Problém střelivo nebo pistole?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od S474N » pát 29.4.2016, 8:08

navaraross píše:Tím to není, pistole je v podstatě funglovka a vypouštění závěru jde hodně těžko...
Ano, pri vypousteni sice muze jit pekne ztuha, ale pokud drzis blbe zbran pri strelbe, tak uz ho drzis v dolni poloze a nedojde tak k jeho nazvednuti a tudiz ani tomu "tezkemu shozu". *4*

BTW bud v klidu, sem tam se to stane i tem zkusenejsim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Morris » pát 29.4.2016, 8:25

navaraross píše:Problém je tento, prvně vystřeleno 50 ks té laborace, střelba po 5 ks zásobnících proběhla v pohodě, problém je, že po posledním pátem výstřelu nedošlo k záchytu závěru v zadní poloze ani jednou,
okrem toho, ze ako bolo spomenute si mohol zaver brzdit, alebo aj pritlacat na zachyt zaveru, je celkom mozne aj to, si nerobil nic zle ale zaver nesiel uplne dozadu - tie prebijance, ktore v zabehanej pistoli funguju bez problemov, mohli byt na nezabehanu pruzinu este prilis slabe (ale zaroven boli dost silne aby zbran bez problemov cyklovala)

mas vratnu pruzinu 024?
Obrázek
http://www.bwarms.sk/2012/glock.html

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Stewie » pát 29.4.2016, 8:29

Pokud můj příspěvek vyzněl rozčileně, tak to tak rozhodně není. Měl jsem přidat smajlíka, aby to nevyznělo agresivně. Musíš mít vlastní hlavu a nad věcmi, které různě slyšíš se musíš sám pozastavit a říct si: "Proč? Proč bych to tak měl dělat?". I člověk, který nikdy zbraň nedržel a viděl by ten mechanismus, by věděl, že k žádnému opotřebení nedochází, ba naopak. Na různých střelnicích jsem se setkal s různými lidmi i o dost staršími a teoreticky i teda zkušenějšími, že? No bohužel většinou takoví, kteří "toho mají už spoustu za sebou" jsou ti nejnebezpečnější. Jeden z nich třeba nikdy nesundal prst se spouště (vystřelil na terč, stáhl zbraň a prst stále na spoušti), když jsem ho na to upozornil, tak prej to určitě nedělá. A ten příspěvek s "Rambo" odkazy...nechci mluvit za všechny, ale předpokládám, že lidi, kteří nosí, tak to nemají na parádu, ale pro případ krajní nouze, o které sice doufají, že nikdy nepřijde, ale stát se může. Takoví se pak zcela určitě cvičí na použití v takové situaci. Stresové situaci. Já osobně bych si plný adrenalinu nelajznul zkoušet hledat záchyt závěru a tím vypouštět. Třepaly by se mi ruce jak ratlíkovi, ale prsty oproti dlani bych závěr zcela jistě přetáhl.

Příspěvky: 39

Registrován: ned 13.12.2015, 21:29

Zbraň: g17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od navaraross » pát 29.4.2016, 8:46

Morris : pružinu mám originál standardní, co byla součástí pistole. Jestli je to 024 nevím, píšou duální...Jinak je to Glock 17 gen4, takže dle tvé tabulky to bude ta 024. jenom upřesním, že ta 50 laborovanejch byl test, tam bych to v pohodě pochopil, ale ta druhá 50 ka byla standardní, s kterou už nějakou dobu střílím, dejme tomu 500 ks vystříleno bez sebemenšího problému...Takže bych to laicky viděl na ten úchop, což je možné, protože stále ještě jakoby hledám ten nejlepší úchop, a je fakt, že operuji kolem záchytu rukama dost, neboť mám docela velkou ruku, a nebo závada zbraně, ale tam je mi divné, že na sucho závěr zachytává 100 % v pohodě...Proto jsem vznesl ten dotaz, zda se dá nějak vyloučit chyba na zbrani bez střílení....Až se dostanu na střelnici, budoe více možností, glocky mám dva, 17 gen3 a 17 gen4, takže můžu popřípadě testovat i na druhé pistoli, přebíjené i originál mám taky, a sledovat podrobněji úchop a zkoušet i jiné můžu taky... jenom jsem si chtěl ušetřit přemýšlení do té doby, než se dostanu na střelnici a pochytat nějaké tipy...
Naposledy upravil(a) navaraross dne pát 29.4.2016, 9:03, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Morris » pát 29.4.2016, 8:59

na tu pruzinu som sa pytal, pretoze glock mal kvoli tomuto "zvolavaciu" akciu. Verziu pruziny zistis tak, ze das dole zaver a pozries na tanier pruziny

Ak je ta pistol nova (nepouzivana), tak aj v pripade, ze uz mas spravnu pruzinu, moze prebijane strelivo robit to, co si napisal.

Na tvojom mieste by som isiel strielat s fabrickym strelivom a ak aj vtedy bude zbran nezachytavat na zachyte zaveru, tak by som skusil ine zasobniky a ak nepomoze ani to, treba ju dat inemu skusenemu strelcovi.
Ak napriek vsetkym tymto zmenam budu zavady pokracovat, je nejaka chyba v zbrani a reklamoval by som.

Příspěvky: 39

Registrován: ned 13.12.2015, 21:29

Zbraň: g17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od navaraross » pát 29.4.2016, 9:14

Udělal jsem rozborku a pružina je tam tedy ta 024. Jinak zbraň byla vyrobena listopad 2015, tak nevím, zda se ta svolávací akce týkala i těchto nebo ne...

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Morris » pát 29.4.2016, 9:18

to by uz malo byt osetrene priamo vo vyrobe. Takze uz iba urobit opat prakticke skusky.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 11:08

Safra to se rozhořela bitva :lol: a přitom bylo jen málo prachu v těch přebíjenkách :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Int1m1thy » pát 29.4.2016, 11:59

jestli to byli naky prebijenky, ktery ani prach nevideli tak to muze delat... jinak se priklanim ktomu ze to delas sam palcem
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 12:11

Intimithy: :D
navaraross píše:... Dnes jsem zkoušel přebíjené střelivo s Glock 17 gen4. 50 nábojů bylo stejných jako vždy /údajně/, a 50 nábojů byla zkušební laborace s menším množství prachu a těžší kulí....
navaraross : nábojnice to vyhazovalo normálně, nebo se sem tam nějaká vzpříčila?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Rough boy » pát 29.4.2016, 12:17

On ale píše, že pouze po vystřelení posledního náboje mu nezůstal závěr na záchytu, tak v nich prach asi byl (když to normálně přebíjelo) a bylo to nejspíš rukama.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 12:40

Tak vyhodit a přebít to mohlo, ale závěr nechodil, zřejmě o chlup, až na záchyt. První co mně napadlo, jestli nedošlo k záměně balíčků.. :D
Samozřejmě příčin může být víc, ale pokud se jednalo o přebíjenky a ještě navíc tam vstupovaly nějaké pokusné.., tak mi to přijde jako nejpravděpodobnější i vzhledem k pravidelnosti opakování.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Rough boy » pát 29.4.2016, 12:49

V tomhle máš nejspíš pravdu, Pařezi, nevíš jaký je u g17 rozdíl vzdáleností mezi tím aby přebila(aby se zaklesnul hřeben o dno náboje) a mezi závěrem zachyceným na záchytu? Nemám možnost se teď podívat.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 13:46

Taky to teď nemám u sebe. Ale už se mi to u slabších přebíjenek taky stalo, že závěr nezůstal vzadu a komora byla prázdná.. Jak budu doma tak se podívám.

Příspěvky: 39

Registrován: ned 13.12.2015, 21:29

Zbraň: g17

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od navaraross » pát 29.4.2016, 14:27

Pařez: Nábojnice vyhazovala úplně v pohodě, vše OK, kromě toho závěru,,,,Po vystřelení posledního -pátého náboje nezůstal záchyt v zadní pozici, při vystřelení asi 100 ks nábojů zůstal pouze 2x, u střeliva, které bylo OK /respektive nikdy s ním nebyl žádný problém/.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 16:34

Rough boy:teď jsem to zkusil a nábojnici to spolehlivě vyhodí v momentě, kdy ještě zbývá necelý milimetr na záchyt.

navaraross: tak možná nebyly úplně stejné jako vždycky.., jak jsem psal o "zamíchání balíčků" při pokusech.. Zkus vystřelit pár továrních a uvidíš,že to bude ok.Pokud problém přetrvá, tak teprv má cenu něco řešit dále.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Tomm45 » pát 29.4.2016, 17:20

Přesně tak...i mě se povedla laborace, která spolehlivě přebíjela a ještě spolehlivěji nezachytávala závěr po vystřelení posledního náboje... :D
A jestli mě pamět neklame, tak se jednalo jen o drobnou změnu OAL...takže jsem byl nejdřív taky trochu ve stresu, že to neumím držet... :wink:

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od ggrand » pát 29.4.2016, 19:44

Int1m1thy píše:ggrand:vetsina zbrani ho nema na dosah palce strilejici ruky protoze nakej debil co delal tu zbran, udelal moc velkou pojistku a jeste zneho udelali kus potrebny na rozborku ;) a uz se to tam nevejde ;) tak je to vic ve predu...
Opravdu tam "není" místo:
http://s16.postimg.org/8xpanp5vp/KJ_CZ75_01.jpg
http://www.coltautos.com/images/1911_Navy_109967i.jpg
Tímhle taky autoři konstrukcí chtěli zamezit probíranému přidržování záchytu.
Prostě je to jiný přístup ke konstrukci než že to tam nevešlo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Rough boy » pát 29.4.2016, 22:06

Pařez, Tomm45: i kdyby to v tomto případě nebyla tato příčina, gratuluji k objasnění možného nestandardního stavu ;)
Já se rád vždy poučím. Tohle mě ani ve snu nenapadlo, holt nepřebíjím a koukám na to moc digitálně (jedničky a nuly) :)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problém střelivo nebo pistole?

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 22:18

Rough boy:to je velká škoda, že nepřebíjíš.Ochuzuješ se tak o spoustu zajímavých zážitků :D Jednou jsem si udělal dvě speciální série s prachem o objemu menším než malém a pak jsem střílel sto ran po jedné *40*

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz