Čím čistíte svého "miláška"?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Jarda K » pát 13.5.2016, 14:40

Pařez: Ano souhlas. To už přebije snad jen ušní maz 17 leté panny!

:lol: :D :lol:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 130

Registrován: pát 28.11.2014, 9:26

Bydliště: Brno

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od ku8az » pát 13.5.2016, 15:19

Obávám se, že tahle substance už je nějakou dobu naprosto nesehnatelná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Rough boy » pát 13.5.2016, 19:46

Mám pocit, že ještě bude, resp. dneska jsem se po cestě na chatu stavoval v jednom maloměstském železářství a uzřel jsem Pařezův opodéldok, leč ve skupenství pevném - vazelína téže etikety. Po lahvičce jsem kvůliva hlídání potomků aby se mi nekrmili hřebíky z regálů, už neměl čas koukat. Ale je dost možné, že jí tam měli.

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Freed55 » čtv 14.7.2016, 20:37

WD a hlaven.

Zkusil jsem pouzit WD na cisteni vyvrtu.
Pocatecni stav- hlaven cista po pouziti CXpro CLP a Hoppes 9.
Bily suchy i mokry hadrik po nekolikaterem protazeni vyvrtu zustal cisty.
Odstrilel jsem cca 50strel SB.
Protahl hadem - 5x-6x hned po strileni.Doma jsem hlaven vlozil do tuby od sumivých tablet , vystrikal dukladne WD-ckem a po dobu cca 3-4 hodin obcas protrepal. Potom jsem hlaven vyjmul z tuby a vyterakem cistil dokud nebyl suchy hadrik po protazeni cisty. Velikost hadriku byla takova, ze jsem musel pouzit tah srovnatelny s asi s vahou 3-5kg /nesel lehce protahnout hlavni/. Pak jsem vzal CXpro CLP navlhcil stejny hadrik a nekolikrat protahl hlavni - hadrik byl jak Somalec. Cerny az hruza. Musel jsem to opakovat cca 6x nez zacal byt videt pokrok.
Zaver: WD na dukladne cisteni vyvrtu nebudu pouzivat.
Poznamka: stejnou zkusenost jsem pri druhem testu WD udelal i s Hoppes9.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od demon » čtv 06.10.2016, 1:39

Ahoj střelci, pls používal jsem dlouhá léta olej "Break-Free CLP" teflonový olej. Teď sem koupil tenhle Nano Protech, má s tím někdo zkušenost?
Dík moc.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Tomak » čtv 06.10.2016, 12:39

Čus demone. Osobně bych klidně zůstal u CLP. Používám ho a spokojenost. Ten Nano... toho dělá víc. Měl sem zkušenost s mazáním řetězu na svým kole s Nano protech bicycle a nevšiml sem si, že by byl v čemkoli lepší než běžný maziva. Docela to dlouho lepilo. A to mám fakt pěkný kolo a jen tak něco na něj nepoužívám. Ale myslím, že obyč maziva jsou asi i lepší. Teda aspoň za mě.
Zkazit se tim asi nic nedá, ale že by to byla taková bomba pochybuju. Za stejný prachy mam CLP ve spreji. A k tomu mam aspoň důvěru.
Ozkoušej a uvidíš. Možná bude lepší, než ten na ty kola...
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 64

Registrován: pát 15.4.2016, 19:15

Zbraň: Glock 43

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od P99G43 » sob 15.10.2016, 1:15

Ja pouzivam, uspesne, na oko jsou zbrane suchy, ale ve skutecnosti nejsou :D

No zaujalo mne to tak moc ze jsem se stal dokonce prodejcem produktu nanoprotech, takze smejd to neni, protoze pri rozebirani aut, kdyz nanoprotech pouziju, neutrhnu zadnej i extra zarezlej sroub, takze to asi funguje :)
Glock 43, Walther P99

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od pelanj » sob 15.10.2016, 12:01

Já měl jednu pixlu na vyzkoušení a až dojedu zbytky ostatních olejů, tak zůstanu u Nanoprotechu. Je to přesně ten efekt - vypadá jako suchá, ale není. Pokusně jsem s tím vyčistil vnitřek matric i namazal lis a pocitově je to super.

Příspěvky: 146

Registrován: stř 19.8.2009, 22:44

Bydliště: Západ

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od DrU2 » sob 15.10.2016, 22:37

Je ten Nano i ucinny cistic nebo jen dobry mazac(vedeni zaveru, objimka hlavně atd.) a konzervant?
Diky
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 64

Registrován: pát 15.4.2016, 19:15

Zbraň: Glock 43

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od P99G43 » pon 17.10.2016, 14:13

Cisteni i mazani zaroven, konzervant taky :)
Glock 43, Walther P99

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Morris » pát 23.12.2016, 8:10

kamarat kupil 17 aj 19, uplne nove. Poprosil som ho, ci ich este pred prvou strelbou mozem rozobrat - zo zvedavosti.
Tak som mu to komplet rozobral z coho mal naramnu radost :-D

Vsetci co cistime vieme, kde sa ma glock mazat, je o tom aj stranka v manuale. Co ma pekvapilo bolo namazanie plastnovej casti udernika - uplne hore, tam kde je ten plast, ktory sa opiera o planzetu zadneho cela zaveru. (suciastka 5 na obrazku dole)
Namazany bol z jednej strany aj vytahovac. (suciastka 10)

Ani jedna nie je spomenuta v miestach na mazanie.
Naopak, zamok hlavne (c.2 v spodnom riadku druheho obrazka), ktory sa podla manualu mazat ma, bol suchy.

Bolo to takto u oboch. Co si o tom myslite?


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Pepíno » pát 23.12.2016, 11:32

Jenom vy kluci Slovenský jestli si to tam nemažete jak chcete :) :) Jinak všem pěkný a hlavně klidný vánoce.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Morris » pát 23.12.2016, 13:54

no je to jedna z moznosti, lebo obe su assembled in Slovakia.
Ked som dostal rakusku 42jku, tak ta bola vsade sucha - tiez som ju ako novu rozobral.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.1.2017, 1:49

Obrázek

Breakthrough® Military-Grade Solvent
Bezvodný rozpouštěč na bázi destilované ropy, bez karcinogenů nebo nebezpečných látek
Bez zápachu, bezbarvý, odstraňuje všechny nečistoty, kompletně se vypařuje a nezanechává po sobě známky
Skutečně pH neutrální, což znamená. že je bezpečné ho používat na dřevo, plasty, polymery a i cerakote a hydroprinting.
Čistí efektivně, dramaticky snižuje dobu čištění a frekvenci mezi čištěním
Má bod vzplanutí 150 °F a je proto považován za nehořlavý
Vyrobeno v USA

Battle Born HP Pro Lubricant and Protectant
je směs syntetických olejů té nejlepší kvality a je upraven aditivy pro co nejefektivnější fungování pod extrémním tlakem a proti opotřebení zbraně, dále pak inhibitory koroze, antioxidanty, anti-pěny. Tato jedinečná kombinace poskytuje maximální mazání pro střelnou zbraň a ochranu v extrémních podmínkách. Víceúčelový olej a konzervant pro rozšířené použítí za vysokých a nízkých teplot (od -54°C do 264°C). Bezpečné pro použití na všech kovových, plastových a polymerových dílech.
Výhody:
Široký rozsah teplot · Ochrana proti korozi · Usnadňuje čištění · Nehoustne · Voděodolný · Snižuje tření a opotřebení · Nehořlavý · Netoxický · Non-Hazardous · Bez zápachu · Bezbarvý · 100% syntetický.

recenze a videa:
https://www.youtube.com/watch?v=zoVLO4JXH7A
https://www.youtube.com/watch?v=UhH5dGQf6UE
https://youtu.be/EjYWFQApJoE

Videa od výrobce
https://www.youtube.com/watch?v=TBd-oK9YmQU
https://www.youtube.com/watch?v=rRYkho4Ua-M
https://www.youtube.com/watch?v=ur4bVlXzvoQ

Můj pohled, jediný co sem kdy jinýho měl bylo Breakfree CLP. Časem budu pocity doplnovat.

Čistič: konecne sprej, cisti podle me rychlejs a lip nez CLP, nesmrdi a nemam po tom takovej divnej pocit na rukach

Olej: uzasne se tim maze glock diky jehle ;) kapku sem kapku tam a je to

BTW: rozdil mezi normalnim battleborn olejem a HP PRO je ze HP PRO ma jehlu a ma vetsi hustotu a trochu jiny teploty pri kterych ma 100% viskozitu

Battleborn -68°C az 214°C
HP PRO -54°C do 264°C
Naposledy upravil(a) Int1m1thy dne úte 17.1.2017, 16:32, celkem upraveno 3 x.
G17gen4

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 24.10.2013, 8:37

Bydliště: Chrudim

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od LadaN » úte 17.1.2017, 9:10

A můžu se zeptat, kde se prodávají?
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.1.2017, 16:03

Ja kupoval tady
https://varuste.net/Breakthrough?_tm=2174

a ted sem nasranej protoze tady maji postovny jeste o 5ojro mensi :D
https://www.terrang.fr/marques/breakthrough.html?p=1

u nas to neni...
G17gen4

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od kabro » sob 21.1.2017, 18:56

Čau borci,ohledně čištění jsem si prošel od totální1-2 hodinové procedůry,kdy zbraň byla prakticky jako nová až po absolutní neúdržbu až do 10 000 ks vystřílených nábojů. Zkoušel jsem různé přípravky(Konkor,Redcon,Balistol,WD,přípravky od BeakFree,motoroví olej atd) a dnes zbraň odmastím a vyčistím syntetickým lihem a namažu motorovým olejem,vývrt čistím CLP a vytírám do sucha. Vzhledem k tomu,že stále v tomto trochu experimentuji,chci zkusit na vývrt specializovaný čistící prostředek.
Po pravdě řečeno,nevidím rozdíl čím to čistím nebo mažu.
Příjde mě,že je to hodně o pocitu,čemu víc věřím.

Jak jste na tom Vy? Pozorujete hmatatelný rozdíl(ve funkci zbraně,spolehlivosti,přesnosti a pod) jestli to mažete např. nejnověším mazadlem od renomovaných výrobců nebo např.motorovým olejem? Výše popsáno je myšleno na zbraně bez rozdílu,ne jen Glock.

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od mihlit » ned 22.1.2017, 0:17

Mám to zhruba stejně. Mazal jsem vším možným a nikdy jsem nenarazil na problém. Ani u K100, kterou někteří považují za citlivou na mazání. Mazal jsem i motorovým olejem 0w40, co zbyl a chodilo to taky jak víno. Teď mažu slip2000 ewl. Taky funguje velmi dobře. Hlavní pro mazání tedy používám něco co nesmrdí a nemusím si na to brát rukavice. (Před tím jsem zkoušel i frog lube, ale ten zas gumovatí při kontaminaci jiným olejem) Na čištění vnitřku používám jen ubrousek. Na protažení hlavně, abych si udělal čárku, že splněno, tak balistol. Když je jo špinavo, tak boretech. Akorát jsou k tomu potřeba nemosazné vytěráky a kartáče, protože je jinak rozpouští (naleptává či co).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od Pepíno » ned 22.1.2017, 6:25

Já používám tohle a pohoda. https://www.red-rider.cz/red-rider/esho ... lej-400-ml
Nedávno jsem zkoušel mazat i timhle https://muc-off.com/products/endurance-chain-lube ale nic moc. Mám to na řetěz mašiny nechytá se na to bordel. Jinak v první fázi jsem si koupil i tu měděnou pastu kterou jsem po měsíci zavrhnul. Každopádně já čistim i po 50-ti výstřelech. Jsem masochista :wink:

rcc

Příspěvky: 16

Registrován: čtv 23.4.2015, 12:24

Re: Čím čistíte svého "miláška"?

Příspěvek od rcc » ned 22.1.2017, 16:37

Já čistím po každé střelbě a rozebírám "do šroubku". U G-ček to není zase tak těžké. Takže "kvéry" jsou stále jako nové. Stačí Boresneak, Brunox a pasta Tetragun.
Glock17gen.4, Glock 42

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz