Skryte noseni G17


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » sob 03.9.2016, 12:10

Sice netahám 17, ale běžně nosím G19 se zásobníkem s botkou (to už je velikostně jako G17) a se svítilnou na apendixu. Přikládám fotky jak to vypadá v tričku - vidět nejde vůbec nic 8-)

P.S. A bordelu v koupelně si nevšímejte jo. Mám zkouškový, tak není čas uklízet :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X

Příspěvky: 141

Registrován: úte 24.4.2012, 7:51

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od flame » sob 03.9.2016, 17:23

Diky ty svitilne spis tahas G34 :D

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » sob 03.9.2016, 19:01

Alespoň si ženský budou myslet, že mám objemný nádobíčko :lol:
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od reddog » sob 03.9.2016, 20:04

spíše postni foto, kde sedíš. resp bych rád věděl, jak s tím případně řídíš vůz či třeba delší cestu vlakem/busem

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » sob 03.9.2016, 20:18

Hele naprosto vklidu :) netlaci to skoro vubec, a to ani sedacku v aute nemam polozenou jak gangster z bronxu :D jasne na delsi rizeni to muze trosku vadit, ale to ji vyndam a hodim do prehradky. Jinak uplne stejne nosim i Shielda s 2 druhym zasobnikem hned vedle a o tom uz nevim vubec.
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od reddog » ned 04.9.2016, 6:50

asi už hůř vidím, ale nevšiml jsem si opaskové přezky. copa to máš za opasek? kůže nebo vlákno?

mmch takhle ve svislé středové ose těla to musí být na wc asi náročnější :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od Bukowsky » ned 04.9.2016, 8:42

Mám to úplně stejně - respektuji IWB kydex jako top, co se praktičnosti týče, ale s nasazeným světlem už to je pořádný kousek plastu, který mi tam překáží :-) Při chůzi to ještě jde, ale jsa z těch mohutnějších, mám problémy při obvyklých činnostech typu zavazování tkaniček, sezení u stolu atd... :crazy:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od pitt » ned 04.9.2016, 10:26

pro neznalé...k čemu je dobrý tahat svítilnu na pistoli, pokud nosím pro "obranu života, zdraví...bla, bla, bla". nějak mi uniká smysl využití v případě sebeobrany mimo obydlí.

p.s. kvituji zubní pastu elmex :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od Bukowsky » ned 04.9.2016, 11:23

Pitt: po pravdě,překvapilo by mě a zklamalo,kdyby ses neozval :)
Možná za čas dojdu k tomu samému závěru,kdo ví...na Aegisu nám říkali, že je dobré se s tím naučit fungovat, pokud už dojdeš k závěru, že chceš mít svítilnu na pistoli - ne to pokaždé sundávat a nacvakávat.

Výhoda svítilny na rámu je předpokládám zřejmá, nevýhody samozřejmě taktéž - jak říkám,třeba časem dojdu k tomu,že to je zbytečná jebárna...kdo ví

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » ned 04.9.2016, 11:35

reddog: přezku mám jen šouplou na bok :D jinak na veřejnejch wc je to malilinko komplikovanější, ale hold je to daň za velkou pistoli a skrytý nošení. Naštěstí existujou zamykatelný kabinky ještě že jo.. :)

pit: čověče, mít u sebe svítilnu je super věc a mít k tý svítilně ještě druhou na kvéru je ještě lepší :D V případě nedej bože nějaký situace, kdy při řešení budu potřebovat víc světla a bambitku, budu raději mít obě ruce na kvéru a svítit tam kam mířím, než v jedný světlo a v druhý zbraň. Já si na tu váhu už zvykl (19 se svítilnou 2 zásobníky a pouzdry váží skvělých 1,4kg ) a nijak mě to nelimituje.

Jasně, přiznám se, že poslední dobou častěji tahám o dost lehčího Shielda a ruční svítilnu v kapse. Ale pokud si chci vzít mloka, není to pro mě vůbec žádný problém. Navíc jsem člověk, co má rád předimenzovaný věci, věci pro dost lidi zbytečný, ale mě to dodává větší pocit klidu. Jo a taky se mi ta pistole s tím světlem trošku i víc líbí :lol:
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od pitt » ned 04.9.2016, 12:05

Buky: to není rejpání, je to dotaz.

Sejman: no já si právě nedokážu představit v běžným životě (mimo domov) kdy by mě svítilna na zbrani byla k něčemu dobrá. Nebavím se o svítilně mimo zbraň...tam je užití podstatně víc.
A teď to prosím neber že tě zkouším, ale zkus mě nadhodit nějakou situaci, kdy svítilnu na zbrani využiješ.
Opět.....bavím se o situaci mimo domov.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od reddog » ned 04.9.2016, 12:21

tak sejman možná v temných zákoutích své školy, ale třeba u mne to s tou svítilnou reálnější (a reálné) je a došlo to dokonce tak daleko, že mi Soldier udělal na míru zajímavé pouzdro pro jednu kombinaci G19 a svítilny a ve výrobě u něj mám i další zajímavé pouzdro pro druhou kombinaci G19 a větří sestřička té první svítilny. tolik ke kombinaci zbraň/svítilna na zbrani. teď malé odbočení - sejmutí svítilny ze zbraně je pro mne otázkou chvilky. netahám už u sebe pro rychlou kontrolu prostředí běžného fungování další svítilnu v kapse, nýbrž použiji izolovaně tu ze zbraně. obzvláště když zapomenu velkou svítilnu v autě a v zápalu pracovního nasazení se jdu kouknout po různých místech.

p.s.: dík za připomenutí elmexu, už nám dochází :wink:

a ještě speciálně pro pitta: hledám teď možnost k připojení railu na sluchátka a tím i případně připojení svítilny ze zbraně na hlavový oblouk sluchátek - alternativa k chybějící headlamp :wink: (už se mi to na stavbě hodilo :mrgreen: )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od Bukowsky » ned 04.9.2016, 12:29

A jelikož ten bod už se tu opakuje, musím se i já pochlubit - včera mi paní přinesla fungl nový fialový Elmex, tudíž to můžu na chvíli zase pustit z hlavy :wink:

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » ned 04.9.2016, 13:54

Tak to asi zas tak často nefunguješ v noci :) myslím, že nemusím tady vymýšlet scénář hodný pořádnýho akčního filmu, ale asi oba budem souhlasit, že za zhoršených světelných podmínek svítilna na zbrani není vůbec na škodu. Navíc čumět do 600 lumenů taky není úplně příjemný, kord ve strobu. Což samo o sobě by mohlo pomoct k zvládnutí situace bez použití násilí (nebo minimálně mi těch 600lm koupí trošku času (byť i zlomek vteřiny), protože když se ti tohle rozšajní do obličeje, tak težko nezpomalíš ve svých aktivitách a to i za dobrého osvětlení z okolí).
A jak bylo psáno výše, třeba je to zbytečnost, ale když mě svítilna na kvéru nějak extra neomezuje, tak proč ji nemít, že jo. A třeba se bude i jednou hodit (snad ne). :)

Jinak pánové mě jakožto budoucí (snad již brzy) zoubkové víly velmi těší, že nezanedbáváte péči o své klofáky :lol:

reddog: mrkni na web Elornis ind. mají tam pěknej headband na sluchátka s railem a tuším, že za pětikilo :)
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od pitt » ned 04.9.2016, 16:51

tak zatím ani jeden jste nenaznačil situaci kdy by se mu svítilna na zbrani hodila.
Reddog: pochybuju že se studiu věnuje natolik, aby se ve škole "zapomněl" do noci.

Sejman: ano chápu, svítilna je super na obranu, ale tak nějak si nedokážu představit situaci, kdy by jsi vytáhl zbraň, použil ji k hrozbě a přitom by stačilo posvítit útočníkovi do obličeje.
Pokud se bavíme o případu kdy bych musel použít střelnou zbran k vlastní obraně, tak to bude takovej průser, že na baterku si ani nevzpomenu a na vzdálenost, kdy by mě byla i na dvě věci.

ptám se na to, protože po svítilně taky pošilhávám, ale zatím jsem nenašel dostatek argumentů, proč by mi nestačila svítilna do ruky.
Zkuste mne prosím přesvědčit - třeba nemám jen takovou fantazii, nebo zkušenosti.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od reddog » ned 04.9.2016, 17:43

není důvod tě přesvědčovat. až to přijde, tak si ji tam třeba dáš. nějaký důvod může přijít a rozhodně nemusí být jedním z těch, které k tomu vedou u ostatních.

mmch ani neobhajuji nošení svítilny na zbrani. ale ani to neodsuzuji. mně se to tak prostě hodí a jestli jiným ne, je to jejich věc.

ale jeden důvod dám. nechce se mi nosit v kapse navíc další věc, když ji můžu mít na zbrani a dle potřeby sejmout a použít běžným způsobem

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » ned 04.9.2016, 19:29

Defacto souhlasím s redem, na to asi musíš přijít sám jestli to nosit nebo ne. Osobně mi příjde sundávání/nandavání svítilny ze zbraně jako nepraktické, jelikož s ní musím někde manipulovat a dbát na to abych na to měl soukromí. Ale to je na preferencích každého znás. Red už asi má svůj systém v tomhle a já mu ho rozhodně nechci brát (pro mě je asi víc pohodlnější mít svítilny 2).
Asi teď nějaký super přesvědčivý důvod nevymyslím proč tahat. Já tahám, jak jsem již zmiňoval, protože jsem rád když jsem připravenej na všechno. A jak to říkala paní z alien vs predator: je to jako s kondomem - lepší mít a nepoužít, než nemít a potřebovat. A hlavně mě příjde, že ty hlavně řešíš to, jestli nebudeš mít v kalhotech další věc, která ti je bude stahovat zbytečně dolů. Já zase tohle mám až na posledním místě.
A co se týče těch vzdáleností kdy máš čas použít svítlnu nebo ne, tak bych řekl snad jen, že nikdy nevíš do jaký situace se dostaneš a možná jednou právě i ta svítilna příjde vhod. Já s ní trénuju, vím o tom že ji mám hned u ruky, když tasím a že jí zapnu během zlomku vteřiny - a zase mám takovou teorii, že by to útočníka mohlo paralyzovat a nemusel by svůj útok provést přesně (zatím co zavře oči, ty můžeš udělat krok do strany například). Nebo prostě si budu muset na cíl posvítit abych já měl větší šanci dobrého zásahu.
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od pitt » ned 04.9.2016, 21:13

rozumím argumentu tomíka, chápu i lepší mít a nepotřebovat, než...... - jenže to bych mohl taky jezdit v tanku a chodit voháklej do plátů, a tahat sebou nadrclou pušku.

Já si proste nedokážu představit situaci kdy bych svítilnu na zbrani v sebeobraně použil.
Protože pokud budu muset tahat, tak budu s největší pravděpodobností muset hned střílet. Ale možná jsem jen v zajetí vlastních představ a proto se rád nechám poučit....

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od sejman » ned 04.9.2016, 21:36

Však to je v pořádku. To je to samý jako řešit jestli nosit kvér či nenosit. Jeden tvrdí, že se hodí a druhej to považuje za naprostou zbytečnost. To je o preferencích :)
Rovněž ani nezpochybňuju tvý argumenty proč je to zbytečný (možná to zbytečný fakt je), ale mě to nevadí.
A hlavně už jsem to zmiňoval i předtím - dneska už asi z 80% nosím hlavně menší pistolku a svítilnu zvlášť v kapse a Mloka mám povětšinou na takový to domácí žvýkání. Toho beru jen občas ven, aby nebyl smutnej, že je zavřenej nebo ho beru, když jdu ven v noci. Takže jsem většinou na tom stejně jako ty.

Ale tak na domácí žvýkání mám ještě další dva kvéry, plno zásobníků a taktickou vestu. A jasně, šlo by říct, že je to zbytečný, na obranu to těžko někdy použiju (a přesto je mám všechny na E), prostě protože je mám potřebu takhle mít. Jdu si s tím zablbnout na střelnici a tím reálná využitelnost končí, ale stejnak je mám doma (a to asi většina z nás má ještě v trezoru plno bouchaček, který asi na obranu nevyužijí). Prostě sou lidi, který mají rúzně rozvinutý postižení, tzv. preppersví. A mají potřebu mít doma nebo po kapsách tunu p*čovin, který v normálním civilním životě asi vživotě nevyužijou. A já tím taky trochu trpím :lol:

Netvdím, že svítilna na zbrani je věc, bez který se prostě nedá žít. Ale je to fajn doplněk. A je fajn cvičit používání více věcí a mít možnost volby.
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Skryte noseni G17

Příspěvek od reddog » ned 04.9.2016, 21:46

Pitte,
Tak ano, pokud tahám, tak předpokládám střelbu. Co když jdeš do sklepa, takový energotunel nebo starý CO kryt je taky pěkná past. Tohle mám za sebou opakovaně a budu upřímný, v doprovodu jiných lidí jsem vždy raději vycouval, ale sám už jsem i vytáhl a ta svítilna mi tam hodně silně chyběla. A řeknu ti proč. Malé prostory a spousta překážek. Tam se hodí jedna volná ruka už jen proto, abys dával pozor i pohmatem a hledal vypínače, protože celou dobu o baterce nejdeš, bo si prostě všechny tmavé kouty dobře neprohlédneš.
A ještě jsem si připomenul jeden případ, kdy jsem (dokonce v doprovodu PČR) tahal a litoval, že jsem bez světla - divočák z tmavé haly a v hodně velkém příšeří. Posraní jsme byli všichni čtyři a tehdy jsme si tak nějak svorně ulevili: Do pi.e, kde máme baterky?!!! Naštěstí bylo to zvíře rozumné a raději to otočilo opačným směrem.

Jinak všem nosičům a nepříliš trénujícím střelcům se svítilnama, mám na vás jednu technickou. Dávejte pozor, protože světlo na zbrani má mnohem větší tendenci vám vytvořit tunel vidění, než nepoužívání svítilny, či svítilna v druhé či stejné střelecké ruce.

Ale jak říkám, důvody mé nemusí být legitimní jinému a tvé zas nemusí oslovit mně. Až najdeš chvilku, můžeš cinknout, budu to mít na začátku týdne klidnější.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz