Justice v ČR - názory & zkušenosti


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » ned 19.2.2017, 10:45

Nějak se v tom všem začínám ztrácet.
Na obálce je napsáno DOPORUČENĚ DO VLASTNÍCH RUKOU. Proč, když se na to nehraje? Záměrná lež? Proč se tedy soud vůbec obtěžuje něco zasílat, vždyť by to stačilo, že jen rozhodl, ať si to dotyčný zjistí sám, případně ať to soud vyvěsí na úřední desku...
Nestalo se mi jednou, že se situace tak komplikovala (lidově pos....), že jsem více než týden nevěděl, čí jsem a lítal jsem jako ten příslovečný urvaný vagon. V té době jsem měl jen malou šanci kontrolovat elektronickou poštu a fyzickou poštovní schránku (konkrétně jsem jel na 3 dny do Německa, vrátil jsem se po 12 dnech, ale to může být nemoc, prasklé topení, voda, zatopený sklep od přívalových dešťů, dovolená advokáta apod.). Nebo se snad uzákonilo Haškovo rčení směrované poručíku Lukášovi, že jsme povinni číst inzeráty svých nadřízených? Jsem svobodný občan, nebo jsem vězeň? Mám-li se považovat za svobodného občana, pak musím mít možnost se kdykoliv zabalit a jet přímo před sebe, kam se mi momentálně zachce a vrátit se třeba z tři měsíce či rok bez obav, že se dozvím, že můj dům/byt byl mezitím prodán, já byl pravomocně odsouzen za něco, co jsem nikdy neudělal a dlužím někomu, případně státu nehoráznou částku, neboť jsem na výzvy vkládané či nevkládané do mé poštovní schránky v zákonných lhůtách nereagoval.

Pokud jde o datovou schránku-pak u fyzické osoby nejsem o její výhodnosti až tak moc přesvědčen. Nutí mne k pravidelnému používání internetu a její neustálé kontrole. Mně stačí datové schránky mých společností a jejich neustála obsluha.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 10:53

1) Proc kontroloval? On je problem zapnout notifikaci na email (zdarma!)?

2) Opravdu se ti lepe kontroluje postovni schranka, kdyz jsi v zahranici, nez se nekde dostat na internet (jakmile dojde notifikace, kterou lze formou sms dostat i na mobil)?

3) Navic z pozice statu je to uplne jedno, tady "trestas" (zamerne vedome znevyhodnujes) pouze sam sebe.

Nezlob se na me, ale pripomina mi to okridlene:
Kdo chce, hleda zpusoby,
Kdo nechce, hleda duvody.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » ned 19.2.2017, 11:21

To S474N: ad 1: jak zkontroluji e-mail bez přístupu k internetu?
ad 2: jak to vyřeším, jsem li v místech, kde není pokrytí mobilní telefonní síti o internetu ani nemluvě a ne jmenuji se James Bond, zvláštní agent jejího Veličenstva britské královny?
ad 3: stát mne tedy považuje za vězně a k mým právům patří tak akorát volba barvy obojku jak u psa, protože i délku řetězu mi stanoví stát (a vlastně ta sebranka gengstrů zvoucí sama sebe státem).

A k dovětku v závěru: pokud si takto představujete svobodu, pak by bylo jednodušší souhlasit se vším a Vaše zbraně Vám určitě vrchnost (snad stát, snad EU) dovolí vyměnit legálně na špuntovky a zřejmě Vás to nadchne a uspokojí.
Dle mého chápání je svoboda stavem, jenž je definován nějakými právy a povinnostmi, které by měly být v rovnováze. Pokud se ta rovnováha poruší jedním směrem, a je zcela jedno kterým, pak to již není svoboda. A hledání způsobů či důvodů mi v tomto kontextu zavání samouspokojováním.

Asi to výstižně charakterizuje dopis novomanžela jeho matce: "Mám sa dobre. Dobre mi tak".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Poli » ned 19.2.2017, 12:49

Satane ty máš nějaké desátky z datovek, nebo si jejich spoluautor že je tak proklamuješ? Teď si sám uvedl dost podstatný důvod, proč nemít datovku. Je hezké, že mi přijde notifikace sms, ale pokud nebudu mít přístup k netu, tak se nedozvím obsah a tudíž nebudu mít možnost reagovat v dané lhůtě. Zpráva je považována za doručenou a tím pádem běží lhůta pro případné odvolání nebo odpor. Tyto lhůty jsou i dost krátké - 3 dny. Takže jsem na dovolené, pípne mi sms, zpráva je doručena, běží lhůta pro případné odvolání nebo odpor, ale protože nemám přístup k netu, jsem v (_x_) protože se ani nedozvím, co mi přišlo. V tomhle je poštovní schránka pořád lepší, protože to bude ležet na poště a lhůta pro odvolání nebo odpor se počítá od doručení. A jak jsem už psal, u některých věcí neexistuje doručení fikcí.
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 13:12

Panove, vcelku vam zavidim ty destinace, kde neni dosah internetu. Ja ten internet mel i v te nejposlednejsi vesnici v treba Maroku nebo Tunisu.

Kazdy sveho stesti strujce. Co jsem chtel sdelit, jsem sdelil.

Brecet tu, ze neco nejde, to urcite zmeni legislativu...

Drzim nadale palce v boji s vetrnymi mlyny, ja jdu svuj cas vyuzivat trosicku konstruktivneji.

EDIT: ty tri dny si vzal kde? Pokud vim, bud se bere prihlaseni do schranky nebo doruceni+10 dni pro fikci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Poli » ned 19.2.2017, 13:52

Tři dny na nabytí právní moci máš například na některá usnesení PČR.
Nejhorší je smrt z vyplašení.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Piggy » ned 19.2.2017, 15:05

Doručení je snad dáno otevřením schránky (resp. 10 dny nečinnosti), notifikace neznamená doručení a je jen pro pohodlí uživatele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 15:26

Poli: proc mi to prijde, ze ses zase ty pro zmenu naprosto zaujaty proti datovkam a zamerne vytvaris takove konstrukce, ktere jsou mene/vubec pravdepodobne?

Sam mam datovku x let a vyuzivam ji pomerne hodne a hlavne vse zdarma. Nakupky zaberou par minut, nikam clovek nemusi. Vypisy z konta ridice, z rejstriku, vse okamzite a zdarma.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od U.I. » ned 19.2.2017, 16:09

A jako bez datovky doruceni fikci nemate nebo co?:))) mate... to same... hodi vam to do schranky s poucenim a je to povazovano za dorucene
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Poli » ned 19.2.2017, 19:37

Já proti datovkám zaujatý nejsem, ale mám s nimi dost zkušeností zejména s různými institucemi a firmami, abych věděl, že mě osobně život neulehčí, spíš naopak.
A za další já osobně se nechci vzdát posledního zbytku anonymity jak před státem, tak před soukromým sektorem.
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 19:55

A proc tu porad motas ty firmy? Ty nemaji zadne povinnosti ti cokoliv do datovky dorucovat. A pokud posilas ty jim, tak za to stejne platis. Osobne mam postovni zpravy uplne zakazany.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od U.I. » ned 19.2.2017, 19:57

Poli prosimtebe a v cem Ti datovka ten zivot stizi? Nebo jaka je tva negativni zkusenost...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 20:04

To uz tu psal, nemuze ji prece zrusit.

BTW s tou anonymitou ale fakt pobavil, on si dneska jeste nekdo mysli, ze je anonymni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Poli » ned 19.2.2017, 20:26

Přečti si víc než dva příspěvky nad, už jsem tu psal, jaké jsou mé zkušenosti s datovkama, nebudu to opakovat.
Psal jsem zbytek anonymity, ne že jsem anonymní, o tom si iluze fakt nedělám.
Jinak s datovkama v práci dělám, dost jich posílám i dostávám. Často musím poslanou urgovat telefonem a skoro pokaždé slyším pošlete mi to mailem nebo faxem. Netvrdím, že je systém datovek špatný, ale pro mě osobně její zřízení nemá žádný přínos, možná zatím spíš negativa viz. vše, co jsem popsal. Až je budou kompletně užívat a reagovat na ně všechny instituce atd., neříkám, že si jí kvůli pohodlí také nepořídím.
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » ned 19.2.2017, 20:53

Ale instituce je prave vsechny pouzivaji *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Poli » ned 19.2.2017, 21:29

Ano a dokonce musí, ale kolikrát v tom mají bordel a kolikrát mají jednu datovku na kraj, což při potřebě komunikace s pobočkou v Horní Dolní dost zdržuje, klidně i o dny. Malé obce třeba na datovky reagují s hodně dlouhým zpožděním.
Ano, není to problém datovky jako systému, ale té dané instituce. Jenže mě konkrétně to při práci hodně zdržuje a už se mi stalo, že se písemnost prostě někde ztratila a nedošla na tu pobočku, kam měla. Je mi nějaká doručenka k ničemu, když nedošla písemnost tam, kam jsem potřeboval.
Najdi si třeba obecní úřad nějakého okresního města nebo obce s rozšířenou působností, kolik mají datovek. Řeknu ti to přesně - jednu pro všechny odbory.
Prostě aplikace tohoto systému v praxi mi přijde ještě v plenkách na to, abych se na něj spoléhal.
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2017, 7:56

Poli: a jaky je rozdil, kdyz to posles "na kraj" na podatelnu? Vubec zadny! Taky si to roztridit a predat. Ale hrozi tam riziko, ze to nekdo zalozi (treba opravdu omylem, at nikomu nekrivdim). S datovkou se tohle dela o dost blbeji, protoze ta zprava tam visi ve schrance.

Resil jsem uz pres datovku X veci, od ruznych "bezneho" dotazovani pres 106, az po nakupky a nikdy nebyl zadny problem. I na tu PCR to jde pres kraj a vzdycky to doslo na spravny odbor (vzdy jeste tyz den). A ano, vim, ze to kolikrat delaji tak, ze to hodi do faxu a odfaxuji nebo oskenuji a mailem. Ale to je uz vcelku na nich, jak si tohle "vnitropodnikove" vyresi, to me jako klienta nezajima.

Mozna zkus popremyslet prave o opacne logice - cim vic se jim to bude posilat datovkou, tim spis se to nauci a stane se to pro ne rutina.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 20.2.2017, 8:09

Moje zkušenost s datovkou: před soudním stáním v Praze (s TV Nova) onemocněl můj advokát a poslal datovkou na soud zprávu, že se nemůže on a potažmo i já a předvolaný svědek zúčastnit soudního přelíčení. Nemělo význam jet přes republiku bez právního zastoupení u soudu. Přelíčení se přes to vše konalo a já to pro neúčast projel i když je to nepochopitelné, když žalovaný skutek, tj. odvysílané informace byly prokázány. A tak nezbylo, než podat odvolání. A nyní pointa - odvolací poplatek je 30.000 Kč. Můj základní důchod je kolem 9600.

Před časem jsem byl předsedou představenstva lidového družstva a místo předsedou akciové společnosti, která byla navázána na toto družstvo. Naší předchůdci ve vedení provedli tunel, následkem kterého šla a.s. do soudně nečistého konkurzu, ale to je jiné story. V roce 2010 a.s. ovládl správce konkurzní podstaty, tudíž všichni činitelé a.s. ztratili veškerou moc a kontrolu nad a.s. Správce konkurzní podstaty prodal nemovitost, vlastněnou a.s. a vyplatil, co se dalo. A.s. tak zůstala s holou p..... a navíc i bez sídla. No a teď jsme jako funkcionáři byli obveselení datovkami. Nyní se marně pokoušíme a.s. zlikvidovat. A.s. nemá žádné prostředky ani hotové ani na účtě po konkurzu, my nemáme žádné doklady od roku 2010, ale máme datovky a z toho plynoucí povinnosti a závazky z titulu fikce doručení. Nebýt těch datovek, musel by soud doručovat poštu do neexistujícího sídla a to by asi někomu konečně (nebo i ne) docvaklo, co je to za kravinu (myšleno situace a.s.).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2017, 8:28

střelec z Havířova: a co jako? Takze vsichni smejdi se budou v den jednani omlouvat a vsechny soudy budou kvuli tomu padat na hubu? Sorry, ale pokud to rozjel i nadale bez tve pritomnosti, tak to zrejme slo a je to tak spravne!

A proc by melo kohokoliv zajimat, kolik mas duchod? Tak jsou proste nastaveny pravidla systemu. Navic, kdyz si ses tak jisty s vyhrou, tak tu castku preci budes pozadovat a soud ti nejspise vyhovi a zaplati to zalovany.

A co ti do te datovky druzstva chodi?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 20.2.2017, 21:00

To S474N: "...a co jako? Takze vsichni smejdi se budou v den jednani omlouvat..."

S akutním zánětem močových cest to zas u soudu až tak velká sranda není. A advokát, jenž se na věc není schopen u jednání soustředit, je mi na dvě věci. Soudy kvůli takovým situacím nepadají "na hubu", ale díky tomu, že nejednají dle psaných zákonů. A to rozhodně správné není. A již vůbec ne v souladu se zákony.

Pokud jsem zmiňoval výši mého důchodu, tak jen proto, abych ukázal, že v této tak zvané demokratické a právní společnosti je spravedlnost jen pro ty, kteří na to mají. Nebo-li jednoduše řečeno - pokud nemáš prahy, nemáš na nic nárok. Pokud je to i Vaše představa spravedlnosti, pak tedy sorry. Já mám o spravedlnosti jiné představy.

K mnou zmiňované datovce - jedná se o datovku akciové společnosti, která přestože prošla konkurzem a logicky měla být zlikvidována, fakticky zlikvidována nebyla. Je to binec systému. Do té datovky chodí různá korespondence, počínaje předvoláním k soudům po exekuce a jiné veselosti, jenž v důsledku nečinnosti mohou mít následky pro statutáry. A na to akorát tak můžeme koukat jak ovce na řezníka.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz