CZ 75 Tactical Sports


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » pon 22.4.2013, 8:43

Ne, že by to bylo potřeba, ale kdyby někdo chtěl důkladně vyčistit své TSko, zde je postup rozborky spoušťáku. Jen pro ilustraci. Čistil jsem TSko, které mělo nalítáno jistě několik desítek tisíc ran bez čištění. Zbytky prachu (zřejmě BA9 - zůstávají nespálená zrníčka) byly všude společně s nánosem mastné špíny. Byla to opravdu vydatná vrstvička. Přesto vše střílelo bez problémů a spoušť byla luxusní. Jediný díl, který byl evidentně opotřebovaný (bez vlivu na chod) byla pružinka levé západky pojistky. Je to ale dáno tím, že v zadní části rámu je její vedení vyoseno. Proto je pružinka trochu deformovaná. Je možné, že zde budou drobné nesrovnalosti v postupu ale vše zásadní je zde uvedeno.

Kompletní rozborka spoušťáku CZ75TS
1. Sejmeme závěr, odstraníme střenky
2. Sundáme trychtýř (70) a vyjmeme čep záchytu kohoutu (13) - při shozeném kohoutu aby nebyla napnuta bicí pružina
3. Vyjmeme čep (6), který drží planžetu vedení zásobníku a vyjmeme planžetu (24)
4. Vyjmeme zátku bicí pružiny (22) a bicí pružinu (21)
5. Tenkým šroubováčkem odehneme pružinu záchytu kohoutu (12) z drážky v čepu pojistky (29a)
6.Tenkým šroubováčkem odsuneme směrem ke kohoutu levou západku pojistky (30a) a vzápětí vyjmeme levou část pojistky (29a) Tím se nám uvolní spoušťový mechanizmus
7. Vyjmeme spoušťový mechanizmus (10, 11, 12, 13, 74) + západky (30a/31 + 30b)
8. Vyjmeme pravou část pojistky (29b) jejím pootočením v rámu kolmo nahoru a vysunutím
9. Vysuneme nahoru pojistný kolík čepu kohoutu (19) a vyjmeme čep kohoutu (18) (vše jde z lehka)
10. Vyjmeme kohoutek (16) s tyčkou bicí pružiny (20), tuto sestavu není třeba oddělovat
11. Vyjmeme čep spouště (6) a vyjmeme sestavu spouště (5) a táhla spouště (7) - není třeba oddělovat
12. Rozložíme sestavu vyhazovače (10) a záchytu kohoutu (11) vysunutím čepu záchytu kohoutu (13) - pozor na pružiny vyhazovače (74)

sborka:
1. Vložíme sestavu spouště (5) a táhla spouště (7), začepujeme čepem spouště (6)
2. Vložíme kohoutek (16) s tyčkou bicí pružiny (20), začepujeme čepem kohoutu (18) a zasadíme pojistný kolík (19)
3. Složíme sestavu vyhazovače (10) a záchytu kohoutu (11) + pružiny (74) - pružina záchytu (12) musí být v tahu aby se mohla tlačit do drážky čepu pojistky, jinak je chybně vložena!
4. Vložíme západky pojistky do rámu (30a+b), levá je s pružinkou
5. Vložíme pootočením pr. část pojistky (29b)
5. Vložíme sestavu záchytu do zbraně, tlačíme ji vzad ke kohoutu. Tenkým nástrojem si odsuneme levou západku pojistky (30a) vzad a zasuneme levou část pojistky (29a). Pozor na možné poškození pružiny záchytu kohoutu (12), kterou musíme při zasouvání pojistky odehnout.Po složení musí být pružina záchytu kohoutu (12) v drážce levé pojistky.
6. Složíme bicí mechanizmus (21, 22, 13), vložíme planžetu vedení zásobníku (24) a zečepujeme ji (6). Nasadíme trychtýř (70), našroubujeme střenky

Rozborka vytahovače - potřebný nástroj, 2mm průbojník (v Bauhausu za cca 80,-)
1. Sejmeme závěr, podepřeme jej nějakým dřevem, průbojníkem shora vytlačíme/vyťukneme čep vytahovače (51)
2. vyjmeme vytahovač (50) a pružinu vytahovače (52)
Skládáme stejně, čep vkládáme zdola. Je možno jej trochu zatemovat aby náhodou nevyjel. Ale pravděpodobnost je malá, drží tam dobře.

Rozkres:
http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... -75-TS.pdf

22.4.2013 19:15 - provedena změna bodů rozborky aby odpovídala správnému pořadí
29.4.2013 9:30 - doplněna rozborka vytahovače
Naposledy upravil(a) HV dne pon 29.4.2013, 9:37, celkem upraveno 2 x.
...zbraně, mám zbraně

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » pon 22.4.2013, 10:25

:idea: Upozornění na nové pružiny a podavače zásobníku :idea:
Zakoupil jsem v CZ UB prodejně nové pružiny a podavače. Podavače se na pružinu nasazují s nulovou vůlí. Drží tam jako přibité. Pružina se mi subjektivně jeví silnější. Pružina má konec trochu více vyhnutý což má za následek přizvedávání čela podavače. Ploška na zvedání záchytu závěru je pak zřejmě dost vysoko a tak přizvedne závěr ještě s posledním nábojem! Řešením by bylo přihnutí pružiny či použití odbroušeného záchytu. Prozatím jsem takto vybavil pouze jeden zásobník a budu ještě laborovat. O výsledek se podělím.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » pon 22.4.2013, 10:28

Kde udelali soudruzi v Brode chybu? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » pon 22.4.2013, 10:35

Staré podavače byly na pružině volněji uchycené a ta vůle zřejmě stačila aby se toto nedělo - podavač se opře o vyústění zásobníku. Podavače jsou jinak tvarované a mají změnu v ploše pro přizvednutí záchytu závěru, ale tento detail bude nepodstatný. Nicméně důsledek je ten, že podavač v zásobníku jede téměř bez vůlí a silná pružina jej tlačí na předek. Pružina mi přijde stejná. Příčina je jistě v tom podavači a jeho uchycení na pružině. Jako první zkusím trochu přihnout konec pružiny, který podavač přizvedává na čumák.
...byl jsem nakupovat v CZUB a říkal jsem jim o tom. Jejich reakce - doporučení na puškaře :)

Mimochodem, na PO2013 mě zradil vytahovač na mém druhém, silně jetém TS. Preventivně jsem ho tedy vyměnil. Pružina byla hodně unavená a hrana vytahovače trochu odřená, nebyla již tak ostrá.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 26

Registrován: ned 13.2.2011, 16:59

Zbraň: glock17,26, ČZ 75 TS

Bydliště: NS

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Standokan » stř 21.8.2013, 10:11

Ahoj, dostala se me do rukou 10 Lbs. pružina na TS, chtel bych se zeptat čím ládujete abych nezkazil zbran a ještě to střílelo. TS mám zánovní, tak abych něco nezkazil. Nějak jsem nikde nic nenašel, tak doufám že nejsem mimo OT. Děkuji. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » stř 21.8.2013, 11:12

Strilim s 10 lbs pruzinou 3 roky.
Za tu dobu tezko rict kolik ran - odhadem 6-9 tisíc.
Na posledním zavodu mi akorát praskl zachyt zaveru (situaci jsem presto dostrilel - jen se pistole chovala jako opakovačka).

Jinak je podle me 10lbs pruzina uplny ideal.
Ono to strili i s 8lbs pruzinou. ALe preci jen - není to Sphinx, ten materiál není nesmrtelny.

Takze me doporuceni - 10lbs ano, menit zachyt preventivne po 5.000 a ladovat to cimkoli s beznym (nebo nizsim) faktorem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 26

Registrován: ned 13.2.2011, 16:59

Zbraň: glock17,26, ČZ 75 TS

Bydliště: NS

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Standokan » stř 21.8.2013, 15:18

Moc dík, takže jestli to dobře chápu, je lépe přebíjení s nižší navážkou, ale není to nutnost nebo podmínka?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od cmk » stř 21.8.2013, 16:49

Neni to nutnost ani podminka.
Ale slabsi pruzinu si clovek dava z nejakych duvodu.
Nekdo proto, aby mu chodil rychlejc zaver.
Nekdo proto, ze chce pouzivat slabsi laborace - tak aby to pretahovalo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 26

Registrován: ned 13.2.2011, 16:59

Zbraň: glock17,26, ČZ 75 TS

Bydliště: NS

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Standokan » stř 21.8.2013, 22:09

Rozumím moc děkuji za odpověď

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » čtv 22.8.2013, 15:13

Používám 10lb pružinu od doby co jsem ho koupil (8/2013). Testoval jsem 8/9/10/11 + origo 14. 10lb je nejpříjemnější. Slabší pružina s faktorovým střelivem (125 - 135) zbrani moc neublíží. Ono také záleží na hmotnosti střely resp. rychlosti odemykání/pohybu závěru. Čím těžší střela, tím pomaleji se závěr pohybuje a zbraň méně opotřebovává (myšleno závěr/rám) a to při stejném faktoru. Ono se stačí zamyslet nad tím, že ta zbraň je při stejném materiálu i v ráži .40.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od Selag » pon 31.3.2014, 12:35

Taky se dovolím přidat. Nová hračka...... doladěná p. Lenikusem.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od fejfarz » pon 11.5.2015, 10:01

HV píše:Ne, že by to bylo potřeba, ale kdyby někdo chtěl důkladně vyčistit své TSko, zde je postup rozborky spoušťáku. Jen pro ilustraci. Čistil jsem TSko, které mělo nalítáno jistě několik desítek tisíc ran bez čištění. Zbytky prachu (zřejmě BA9 - zůstávají nespálená zrníčka) byly všude společně s nánosem mastné špíny. Byla to opravdu vydatná vrstvička. Přesto vše střílelo bez problémů a spoušť byla luxusní. Jediný díl, který byl evidentně opotřebovaný (bez vlivu na chod) byla pružinka levé západky pojistky. Je to ale dáno tím, že v zadní části rámu je její vedení vyoseno. Proto je pružinka trochu deformovaná. Je možné, že zde budou drobné nesrovnalosti v postupu ale vše zásadní je zde uvedeno.

Kompletní rozborka spoušťáku CZ75TS
1. Sejmeme závěr, odstraníme střenky
2. Sundáme trychtýř (70) a vyjmeme čep záchytu kohoutu (13) - při shozeném kohoutu aby nebyla napnuta bicí pružina
3. Vyjmeme čep (6), který drží planžetu vedení zásobníku a vyjmeme planžetu (24)
4. Vyjmeme zátku bicí pružiny (22) a bicí pružinu (21)
5. Tenkým šroubováčkem odehneme pružinu záchytu kohoutu (12) z drážky v čepu pojistky (29a)
6.Tenkým šroubováčkem odsuneme směrem ke kohoutu levou západku pojistky (30a) a vzápětí vyjmeme levou část pojistky (29a) Tím se nám uvolní spoušťový mechanizmus
7. Vyjmeme spoušťový mechanizmus (10, 11, 12, 13, 74) + západky (30a/31 + 30b)
8. Vyjmeme pravou část pojistky (29b) jejím pootočením v rámu kolmo nahoru a vysunutím
9. Vysuneme nahoru pojistný kolík čepu kohoutu (19) a vyjmeme čep kohoutu (18) (vše jde z lehka)
10. Vyjmeme kohoutek (16) s tyčkou bicí pružiny (20), tuto sestavu není třeba oddělovat
11. Vyjmeme čep spouště (6) a vyjmeme sestavu spouště (5) a táhla spouště (7) - není třeba oddělovat
12. Rozložíme sestavu vyhazovače (10) a záchytu kohoutu (11) vysunutím čepu záchytu kohoutu (13) - pozor na pružiny vyhazovače (74)

sborka:
1. Vložíme sestavu spouště (5) a táhla spouště (7), začepujeme čepem spouště (6)
2. Vložíme kohoutek (16) s tyčkou bicí pružiny (20), začepujeme čepem kohoutu (18) a zasadíme pojistný kolík (19)
3. Složíme sestavu vyhazovače (10) a záchytu kohoutu (11) + pružiny (74) - pružina záchytu (12) musí být v tahu aby se mohla tlačit do drážky čepu pojistky, jinak je chybně vložena!
4. Vložíme západky pojistky do rámu (30a+b), levá je s pružinkou
5. Vložíme pootočením pr. část pojistky (29b)
5. Vložíme sestavu záchytu do zbraně, tlačíme ji vzad ke kohoutu. Tenkým nástrojem si odsuneme levou západku pojistky (30a) vzad a zasuneme levou část pojistky (29a). Pozor na možné poškození pružiny záchytu kohoutu (12), kterou musíme při zasouvání pojistky odehnout.Po složení musí být pružina záchytu kohoutu (12) v drážce levé pojistky.
6. Složíme bicí mechanizmus (21, 22, 13), vložíme planžetu vedení zásobníku (24) a zečepujeme ji (6). Nasadíme trychtýř (70), našroubujeme střenky

Rozborka vytahovače - potřebný nástroj, 2mm průbojník (v Bauhausu za cca 80,-)
1. Sejmeme závěr, podepřeme jej nějakým dřevem, průbojníkem shora vytlačíme/vyťukneme čep vytahovače (51)
2. vyjmeme vytahovač (50) a pružinu vytahovače (52)
Skládáme stejně, čep vkládáme zdola. Je možno jej trochu zatemovat aby náhodou nevyjel. Ale pravděpodobnost je malá, drží tam dobře.

Rozkres:
http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... -75-TS.pdf

22.4.2013 19:15 - provedena změna bodů rozborky aby odpovídala správnému pořadí
29.4.2013 9:30 - doplněna rozborka vytahovače
Díky za tento návod. Taky jsem si koupil tuto legendární zbraň, ale na KVZ jsem musel trochu zvednout odpor spouště a toto se mi hodně hodilo :-) Teď je vše OK a střílí se mi s TSkem super :-)
CZ 75 TS

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 03.6.2015, 8:22

Jsem rád, že to nebylo zbytečné, mě se to bude taky hodit, přeci jen to člověk nedělá každý den a po čase to zapomene :)
Jak jsi zvedal odpor? Předpokládám dupl nějaké pružiny? Které? č.8 - pružina spouště? Na kolik se to zvedlo?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od fejfarz » pát 05.6.2015, 17:59

Přidal jsem pružinu za spoušť. Vzal jsem jakoukoliv vhodnou malou pružinku. Postupným zkracováním této pružinky si nastavuješ odpor spouště. Čím kratší tím menší odpor. Ze spouště jsem vyndal dorazový červík a zezadu jsem do ní navrtal 5 vrtáčkem asi 4mm díru aby se pružinka měla kam skládat. Drží tam dobře nastříleno 250 nábojů a ani se nehne. Funguje to výborně zlehka se dá spoušť namáčknout a pak přes zesílený odpor domáčknout. Dorazový červík není nutný tuto funkci převezme právě pružinka. Teď mám odpor tak 1,7 kg ,ale dalo by se ještě snížit jen mě spíš vyhovuje tvrdší spoušť. Přešel jsem z G 17 na TSko kvůli přesnější mířené střelbě :D Nejlepší na tom je že kdybych chtěl tak není sáhnuto do spoušťového mechanismu a kdykoliv můžu pružinku vyndat a mít zase zpět původní odpor spouště TSka.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od fejfarz » sob 10.10.2015, 11:00

Tak moje poslední řešení ohledně zvednutí odporu spouště pro KVZ. Ve finále je to jednoduché a prosté a stojí to pouhých 60 Kč. Stačilo koupit pružinu spouště pro Shadow a pružinku tam přidat k původní. Není potřeba nic rozebírat jen sundat závěr a opatrně po vysunout čep spouště až ke kraji. Vzít do kleštiček novou pružinku vtlačit jí tak že kratší konec se dá do vnitřku spouště a delší konec do již připravené drážky v rámu. Je to sice vopruz, ale dá se to. Pružinka tam pěkně pasuje a výsledek že 1,4 kg udrží v pohodě. Je to krásně čisté řešení nikde nekouká žádná pružinka a není potřeba nic upravovat. Koupil jsem novou duralovou spoušť tak jsem jí nechtěl hned prznit a vypadá to jak má.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

CZ 75 TS

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od HV » stř 14.10.2015, 15:19

Díky za popis, pružinku koupím a otestuji, může se to hodit.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od fejfarz » stř 14.10.2015, 15:40

Tohle je můj třetí pokus jak zvednout ten odpor spouště. Dokonce jsem si nechal vyrobit silnější spoušťovou pružinku v pérárně, ale pořád to nebylo ono a výroba jedné kusové pružinky na otestování je fakt drahá. Tahle do shadowa je v pohodě funguje skvěle a dá se kdykoliv vyndat a odpor je zase tak jak byl. Když jsem hledal jak to vyřešit tak jsem jen pořád slyšel odnes to puškaři nebo puškař mě tam dal další pružinku. Ale už mě nikdo neřekl kam přesně a jakou. Tohle snad už každému kdo to bude potřebovat pomůže.
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 119

Registrován: sob 27.10.2012, 9:44

Zbraň: Glock 17, CZ 75 D Co

Bydliště: Frydek-Mistek, Praha

Re: CZ 75 Tactical Sports

Příspěvek od OndrasFM » pát 21.10.2016, 22:06

A co přidat podložku pod bicí pružinu? Tak to dělám na shadow a funguje to dokonale.

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz