Černění nerezi


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Černění nerezi

Příspěvek od JWK » čtv 12.2.2009, 9:45

Zalozil jsem toto tema pro dotaz tykajici se cerneni kovu

mate nekdo zkusenosti??? jde mi o to ze si chci koupit kulovnici
Remington 700 Sandero II, je to skvela zbran ale bohuzel ma nerezovy lesteny povrch kovovych casti, coz je v nasich zemepisnych sirkach velmi nemyslivecke a navic je to videt a jak znamo zver ma lepsi smysly vcetne zraku, i to cerne prase ktere vidi nejhur ma zrak na urovni cloveka,

kdyz ja chci prave jenom to sandero ktere ma tu hlaven komoru zaver lesteny nerez. tak se ptam jestli a jak to jde nacernit a jestli se tim nejakym zpusobem neovlivni presnost zbrane skrze nejakou tepelnou upravu(jestli teda u cerneni nejaka je)

dekuji za pochopeni pratele
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » čtv 12.2.2009, 11:46

Nerez by měla jít dobře fosfátovat - ale nevím jestli to u nás kromě Martínka někdo udělá.

Na studené černění rovnou zapomeň, je to prasečina i na běžné oceli a na nerez se to ani nechytne. Za tepla klasickým brynýrem by to možná šlo, ale to chce poptat se puškaře. Možnost by byly nějaké ty zapékací barvy ve spreji, to bys zvládnul i doma sám, ovšem s nejistým výsledkem. Když se to povede, vypadá i drží to skvěle. Když se to nepovede, vypadá to na pendrek ale drží to pořád skvěle, takže dostat to dolů před druhým pokusem je docela o nervy :)
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » čtv 12.2.2009, 13:01

Tlapa černí, tak se zkusmo zeptej.
http://www.puskarstvi-tlapa.tym.cz/cenik.html
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 12.2.2009, 14:57

vim znam... myslim Tlapu... no zkusim se zeptat... jen tak na okraj... doufam ze me ty myslivci nedonuti tu nadherne sedivou kevlarovou pazbu natrit na hnedo abych z toho mel potom echt mysliveckej paskvil...nemuzu si pomoct ale ty myslivecky zbrane jsou ve vetsine dost ohyzdny proti tem normalnim...
Glock 19

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » sob 14.2.2009, 11:14

Dám ti, JWK, dobrou radu. A zadarmo :wink: Jestli tu kulovnici chceš zk....t, tak nejjistější bude, když jí poneseš někam, kde se v ní bude někdo jen vrtat a stejně ti s ní nic pořádného neudělá. Jediná možnost jsou ty už zmiňované spešl barvy, nebo parkerizace, ale PROČ :?: Tahle zbraň je stejně spíš na osamělý lov a na naháňku budeš mít tu kulovou kozlici, ne? To za 1. Za 2. - ve sdružení si snad tohle ustojíš, vždyť to tak hrozný nestandart není. Za 3. - Ta kanelovaná hlaveň by byla trochu problematická při brynýrování oproti kulaté, ale fakt je, že ani studený, ani teplý brynýr se toho stejně moc nechytne. Vůbec se nevydávej touto cestou, akorát by jsi měl z pěkné flinty paskvil, kterým se stejně konzervativním myslivcům nezavděčíš. Mám na mysli ještě to upravování povrchu pažby. Zkrátka je to plast s nerezem a hotovo. Až budeš na posedu, nebo šoulat, stejně tam budeš sám, nebo jen s kamarádem.

Jo, ale co jsou btw. podle tebe "normální" flinty? :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pon 16.2.2009, 16:35

2 JWK : k černění nerezu - používá se na to sůl BRUN VA (to U je přehlasované ) a produkuje ji firma http://www.chemo-phos.cz/produkty-detail.php?f_id=53 je tam i návod. Ale oni mají jen asi 5 kg balení a nechtějí "odsypat ". Ale máš šanci v Miroticích u Písku (Kostelní 172 ), kde je galvanovna a tam to dělají . A možná mají i pobočku přímo v Písku . Hledal jsem tyto informace na netu protože se chystám brynýrovat Jimiho kompenzátor na Sa 58 -je taky z nerezu.
D .

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pon 16.2.2009, 20:56

Ještě upřesním, ten brynýr o kterém jsem psal, že nechytá na nerez, byl á la Lověna. Na klasických hlavních typu ZKK apod. vypadal dobře, ale na nerezu nefungoval.

Příspěvky: 1

Registrován: stř 14.12.2016, 11:05

Zbraň: Vzduch

Re: Černění nerezi

Příspěvek od Marek13 » pát 16.12.2016, 10:21

Ahoj ve spolek.
Měl jsem stejný problém jako vy. Hledal jsem někoho, kdo umí načernit nerez, protože sám si to člověk nenačernění. Nakonec mi známý doporučil jednu firmu z Brna, co to umí udělat.
Nemají webové stránky, ale pokud jim napíšete na mail info@bimgmbh.eu a pošlete jim fotku toho, co chcete načernit, tak vám to nacení a pokud si to pak objednáte, tak i samozřejmě načerní :) Dělají i jednotlivé kusy a malé zakázky.
Výsledek vypadá fajn. Je to nějaký druh barvy, který je v tom zažraný a zatím se mi vůbec neloupe a musíte zabrat, aby se poškrábal. Pokud potřebujete načernit nerez, tak doporučuji.

Příspěvky: 35

Registrován: úte 25.8.2015, 11:45

Zbraň: CZ83, Ruger SP101

Re: Černění nerezi

Příspěvek od dfgdsster » pon 19.12.2016, 15:33

Marek13: mas nejaky prilklad ceny? Tj. treba co sis za kolik nechal nacernit Ty. Druh cerneni? U specifikace "takova ta barva, co je v tom zazrana" si uplne nejsem jisty, co mas vlastne na mysli.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz