Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americké po


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americké po

Příspěvek od PatrikChrz » čtv 28.4.2016, 7:04

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=401805&sId=&mId=

Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku

dnes 05:28 Svoji matku zastřelil dvouletý chlapec v Milwaukee v americkém státě Wisconsin. Žena řídila vůz svého přítele, který pracuje jako člen ochranky a na zadním sedadle auta nechal střelnou zbraň. Dítě, které sedělo vzadu, si s ní hrálo a vyšla rána. Uvedla to místní stanice WISN.
„Už ji neuvidím. Bolí mě pod hrudí. Už mě ani nenechají se na dceru podívat. Chtěl jsem ji ještě naposledy držet,“ řekl otec 26leté Patrice Priceové.

Incident se udál za jízdy v úterý ráno. Priceová za volantem byla zasažena do zad a svému zranění podlehla.

V autě ještě cestoval i její mladší roční syn a také matka Princeové.

Podobný případ se v USA udál teprve před měsícem na Floridě, kde čtyřletý hoch nedopatřením postřelil svoji matku Jamie Giltovou, propagátorku práva na držení střelné zbraně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » čtv 28.4.2016, 7:35

jeden z důvodů, proč jsem zastáncem nenosti zbraň s nábojem v komoře, člověk nikdy neví co se může stát.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Jurda » čtv 28.4.2016, 8:31

Sedmej: velmi logický důvod cos uvedl... Stejně by vyznělo: proto nemám žádnou zbraň, člověk nikdy neví co se může stát.
Je úplně jedno zda byl náboj v komoře nebo nebyl. (a co kdyby nebyl a dítě si ji natáhlo?! beretu 71 by zvládlo natáhnout i dvouleté dítě)
Toto se může stát jen tupcům, kterým zbraň do rukou vůbec nepatří. Nemůže zemřít člověk proto, že je někdo deb.l a odloží zbraň tam kde nemá. (ano běžná americká praxe)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » čtv 28.4.2016, 8:54

Jurda: držím palce, abys nikdy ty a nikdo z tvého okolí žádnou chybu neudělal.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Jurda » čtv 28.4.2016, 9:44

Již několikrát jsem na střelnici viděl, jak střelec přerušil střelbu tj. nedostřílel zásobník, zajistil pojistkou cz75 a zbraň položil na stolek před sebou a šel se podívat jak nastřílel! To je přesně ta situace, která se nedá nijak omluvit a měl by se za to odebírat zbrojní průkaz i s rodným listem. Jednou jsem na to střelce upozornil at to tak nedělá, že se tam pohybují jiní lidé, kteří ji mohou vzít do ruky a střelit někoho, tak teda otráveně si začal sebou brát tu pistoli sebou k terči. No a netrvalo dlouho a prásk, za chůze vyšla rána pod nohy.

Z toho mi vyplývá, že máš pravdu, stát se to v mém okolí může a to hlavně proto, že neexistuje nic, co by takovému ocasovi ten ZP odebralo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od S474N » pát 29.4.2016, 8:12

Sedmej: napsal si "nenosit", jenze tady zadne nosen neprobihalo, ten kver byl odlozenej.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 8:21

S474N: jasný, ale kdo nenosí náboj v komoře, asi nehrozí, že pistoli odloží v autě nebo mu vypadne a ten náboj v komoře najednou bude. ale sorry, za nepřesnost. ;-)

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Jurda » pát 29.4.2016, 10:58

Náboj v komoře se tu řeší v jiném vlákně, je tam uvedeno spoustu důvodu proč nosit, nebo nenosit náboj v komoře. Ale nikdo tam nenapsal, ani nepřipustil takovou hovadinu, že by nenosil z důvodu, že nechá pistol ležet v blízkosti dítěte ať již omylem nebo ne a bude jen výhoda pokud nebude náboj v komoře, protože je větší šance, že dítě nevystřelí pokud ji dostane do rukou. To je přece stejné jako připustit, že lahvičku s kyselinou sírovou po sobě vždy zašroubuješ, protože si takový pacient na hlavu, že bys byl schopný ji nechat ležet vedle dítěte, ať už omylem či jinak. Co to je za logiku?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 11:05

Jurda: vždyť v pohodě, já tu tohle téma vůbec řešit nechci. napsal jsem to v souvislosti s tou uvedenou nehodou.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od cmk » pát 29.4.2016, 14:31

Sedmej píše:jeden z důvodů, proč jsem zastáncem nenosti zbraň s nábojem v komoře, člověk nikdy neví co se může stát.
Heh, stejna úvaha pouzitelna na "proto jsem pro totalni zakaz zbrani, protože pak by se to taky nestalo"...

Asi je to nejaka moderni věc... Za kazdou nastalou situaci vinit nekoho nebo něco, co za to realne nemůže...

Pricina - NEKDO nechal lezet pistoli na zadnim sedadle.
Zadna jina není, všechno ostatní jsou obezličky, privesky a hledani viny nekde jinde.

A nechavat lezet pistole na zadnim sedadle uz zakazano je...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od franta599 » pát 29.4.2016, 14:36

nechat na zadní sedačce valet zbran s nabojem v komoře... inteligence bublajiciho blata :crazy: :crazy:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 14:38

cmk: není to stejná úvaha.
a jistě, že to je chyba hlavně toho, kdo tam tu pistoli nechal (ať už úmyslně nebo neúmyslně) nebo nechal to dítě si s ní hrát. opravdu se nechci pouštět v tomhle vlákně do velké debaty o náboji v komoře. je to prostě na každém, jak si vyhodnotí míru rizika na obou stranách.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Int1m1thy » pát 29.4.2016, 15:18

sedmej:
Obrázek
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 15:41

Int1m1thy: proč?
Jinak hele dej si někde nějaký kurz komunikace. Nechápu lidi, kteří mají pocit, že po internetu se můžou chovaj jak hulváti. To, že to dělá Zeman v televizi opravdu neznamená, že to je normální. Nesouhlas se dá vyjádřit i jinak. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Tomm45 » pát 29.4.2016, 16:31

Sedmej: Proč? Zaujal jsi mě už v jiném vlákně, ale teď jsi tomu teprve dal váhu... :wink:
Takže děkuji za upozorněnení, konečně relevantní důvod, proč bych měl přestat nosit náboj v komoře...bohužel mě dodnes nenapadlo, že by to mohlo zachránit situaci, až někde nechám ležet zbraň...
Jenom škoda, že se nedají odkládat třeba i nože bez náboje v komoře...taky bych to začal praktikovat... :D

K tématu- co k tomu říct, za blbost se platí. Jenom škoda, že to odnesl člověk, který za to nemohl...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 17:30

Tomm45: vůbec nepíšu, že by někdo měl přestat nosit náboj v komoře. nebo, že za tu nehodu může jen náboj v komoře. naopak, přečti si co jsem napsal kousek výš pro cmk. dobře, první reakci jsem nenapsal moc vhodně a naběhl jsem si sám.
náboj v komoře za to nemohl. mohla za to chyba/neopatrnost majitele zbraně. nebýt toho, nic se nestalo. podle mě je jenom prostě člověk tvor chybující a pro mě to riziko možné chyby je holt větší než, že jednou nenatáhnu. ale jak jsem psal, tohle si každý musí vyhodnotit sám.

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od spm » pát 29.4.2016, 17:32

No, nemohl... ono dat dve deti do auta a nevsimnout si, ze mezi nima lezi bouchacka, to chce uz taky notnou davku nepozornosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 17:38

spm: a to tam byl ještě další dospělej kromě řidičky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od Int1m1thy » sob 30.4.2016, 13:16

Sedmej: ja se chovam jako hulvat vsude ;) a Miluse sem volil ;)
G17gen4

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Dvouleté dítě ve Wisconsinu zastřelilo matku Vůz americk

Příspěvek od franta599 » sob 30.4.2016, 13:25

to jak se chova zeman je naprosto v pořádku sam bych to nepovedel lepe doufam že bude kandidovat znovu :inlove: jinak naboj v komoře nemuže za hloupeho majitele ktery necha nataženou bouchačku volne na sedačce to je jako když nekdo rika že zbrane zabiji lidi :lol:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz