První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od ggrand » ned 26.2.2017, 20:08

Spíš bych to viděl tak, že pokud na nošení, tak G26. I tak ten krám zavazí. S G26 se dá střílet i tak slušně, třeba mě vyhoval kratší lauf, kdy po výstřelu neměla pistole takovou tendenci se potápět při vracení do záměrné jako delší modely. Výkonově je Luger i v G26 víc než bys chtěl kdy použít se střelama FMJ. Sám jsem začínal s G26 a překvapilo mě, jak je to neskladné, když nejsi zvyklý nic nosit a G19 je v tomto ohledu ještě horší. Pamatuj, léto se blíží.
Trezor je naprostá blbost v této chvíli. Zvlášť ty, co ti tu někdo radil i obrázkama. Když bys v budoucnu měl víc kvérů a dojde k průseru, tak je celkem jedno, jestli je máš zamknuté v šuplíku nebo v tom krámu. Jak to nemá lejstro, co požaduje zákon, máš problém.
Takže za mě na nošení: G26, k tomu jednu botku +2 na prodloužení zásobníku, jeden zásobník z G17 jako rezervní. Ne, že bys někdy snad tolik střeliva potřeboval, ale nosit na jedné straně těla 700g je prostě nezdravé a chce to vyvážit. K tomu třeba takovou tu modrou sadu kartáčků, balistol a nemáš co řešit. Hodně lidí dělá z čištění a mazání kvéru moc velkou vědu. Hlavní je vůbec čistit a mazat.
Jo a pouzdro na pistoli. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit jedině hybridní, třeba jako dělá Šakal. 100%-ní kydex. pouzdro není tak pohodlné a nastavitelné.
Na střelbu stačí špunty do uší, brýle by asi taky byly fajn. Nekdo bude namítat něco o přenášení hluku přes kosti, ale bohužel jsem nikde nenašel věrohodný zdroj této informace. Stejně ani zvukové frekvence střelby. Něco jsem našel, ale to bylo spíš dělostřelectvo.
Hlavně se neboj používat hlavu a zdravý rozum. Jeden by nevěřil, co za kupu nesmyslů se dá vyčíst na internetu.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 8:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od worech » ned 26.2.2017, 20:25

Tomak: To mas pravdu a vím, že do 2ks zbraní stačí je mít doma v šuplíku. ...... ale. ....

Už jen pro klid duše chci mít pistoli pod zámkem. .... když ji nebudu mít u sebe.

Malej je zatím batole, ale za chvilu "promozuje" barák vrchem spodem

A peníze za střelivo teď moc neřeším. ... ta bezpečnost je na 1.místě.

Navíc předpokládám, že si dám trezor do účetnictví, takže -DPH. ...


ggrand: Mně právě přijde ta 19 jako zlata střední cesta. ... nejsem uplne dobrý střelec a přijde mi ze víc natrénuju s větší pistoli. .... a kupovat si 26 na nošení a něco většího na trenovani. ... tolik peněz teď investovat nechci. ...

A když už trezor....tak jedině s papírem....
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 26.2.2017, 21:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od havran » ned 26.2.2017, 21:08

Já bych dokoupil permanentku na střelnici a poukaz na nějakej kurz, nebo klidně i tři.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Sedmej » ned 26.2.2017, 21:30

worech: jestli máš dítě, jdi do elektronickýho zámku. ať jednou někde nenajde klíč.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od ggrand » ned 26.2.2017, 22:35

worech: Ok, kup si trezor, ale s potvrzením. Pak platí, že když už trezor s papírem, tak velikost aspoň pro Kalašnikov. Nemusíš mít zrovna dlouhou, stačí pár krabiček nábojů a je půlka trezoru zaplněná.
Nikde nepíšu, že si máš pořídit 2 zbraně. Tak buď chceš nosit nebo si jen tak střílet. Všeuměl neumí ani jedno pořádně. Ale neboj, G19 prodáš dycky rychle. Proto tolik lidí má Walthera PPS, G43 atd. Je celkem rozumné trénovat s tím, co nosíš. Pokud si chceš střílet na střelnici, tak si kup něco jako Shadow nebo podobnou věc, protože to je sakra o něčem jiném než lehké,střední géčko s ne zrovna ideální spouští. Pak přijdeš na soutěž, třeba LOS a tak nějak zjistíš, že i s G19 jsi ve stejné kategorii jako Shadow nebo G34 a máš blbou startovací pozici. Na soutěž na principu mířenky to taky není nic, s čím by to nešlo odstřílet, ale je to i zbraň se kterou to těžko vyhraješ. Ale zrovna G26 je taková výjimka, kdy i s malou zbraní se dá velice dobře střílet, pokud ti padne do ruky. Mě na ní vadil hrbol na zádech a tak než abych to nějak řešil přetvarováváním plastu, prodal jsem ho, stejně to není vhodná ráže na nošení v našich podmínkách.
Hlavní je si ujasnit, co chci. Jestli víc nosit=plast a co nejmenší nebo víc střílet=kov a co největší.

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od worech » pon 27.2.2017, 6:28

ggrand: Určitě chci plast. .... na noseni.....je asi relativně bezúdržbový .... když by byl kov....budu nosit mastné tričko a to se mi nechce.... navíc je tezky
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 8:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od reddog » pon 27.2.2017, 6:55

worech:
není relativně bezúdržbový
nemusíš mít mastné triko
ano, je těžší

takže...
udržovat musíš každou zbraň, když pominu střílení, tak nošením se umí taky slušně zašpinit. Hodně se toho dá pořešit vhodným pouzdrem
a
s tím souvisí také to mastné triko, kteréžto nemusí být mastnější od zbraně notně víc, než od tvého potu. Opět to řeší vhodná volba pouzdra
a
s tím souvisí také rozložení váhy. Zde, stejně jakož i u předcházejícího bodu, pak také dost záleží na tvých tělesných proporcích.

tedy...
neboj se toho, že postupem doby budeš vyměňovat pouzdro za pouzdrem, zbraň za zbraní, vlastní zajetou garderobu za jiné kusy hadříků. No a aby to tolik finančně třeba nebolelo (pokud jsi bohatý marnotratník, tak dál nečti), tak poslechni rady havrana a začni hledat kurzy ve svém okolí. Ano, i na toto je na foru několik topů, jen hledat. V profilu bydliště nemáš, takže si hledej když tak sám. Kvalitní kurz ti často odpoví i na takové otázky, které tě ještě ani nenapadly.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Tomak » pon 27.2.2017, 8:13

worech : jestli ti přijde G 19 jako zlatá střední cesta, jdi do něj. Já bych taky nic menšího nekupoval, ani nenosil. Nosit se dá všechno. Buď nosit chceš a přizpůsobíš se tomu, nebo nechceš a nebudeš. Nosil jsem no problem G17 i SW MP9.
S pouzdrem bych byl opatrnější. Dneska je to samej kydex, hybrid, IWB...
Kydex moje očekávání ani omylem nenaplnil, o nějakým hybridu nechci ani slyšet, vnitřní pouzdro je podle mě total mimo.
Ale podle jiných jsou tato pouzdra dobrá. To budiž důkazem, že s pouzdrem se nedá radit. Vyzkoušej sám, udělej si vlastní názor a nenech se zviklat. Kdybych si nechal poradit já, tak mám dnes vnitřní pouzdro se sweatguard a dost bych nadával, co jsem to koupil. Ale to opět neznamená, že třeba zrovna tohle pouzdro nebude pro tebe to pravý.
Já začínal s Fobusem s pádlem a na to pouzdro nedám dopustit. Teď nosím ten kydex, ale spíš proto, abych si na to zvykl, když už ho mam.
A kvalitní kurz je samozřejmostí. Já za ním jel 180 km...a na další a další taky... 8-)
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od worech » pon 27.2.2017, 8:32

Tomak: Jsem z Brna. .... takže vybrat a navstetovat kurz nebude problém. ...už se tesim
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 27.2.2017, 9:08, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 133

Registrován: čtv 03.11.2005, 19:47

Zbraň: GLOCK

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Cedric » pon 27.2.2017, 11:26

Botku na zásobník :-)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od worech » pon 27.2.2017, 11:28

Vypadá dobře. ..... mužů se zeptat jak a kde ho nosíš? ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 133

Registrován: čtv 03.11.2005, 19:47

Zbraň: GLOCK

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Cedric » pon 27.2.2017, 11:32

Ahoj, v IWB od RHH na pravém boku, sklon cca. 0.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od havran » pon 27.2.2017, 11:33

Hele není lepší pořídit rovnou 17. Bo když na 19 nastrelim takovou botku, tak ta velikostní výhoda kapku mizí. Já bych raději nosil náhradní zásobník a ten právě klidně s tou botkou. Tohle už je monstrum u pasu. Já teda 17 unosim úplně v pohodě...

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar

Příspěvky: 133

Registrován: čtv 03.11.2005, 19:47

Zbraň: GLOCK

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Cedric » pon 27.2.2017, 11:39

Ahoj, no v podstatě máš pravdu, ale mám G19 a botka se mi prostě líbí, je funkční, zelepšuje i úchop g19, a jak píšeš ty, unosím to v pohodě :-) tak, že no problem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od havran » pon 27.2.2017, 11:43

Ale to jooo. Já neříkám že to je kravina. Je to jedno z funkčních a ověřených řešení. Proti gustu...

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Tomak » pon 27.2.2017, 15:53

No když už jsme tak daleko, co dokoupit ke G19 jako hlavní doplněk ještě G17 ? :lol: :lol: :lol:
Pouzdra můžou bejt stejný, zásobník ze 17 jde do 19... :wink:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od worech » pon 27.2.2017, 16:59

Tomak....... to mne prijedu jako blbost. ... k 19 mít 17.....tam takovej rozdíl nebude

Příspěvky: 69

Registrován: pát 26.2.2016, 20:12

Zbraň: Chci Glock

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Ivoo » pon 27.2.2017, 18:09

ggrand píše:Trezor je naprostá blbost v této chvíli. Zvlášť ty, co ti tu někdo radil i obrázkama. Když bys v budoucnu měl víc kvérů a dojde k průseru, tak je celkem jedno, jestli je máš zamknuté v šuplíku nebo v tom krámu. Jak to nemá lejstro, co požaduje zákon, máš problém..
Ty poznáš z těch obrázků tady jak je nebo není ten trezor kvalitní, jestli má certifikát nebo nemá,od jakého je výrobce,viděl jsi tento na vlastní oči a prohlédl si jej a vyzkoušel? Nebo jen patříš k těm ,,inženýrům" co všechno co nestojí aspoň dvacet tisíc poplivou? worechovi to samozdřejmě nenutím jen jsem mu dal tip na věc kterou mám a jsem s ní spokojen po stránce funkční i zabezpačení.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od Tomak » pon 27.2.2017, 20:25

worech : no bylo to spíš myšlený s nadsázkou, ale rozdíl tam je. Minimálně ten mezi full size zbraní a kompaktem.
Mraky lidí to tak má, já taky.
Kup zbraň a pouzdro na ní a něco na čištění. To pro začátek úplně stačí. Ostatní zjistíš časem. Něco za týden, něco dýl.
Trezor bych stejně jako pouzdro důkladně zvážil. Myslím hlavně velikost, typ...
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: První GLOCK 19 - co k němu dokoupit?

Příspěvek od ggrand » pon 27.2.2017, 20:29

Ivoo: Jelikož jsem sháněl sám pro sebe, tak vím, co se dá do 5k koupit a co ne. A jak jsem říkal, tady vůbec nejde o kvalitu, ale o lejstro.

Jj, něco mezi G19 a G17 jsem vyřešil po svém. Něco mezi G34 a G19 :)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]


Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz