Zřízení střelnice v okolí Brna


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 55

Registrován: ned 02.5.2010, 10:54

Bydliště: Brno

Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od ctirad » sob 28.6.2014, 7:56

Jelikož v Brně a blízkém okolí Brna je to s venkovními střelnicemi bída (bez omezení ráže nebo času, kdy se dá střílet taková střelnice není), napadlo mě, co takhle se cca 30lidí složit a zřídit si střelnici vlastní. Každý by dal vklad cca 30tis a za milion by se snad něco dalo koupit a použít jako střelnice. Bylo by sice kolem toho spousta běhání, ale zase zajít si zastřílet, kdy chci a z čeho chci, bez jakýkoliv omezení by bylo super a určitě by to za to stálo.
Teď otázka. Je reálné zřídit střelnici na 100m za milion v okolí Brna?

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od hermenet » sob 28.6.2014, 8:26

Realistický postup je najít místo, které je vhodné a je na prodej, a potom řešit, jak sehnat prostředky na investici.

Ovšem pokud byste měli představu, že budete mít střelnici v jakémsi družstevním vlastnictví, je určitě lepší sdružit se co nejdříve v nějakém novém střeleckém klubu, který bude mít záměr nové střelnice jako jeden z cílů, abyste se na schůzích a hlasováních navzájem trochu oťukali a nedivili se, až 95% "družstevníků" bude chtít střílet a nic neplatit (ani správce střelnice) a těch 5% bude chtít naopak investovat, rozvíjet služby a dělit zisk. Těch 5% si z toho pak udělá byznys, vytěsní "potížisty", kteří by chtěli střílet z čehokoli a hlavně kdykoli, a mohlo by to celé skončit krásnou reálnou přestřelkou. :lol:

Příspěvky: 55

Registrován: ned 02.5.2010, 10:54

Bydliště: Brno

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od ctirad » sob 28.6.2014, 14:07

Byla by to družstevní střelnice, ale neveřejná. Každý družstevník by byl veden jako správce a mohl si přijít zastřílet, kdy se to bude hodit jemu. Tudíž režijní náklady by byly jenom daň z pozemků + něco málo na údržbu (párkrát posekat trávník a opravit stojany na terče). Žádné poplatky za střelbu a žádný extra správce, co by tam seděl. Dělám teď průzkum, kdo by byl ochoten do toho jít. Jak bude cca 15lidí může se začít tipovat lokalita a začít jednat o koupi pozemku. Kdo by do toho chtěl jít, tak mi napište.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od S474N » sob 28.6.2014, 14:42

Z hlediska pozice Brna to chces smerovat jakym smerem?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 17:24

Zde je jakýsi seznam střelnic v JMK. Co jsem koukal tak tam ani nejsou všechny např. Velká Bíteš,jednu jsem viděl u Krhova.
Mě přijde,že střelnic je celkem dost,akorát jich bude asi málo na 100m a pro veřejnost.Chce to obvolat a zjistit co a jak,případně se stát členem apod..

http://forum.hunting-shop.cz/clanek/171 ... vsky-kraj/

Příspěvky: 55

Registrován: ned 02.5.2010, 10:54

Bydliště: Brno

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od ctirad » sob 28.6.2014, 19:32

Směr bych neřešil. 20km kolem Brna. Muselo by to splňovat požadavky pro 100m střelnici.
Pařez: Střelnice na 100m kolem Brna, kde si můžeš jít zastřílet v týdnu není. Tišnov 50m a pouze jeden týden v měsíci. Blansko 100m pouze sobota. Leda Drahany, ale to je už trochu dál a ještě se musíš mimo víkendy domlouvat jestli můžeš dorazit.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 19:59

A co je problém na domluvě?Já osobně nevidím důvod k budování dalších střelnic,když většina stávajících zeje takřka prázdnotou a právě proto fungují na domluvu,nebo o víkendu,protože tam nikdo jako správce od rána do večera sedět nebude když tam přijde "možná" jeden člověk za den..

EDIT:zde je něco k tématu ze střelectví :
http://www.strelectvi.cz/forum/budovani ... -t223.html

(reloader :D )

Příspěvky: 40

Registrován: sob 25.2.2017, 11:07

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od worech » pon 24.4.2017, 11:37

Chlapi, máte nějaký tip na střelnici nejlépe jižně od Brna....

Jezdím občas do Mikulova, ale to je jen o víkendu. .

Ale co přes týden?? ... v Brně je odpo porad plno. ... ať už Trigger, Awiw, Rosnicka. ...

Nějaky tip? ??

Střílím g19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od 4mike » čtv 27.4.2017, 9:57

Mikulov, Hovorany, Břeclav-Poštorná, Lednice, Hodonice, Znojmo-Oblekovice, Miroslav,..................... viz Google
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Zřízení střelnice v okolí Brna

Příspěvek od john.hawk » pát 28.4.2017, 8:25

Miroslav nebrat..Oblekovice brat..

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz