Mokrá Horákov - závod vs. zátěž


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Stewie » pon 27.6.2016, 12:34

Hehe...odmítám dál vést diskuzi. Dělejte to s kolegou tak, jak to děláte. Děláte to nejlíp. "I am out".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » pon 27.6.2016, 12:56

Bavite se jestli mit v leze nohy u sebe, od sebe, nebo jak?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od formic » pon 27.6.2016, 13:19

pitt: podle mě záleží na tom, jestli jsi žena nebo muž *40*
sorry za OT
In Glock We Trust
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od kuba » pon 27.6.2016, 15:56

zajímavý, třeba jim smith zase povídal, že nejdulezitejsi je presne a rychle strilet, stabilni pozice a co nejeefektivnejsi strelba, zadny nohy u sebe ze jsou mensi cil a podobny voloviny vubec neresil, stejne tak kryti za vertikalnim krytem, vyuzivat ale jestli budu o 5cm vic krytej ale bude se mi hur strilet vzdycky bejt radsi vic videt a vic strilet..

kdo ho nezna hodte si ho do googlu..

to i k těm videím. někomu to možná přijde že areyou jak ho obhajuješ střílí hrozně dobře, podle mě třeba neumí ani základy a to třeba zapíchnutí, jeho doměřování blízkejch terčů apod je naprosto tragicky. ale chapu ze nejdulezitejsi je u toho takticky vypadat a na každěj terč zapichovat misto jednoduchyho přenosu. ale just the point. :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » pon 27.6.2016, 16:26

takže se jedná o ty nohy u sebe kvůli menšímu cíli?! Tak to jsem tedy zmaten, protože naopak vyučují nohy od sebe, kvůli větší stabilitě a rychlejšímu vstávání......

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Stewie » pon 27.6.2016, 18:20

pitt: Všichni to takto právě vyučují špatně. Areyou a john to dělají jako jediní dobře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » pon 27.6.2016, 18:39

no von to právě tedy učí blbě i hawk, proto jsem zmaten....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Int1m1thy » pon 27.6.2016, 18:44

reddog: pises dezorientace, tim padem byl dezorientovanej tim padem pokracovani tvoji otazky je naprosto mimo misu a nedava smysl....

kdyz je dezorientovanej, tak naky povely mu vubec nedavaj smysl, a jeho mozek mysli taky uplne jinak a opakuji ze ten rozhodci nebo jak se mu nadava, nedava jednotny povely coz jenom umocni dezorientaci
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » pon 27.6.2016, 19:00

Int1m1thy : 5.40 to stejný 6.40. žádnej povel nepadl, takže ho rozhodčí neměl jak dezorientovat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Int1m1thy » pon 27.6.2016, 19:15

ja nerikam ze ho dezorientoval rozhodci, on se dezorientoval sam fyzickou zatezi. Ale rozhodci tomu nepomohl, pokazdy povel rekl jinak rychle atd.
G17gen4

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od ggrand » pon 27.6.2016, 19:44

No, vzhledem k tomu, co tu padlo, je zbytečné, abych se dál vyjadřoval.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » pon 27.6.2016, 19:59

infinity: s první větou souhlasím, u druhé bych polemizoval, když dělal něco aniž by zazněl jakejkoli pokyn. Navíc v boji přece musíš reagovat na danou situaci, která se mění každou vteřinou, ne?!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Int1m1thy » úte 28.6.2016, 7:20

pod zatezi funguje mozek jinak, a zapojuje jiny casti do provozu. Co sem tam videl tak v jedny casti rika neco jako pripravit se, nabijet. Potom rika Pripravit se... pauza... AY zacina nabijet. De o tu nekonzisteci povelu, proto AY uz dost pod stresem vyvolanym fyzickou aktivitou uz myslel ze to rekne a on to nerek a udelal to driv.

Tohle video je jedno z nejlepsich na nazornou ukazku jak se chova clovek pod stresem...|

A ano ale v boji a obecne pod stresem se chovas tak jak je tvuj mozek naucenej resit naky veci, rozhodovat se podle zkusenosti atd.

Dobre to tu vysvetluje Yeager
https://www.youtube.com/watch?v=pJ6HubpLSVM
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od john.hawk » úte 28.6.2016, 10:52

nohy u sebe nebo od sebe.. tu debatu začal kolega Stevie.. a nakonec z té debaty odešel..protože to argumentačně nedal..
for Kuba Ano, znám kdo je Jim, vím že je to ex Delťák, vím kde byl a co umí..
ale jádro debaty bylo v tom, že někdo tvrdí něco o nějakém postupu a měl by to něco umět obhájit argumenty.
Co já učím je mít nohy u sebe.. proč to tak učím ? to se mně můžete zeptat na kurzu..:)
Je to simple, situace určuje taktiku a techniku..jsou zde věci na flat range a jsou zde věci do jiného prostředí.. cílem je, aby se například technika dala přenýst i do toho jiného prostředí..nebo modifikovat na to konkrétní prostředí
a nemyslím si, že kdybych se zeptal Smitha jak bude mít nohy až bude ležet v nějakým úzkým zavlažovacím kanále, že by trval na jejich roztažení za každou cenu ( když to reálné podmínky neumožňují)
for Kuba : zapichování není nikdy dost.. just point..
souhlasím s tím, že jde o rovnováhu mezi rychlostí a přesností a určitým stupněm krytí..jde o to aby to bylo všechno v dobrém poměru..já to krytí někdy trošku více upřednostuji před rychlostí..přesnost vždy upřednostuji před rychlostí..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od pitt » úte 28.6.2016, 11:22

john.hawk píše:....
Co já učím je mít nohy u sebe.. proč to tak učím ?
...
Tak ted v tom mam jeste vetsi bordel. http://www.combatsim.eu/fotogalerie/fot ... osice-2015
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od kuba » úte 28.6.2016, 11:38

tak tomu že nemáš v kanále nohy od sebe se říká vynucené střelecké pozice a tam se s tím prostě nedá nic dělat. ale o tom to není. nikdo neříká že je máš mít roztažený do rozštěpu. ale striktně dávat k sobě... Položím ti otázku jinak, proč je dávat k sobě když přirozeně roztažený řekněme na 50cm ti stejně tu slavnou siluetu nerozšiřujou? proč ve stoje je nemáš u sebe když ti přeci sníží siluetu? je to extrémní případ ale..

o tom zapichování point zjevně nebyl pochopen no nevadí :)

no ono totiz zadnej boj neni statickej, resp. nemel by bejt ani z jedny strany a prave kdyz clovek nema moc to zapichnuti zvladnuty tak to pak realne moc nefunuguje :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od Stewie » úte 28.6.2016, 18:54

john.hawk píše:nohy u sebe nebo od sebe.. tu debatu začal kolega Stevie.. a nakonec z té debaty odešel..protože to argumentačně nedal..
To zase prrrrrr...z debaty jsem odešel, protože je to jak diskutovat s houpacím koněm - taky se ti vždycky vrátí s (téměř) tím samým zhoupnutím.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od john.hawk » stř 29.6.2016, 12:53

Kuba : ve stoje stojíš na dvou nohách na zemi, váhu máš jen na dvou malých plochách, těžiště máš xy.
Když ležíš, váhu máš rovnoměrně rozloženou a ještě k tomu máš dva lokty o které se můžeš opřít takže mi to přijde více stabilní než ve stoje..samotný leh je nejstabilnější a nejzákladnější střelecká pozice..
no a dostáváme se k jádru věci.. způsoby lehu je xy. Každá z nich je funkční a poplatná prostředí kde se provádí..Chci aby jste pochopili že mít nohy od sebe je jen jeden ze mnoha způsobů a není to ultimativně jen jeden hlavní nejlepší a nejfunkčnější..do každého prostředí..to z toho děláte vy svoji diskuzí..tím že neznáte ty další a jejich aplikaci..
to samé platí i naopak. Nohy od sebe použiju při střelecké pozici kdy jsem například ve svahu, tam mi nohy u sebe nebudou nic platné, potřebuji stabilitu, protože to prostředí to vyžaduje..Je jasné že pokud se tam vejdu tělem, vejdu se tam i nohama a nemusím je mít rozčaplé víc než šířka ramen..a šířku siluety z čelního pohledu to nerošiřuje..pokud je rozčapnu více tam zase tu siluetu rozšiřuje jak psal kolega
Nohy u sebe - úzký rygól, prostor mezi kládami v kombinaci s gearem napři. materiál na stehně atd. a je tam další důvod - Metodika
vynucená střelcká pozice, která se ale někde musí trénovat a zkoušet. Na té fotce ze slovenska je fotka z pozice v lehu s nohama od sebe.. to co tam není je další fotka s nohama u sebe.. protože chci, aby lidé co přijdou na kurz Combatsim.eu měli možnost prověřit různé dogma a mýty které v oblasti střelby panují a na tom kurzu se střílelo s nohama od sebe i s nohama u sebe aby každej mohl na vlastní kůži vochutnat ten rozdíl a pochopit metodiku.
Proč tam ta fotka není ? nevím..nefotil jsem to já..ale příště ji tam pro Pitta určitě dáme :)
PS: přirovnal bych to k parkovaní auta na malé ploše, pokud to budete dělat často tak Vám to půjde lépe a na větším fleku v pohodě zaparkujete. Otázka : Bude to fungovat i v opačném případě ?? že jsem zvyklej na víc místa a najednou musím do úzšího místa ?
Dovětek : Dle mého názoru střílet s nohama u sebe není nic špatného nebo něco co by mohlo ukazovat že je střelec hlupák..má to svoje klady a důvody..
Pro Stewie : kde nejsou argumenty, tam není žádnej vývoj diskuze..měl by ses argumentačně odbrzdit..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od 4mike » čtv 30.6.2016, 13:06

john.hawk píše:... Dle mého názoru střílet s nohama u sebe není nic špatného nebo něco co by mohlo ukazovat že je střelec hlupák....
no, pokud by si neodepnul běžky :lol: :lol: :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mokrá Horákov - závod vs. zátěž

Příspěvek od john.hawk » pát 01.7.2016, 8:57

pro zásadní věci se člověk prostě musí obětovat.. dobrej člověk.. to musí být především dobrej běžkař..Kdo neviděl film 50ka doporučuji..

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz