Činnost sdružení LEX


Vše týkající se sdružení LEX

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » stř 15.3.2017, 13:38

Nekompromisní vyjádření LEXu. Teď se panečku budou dít věci. :roll:

http://gunlex.cz/clanky/tiskove-zpravy/ ... ci-v-praze
Sdružení LEX se ztotožňuje s myšlenkami, které jsou prezentovány na svolané manifestaci. Sdružení LEX od svého vzniku urputně prosazuje zájmy střelecké veřejnosti a to i v rámci nesmyslné restriktivní evropské směrnice o zbraních, ale nicméně se nedomnívá, že je za současné situace nezbytné v České republice demonstrovat.

K prosazení našich postojů – tedy k ústavnímu zakotvení držení zbraní a celkově k udržení vynikající české úpravy zbraní - se snažíme volit spíše expertní vyjednávací přístup. Náš spolek se proto soustředí na tuto cestu a bude práva držitelů zbraní nekompromisně prosazovat a hájit při jednání s českou politickou reprezentací.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » stř 15.3.2017, 20:05

Ono melo byt vyjadreni nekompromisni?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od john.hawk » čtv 16.3.2017, 8:32

jednání je jen jedna stránka mince..nebo jedna miska vah..
co bude na té druhé ?? Jaká karta je furt ve hře ?
Dovolím si zaspekulovat : jednání znamená to, že se sejdou dvě strany, každá s rozumem a snaží se nějako dohodnout. Pak je zde otázka motivace kdy se jedna strana snaží dosáhnout nějakého cíle a ta protistrana se snaží setrvat na své pozici nebo dělat minimální ústupky.
nakonec to dojde do bodu zvratu, kdy jedna strana bude muset ,,zatlačit" silou..protože druhá strana nemá chuť a ochotu sama od sebe dělat nějaké ústupky..navíc i ty ústupky, které by byly pro ni nějako nepříjemné..jedině tím zatlačením se ověří zda se protistrana nechá protože to nemá čím přebít anebo vyvine protitlak..aby si uhájila svoji pozici..
No zkrátka : Kdy dojde v našem případě k bodu zvratu ? Kdy dojde k zatlačení ?
PS: Sliby jsou sliby pokud nejsou chycený na papíře nebo jinak vynutitelné tak je to na HOVNO..

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Řepa » čtv 16.3.2017, 19:49

cmk píše:Ono melo byt vyjadreni nekompromisni?

Ironie pane Korecký.
Právě že mi přijde opět takové alibistické, nijaké.

I když je psáno "Náš spolek ....................................a bude práva držitelů zbraní nekompromisně prosazovat a hájit při jednání s českou politickou reprezentací.

Nekompromisně znamená jak ?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » čtv 16.3.2017, 20:19

Řepa: treba tim, ze nekompromisne nezaujmou stanovisko?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » čtv 16.3.2017, 20:27

a co byste chtěli aby Lex dělal jinak. a myslím, něco čím by podle vás dokázal něco víc, než co dokázal právě díky klidnému vyjednávání na té politicko odborné rovině a dalším aktivitám co dělá.
demonstrace byla povedená, to se musí nechat, ale co se díky ní změnilo nebo čekáte, že se změní, pokud to míříte na to, že se Lex odmítl podílet na organizaci.
a opravdu se vážně ptám, nemyslím to jako nějaké rýpnutí nebo cokoli podobného.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » čtv 16.3.2017, 20:47

Ne, ten LEX je hroznej... On nikdy s nikym nemluvil, nikomu nic nevysvetloval, nikoho neobihal, nic nezarizoval, nikoho s nikym jinym nepropojoval, pro nikoho nic nepripravoval, nikoho nikdy v nicem nepodporoval, nic neorganizoval... Proste NIC.

A proto az na 1 ano a jedno "nejsem tu" byli vsichni europoslanci proti smernici, cela vlada, parlament a senat vydali stanovisko, ze smernici ne-e, a tak... To vsechno zaridil nekdo jinej nebo nikdo a vsechny ty lidi to napadlo samo, protoze vsechny nic jinyho nez zbrane nezajima a proto maji expertni vhled do problematiky.

A vsech asi 30 poslancu, ktere jsem mel tu cest osobne potkat za posledni rok, ty jsem potkal uplne nahodou.

Tak jo, ja se jdu uzavrit do vlastni bubliny a dal nic-nedelat.

Ale kdybyste nikdo nevedel o nejake dobre necateringove nesluzbe, ktera nedoda nejidlo na 8 hodinou neakci pro 30-50 nelidi, pripadne kdo je neochoten neprivezt neklasicke nezasteny, ktere nebudou stat na nebetonove nepodlaze, aby se nedala nepostavit neLOSacka nesituace, nedavejte mi nevedet. Vubec by se mi to nehodilo na nepristy netyden.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » čtv 16.3.2017, 20:50

cmk: já přesně tohle nechápu. najednou všichni dělají, jak kdyby Lex nikdy nic neudělal.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 17.3.2017, 7:31

cmk: to jsme se to zajimave posunuli, ze? Mysleno zejmena to tebou vycitane prekrucovani. Zajimave, ze ted si to sam predvedl, protoze nikdo tu nic takoveho nepsal.

Ja osobne LEX vytykam postoj k manifestaci, respektive zejmena zvoleny styl pristupu/vyjadrovani. Od samotneho zacatku, az po "finalni" vyjadreni.

Nicmene rozumim tvemu prekrucovani, je potreba to zamerne ironicky zlehcit. To je taky jedna z forem vyjadrovani LEX nebo pouze tva soukroma iniciativa?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od cmk » pát 17.3.2017, 8:57

Posunuli? Ja porad rikam totez, jen jinymi slovy, protoze porad nedokazu najit jazyk mistniho kmene, abych to srozumitelne popsal... Akorat jsem cekal spis nabidkou, ze treba neco zaridis... Asi ne, co?
O tom, ze ti neni trnem v oku jen samotny postoj k demostraci si tu muzes najit pisemnych dukazu sam na sebe dost.
O tom, ze Tobe do postoje Lexu k demostraci nic neni tu uz taky najdes nejednu zminku.
O postoji k demosntraci rozhodlo predstavenstvo, to se zodpovida clenske zakladne a te se zodpovi na valne hromade. Pak se nepochybne podrobne zduvodneni postoje objevi i verejne.
To je prosty a jednoduchy fakt.
Nic vic, nic min.
A ted promin, krome toho, ze delam zadara neco v Lexu (a krom toho platim prispevky, jako kazdy clen), tak jdu delat i neco pro to, abych mel co zrat a kde spat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 17.3.2017, 9:35

cmk: az si zmenite tu zaklinaci formulku o "vsech legalnich drzitelich zbranich" na "nase cleny, kteri nasledne mohou uplatnovat sve naroky vuci vedeni na VH", tak me do toho prestane byt.

Mimochodem, opravdu ironicka situace, ze? Odvolavat se na "zodpovidani na VH" v dobe, kdy stejne nikdo jiz nemuze navrhnout zadne veci na projednavani, protoze nejpozdeji 14 dni ve stanovach predem...

BTW: klidne se venuj sve praci, ani neocekavam, ze bys mel v popisu "prace" pro LEX v ramci kontrolni komise i monitoring streleckych for a vysvetlovani stanovisek. Nebo ano?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od john.hawk » pát 17.3.2017, 10:31

Trošku se to zvrhává, co dělá Lex v expertní osvětové činnosti je zcela zřejmé, dohledatelné a nikdo si nemyslí že je to nic..
Druhá stránka mince je zda ta tanečky kolem demonstrace jsou jaxi kontraproduktivní, jestli to přitáhne více členů, jestli tím posílíte vyjednávací pozici a jestli tím ukážete jednotu..
vyšlete jasný signál atd.
Každá člun má dvě vesla, vy makáte 100/procentně jen tím jedním..a tak jako se to hýbe, ale i tím druhým je potřeba zabrat..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » pát 17.3.2017, 10:36

john.hawk: mě třeba postoj Lexu k manifestaci přiměl k jejich podpoře členstvím.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od U.I. » pát 17.3.2017, 10:39

sedmej: si děláš srandu ne ?

naopak slýchám ze všech stran, že této skupině (LEXu) již nikdo nikdy nedá ani korunu, a Tebe to přimělo k členství jo ? co přesně prosím Tě ?

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od pelanj » pát 17.3.2017, 10:52

O co jde? Jestli někdo tvrdí, že Lex nekope za všechny střelce, tak se mýlí. Když si nečlen stěžuje na činnost Lexu, tak je to jako když člověk, co nešel volit, nadává na vládu/poslance/starostu/etc.

Zástupci několika skupin se sešly, ohledně postupu se nějak domluvili. Jedna skupina se rozhodla, že jejím cílům poslouží lépe jiné prostředky, je to její volba.

Myslím si, že na demonstraci bylo členů Lexu minimálně tolik, kolik by přišlo i v případě přímé a hlasité podpory Lexu. Takže podpora a spoluorganizace nebyla nutná - informace o demonstraci jsem čerpal hlavně od Lexu a zevnitř byla jasná "interní" podpora.

Přirovnání hodný/zlý policajt mi přijde docela trefné.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Steiner » pát 17.3.2017, 11:05

Pochvala od Džamily Stehlíkové:
A co se týče europoslanců, debatovala jsem s nimi, ptala jsem se europoslance Štětina a dalších, proč byli proti té směrnici. A pochopila jsem, teď nic osobního, že spousta europoslanců tomu nerozumí a podléhá tlakům jednak lobyistů. My máme třeba sdružení LEX a další. Nic proti tomu, lobying je součástí politiky, ale dokázali na té emoční vlně a s tím, že europoslanec tomu nerozumí, jaksi získat, získat jejich názor, nebo jejich podporu a tím pádem Česko vystoupilo jednotně.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3823386
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 17.3.2017, 11:10

pelanj: jo jo, ta "podpora zevnitr" je doslova videt zejmena uvnitr, ze? Jen teda nerozumim tomu, proc chce teda clen predstavenstva skladat funkci...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Sedmej » pát 17.3.2017, 12:09

U.I.: nedělám si srandu. chci přispět na chlebíčky. :-D
já hele holt souhlasím s tím, že reálné změny se v tomhle případě docílí spíš jinde než na náměstí. věřím, že i díky Lexu má naše vláda a naši poslanci názor jaký mají a můžou ho dál prosazovat. tak je chci v téhle činnosti podpořit.
jejich postoj k manifestaci mě nijak neurazil. naopak pro mě ukázali, že si stojí za tím co dělají. a snad budou dělat dál.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od Pařez » pát 17.3.2017, 12:22

Nejvíce mně udivuje kolega SATAN, který zastává tyto názory :

"Ne,to je presne naopak, jako kdyz vlezes do hospody a zacnes tam vykrikovat neco o vypitejch mozcich. Zkus hadat, co udela hospodskej - jestli se k tomu nedostane uz nekdo z osazenstva drive *3*

Sakra borci, uvedomte si, ze co se tyce soukromeho vlastnictvi, tak proste tahate za kratsi stranu provazu. Berte to tak, ze i to, ze tady muzete psat, je vysada a nikoliv pravo a tedy ze ta vase slavna "svoboda slova" muze taky razem z niceho nic skoncit *40* *3* :lol:

Reseni je proste a nechapu, ze vy uplakanci je nevidite - proste si rozjedte vlastni server, vlastni socialni sit a tam si blejte do halejuja. Jenze on by to asi nikdo necetl, ze? *71*"


Ať si každý uplakánek rozjede vlastní sdružení a LEX nechá LEXem *4*
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Činnost sdružení LEX

Příspěvek od S474N » pát 17.3.2017, 13:14

Pařez: vsak uz me taky na FB zabanovali, je to jejich pravo a ja s tim realne nic nezmuzu. Mohu pouze poukazovat na to, ze jsem schoval slusne a treba se pochlubit s temi screeny, jak jsem k tomu byl sikovne "doveden" *4*.

A ty veci zase muzu rozebirat treba tady, kde oni nedosahnou. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz