Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » ned 01.5.2016, 13:56

Náhodný kolemjdoucí natočil další z podezřelých incidentů, v nichž hlavní roli hrají protiteroristické hlídky v ulicích.

V Česku se množí případy, kdy smíšené policejní a vojenské hlídky svým chováním překračují to, co od nich nejspíš společnost očekává – tedy ochranu obyvatel před potenciálními teroristickými útoky. Možná i proto, že žádné útoky stále nepřicházejí, musejí si vykonavatelé pořádku své nedostatečné pracovní vytížení nějak kompenzovat a hledat jiné úkoly, kterými poslouží vlasti. Očitý svědek dalšího z řady podobných incidentů nám zaslal videozáznam, který natočil na svůj mobil minulou sobotu (23. dubna) kolem jedenácté dopoledne ve vestibulu pražského autobusového nádraží Florenc. Nevybíravým způsobem zde policisté a vojáci zadrželi mladíka, který se odmítal legitimovat.

Přestože videozáznam začíná až těsně před samotným zadržením a to, co se dělo předtím, můžeme jen odhadovat, i z reakcí samotných policistů vyplývá, že jediným důvodem nepřiměřeného zákroku na vystrašeného mladíka bylo právě jeho odmítnutí předložit na vyzvání občanský průkaz. Autor videozáznamu k tomu říká: „Mojí pozornost přilákala silná tupá rána, když policisté toho kluka narazili na zeď v těsné blízkosti Burger Kingu. Předtím jsem si ničeho podezřelého nevšiml. Od tohoto momentu jsem vytáhl mobil a vše začal natáčet. Ten kluk byl hrozně vystrašený a žádal o pomoc, to byl důvod, proč jsem to nedokázal přejít.“ Policisté shodili mladíka na zem, zaklekli ho a spoutali přímo v prostorách fastfoodové restaurace před očima celé řady zákazníků. Většina z nich vyjadřovala se zákrokem nesouhlas, včetně zaměstnance fast foodu, který se mu dokonce snažil zabránit.

V úplném závěru videozáznamu zřejmě velitel celého zákroku kolegovi hlásí, že mladíka odvážejí na stanici, protože „mu třikrát řekl o občanku“. Očitý svědek k tomu dodává: „Dokonce i dva z těch tří zasahujících vojáků vypadali, že se zákrokem nejsou úplně smíření. Jeden dokonce vypadal, že s tím, co se děje, vyloženě nesouhlasí.“ Další podrobnosti případu ani totožnost zadrženého zatím nejsou naší redakci známy. Nedokážeme si ale představit, co by mladík musel provést, aby byla takováto reakce bezpečnostních složek oprávněná.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://a2larm.cz/2016/05/policiste-a-vo ... -florenci/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » ned 01.5.2016, 13:57

Takze 3x odmitne predlozit obcanku, potom neposkytne soucinnost a ve finale klade odpor a myslel si, ze jako co? Ze ho pozvou na Cheesecake?

A do toho halekajici kamarad davajici rovnitko mezi fetkou bez obcanky a vojaky kvuli tomu ozbrojenymi automatickymi zbranemi. Uff.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Bukowsky » ned 01.5.2016, 14:34

Taky mi hlava nebere, co si tihle frajeři myslí 8-) Zkouší na drzáka, kam až můžou zajít - pomineme-li, jaký první dojem ten týpek na kameře dělá (nesuďme člověka jen podle vzhledu :-)), tak si říkám, jestli není cesta menšího odporu ukázat občanku a dál si užívat den - navíc osobě, která je ze zákona zplnomocněna chtít občanku vidět...jen ať má bulvár zase o čem psát ;)
O smíšených hlídkách na území ČR si taky myslím své, ale to s tímto případem nemá vůbec co dělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Tomm45 » ned 01.5.2016, 15:23

Ano ano, demokracie, svoboda, humanismus a práva...vítejte ve dnešní společnosti...
Chtělo by to velkej bič a malej dvůr... :?

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » ned 01.5.2016, 15:41

mu ty ruce mohli zlomit rychlejs :| zbytečny nervy

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » ned 01.5.2016, 16:33

Na první pohled vyloženě teroristická hrozba. Bylo jasně vidět, jak se právě chystá vyhodit do vzduchu. Zásah Armády byl zcela legitimní. Vítejte v Praze 2016!

Příspěvky: 40

Registrován: ned 06.3.2016, 15:44

Zbraň: subkompakt

Bydliště: ve vlastním domě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od DAveDOG » ned 01.5.2016, 16:43

V ČR platí první stupeň ohrožení, kdy policisté ve spolupráci s armádou střeží hlavně místa kde se můžou vyskytovat větší skupiny lidí (letiště, nádraží, metro). A nějakej kretén se strašně diví, že když jim odmítne dát občanku, tak jej chtějí zadržet a odvézt na identifikaci. Hlavně že je frikulín (free - cool - in). Pobavil i ten co to natáčel, ať prý dají pryč ty zbraně. Kruci to je jako mají dát okolostojícím aby jim je pohlídali?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » ned 01.5.2016, 17:04

hermenet: netusim jestli sis toho nevsiml, ale ti vojaci jsou v rezimu policistu - doporucuji se podivat poradne, maji na rukavu oznaceni POLICIE a potom si dostudovat i §22 zakona o policii a taky §10 vyhlasky 460/2008 Sb.

Jen tak nejak doufam, ze to opravdu nemyslis vazne, ze by zrovna tenhle magor mel byt terorista a ze by primarnim ukolem hlidek policie mel byt terorista a zbytek by meli vsechno prehlizet. Protoze pokud ano, tak v tom pripade ses zaradil po bok te levicacke spiny, ktera to tocila a komentovala stejnym zpusobem ("brat si automatickou pusku" a podobny dusevni prujmy).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » ned 01.5.2016, 17:23

Všiml jsem si toho. Ti vojáci jsou posilou policie kvůli teroristickému ohrožení. Vypadá to ale spíš tak, že už je policistů až moc a nudí se, když kontrolují týpka, který vypadá jako Michal Otipka (asi ho podezřívají, že by mohl mít jeho matroš).

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » ned 01.5.2016, 17:28

když je tak sjetej že si mysli že žije ve svete kde si muže z policie delat prdel jeho blbost meli mu šlapnouit na hlavu a zkroutit mu packy vetsi silou v americe by byl touhle dobou minimálne pod napětím taseru ... ale ano spravne jak rikas vítej v praze kde se police boji zakročit tak jak by mela protože by hned všichni brečeli neco ve smyslu policjeni brutality :bomb:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Int1m1thy » ned 01.5.2016, 17:46

fetak zkurvenej, zlamat mu haksny i tem curakum co brani v zakroku... a ty vojaky co tam stoji a cumi na to jak nekdo cizej smatra a brani zakroku toho fizla, tak vyhodit nebo nakej kazenskej trest... dlouho nebude az nekoho napadne vzit bouchacku...

kde je sedmej ? cekam na jeho koment... ale asi ho dostatecne nahradil hermenet
G17gen4

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » ned 01.5.2016, 17:52

Krásnej flame takhle při neděli :inlove:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » ned 01.5.2016, 18:02

Int1m1thy: můžeš mě říct, kde jsem kdy napsal příspěvek ve stylu hermeneta?
já neměl potřebu to komentovat, nepřijde mě na tom zákroku nic blbě. ale když po tom toužíš.
když někdo nechápe zásady slušného chování, nemá respekt před zákonem, tak holt má co si zasloužil. celé to na mě spíš působí jako blbě vymyšlená provokace policie. souhlasím, že vojáci se měli policisty asi více zastat. ale nevím, jak tohle mají právně ošetřené, kdy můžou a kdy ne zasahovat. nemám k tomu moc co dodat. tihle lidi si takové zákroky většinou zaslouží ....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » ned 01.5.2016, 18:30

hermenet: a ty znas presny duvod, proc tam byla ta hlidka policie (s vojaky) povolana?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » ned 01.5.2016, 18:44

Nikdo z nás nezná nic. Ale připadá mi tak nějak nevhodné, že Armáda posiluje policii v pořádkové službě (kontrole prostitutek, vyhánění bezdomovců z parků apod.). Kdyby občané zavolali hlídku, protože pan karate kid dredař hrozil bombou, nic proti. Vše však nasvědčuje tomu (třeba klid, s jakým to ta "levičácká špína", jak ty občany nazýváš, natáčejí), že občané nikoho nevolali, žádná bomba, pan karate kid dredař byl prostě dredař a maximálně smrděl mariánkou. A nějaká představa epidemie lehkých drog zrovna myslím nebyl důvod, proč vláda schválila zapojení armády do hlídek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » ned 01.5.2016, 18:58

hermenet: a podle tebe v takovou chvili ma vojak (ktery daneho policistu na hlidce doprovazi) stat a divat se, jak policista se na zemi marne snazi nasadit nekomu pouta? to, ze policista chtel videt obcanku ti snad nenormalni neprijde,ne? zvlast kdyz typek na videu, jak sam pises, vypada, ze byl minimalne citit travou.
Jako to o lamani nohou, jak pisou ostatni je zase prehnany, ale vojaci mu pomohli prece naprosto spravne.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od ggrand » ned 01.5.2016, 19:08

Co furt řešíte?! Vůbec nevíte, co předcházelo. Vojáci tam prakticky jen postávají, jinak nechápu, proč je kolem jednoho hubeňoura tolik lidí. To si vysvětluju jen tím, že tam postávají. Naopak ze světa je známo, že spousta neštěstí právě začíná takle nevinně, takže bych přítomnost PČR/AČR nehodnotil v této době negativně. Negativně naopak vnímám to, jak dlouho zametá jeden hubeňour se 3 chlapama a že aspoň jeden z nich neudělá kolem nich místo, ať se mezi ně necpe nějaký chytrák,co tahá příslušníka za ruku, že tohle je podle něj něco jako mráček v jeho sluníčkovém dni. Stejně tak mohl některému z nich potáhnout služební zbraň a mohl být cirkus.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » ned 01.5.2016, 19:20

Sedmej: Já jednotlivému vojákovi nic nevytýkám. Plní rozkazy a zaclání tam, kde ho postaví. Já jen kroutím hlavou nad českou anarchií: vláda pošle vojáky do ulic kvůli teroristické hrozbě, aby mohla vykázat, že něco udělala, kdyby se něco náhodou přihodilo, ale už nedohlédne, k jakým úkolům ty vojáky zneužijí nižší policejní velitelé.
Přiměřenost zákroku neřeším to mne nezajímá (BTW všimněte si, že občan šel k zemi, protože se pokusil přeskočit policistu ve stylu ras-al-ghul nebo kung-fu panda :D ).

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od ggrand » ned 01.5.2016, 20:18

hermenet: Přijde hlášení, že na nádraží v restauračce je podezřelý/neukázněný/nebo cokoliv člověk. Na nádraží hlídkují vojáci. Přijede hlídka to pořešit a celkem logicky k tomu přizve i vojáky/takypolicajty, kteří na místě hlídkují. Minimálně jim dá vědět, že v místě jejich hlídky se něco bude dít. Nechápu, co je na tom tak strašného a nepochopitelného. Dyť od toho tam přece taky jsou. To, že obecně jejich činnost a nasazení je k ničemu je na jinou diskuzi.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » ned 01.5.2016, 21:06

kdyby se ta fetka neprala a nebranila policistum a normálne udelala co chteli tak na nej ani nešahli zkončilo by to po par vetach pozdraven na rozloučenou ale to by nebyla ta prava chut slávy lepší je udelat pořádne divadlo na zemi se pekne vzpouzet a hlavne křičet ruzny sluničkovsky hesla aby tomu videu dodali štávu .,... :bomb:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz