Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od střelec z Havířova » ned 16.10.2016, 8:08

Vypadá to, že nikdo z nás tam nebyl, tudíž je to jen polemika v obecné rovině a je jen otázkou, zda-li vůbec k tématu. Za posledních 26 let jsem si udělal celkem reálný názor na justici a sdělovací prostředky. Těmto vyjmenovaným, až na výjimky, jenž potvrzují pravidlo, je pojem pravdy a spravedlnosti zcela cizí a zákon je pro ně často neznámé a snad i sprosté slovo. Tak to prostě je. Tak funguje státní moc.

Pokud je pravdou, že vykonavatelé vypáčili dveře a dotyčný byl prokazatelně po směně a spal, pak k tomu snad není co dodat.
Pro ty, kteří mají ještě iluze o "právním státě", mohu dát k dobru realitu: v roce 1996 soud vystavil směnečný platební rozkaz, jenž nabyl právní moci. V roce 1999 stejný soud mne písemně uvědomil, že "...Ke shora označené spisové značce sdělujeme, že věc již nabyla právní moci...". V roce 2003 mi soud za 35 Kč vyhotovil kopii Směnečného platebního rozkazu s vyznačením nabytí právní moci. Na základě této skutečnosti začal probíhat exekuční soud. Ve stejném roce začali soudci (za porušení § 159a o.s.ř.) soudit kauzu z roku 1996 znova a já to ve finále prohrál a zaplatil jsem cca 130000 soudních nákladů. Prošvihl jsem lhůtu na Štrassburg. Moje chyba a neznalost. Na skupinu soudců, kteří se na porušení zákona podíleli, jsem podal trestní oznámení. A dostalo se mi informace od SZ: "...směnečný platební rozkaz nikdy právní moci nenabyl, a to přesto, že byl opatřen doložkou právní moci...". Toto moje hlava jaksi nebere. Co je tedy pravdou, čemu se dá alespoň trochu věřit? Když dostanete takovou informaci, neváhám říci přímo kravinu, pak si řeknete, že se jedna o exces, výjimku a pod. Ale když se podobná situace opakuje 4 krát v jiných odlišných souvislostech, pak si pokládám otázku, zda to není systémová chyba. Před časem zde byli na fóru snad i nějací SZ a možná i soudci, teď by mne tedy zajímal jejich názor jako rádoby profesionálů, protože toto mozek obyčejného elektrikáře nebere.

Na závěr to Pařez: nedbal jsem Vašich dobře míněných rad a soudím se. Zatím samozřejmě prohrávám, protože nějakou Listinu základních práv a svobod mají páni soudci v ... (vlastně nevím, ale hlava to rozhodně není) a vše zatím probíhá ve stylu: "...vždyť ono se, soudruzi, vlastně dohromady ani nic nestalo...".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od S474N » ned 16.10.2016, 9:17

Pokud je tohle pravda:
Podle obžaloby Janota nereagoval na výzvy vykonavatelů soudního exekutora. Zamknul se před nimi v pokoji bytu v panelovém domě. Podle Malůše na oba exekutory, kteří vstoupili do místnosti, nejprve namířil zbraň. Muži z pokoje utekli. Janota pak vystřelil směrem ke vstupním dveřím bytu, u nichž stál jeden z exekutorů, který telefonicky přivolával policii. Střela ho podle Malůše minula šťastnou náhodou.
Tak i kdyby to byli zlodeji, tak netrval utok, tedy i tak by to nemohla byt nutna obrana. A to nemluve o tom, ze vykonavatele si tyhlety veci nahravaji.

Chtelo by to si precist primo rozsudek i s tim, jak se s tim soud vyporadal.

BTW strelce z Havirova, cim vic zde ctu tve zivotni zkusenosti, tak si rikam, ze to snad neni mozne, jaky si smolar. Je to opravdu fakt vsechno pravda nebo nas jen kapku houpes?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od kkk » ned 16.10.2016, 12:02

S474N: No uprimne receno, mam s justici podobne zkusenosti jako strelec z havirova, takze nejake iluze o dosazeni spravedlnosti v tomhle state proste nemam. A znam dalsiho cloveka ktery je na tom stejne jako strelec z havirova nebo ja. Podplaceni znalci, podplaceni soudci... jinak si to clovek nedokaze vysvetlit, protoze tak blbej snad nikdo byt nemuze.
O tom, ze jsou tu urady, ktere by meli neco delat ani nemluve, kdyz je clovek v nouzi tak se na nej kazdej a jeste nalozej.
Bohuzel jsem uz ve stavu kdy bez kveru paty z baraku nevytahnu. :mad:

Ale abych nebyl tolik OT, s tvym nazorem bohuzel, ac nemam rad exekutory, musim souhlasit, tyhle situace se proste resit zbrani nedaji, jen si clovek pritizi ikdyz si muze myslet ze je v pravu. :(
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od S474N » ned 16.10.2016, 12:20

kkk: s dovolenim mam take nejake zkusenosti a kdyz to zprumeruju, tak jsem nekde uprostred. Tedy vysledky jak zcela pozitivni, tak i zcela negativni. Ale mit jen negativni a v takovem rozsahu? To musi byt clovek opravdu smolar nebo to sam pritahuje/vyhledava/dela si sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Sedmej » ned 16.10.2016, 12:22

S474N: souhlasím, v momentě kdy na něho namířil a on vycouval, neměl střílet. a tvrdit, že to byl varovný výstřel mu nikdo uvěřit nemohl. zvlášť, pokud ho mířil na ně a ve chvíli, kdy už mu nic nehrozilo (i kdyby to byl zloděj).

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od střelec z Havířova » ned 16.10.2016, 16:34

To S474N: "...cim vic zde ctu tve zivotni zkusenosti, tak si rikam, ze to snad neni mozne, jaky si smolar..."

Za smolaře se nepovažuji, spíš za dítko štěstěny.

A ještě: "...Je to opravdu fakt vsechno pravda nebo nas jen kapku houpes?..."

Nevím zda zklamu nebo potěším, ale je to pravda. Jak rád bych Vás "houpal", jenže ona je to realita vyplývající z toho, že lidé si nechávají .... na hlavu a nebrání se a pak si vrchnost dělá co chce. Možná, byl-li by o takové informace zájem, neuškodilo by založit zvláštní téma pro zkušenosti s chováním justice a SZ v Čechách.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Pařez » ned 16.10.2016, 18:43

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od S474N » ned 16.10.2016, 22:27

strelec: ale jo, ja ti verim, to bylo spis tak recnicky receno (a co si vzpominam, uz jsem ti to i jednou tady nekdy drive psal).

Jeden muj znamy, ktery take navstevuje toto forum, ma takove zajimave heslo: "Stesti je vlastnost". A jsou situace, kdy mu musim dat doslova za pravdu, protoze spousta lidi okolo pritahuje prusery a jeste i do toho lejna nakonec slapnou a ten hajzl i na ne spadne. Na druhou stranu mi prijde, ze tomu jdou dost sami naproti...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od jry2000 » stř 22.2.2017, 23:21

Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Pepíno » čtv 23.2.2017, 7:08

Smutne ??? Ten člověk na někoho vystřelí a jde si lehnout místo aby zalarmoval policii. Jeho popis celého incidentu je přinejmenším podivný. Zřejmě vůbec neměl mít zbraň.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od S474N » čtv 23.2.2017, 7:10

Opravdu by mne zajimal ten rozsudek, nicmene co jsem cetl z verejnych zdroju, tak pry strilel ve vysce 133 cm, coz mi teda "do stropu" moc neprijde. A dluhy pry prevysovaly castku 1 mio.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Jarda K » pát 24.2.2017, 9:04

Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 40

Registrován: ned 06.3.2016, 15:44

Zbraň: subkompakt

Bydliště: ve vlastním domě

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od DAveDOG » sob 25.2.2017, 8:11

Chudáka dohnala hnusná justice až k sebevraždě. Proč jen mi jej není ale vůbec líto?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od reddog » sob 25.2.2017, 9:10

O mrtvych jen dobre. Veritele toho asi moc zpatky nedostanou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Sedmej » sob 25.2.2017, 12:04

Ona to je i přes ty chyby co udělal taková ta lidská tragédie.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od S474N » sob 25.2.2017, 16:11

Za kterou si z vetsi casti muze sam, ze?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Sedmej » sob 25.2.2017, 18:36

S474N: Za to s tou střelbou ano, za to jak to ukončil taky ano. Za ty dluhy nevím, nehledal jsem za co komu kolik dlužil.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Dlužník na Zlínsku střílel při zásahu exekutora

Příspěvek od Jarda K » pon 27.2.2017, 11:30

DAveDOG píše:Chudáka dohnala hnusná justice až k sebevraždě. Proč jen mi jej není ale vůbec líto?
Protože jsi megadrsoň? :lol:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz