PORADTE-NAPADENI PSEM


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Pepíno » pon 03.10.2016, 10:18

Bullterirer má klabonos.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od jry2000 » pon 03.10.2016, 11:06

Ano, sypu si popel na hlavu - je to Stafficek. Hlavne ten pes za to nemuze, ze panicek je magor. Odpovedny je panicek, ne pes.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od azavak » pon 03.10.2016, 11:59

Omlouvam se za malicherne opravovaní,žiju skoro 20 let s bullíkama tak ty klauny bránim. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od jry2000 » pon 03.10.2016, 12:28

Chapu, jsou to neznicitelni mazlove, a omlouvam se jim.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od havran » pon 03.10.2016, 19:05

Páníček sice je zodpovědný, ale ten váš zase většinou nepokouše. Takže to že za to pes nemůže je mě ve chvíli kdy mě visí na ruce jaksi u prdele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od S474N » pon 03.10.2016, 19:40

Postvani psa je z hlediska zakona utok se zbrani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od havran » pon 03.10.2016, 19:55

To je. Eliminace panecka ale nic neřeší, navíc silně pochybuju, že bys to ustál. Byl bys rád, že ustojis eliminaci psa.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od cmk » pon 03.10.2016, 20:38

Vyhoda je, ze paklize je pes postvan (da-li se to tak rict), jednas v ramci NO, nikoliv KN, nejsi tedy povinen hledat mirnejsi prostredky, ani resit, jestli nezpusobis vetsi skodu, nez by zpusobil pes.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od havran » pon 03.10.2016, 20:45

Ale jo, to všechno jo, to nikdo nezpochybňuje a taky to zde nepochybně všichni víme. Stejně jako víme, že ustát NO proti lidem je tu u soudu problém, v lepším případě na několik let soudů, v horším za katrem, v obou špatně pro život. Takže NO ne NO střílet kolem sebe kvůli psovi je minimálně z tohoto hlediska jaksi nešťastné, nebo jinak, je to loterie s předem celkem předvídatelným výsledkem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od VEIKO » úte 04.10.2016, 0:45

V realu si myslim by to dopadlo tak ze pes by schytal dva doubly a panicek by se posral a to doslova. Rozhodne bych eliminoval pokud bych k tomu byl dohnan tak psa ale panicka ne. To uz by se dalo poresit mirnejsi cestou.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od S474N » úte 04.10.2016, 9:28

Je to celkove situace naprd. Sejmes psa a panicek z tebe nasledne udela nacka, kterej sel po ulici a vykrikoval, ze postrili vsechny smazky a potom jen tak sejmul jeho psa.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od jry2000 » úte 04.10.2016, 9:52

V cem vidim riziko - ze spatne prectete psa - sice bude pes delat kraval, ale napriklad proto, ze je vzruseny a nebo si chce hrat (a ze si nekteri muzou hrat i trosku brutalneji). A to stale neni utok. I povel "trhej" muze znamenat vyzvu ke hrani a nikoliv agresi. Zalezi na tom, jak je pes vychovany. Nemyslim si, ze by se dala uhrat NO na hrani pripadne zaspineni/roztrzeni kalhot.

Co se tyce realneho napadeni/postvani (pouze spekulace) - tam se pokousani asi neda vyhnout nebo se hodne tezko vyhnout. Takze spis se soustredit na to, ze prvni utok ustojite (treba zmirnit nasledky pokousani) a pak psu znemoznit dalsi utok. Ne kazdy tohle moralne ustoji.

Jakakoliv panika, hysterie, prudke pohyby a civeni psovi do oci situaci jen zhorsi.

Doufam, ze sem napise nekdo, kdo ma blizko ke K-9.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od S474N » úte 04.10.2016, 9:54

jry2000: pokud nekdo bude stvat sveho psa se slovy "trhej" a tento se zacne priblizovat mym smerem, tak je mi uplne u prdele, jestli si chce hrat, podrbat nebo cokoliv jinyho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od jry2000 » úte 04.10.2016, 10:00

A co kdyz ho na tebe postve prikazem "Tututu-nununu"?

To co popisujes je hra mezi panem psa a tebou.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 26.12.2013, 17:22

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Brno

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Melchisedech » úte 04.10.2016, 10:00

Povel "Trhej" je jednoznačný rozkaz k útoku. Zase bych orgány činné v trestním řízení zbytečně nedémonizoval. Velmi důležitý faktor při posuzování KN či NO je pocit strachu poškozeného. V případě psa plemene na fotce si nedokážu představit nikoho, včetně psovodů, kdo by strach neměl. Jednoduše řečeno je dle mého právního názoru zcela namístě použít vůči psovi smrtící sílu.

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Stewie » úte 04.10.2016, 10:05

Tak v tomto stojím za S474N a Melchisedech. Uslyšet povel "trhej" a vidět většího psa, než je jezevčík utěkat mým směrem, tak taky neváhám. Nemluvě o tom, kdybych nešel sám. Už jsem viděl pár zranění po kousnutí psa a díky nechci. Následně pak ještě podám trestní oznámení na majitele - použil psa jako zbraň.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od jry2000 » úte 04.10.2016, 10:49

Mne kdyz chnapnul pes po obliceji, tak jsem ho akorat instinktivne chytnul a co se vlastne stalo mi doslo za nekolik s. V tom okamziku bych nebyl schopny nahmatnout cokoliv a smysluplne situaci resit. Ale urcite jste lepsi.

Demonstrace sily - vytazeny Kver vs Pes je v podstate pomerovani delky pindiku. Zalezi na tom, co od toho konfliktu v chcete. Myslim si, ze je stale moznost se konfliktu vyhnout bez pouziti zbrane. Mozna utrpi ego, ale nebude to prace pro OCvTR.

Pokud mate dobre precteneho psa a opravdu se chysta utocit nebo je magorem postvan, pak je to NO, o tom zadna, ale zblizka nestihnete na psa reagovat. A v tom pripade good luck, protoze se bude jiste probirat i to, co utoku predchazelo.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Fox4077 » úte 04.10.2016, 12:49

Tak za mě taky něco, samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že žijeme v banánistánu.

Myslím, že hlášky typu: poměřování pindíků a čtení psa, mi přijdou už jako silná káva. Nebo: "co od toho konfliktu chcete?" Já nevím, třeba přežít? Není to náhodou už moc?

Má taktika je prostá, chladná hlava, ideálně obdržet nějaké to zranění a minimalizovat škody na nezúčastněných. Neboť, jak všichni jistě víme, za naše kulky jsme zodpovědní po celou jejich životní dráhu. Tedy ne útočník, ale my.

Po přečtení knihy Izraelská boj. střelba, mi utkvěla v hlavě jedna obranná reakce proti jednomu útočníkovi s nožem. Hodit záda, bránit se nohama, ideálně si je nechat trochu pobodat a střílet na xicht, tedy v bezpečném úhlu pro kolemjdoucí. Z trestního hlediska "téměř" jistota. Stále nezapomínejme, že žijeme v banánistánu.

Takže zpět k našemu pejskovi. Samozřejmě vždy záleží na momentální situaci, jak, kde, s kým... Na nabíhajícího psa bych nestřílel, tedy pokud by nešel po dítěti. Ale v případě útoku na mě jedním psem, bych volil zákus ideálně do nohy, případně do bránící se levé ruky. Stejně by na nic jiného nejspíš nebyl čas. Pak příložníček .40S&W na čelíčko, ideálně na travnatém podkladu.
Pro nenosiče v komoře je zákus do ruky docela nepříjemná komplikace. Doporučuju natáhnout o obojek psa, opasek, podrážku, případně požádat ochotného kolemjdoucího. :lol:

Tak, nějak takto to mám naplánováno já, ale jak říkají boxeři: každý máme plán, ale jen do chvíle, než dostaneme první ránu. :wink:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od VEIKO » úte 04.10.2016, 13:08

100 % souhlas se satanem.
Pokud bych tam byl sam a eskaluje konflikt a dorazi na me fetka se psem tak vycouvam anebo klidne utecu a vubec mi to nerani ego. Nikdo blizky tam neni takze utek, usetreno vysetrovani a tahanice a mam klid. Ale v pripade ze tam mam stare rodice a dvoulete dite na ktere nejaky zm.d postvava psa a neni jine moznosti jednat tak neni na vyber. A povel ''trhej'' je jednoznacny a verim ze z tech 30 svedku na miste kteri vse videli by nekdo v muj prospech vypovidal. A pokud se jedna o dvoulete dite rozhodne nebudu ztracet cas ctenim psa a podobne. Ten pes je posledni co me zajima. V prve rade nezraneni rodiny a kolem lidi jak strelbou mou tak od psa a v druhe rade nezpusobit skody na majetku nebo zjakekoliv zbytecne zraneni. Policii volat okamzite a pokud by byla moznost stahnout se bez strelby tak to tak provedu.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Stewie » úte 04.10.2016, 13:09

Fox4077 píše:Tak za mě taky něco, samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že žijeme v banánistánu.

Pro nenosiče v komoře je zákus do ruky docela nepříjemná komplikace. Doporučuju natáhnout o obojek psa, opasek, podrážku, případně požádat ochotného kolemjdoucího. :lol:
:D Tohle mi nedělej :D :D

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz