Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od SEIKEL » úte 14.3.2017, 12:38

Sleduji z povzdálí tohle názorové střetnutí a pocity z toho mám smíšené ...

A dnes ráno se na fóru LEXu objevila Milošova odpověď na dotaz jednoho člena, že postrádá oficiální stanovisko LEXu, které mělo následovat po anketě. Odpověď sama o sobě mě nadzvedla a pak to ještě korunoval větou o nesolidnosti některých členů LEXu co by uživatelů uzavřeného členského fóra. Předpokládám, že naráží na "vynášení" informací ...

Nebudu tady citovat - kdo má přístup si přečte. I mou odpověď tam.

Tady snad jen můj komentář k tématu:
Nechápu, proč když se představensko LEXu rozhodne posunout termín zveřejnění svého stanoviska o "nepodpoře" zítřejší demonstrace, proč to členům nedá vědět a místo toho jen zvyšuje nejistotu. Dle mého názoru je lepší pracovat s fakty a k těmto se postavit, než domýšlet co asi může být ten pravý důvod/důvody proč představensko LEXu zítřejší demonstraci nepodpoří.

Respektuji, že představensko LEXu může mít jiný názor. Může mít připravenou třeba i jinou strategii, se kterou se zítřejší demonstrace úplně nepotkává. Ale proč kroky představenstva LEXu nejsou pro své členy čitelné a jejich postup není konzistentní - tedy aspoň pro mě není postup představenstva čitelný a konzistentní. Stačí přece jen včas informovat. Tohle mlžení situaci jen zhoršuje.

A i tady doplním, že zítra do Prahy jedu, protože i když né úplně souhlasím s načasování demonstace, tak nízká účast by byla fiasko.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » úte 14.3.2017, 12:40

tož SEIKEL pěkně řečeno, a na VH si spolu dáme chlebíček :)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jasik » úte 14.3.2017, 15:00

Cituji z FB LExu:
Europoslanci schválili zbraňovou směrnici. Omezí držení některých zbraní
...
V roce 2019 to budeme soustavně připomínat před volbami do EP a uděláme vše pro to, aby volilo co nejvíce střelců a majitelů zbraní včetně jejich rodinných příslušníků.
Miloslav Brunn - člen představenstva LEX z.s.

Tak jo, to mě uklidnilo, že mají takové jasné plány a cíle dopředu..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od havran » úte 14.3.2017, 15:15

Tak to můžeme byt klidni. To se mi ulevilo.


Edit: jen musíme doufat a věřit ze tu v roce 2019 ještě nejaci střelci budou.

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » úte 14.3.2017, 15:21

…… a pětiletku splníme i kdybychom jí měli plnit 10 let.

Takové plamenné řeči mě u LEXu již nepřekvapují. A pan Miloš je v nich přeborníkem.

Střelci se dokáží sami rozhodnout i bez přispění LEXu, což ostatně činí i v dnešní době.
Pokud by se měli rozhodovat podle toho, jak radí LEX, pak by nedělali nic …raději, pro jistotu, co kdyby …………….

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » úte 14.3.2017, 15:28

Řečnická otázka: Nenastala právě ideální příležitost (či nenazrál čas) k tomu, aby na základě zítřejšího setkání vznikla úplně nová platforma sdružení hájícího práva legálních držitelů zbraní v ČR?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od havran » úte 14.3.2017, 22:34

Ja tomu prostě furt nerozumím. Tak pokud se tam očekává takova účast, k tomu policejni manévry, média, poslanci a kdovi kdo ještě... Neni tohle právě ta příležitost jak vejít v obecnější povědomí? Právě to misto kde valit ty letaky, vysvětlovat nestrelcum? Kde se teda ukázat jako to jedinny spravny a hlavne oficiální sdružení hájící tyto práva?

Takhle to bude uplne jina iniciativa. Kdyz me sakra nikdo nezná jak potom chci něco prosadit? Jak přesvědčím lidi když tady se schovám, uteču...? Úvěri me pak ten obyčejnej civil? Nebude me brat jako někoho kdo jede na nasledne vlně? Kdo se prizivuje? Nebo je ten ovcan, co si nezaslouží byt informován, skutecne takovej debil ze nerozezná kdo je tam za koho (napr. LEX, myslivci, obávanej démon okamura...)? Nakonec to vyvalci myslivci! A az dojde na sportovce, nosiče, koničkáre tak se na nas ti myslivci z vysoka vyserou, protoze za tyhle skupiny je nikdo oficialne nepodpořil. A to přesto, že většina ty oficiální organizace ma. A jeste se těmi myslivci hrde zaštiťují. A vite co? Az to udělají, budou mit recht! A pak si určitě nezaslouzi nasledny kecy o nekolegialite, trhani jazyků, zradcovstvi a hrabani na vlastnim pisecku, který určitě přijdou.

Mohl by mne prosim nekdo znalejsi uvest do teto problematiky? Pokusit se mi to nejak polopatě vysvětlit? Nevim všechno. A než si to definitivne zpracuju tomu proste nechápu.

LEX je dlouhodobe, a to pres veškerý snahy to zvrátit pořád takovej jakej je. Tohle jsem ja osobně vnimal jako velkou příležitost vykouknout. A příležitost se ma chytit za pacesy! A ne zvažovat její výhodnost, coby kdyby kde by.

Prosim pripadne admina o preklad do češtiny. Nemam moznost to momenralne ovlivnit.

Vsem ostatnim sw timto omlouvam za zhoršenou kvalitu textu. Obsah plati.

Děkuji za pozornost:-D:-D:-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od havran » úte 14.3.2017, 22:36

Uff. Jdu se uklidnit do trezoru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sufa » úte 14.3.2017, 22:53

A nema resit Lex jen to, co souvisi se zbranemi? V tom jsou (ci maji byt) dle cilu sdruzeni kovani, tomu rozumi, tato prava souvisejici se zbranemi haji/maji hajit.

Zitra - kdyz tak ctu vsechny ty reakce - spise bude z toho vseho akce na vystoupeni z EU, pricemz mezi toto a uvedene ve vete prve tohoto prispevku nelze klast automaticky rovnitko, byt emoce mnohych z vas to nechteji pripustit.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od hermenet » stř 15.3.2017, 6:56

Sufa: Taky nabývám dojmu, že to z toho vyleze.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » stř 15.3.2017, 7:06

Sufa: myslím, že jsi to trefil. i když si teda spíš přeji, aby jsi se spletl. ale nakonec uvidíme za pár hodin.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pepíno » stř 15.3.2017, 7:12

¨Já sem vám to říkal :lol: Ne doufám že to proběhne v klidu a na nějaký úrovni. Protože jestli ne tak se na na nás minimálně půlka republiky bude dívat jako na exoty (ikdyž možná už se dívá)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od reddog » stř 15.3.2017, 7:17

tak kouknete do kristalove koule, vestci, a urcete, na koho si mame dat pozor. Prispejete svym umem dobre veci.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jasik » stř 15.3.2017, 8:45

Že se to po včerejšku obrátí k CZEXITu a anti-EU, to je jasný, víceméně se dalo čekat již předem, že i tak tam budou anti-EU nálady..
Ale divíte se? No někteří asi jo, já po tom sledování včerejší frašky v EP ani ne...

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od hermenet » stř 15.3.2017, 9:08

Při pohledu do českého parlamentu ovšem nemyslím, že bychom si pomohli k lepšímu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » stř 15.3.2017, 9:10

Jasik: já se třeba vůbec nedivím. ta nálada mezi střelci je taková už nějaký pátek. ale pak se zase nediv, že někteří držitelé ZP tohle odmítnou aktivně podpořit. nebo že Lex nechce spoluorganizovat teda nějakou demonstraci proti EU. to asi není cílem Lexu. pokud sám řekneš, že se to dalo asi čekat, že to bude za nějaký czexit. Chvilku jsem váhal, jestli bylo dobře, že jsem se tu Lexu zastal, když se odmítli aktivně účastnit, ale bylo to asi správné rozhodnutí, pokud to většina co se účastní bere tak jak jsi napsal.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » stř 15.3.2017, 9:15

Ruce pryc od vseho - co kdyby nekdy nekdo neco nahodou!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od havran » stř 15.3.2017, 9:15

Sufa: ano chápu. Co teda podle tebe souvisí se zbraněmi, tj to co by podle tebe měl ten LEX resit víc nez jejich zákaz? A nasledne po zákazu bude resit co???
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Jasik » stř 15.3.2017, 9:40

Sedmej: Za sebe, já tam jdu, protože mám doma "kosu", která bude v "A", mám střílení jako koníček a nesouhlasím s tím, co včera v EP schválili.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » stř 15.3.2017, 10:31

Jasik: vždyť v pořádku, tvoje svobodné rozhodnutí. také se směrnicí nesouhlasím. za sebe, já tam nebudu. důvody jsi v podstatě popsal sám v minulém příspěvku.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz