Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od Sufa » ned 04.12.2016, 19:18

Máte někdo prosím zkušenost s taškou ODEON Tactical?

Chtěl jsem COP MB7 v coyote barvě a našel jsem téměř stejně vypadající s názvem Odeon Tactical:

http://www.zbraneliberec.cz/products/st ... _10750.jpg

http://www.zbraneliberec.cz/products/st ... _10751.jpg

Můžete někdo poreferovat o uživatelských zkušenostech a kvalitě výrobku?

A kdyby někdo mohl i srovnat s COP MB7, bylo by to skvělé, ale chápu, že obě tašky zřejmě nikdo nekupoval a neporovnával.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » ned 04.12.2016, 19:29

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od S474N » ned 04.12.2016, 20:18

Na tech prvnich fotkach je 100% vyfocena COP MB7. To co napostoval Tomik je totiz uplne neco jineho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od GLOCK69 » ned 04.12.2016, 20:22

Když vidím vlákno o výrobku firmy Odeon, nemáte někdo zkušenosti s jejich taškou IPSC?

http://cs.strobl.cz/strelecka-taska-ipsc-2/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od 4mike » pon 05.12.2016, 12:50

(vzal jsem to ze zvedavosti a proto, že jsem chtěl trochu menší bag , než jsem měl)
asi tak, že to možná vydrží i druhou sezonu :wink: každopádně už mám vyhlídnutou náhradu od CED
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » úte 14.2.2017, 19:54

Tak pro případné zájemce.
Při srovnání s COPkou je zip na rychlé tasení fakt tragický. Snad ani jednou nešel pohotově otevřít tak, jako na COPce. Tuhé je i zpětné zavření zipu. Rozložení kapes pro uložení různých věcí je taky "jiné". Asi zvyk z copky, takže jde o to, se přizpůsobit. Karabiny držící popruh přes rameno jsou na pohled laciné a také při požívání drhnou. Moc to nevadí, ale vypadá to blbě. Co mne ale dost štve při běžném nošení je fakt, že na Odeonce pořád něco cinká. Opravdu cinká jako psí známky na obojku psa. Cinkají koncovky zipů.
Abych nebyl jen negativní, tak do Odeonky nacpu více věcí, než do COPky. Lépe se do ní organizují věci.
Zatím jsem Odeonce nedal nějak pokouřit, tak se nepodělím o její výdrž a charakter. V každém případě hodně uvažuji o tom, že z ní odstraním nápis. Ten mne totiž štve asi nejvíc :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od Pepíno » stř 15.2.2017, 6:38

Zdravím. Já teď asi dva měsíce tahám tohle http://www.bullarmyshop.cz/jednopruhove ... ical-bag-3 docela se mi začal líbit styl http://everydaycarry.com/
Co se týká rychlého tasení tak si myslím že jde hlavně o cvik a je jedno jakej jednoramenej báglík (kapsu) člověk má.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » sob 18.2.2017, 7:25

Pepino:
K te tve posledni vete snad jen tolik, ze je velky rozdil v tom, kdy vyrobek "spolupracuje" a kdy vyrobek zastava "pasivni rezistenci". Tedy s dobre vyrobenou veci se lepe spolupracuje. Za mne: Snadneji, rychleji, pohodlneji, to je u COP. Levneji, hure, s Odeon. Stale si rikam, ze Odeon se podda a za cas to pujde lepe. Zatim jeste zjevne nenastal CAS.
Tedy, to co jsem drive trenoval s COP, mi nyni jde s Odeon mnohem hure a mam obavu, ze Odeon znicim samotnym treninkem driv, nez jej vubec zacnu pouzivat "naostro". O treninku to je, ale dispozici dobreho vyrobku proste na tom horsim neokecas.
Pokud muzes, napis s cim vsim uz jsi prisel do styku a trenoval. Ono porovnani je vzdy vice vypovidajici, nez jen popis jedne veci. Ja u techto jednoduchych vecicek pres rameno pouzivam COP, zmineny Odeon, kdysi davno buzertasku PUMA (nikoli kozenou), jeste pred tim obycshit od Vietnamcu. Z tech vetsich a vice nosnych "systemu" jsem skoncil u PushPacku od 5.11. Ten povazuji coby univerzal z nizsi stredni objemove tridy za velice zdarilou zalezitost. Ostatne stejne jako COP u te male objemove tridy.

Tak nejak jsem si rekl, ze na druhou stranu to za ty prachy s Odeonkou nebude tak zle a dam ji jeste sanci si vydobyt misto na mem rameni pro nenarocne (i kdyz trebas spinavejsi) kazdodenni potulky. Dnes hodlam odstranit vysivani napisu a malinko ji celou jeste upravit k obrazu svemu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od Pepíno » sob 18.2.2017, 8:48

reddog: Myslím si že záleží za jaké situace budeš potřebovat tasit. Pokud máš čas tak ti 3-5 vteřin stačí na tasení z čehokoliv. Pokud se dostaneš do situace třeba že na tebe náhle zaútočí magor s nožem tak pokud ho zpozoruješ na vzdálenost do 2 metrů tak ti nepomůže nic. Pokud teda nenosíš permanentně ruku na zbrani nejlépe v kapse a s prstem na spoušti :lol: . Dokonce to video snad bylo tady a byl to policajt vs. pachatel. Ukazovali tam různé vzdálenosti z jaké pachatel znenadání zaútočil nožem. I ze tří metrů pokud někdo zaútočí tak je u tebe do dvou vteřin. Tohle je asi tolik k tasení. A v situaci kdy se blíží vyostření konfliktu a ty s útočníkem třeba už verbálně komunikuješ tak přeci se intuitivně připravíš použít zbraň. To samí jakýkoliv opaskový pouzdro. Sorry jako je sice pěkný koukat na instruktora Zera, ale kdy se todle dá v reálu použít leda že na tebe běží magor přes dvacet metrů s mačetou. A to jsou jednoduchý počty. Takže vklidu jo a zatim nejlepší zkušenost mám s igelitkou z Lidlu. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » sob 18.2.2017, 9:52

Tak se na to podivejme jinak. Nikde nepisu o "superproklaterychlem" taseni. Ze si v klidu a v pohode rozepnes zip, nahmatnes pazbu, proste se pripravis, tak to vse zavisi predne na tom, abys OPRAVDU v pohode rozepnul zip, ktery je prekazkou mezi tvou rukou a tvou zbrani. No a kdyz ten zip nejde z prvni dobre ani v klidu pri treninku, tak si vsadim litr na to, ze to ve stresu fight situace nezvladnes vubec. Tim tuplem ne, kdyz uz od treninku v suchu a teple vis, ze ti ten zatroleny zip nejde vzdy na stopro.
No a ja tady tvrdim (neb to mam osobne vyzkouseno, takze zadne predstavy a vlhke sny), ze ten kus Odeonky ktery mam, proste drhne v zipu kapsy pro zbran natolik, ze to vylucuje (alespon pro mne) spolehlivost, kterou mi davala COPka.
Presto ti nehodlam brat tve vlastni zkusenosti a preference. Nicmene byl bych rad, abys pripadne tu svou bullarmy taska advanced tactical bag coyote pokud mozno porovnal s jinym, nejlepe znamejsim, vyrobkem a dal tak ostatnim vice informaci k pripadnemu vyberu. Klidne k tomu zaloz nove vlakno a vytvor treba minirecenzi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » ned 19.2.2017, 17:44

Tak neprilis spolupracujicimu zipu kapsy pro zbran jsem malinko pomohl silikonovym sprejem. Nedrhne uz tolik, ale nejspise bude treba striky obnovovat. Trochu pomohlo i jine nasmerovani zacatku zipu. Ten horni jezdec jsem presunul vice dolu, malinko az za "lom", kde ma vycnivat vnitrni pruh s okem na pohotove rozskubnuti zipu a tim otevreni zbranove kapsy. Trochu pomohl i rezervni zasobak v hlavni kapse. Uvidime jak nam to spolu pujde dal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od Pepíno » pon 20.2.2017, 6:46

Tak já jsem řešil problém se zipem u své tašky taky. Než ho člověk nahmatá odpor při otevírání atp. tak jsem to vyřešil takhle.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2017, 7:59

Pepíno: kdyz uz ses s tim takhle "jebal", tak proc sis to neprovlikl i tim zipem, aby necinkal? Tak, jak to ma prave COP? *88* *49*

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od Pepíno » pon 20.2.2017, 8:19

TVL já jsem ale :roll: Todle mě fakt nenapadlo ale dobrej nápad do budoucna. Pravdou je že jsem nějak detailně zipy u COP-ky nezkoumal. Díval jsem se na pár obrázků ale ne na detail zipu. No polepšim se.


Upgrade 2.0 :) ( A fakt to necinká je to tichý jak lví pšouk)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zkušenosti s taškou Odeon Tactical?

Příspěvek od reddog » sob 09.6.2018, 10:38

Tak po roce a půl přidám něco málo.
Takže hlavní zip zbraňové kapsy začíná závadit, občas při zapínání přeskočí o jeden zub, je jasně vidět, že to není stejná kvalita s COP (nebo holt mám smůlu na kus). Už nepomáhá ani silikon prostříknutí, jen opatrnější zavírání. Mimo postupného (nevýrazného) ošoupávání se ale jinak s taškou nic neděje, dokonce mám pocit, že se i méně špiní. Pravda, impreegnuji ji častěji než jsem to dělal u COP nebo u PushPacku.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz