání a držení střelných zbraní, opatření proti padělatelům dokumentů až po nová pravidla týkající se výměny dat o lidech ze zemí mimo EU, které odsoudily unijní soudy.
Listina základních práv a svobod článek 23.

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Borodov » čtv 24.3.2016, 14:14

Erunamo: zdroj?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Rough boy » čtv 24.3.2016, 14:23

ČTK

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Erunamo » čtv 24.3.2016, 14:27

je to vynatek z online zpravodajstvi na Idnes, konkretne cas 12:37

http://zpravy.idnes.cz/exploze-na-letis ... ne=1006131
Listina základních práv a svobod článek 23.

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Borodov » čtv 24.3.2016, 18:41

Diky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od rostar » pát 25.3.2016, 11:10

john.hawk: Ano, z hlediska obecně platných pravidel a zásad, nelze než souhlasit. Já (určitě i Ty) jsem se za léta praxe setkal se spoustou nestandardních praktik, technik a postupů, které fungují.
Jde o to, že nemám rád názory typu: Sice to funguje, je to bezpečné, možná i užitečné, ale prostě se to NESMÍ! A kdo vybočuje, musí být rozhodně diletant a je třeba jej minimálně zešměnit, nejépe však izolovat od společnosti. To myslím obecně, napříč celým spektrem povolání a činností.
Kdyby došlo na lámání chleba, chci mít vedel sebe raději zkušeného bojovníka s prstem ZA spouští, než týpka co má ndrilován prst na rámu a o skutečném boji má povědomí z válečných filmů. Týpek sice striktně dodržuje všechna pravidla, nařízení a přikázání, ale když to bouchne, neví jak se jmenuje, natož kde a proč má prst.
Pro dokreslení: Nepreferuji při ponosu zbraně prst v lučíku a už vůbec ne NA spoušti.

Na závěr jeden dotaz na ty co jste činní: Jistě máte za sebou spousty úspěšných zákroků, zadržení, pacifikací atp. Bylo vždy vše tak jak se píše v té brožůře? :wink:

Tím bych to za sebe uzavřel, bo jsem stejně OT. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od beton » pát 25.3.2016, 19:35

john.hawk píše:prst na spoušti nebo za spoušti ten se prostě neodpouští a vše kolem jsou jen historky a příběhy.. je to zcela neomluvitelné..
Pražské SPJ má celkem dobrý výcvik, ale tohle bude asi vyjímka..
Já taky občas dávám prst za spoušť a o odpuštění rozhodně nežádám. Se předveď hodin s dlouhou s prstem na těle zbraně. Pak ho budeš mít tak ztuhlej, že tu spoušť ani nezvládneš zmáčknout. Rozhodně uznávám někoho, kdo je se zbraní sžitej a umí si poradit než někoho co si něco tupě nacvičil a dokáže se plácat jen ve vymezenejch mantinelech.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od Tomak » pát 25.3.2016, 21:10

rostar píše:
Kdyby došlo na lámání chleba, chci mít vedel sebe raději zkušeného bojovníka s prstem ZA spouští, než týpka co má ndrilován prst na rámu a o skutečném boji má povědomí z válečných filmů. R
A to je jako co ?? Prst za spouští značí bojovníka a ten, kdo dodržuje pravidla a má prst tam, kde má bejt je šašek ??
Zamysli se trochu, připomíná mi to Areyoua, kterej jediným svým správným způsobem uměl rozebrat Glocka líp, než ostatní... :shock:

A já se fakt nesnažil někoho zesměšnit, natož izolovat, jen sem poukazoval na ten pobavenej výraz při vážně neveselý situaci...nehrotíš to zbytečně moc? Asi na tu událost máme skoro všichni stejnej názor, ale není už to zbytečný slovíčkaření ??

beton : a ty toho pána znáš, že víš, co umí ? Ty vymezený mantinely tu nejsou pro nic za nic...
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od rostar » pát 25.3.2016, 23:18

Tomak píše: A to je jako co ?? Prst za spouští značí bojovníka a ten, kdo dodržuje pravidla a má prst tam, kde má bejt je šašek ??
Tohle přece vůbec netvrdím. Myslím, že jsem se vyjádřil srozumitelně.

Rozhodně nechci nic hrotit. Pokud to tak vyznívá, omlouvám se. Já jen, že může být víc pohledů na věc. Viz např vyjádření betona. Jednoznačný názor vycházející z praxe. Má výcvik a ví jak to má tabulkově vypadat. Ale má i ten pohled z praxe, a ten se v knihově nezíská. Jsem přesvědčen, že spousta činných, nebo veteránů by tady mohla povykládat. Ale nedivím se, že se jim do toho nechce :wink: R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: výbuchy v Bruselu - aktuálně

Příspěvek od AREYOU » sob 26.3.2016, 13:19

Tomak
...kterej jediným svým správným způsobem uměl rozebrat Glocka líp, než ostatní...
To jsem nikdy a nikde netvrdil ukazoval jsem způsob jak to dělám já NIC VÍC. Takže tvoje odplivnutí bylo dost pokrouceno což ukazuje na tvoji duševní impotenci a věřil bych i té fyzické :lol: když už si nemůžeš honit péro tak si honíš triko co. Pokud chceš něco interpretovat na příkladu tak prosím interpretuj správně.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz