Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od cover72 » pon 02.5.2016, 23:48

Copak, "Podle sebe soudím tebe"? :D

(Všimni si, že ve svém postu používám věc zvanou "argumenty". Argumentací se nazývá sada důvodů podporujících nějakou myšlenku či teorii. Urážet někoho, podsouvat mu požívání návykových látek apod. naopak argumentem není. Ale co bych mohl čekal od někoho, pro něhož je vrcholem mentální snahy závěr, že nositele jiného názoru měli více mlátit...)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Tomm45 » úte 03.5.2016, 0:33

cover72: správně, nikdo se nenechte buzerovat...až Vás bude chtít policista ztotožnit, dopouští se trestného činu...
Přesně tohle je ten správný přístup...bohužel ve společnosti čím dál častější...nechť si každý dělá co chce...ať žije anarchie...naše současná společnost plná právníků teoretiků si přece vystačí bez složek dohlížejících na bezpečnost...
A abych zachoval argumentační rovinu- jak jsi přišel na to, že ztotožnění je TČ?

Jak tu někdo zmínil, ona je takováhle kontrola totožnosti opravdu ten nejběžnější způsob, jakým se odhalují osoby v pátrání...a světe div se, ne každý, kdo je v pátrání, vypadá jako Danny Trejo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 0:44

je docela zajímavý, když se střetně takový ten názor, "měli mu zlámat nohy" s názorem, který to argumentama posune do obecné roviny.

cover: jak by teda podle tebe měl policista postupovat, když na nádraží bude někde u KFC pochrupovat polospící polonapita partička vracející se z technopárty. a po probuzení se jim nikam po domluvě nechce. má je tam nechat? nikomu neškodí a nejsou nebezpečný, na druhou stranu nádraží prostě není noclehárna na vyspávání opice. v podstatě asi nemá zákonný důvod je vykázat. pravděpodobně i legitimovat je je prostě na hraně. ale je správný je tam nechat? a teď kolik bys jich tam nechal pokud ano. jednoho? 2, 3 a co 20?

a ptám se ze zvědavosti, myslím si, že jinak máš v obecné rovině ohledně práv policie pravdu, že si nesmí dělat co chtějí. i když tady v tom konkrétním případě si myslím, že mládenec nějaký doklad vyndat měl a mohl mít klid. zvlášť jestli byl trochu opilej a vyspával to někde na nádraží.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od reddog » úte 03.5.2016, 6:15

cover,
víš, že si tvých názorů vážím a vždy si rád přečtu, co napíšeš. Ale proč, prosím tě, tak přihlouplými výrazy - esenbácké prase, vojcl, flákačský vojáček - degraduješ svůj jinak zajímavý a logicky ucelený náhled?? Esenbáci již neexistují, byť souhlasím, stále ještě žijí. Flákačský vojáček je zaměstnanec a vykonává přidělenou práci. Vojcl je vůbec snad ten nejhloupější výraz.
Jak jsi psal, že na tebe jeden bezděky mířil, řekl jsi mu to? Kamarád upozornil ty vojáky, že s prstem na spoušti se mezi lidmi nechodí, když nechtějí střílet?? Nafotili jste si je, aby bylo možno konkretizovat???
Věz, že po Ostravě jsem spojených hlídek potkal tři dupy. Nevím jak to v té vaší Praze děláte, ale ani jednou nebylo těm v Ostravě co vytknout. Já vím, pro některé je přítomnost hlídek v drtivé většině projev zastrašování a demonstrace moci :mrgreen: , ale představ si, že v okolí naší firmy (blízko důležitého nádraží v Ostravě) se citelně snížila přítomnost "magnetů-zlodějů" a zevlující žebrající chásky (ano, žebrající zevlující a chásky, protože otravují maminy s kočárky, malé děcka). Netvrdím, že je dobře, že zmizeli až s příchodem spojených hlídek, ale jsem rád, že nás tam už ti lidé neotravují (ti lidé - připitá sebranka).
tomík
PS:
tu hloupost o tom, že tě měli víc mlátit, tu pust z hlavy. Většinou mlátili málo toho, kdo to opakovaně vypouští z pusy. Jednou za čas to může vyklouznout v afektu každému 8-)

No, já si zas počkám, kolik přijde chytráků s tím, že jsem PSVB či cokoli jiného, podobného :wink: . Jen připomínám, že za poslední dva Srazy MG či jiná setkání, mi to do očí nikdo z místních neřekl, tak se snažte, ať se vám zas nemusím vysmát za velkohubost. Nebo si to odpuste, stejně jako si odpustíte to zesměšňující označování na řadové policisty a vojáky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Int1m1thy » úte 03.5.2016, 8:16

takze ti de o to covere ze ti musi rict magickou formulku z jakyho odstavce §63 o PCR nebo §12 OP po tobe zada prokazani totoznosti ? a kdyz ti rekne protoze odpovidas popisu osoby v patrani tak udelas co ?
G17gen4

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » úte 03.5.2016, 8:44

Obecně souhlasím s coverem, ale toto bych nesrovnával s případem, kdy si policista v civilu hrál v Pardubicích na dopravní policii. Tento případ je mnohem méně jednoznačný, protože nevíme, jak to začalo. Na první pohled se mi to jeví, jako by se policie navážela bezdůvodně do osob se specifickým vzezřením. Podle zveřejněného policejního prohlášení to vypadá, že se policie snažila pomáhat a chránit obyčejného člověka, který vypadal jako ohrožená osoba, protože se rozhodl vyspat ve dne na lavičce. Taky jsem to kdysi párkrát dělal jako "bezdomovec" v několika evropských městech a musím dosvědčit, že probuzení ze sladkého snu policejní neomaleností, s níž jsem se, musím říct, setkal pouze v Itálii (na nádraží v Miláně a v jakési spořádané vsi pevně ovládané 'ndranghetou v jižní Itálii), člověka poněkud vyvede z míry, a není-li vojnou dostatečně trénovaný pro rychlé probuzení a okamžité řešení konfliktních situací, může v rozespalosti napáchat leccos... Kluk trénovaný evidentně nebyl a než se probudil, tak to trochu přehnal, to je jasné. Ale stále si myslím, že nasazení vojska do pořádkové služby (na bezdomovce, prostitutky a chybné parkování) je neodůvodněné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Int1m1thy » úte 03.5.2016, 9:01

to tvoje vojsko neni pravne vojsko, ale policie kdyz ma na sobe oznaceni policie, tim padem postupuje podle zakona o policii... takze podle tebe maji smyseny hlidky prehlizet jakoukoliv protipravni cinnost pokud nepude o teroristu ?
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od U.I. » úte 03.5.2016, 9:42

Příspěvky: 15

Registrován: stř 27.4.2016, 19:16

Zbraň: G17 4. gen.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Vici » úte 03.5.2016, 9:46

Osobně mám sklon policii důvěřovat, protože nemám negativní zkušenosti. Nicméně poslední dobou se mi některé mediálně prezentované zákroky moc nelíbí stejně jako způsob jejich prošetřování. Např. konflikty při návštěvě vrchního soudruha z Číny nebo zrovna tento příklad.

1. Zákrok mi připadá téměř amatérský. Pominu co záznamu předcházelo, nicméně záznam začíná ve chvíli kdy je evidentní, že toho kluka budou policisté muset odvézt k ověření totožnosti a že dobrovolně nepůjde. Jak je možné, že třem cvičeným profíkům trvá dvě minuty než nasadí pouta jednomu zhulenému klukovi? Z mého pohledu se tedy zrovna o zákrok "... na odpovídající profesní úrovni ..." nejednalo.

2. Policie zákrok prošetřila a policie zjistila, že policisté nepochybili. Chápu, že je nastavit kontrolu policie je složité. Asi je nejvyšší čas aby policisté nosili kamery se stálým záznamem. Pokud proti někomu zasáhnou, dotyčný by měl dostat záznam k dispozici klidně i s právem ho zveřejnit. Stejně každý druhý zákrok někdo točí na mobil. Takhle by alespoň odpadly zbytečné dohady (co opravdu řekl ten kluk a co policista před začátkem záznamu).

3. Připravenost a výcvik policistů. Je hodně velký rozdíl v přístupu "Pane probuďte se, jste v pořádku? ... Opravdu vám nic není? ... Musím vás požádat o občanský průkaz, máte ho u sebe?" nebo "Dělej vstávej, ukaž občanku. No tak jsi hluchej? Tak bude to? Fofrem nebo tě sebereme". U první varianty je mnohem větší naděje na bezkonfliktní řešení. Podle zkušeností záchranářů je uklidňující tón a klidné pomalé jednání nejlepší prevencí konfliktů a ušetří jim spoustu práce (nemusí pak tahat agresivního opilého jedince a volat policii, ale odváží relativně klidného pacienta). Je mnohem lepší 5 - 10 minut dotyčného v klidu žádat, než se se sním 2 minuty válet na nádraží po podlaze a pak dvě hodiny sepisovat lejstra na služebně. Jak to bylo tady? Nevíme protože není žádný záznam a každá strana bude vyprávět svoji verzi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 9:52

Vici: v tom prvním bodě jsi asi moc kritický. věřím, že kdyby chtěli nasadí mu pouta rychleji, ale museli by se k němu chovat daleko tvrději a tomu se asi zkusili vyhnout.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Jarda K » úte 03.5.2016, 12:02

Sedmej: Doufejme, neb kdyby měl "vestu vod duponta" tak měl spoustu času si pohrát... Ale oni byli na fleku a otypnuli ho na relativně neškodnýho. Asi.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 03.5.2016, 12:54

Muzu se prosim zeptat na jeden jediny rozumny duvod proc policistovi neukazat obcanku? V pripade ze jsem nic neprovedl mi to prijde jako nejjednoduzsi vyreseni situace. I kdyz chapu ze existuji i sebemrskaci.
mě to přijde jako stejná debilita, když :" chlap přijde pozdě z práce domů a na dotaz - kde jsi tak dlouho - odpoví - co ti je po tom, nebo neodpoví vůbec"
každýmu heterosexuálnímu nepanicovi snad musí být jasný co bude následovat.......
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » úte 03.5.2016, 13:04

cover72: ja tohle po pravde vubec nechapu. Vim, ze strasne rad diskutujes, ale prijde mi, ze se vzdycky chytnes takoveho naprosto marginalniho "pripadu" a zacnes z toho ve finale delat pomalu zplynovani zidu. Jako, kdyby se tam neco realne vazneho stalo, tak nereknu ani ň, naopak budu rvat jak tur, ale tady se vubec nic realne nestalo, dle vyjadreni se dokonce i ten manicka omluvil, ze to bylo hloupe (a ze to opravdu bylo hloupe!), ale ty uz ses zase v rovine "praseckych SNB" a "vojclu".

Nejak nechapu jednu vec - kdyz je tolik tech prasat a vojclu, tak ze tebe (navic potencialne "zavadovou osobu" - sam si zminoval, ze si navstivil nejake demonstrace?!?) kontrolovali jenom jednou za cely zivot? Safra, tak kde ty vsechny prasata jsou? Kde jsou ty jejich denodenni naschvaly, ktere se rozhodli panove delat nebohym spoluobcanum?

BTW a nakonec uprimne - "tvuj odchod z online sceny" jsem si puvodne vylozil tak, ze sis konecne nasel zenskou a doslo tak k celkovemu vyklidneni. Ale po pravde me "desi" tento tvuj navrat neceleho pul roku pote, navic s argumenty, ktere pouzivas. Dovol mi jenom pripomenout, ze si to byl prave ty, ktery prohlasoval o tom, jak je nalepkovani spatne a jak se ho dopousteji ti blbejsi spoluobcane. A pul roku nato prijdes a zacnes tu hned s praseckyma esenbakama a vojclama...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 14:09

pitt: :))
já problém nevidím v tom jí neukázat. ale v tom, pokud jí policista chce a nesdělí ti proč. policie se musí řídit zákonem. ale to je při debatě v obecné rovině. a pokud policie nemá oporu v zákoně, aby vykazovala takové lidi z veřejných prostranství, ať se to změní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 03.5.2016, 14:30

a stará má důvod vědět proč? Zeptej se staré PROČ ji zajímá v kolik jsi prošel domů - odpoví ti PROTOŽE a k tomu si najde 100 a 1 ještě pádnějších důvodů - výsledek bude ovšem takovej že strávíš 1,5 hodiny debatou, pak 2 hodiny vysvětlováním a 2 dny dusné atmosféry v rodině.
a kdyby byl dotaz - ne nemám doma hysterickou krávu - jen vím kdy můžu dělat ramena a kdy je lepší to neřešit a vyhovět

Příspěvky: 15

Registrován: stř 27.4.2016, 19:16

Zbraň: G17 4. gen.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Vici » úte 03.5.2016, 14:32

S474N: trošku mi připadá, že jsi založil vlákno se zcela marginálním případem, ale zapomněl dodat jaké názory jsou ty správné a povolené.
Jsem tady nový, neznám tedy historii diskusí. cover72 se evidentně domnívá, že policie často zneužívá či minimálně špatně využívá své pravomoci - zejména zjišťování totožnosti bez jasného důvodu (ten chlap se mi nelíbí). Tenhle pocit mám mimochodem občas taky i když naštěstí ne z vlastní zkušenosti. Že by tady tvrdil že jsme policejní či totalitní stát ("...marginalniho "pripadu" a zacnes z toho ve finale delat pomalu zplynovani zidu"), to se mi tedy nezdá.
Že je lepší diskutovat bez "nálepek" a nadávek je naprosto jasné, nicméně např. "havloidů" a "sluníček" tady padá taky požehnaně (nepřestává mě fascinovat jak zrovna slovo "sluníčko" může vyznít zcela opovržlivě).

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Borodov » úte 03.5.2016, 14:36

2pitt: :D :D :D Dostane doma "drzkovanou". Coz se mimochodem stalo i na Florenci. Toto prirovnani sedi na 100% :D :D :D

Nejak nechapu co tu resite? Kdybych tam byl, tak bych jim mozna jeste podrzel dvere... Ten typek co se tam snazil policistu tahat za ruku, "jako ze uz to staci", muze byt rad, ze nema na triku "pokus o mareni uredniho vykonu"...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 14:48

Borodov: taky se trochu divím, že ten chytrák co se do toho montoval se přešel bez komentářů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » úte 03.5.2016, 21:11

Vici: proc mi jen prijde, ze se "obavaji" vzdycky nejvic ti, kterym nejvic hrozi v zivote to, ze se jim zasekne klavesa ENTER. *88* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od havran » úte 03.5.2016, 21:47

Pitt: no, každej to máme jinak, ta moje se třeba neptá na nic a neřekne ani ň, a vydrží to klidně i několik dní[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz