Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od jry2000 » pon 02.5.2016, 17:06

http://www.policie.cz/docDetail.aspx?do ... ocType=ART

Zakonny duvod §63 b ?

Ale ano, podle popisu policie.cz to vypada opet na hru, "kdo je vetsi organ". PCR vyhralo :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Tomm45 » pon 02.5.2016, 17:56

Sedmej: nevím jestli máme nastudovány stejné zákony, ale s úplnou jistotou Ti můžu oznámit, že zákonný důvod pro zjištění totožnosti se najde vždy...když by náhodou nebylo kudy kam, vždy můžeš být podobný osobě v pátrání...
Navíc na zjištění totožnosti upřímně nevidím nic závadného...normální člověk předloží OP a je vyřešeno...
Jak tu někdo správně poznamenal, často stačí i jiný doklad nebo třeba jen ústní podání...jen v tomhle případě nezáleží pouze na policistovi, ale zákon sám požaduje pro každý úkon jinou míru spolehlivosti ověření totožnosti...

Jediná nešťastná věc na tomto zákroku je jeho provedení...takhle by to vypadat nemělo, jeden policista provádí zákrok a dva vojáci přicmrndávají okolo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » pon 02.5.2016, 18:04

Tomm45: ani já na tom nevidím nic závažného.
a ano, policie si to zdůvodní nějak "vždy". ale i tak končí občas pár případů u soudu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » pon 02.5.2016, 18:17

Sedmej: problem je prave to, ze muzes sice nesouhlasit, muzes si dokonce i stezovat, ale vzdy az ex-post. Tedy na miste strpet dany ukon a potom se obratit na OVK ci GIBS. Nicmene zrovna v pripade KO jsou tyhle veci stejne naprosto zbytecne a kontraproduktivni - proste ukazu papiry a jdu si po svym. Ale chapu, ze nekdo ma potrebu jine kratochvile, treba se valet po zemi nebo se vozit vzadu v policejnim aute v klepetech...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 18:32

Čert: někomu může jít o princip. Každý, kdo četl zákon o policii velmi dobře chápe, proč tam ta ustanovení jsou a k čemu jsou.

A představ si, že někomu, kdo má rád Republiku a nelíbí se mu posun od právního státu (tzn. pravidlům definovanými zákony v čele s Ústavou) k policejnímu státu (tzn. pravidlům definovaným policajty dle jejich libovůle až svévole) může vadit, když chce někdo ostentativně zneužívat svou pravomoc.

Samozřejmě, v okamžiku, kdy Modrý pronese "Magickou Formulku Feudála" v podobě slov "jménem zákona" je vysloveně pošetilé klást odpor; to ale na oprávněnosti nic nemění.

Viz například: "jménem zákona si mne přestaňte natáčet". Totálně protiprávní, proti všem zákonům této země, dokonce proti směrnici Ministerstva Vnitra, ale feudální grázlové to stejně zkouší.

Ze "smíšených hlídek" mám osobně dost blbý pocit: kolega viděl nejméně tři ty vojcly s prstem na spoušti Brenu v metru a na mne samotného párkrát flákačský vojáček laufem namířil, protože mířil do strany a nebyl to příjemný pocit.

Zato jsem si na tom krásně mohl uvědomit tu psychologii zastrašení: kdo se ozve proti dvěma ozbrojencům s ÚP, když provádí nějaký zlořád?
Nikdo.
Nu a o to tu jde až v prvé řadě, viz slavná páně Chovancova slova, že "smíšené hlídky" vlastně nejsou proti terorismu, ale kvůli demonstracím.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » pon 02.5.2016, 18:44

cover72: a o ten princip jako slo ozralemu spicimu individuu? *88*

Protoze jinak nechapu, proc tuto variantu zminujes. Nebo mas o me opravdu takove mineni, ze jsem mimo realitu a pred jakymkoliv panstvem se klanim? *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 18:47

Čert: jelikož nemám věšteckou kouli, o co šlo ožralému spícímu individuu opravdu netuším ;-)

Zde jsem reagoval konkrétně na
Nicmene zrovna v pripade KO jsou tyhle veci stejne naprosto zbytecne a kontraproduktivni - proste ukazu papiry a jdu si po svym. Ale chapu, ze nekdo ma potrebu jine kratochvile, treba se valet po zemi nebo se vozit vzadu v policejnim aute v klepetech...

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » pon 02.5.2016, 18:49

ano magickou formulku to je pravda ale na nekoho ani ta magicka formulka neplati takže se nemuže divit že zkonči jak zkončil proste chlapec chtel dobrodržství a mel potřebu se zviditelnít Policejni kontrola se k tomu vyjadřila jasne zakrok byl naprosto v pořádku ač teda podle me byli zbytečne mírní což přispelo vzniku tohoto videa a co se tyče natačení ,,, ok občas je dobe mit dukaz ale jediny smysl natačení v tomhle připade (a v mnohych dalších) je hazet špinu a buzerovat policisty ktery se musi s fetakama mazat ten dotyčnej byl slušne požadan o predloženi občanky tu nemel a spolupracovat odmitl ...

a myslim si že zrovna drižtele ZP a zbraní ví že proti zlym lidem s kytičkou jit nejde pokud teda zrovna nema nekdo kytičku v zásobníku ....

nedopočitaš se kolik vrahu zlodeju a mezinarodne hledanych lidi se diky duslednemu proveření podezřelych lidi pochytalo ... takže o zbytečne buzeraci nebo dokazovaní si nadřazenosti bych vubec nemluvil
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » pon 02.5.2016, 19:00

cover72: tak schvalne, co vymyslis na situaci, kdy sedis v Burger Kingu na Florenci a prijde k tobe hlidka s tim, ze se mas legitimovat. Zcela realne?

Odpovim za tebe - nic. Ano, je to mozne brat jako svevoli policie, ale nic s tim ani ty, ani ja neudelame. Proste vytahnes papiry a hotovo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Int1m1thy » pon 02.5.2016, 19:49

sedmej pisu nekde ze muzu kdy chci bez zakonyho duvodu ? ne... bohuzel vzdycky si to nak oduvodnis... smula co... a jiny osoby ? treba ty ktery maji na tom pravni zajem a to treba revizori, protoze tu mas dale treba zakon o drahach ze ? ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » pon 02.5.2016, 20:03

škoda, že to nešlo k soudu. mohl někdo kvalifikovaný rozhhoudnout zdejší dohadování. :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 22:31

Čert: záleží, kolik bych měl času a jak velké koule bych zrovna měl. Kdybych na tom nádraží čekal na brzký odjezd autobusu, tak bych zatnul zuby a bez keců ukázal občanku, protože opačný scénář je na dlouho.

V opačném případě když si jen řekne o občanku bez magické formulky, protiotázka "a z jakého zákonného důvodu podle §63?" nic nezkazí. A pak je tu více scénářů, které záleží na inteligenci a slušnosti policisty.

Kdyby se ale jednalo o agresivní SNBácké prase a namísto zákonných důvodů zneužil Magickou formulku, samozřejmě bych musel "poskytnout součinnost k prokázání totožnosti", zatímco bych se štrachal po kapsách a klidným tempem hledal občanku, následovala by řečnická otázka zda si je dotyčný vědom toho, že takovýmto požadavkem se dopouští trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele... A po předání občanky SNBáckému prasátku volání na 158 a oznámení.

Protože pokud budeme trpět SNBácké manýry v malých věcech, nakonec se vrátí i v těch velkých :huh:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » pon 02.5.2016, 22:36

A kolikrat te uz kontrolovali a kolikrat z toho si to takhle resil? *88*

EDIT: kolikrat v zivote ses ty nebo nekdo z tvych blizkych setkal s "SNB prasetem"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » pon 02.5.2016, 22:53

cover jestli to co jsi napsal myslis vazne tak to je mi te dost lito ... takhle zdrave uvazujici clovek nejedna ... delat problemy za kazdou cenu .... on je zlej chce si mi overit .... diky takovymhle potizistum to tu vypada jak to vypada policie aby se uz i bala zjistovat neci totoznost .... tebe meli zamlada vic mlatit... delas jako by ti pozadanim o obcanku kdo vi jak ublizovali pritom je to totalni prkotina ale proc nedelat problem kdyz mi to hloupej system dovoluje vid ???? ..

jinak je zajimave ze na jinych SNBacky praktiky vidis ale ze to delas sam to uz nevidis
Naposledy upravil(a) franta599 dne pon 02.5.2016, 23:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 22:58

Čert: řešil jsem to na "Procházce pražským kamerovým systémem", kde PČR takto bezdůvodně a neospravedlnitelně zbuzerovala televizní štáb s kamerou ve zjevné spojitosti s účastí na akci, zabývající se zneužíváním kamerového systému Městapa.
Tak jsem za nimi potom zašel a propříště je upozornil na existenci §63 a na to, že policie opravdu nemá právo zastrašovat buzerací s občankami (mám dokonce dojem, že to bylo jiné číslo §, ale už nevím), protože to byl fakt mazec.

SNBácky-prasecké zneužívání "jménem zákona!" se všude na světě týkají spíše nahrávání policistů při dopravních kontrolách, které se mi díky Bohu vyhýbají stejně jako buzerace s občankami (DK 1x a kontrola občanky taky 1x, zrovna jsem jel demonstrovat proti Grossovi, ale transparent jsem naštěstí neměl :D ) Takže o tom vím, jsem na to právně alespoň malinko připraven, ale v praxi to řešit nemusím (a jsem rád).

Franta599: chápeš, jaký význam a důvod mělo buzerování SNBáků s "ukaž občanku"?
Chápeš, jaký důvod má článek 2, odst. 2 LZPS a proč vznikl §63 Zákona o Policii?
Chápeš, že policie není a nesmí být suverénem, kterému se každý musí podřizovat a ve všem vyhovět bez ohledu na zákony, nýbrž že policie má zákonům sloužit?
Že nechápeš? No tak hlavně že máš jasno.
Obrázek

Dám ti takovou momentku z historie, aby ses měl nad čím zamyslet.
Ale objevily se už první policejní obušky. Mám z té doby jednu večerní pohlednici. Vracel jsem se z nějakého koncertu s kytarou na rameni, zastavil jsem se u Domu módy a díval se rozpačitě s ostatními chodci, jak kordon policistů se snaží od sochy vytlačit pár sedících a postávajících jedinců. Civilisté sice ustupovali, ale pomalu a neochotně, odmlouvali, ale nebylo slyšet, co. Šéf policejního kordonu sice řval jako pominutý, ale jeho policisté se také pohybovali pomalu a neochotně, byl to strašně trapný a ubohý pohled. Pak z kordonu vyběhli zmateně asi tři policisti a bouchli si. Pár lidí začalo utíkat, pár si jich sedlo na zem a jeden z těch utíkajících zamířil k nám. Za ním běžel policista. Pár metrů ode mne ho dohnal a praštil obuškem přes záda. Ten člověk upadl. „Co děláš ty kreténe?“ řekl ten člověk ze země, zvedl se a držel se za záda. Nás stálo na chodníku snad deset a dívali jsme se na to jako na zjevení. Byli jsme okupovaní Rusama a kvůli tomu bil Čech Čecha. Mladý kluk v blbé zelené uniformě se sice ještě napřáhl, ale pak si nás všiml, a tak řekl: „Já musím.“ „Hovno musíš, ty debile,“ řekl ten udeřený. Chlapec v uniformě se rozpačitě rozhlédl, otočil se a utíkal zpět ke kordonu. Tím tahle pohlednice končí.
"takhle zdrave uvazujici clovek nejedna ... delat problemy za kazdou cenu", že? A ještě sprostě odmlouvá policistovi ve výkonu služby! Měli ho víc mlátit, to je jasné.

Problém je v tom, že ty tvoje kecy se dají aplikovat na kohokoli, kdo před libovolnými policisty libovolně zneužívajícími pravomoci nesklapnou podpatky. A právě o zneužívání pravomocí jde v případě té občanky, víš?
Nevíš. To bys musel být mentálně schopen abstrakce a nikoli jen mentality "zmlátili někoho koho nemám rád, to je dobře".
Naposledy upravil(a) cover72 dne pon 02.5.2016, 23:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 64

Registrován: pát 15.4.2016, 19:15

Zbraň: Glock 43

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od P99G43 » pon 02.5.2016, 23:32

Pratele ten typek pry nechtel odejit, pry tam pospaval, pak hlasil nejaky hesla, udajne ho nekolikrat zadali aby odesel a proste nechtel a byl hrozne chytrej a drsnej a jak sla kolem hlidka tak to zacli resit a jeste nez ten slunickar zacal natacet, tak byl ten typek drsnej i na policajty, takze si za to skutecne muze sam.

Jenze tohle uz k tomu nikdo nenapise do zadnyho clanku a ani neda jako vysvetleni a bude to jen akce ze nase slozky neco prehnaly :(
Glock 43, Walther P99
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » pon 02.5.2016, 23:39

P99G43: je škoda, že není jasně vidět co tomu předcházelo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 23:44

P99G43: jasně, pokud to bylo takhle, je zákrok policie pochopitelný a v pořádku; a každopádně se Mr.Mánička zachoval jako ňouma, když kladl odpor i po použití Magické Formulky.

Ale v téhle debatě už neřešíme Mr.Máničku, nýbrž obecné principy buzerování s občankou :wink:

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od franta599 » pon 02.5.2016, 23:46

cover .... ty jsi mimo realitu diskuze s tebou nema smysl mozna az z tebe ty latky vyprchaj .... ale pochybuju ... delej si klidne co chces misto obycejneho ukazovani obcanky coz povazujes za vrchol buzerace se radsi hadej me to je fuk ... ja se radsi odmlcim

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz