Střelba na škole ve Francii: student zranil dva lidi

Příspěvek od Jasik » čtv 16.3.2017, 14:10

Střelba na škole ve Francii: student zranil osm lidí, měl pušku i granáty

Na gymnáziu ve francouzském Grasse se střílelo. Na místě bylo osm zraněných. Policie zadržela v souvislosti se střelbou studenta, který měl u sebe několik zbraní včetně granátů. Francouzská vláda spustila preventivně varování před teroristickým útokem. O terorismus se však podle dosavadního vyšetřování nejednalo.

Incident se podle francouzských médií odehrál v ředitelně gymnázia. Zdroj blízký vyšetřování uvedl, že útočník střílel na ředitele školy, se kterým měl spory. Radnice města Grasse původně uváděla, že se jednalo o incident mezi dvojicí studentů.


Kolem počtu zraněných panovaly po útoku nejasnosti. Některé zdroje hovořily o dvou zraněných, další o třech. Podle doplněného vyjádření francouzského ministerstva vnitra střelec zranil osm lidí. Ředitel je podle agentury AFP mezi zraněnými.

Jeden ze svědků pro francouzský rozhlas uvedl, že studenti nejprve slyšeli hlasitou ránu a posléze se schovali pod lavice. „Šel jsem k oknu a uviděl jsem muže, jak kouká přímo na mě. Vypadal jako student, vystřelil do vzduchu a pak utekl,“ popsal svědek.

Puška i granáty

Úřady po střelbě vyzvaly obyvatele Grasse, aby nevycházeli ze svých domovů. Francouzská vláda preventivně vydala v souvislosti se střelbou varování před teroristickým útokem. Varování dorazilo lidem na mobilní telefony. Škola byla po střelbě evakuována. Kvůli incidentu byla přijata mimořádná bezpečnostní opatření na dalších školách v okolí.

Jednoho podezřelého policie zadržela. Zadrženým je 17letý student, který nebyl v hledáčku policie. Měl u sebe pušku, dvě pistole a dva granáty. Na místě operovala speciální zásahová jednotka. Teorie o dvou útočnících se podle policie nepotvrdila.

Zatím není jasné, kde střelec k takovému množství zbraní přišel. Podle prvních výsledků vyšetřování motivem nebyl terorismus, uvedla agentura AFP. Mladík, jehož totožnost nebyla zatím prozrazena, ale na internetu sledoval videa s masovým zabíjením.

Zdroj:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/strelba-skola-fr ... anicni_ert