Spoušťák ZEV


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » ned 12.2.2017, 19:34

Hledám někoho kdo má ve zbrani tento spoušťák, ať už jen táhlo slouště nebo nejlépe celej komplet i s úderníkem. Zajímá mě hlavně to vybrání na části co zvedá pin blokace úderníku a jestli zůstává blokace funkční při max. zkrácení dopředného chodu spouště.
http://www.zevtechnologies.com/ZEV-Adj- ... mm-Blk-Red
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: sob 26.12.2015, 23:27

Zbraň: G43/34

Bydliště: doma

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od yan.ko » pon 13.2.2017, 22:03

Ano. Na max co povoli spoustova pojistka, aby nedrhla.
"Na krásu Vaších koní a rychlost Vaších žen"

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » pon 13.2.2017, 23:26

A ty máš celej ten komplet? Kolik má na spoušti s jakou úderníkovou pružinou?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: sob 26.12.2015, 23:27

Zbraň: G43/34

Bydliště: doma

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od yan.ko » úte 14.2.2017, 0:25

Vicemene komplet. Stojnu mam tovarni prelestenou dvoukilovou.
S 2lb udernikovou pruzinou od ZEVu je spoust paradne lehka (mozna az moc), nicmene 1 z 50ti prebijenek (slusne, IPSC) mi to neodpali. S 4lb pruzinou od Ghostu je to tak 1 z 200. To vse s odlehcenym zapalnikem. Kvuli tem selhacum jsem ale vratil zpet tovarni zapalnik i pruzinu.
"Na krásu Vaších koní a rychlost Vaších žen"

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » úte 14.2.2017, 0:33

A kolik máš na spoušti? Jestli má cenu o tom přemejšlet.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: sob 26.12.2015, 23:27

Zbraň: G43/34

Bydliště: doma

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od yan.ko » úte 14.2.2017, 0:49

nemeril jsem, ale odhaduju to na kilo.
"Na krásu Vaších koní a rychlost Vaších žen"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: pát 07.10.2016, 14:05

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od red39 » sob 25.3.2017, 20:38

Já mám tyto spouště dvě a taky mne zajímalo, co která součást přináší, tak jsem jednou sedl ke stolu a přeměřoval nějaké kombince sestav. Měřil jsem měřákem v librách, a měřil jsem na konci spouště, kdy bylo táhlo měřáku až u lučíku, to proto, že je těžké zachovat konzistenci měření uprostřed spouště, težko se to odhaduje, táhlo se nepatrně posune nahoru nebo dolů, a pokud se bod měření posune jen o 1mm, pak naměřené hodnoty jsou jiné. Každou sestavu jsem měřil cca 6-10x, abych ověřil změřenou hodnotu. Nešlo mi o to abych zjistil absolutní hodnotu tzn. měřením ve středu spouště, ale chtěl jsem relativně přesnou hodnotu procentního rozdílu proti originálu - proto měření na konci spouště (aby délka působící páky byla vždy přesně stejná). Takže změřené hodnoty jsou červeně, sloupeček kg je pouze přepočet jednotek lb na kg, sloupeček "přepočet" je koeficientem upravená hodnota měření, tak aby u originálu bylo 2,5 kg, zbytek pak ukazuje hodnotu, která odpovídá dané sestavě, pokud je originál odpor 2,5 kg. Poslení sloupec je jasný - procenta z originálu. Ještě jsem u jedné spouště upravil táhlo jak je na posledním obrázku, tím se změní náběh na stojinu, chod je jiný, řekl bych, že nepatrně delší, ale plynulejší, i když i tak to bylo proti originálu 100 a 1. S nejměkčí pružinou úderníku (2lb ZEV) - žádný problém. S originál střelivem S&B, zatím z 2500 ks ani jeden selhač.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) red39 dne ned 26.3.2017, 9:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od S474N » ned 26.3.2017, 8:16

Ehm, ke konci jakeho kohoutu ze si to meril? *88* *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » ned 26.3.2017, 20:21

Dobrý počin, jak je na tom s délkou chudu a resetem Zev oproti std. spoušti?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: pát 07.10.2016, 14:05

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od red39 » ned 26.3.2017, 21:34

tom: to jsem taky nějak měřil, ale nemůžu to najít :( . Já to vše dělal někdy v prosinci.
Ale udělám to znova. :wink:

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » ned 26.3.2017, 21:45

Stačí informace jestli je kratší, delší, stejnej, popřípaďě cca o kolik. Chtěl bych koupit nějakej spošťák s hodně krátkym chodem, ale informací je všude jako šafránu.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: pát 07.10.2016, 14:05

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od red39 » sob 08.4.2017, 20:51

tom: tak jsem konečně vše změřil, vše měřeno na úplném konci spouště, hodnoty jsem přepočítal, tak aby poloha spouště originálu byla 0 mm. Ostatní hodnoty se odvíjí od této polohy. Vše jsem měřil cca 3-5x. Mezi ZEV stříbrnou a ZEV černou spouští je rozdíl v úpravě táhla spouště jak je v jedné z mých předchozích odpovědí v tomto vlákně. Úpravou se zkrátil reset, spoušt má ale strmější náběh, ale hodnota odporu při spuštění je při stejných pružinách stejná. U ZEV černá je náběh plynulejší, ale reset o chlup delší. Po dlouhé době jsem namontoval origo spoušť s 2,5 kg stojinou a byl to docela šok :), jak funguje. U obou ZEV je z tabulky vidět možnost nastavení propadu spouště, po spuštění se dráha spouště v podstatě zastaví, u ZEV stříbrná po 0,2 mm, u ZEV černá po 0,5 mm od spuštění (ZEV černé by šla ještě trochu doseřídit).

Ještě vysvětlivky mých pojmenování v tabulce:
maximální stisk - u originálu je 0 mm, je tím myšleno poloha spouště stisknuté nadoraz.
Nataženo - poloha koncespouště při natažení vzhledem k poloze 0 mm, tzn. maximální stisk origo spouště.
Bod resetu - dráha od maximálního stisknutí zpět až spoušt resetuje.
Bod spouštění je jasný.
Reset od spuštění - to je vzdálenost vypočítaná z hodnot z tabulky. U originálu s 2,5 kg stojinou je nejmenší, je to logické, stojiny "2 kg" mění páková poměr spoušťového mechanismu a zmenšují odpor spouště, ale zvětšují chod. ZEV spoště toto řeší seřizovacími šroubky, kterýmy se chod spouště omezí z obou stran. Ale originál nemá po spuštění omezení, takže spoušť se propadne zbytečně dál, ZEV v podstatě odstraní mrtvý chod po spuštění,pokud se tak nastaví. U originálu je vidět, že po spuštění je chod spouště ještě dalších 3,8 mm, proto je tím pádem reset 4,5 mm a to je jeden z problémů origošu. No a z druhé strany - namáčknutí spouště to je u origo hodně dlouhý, origo spoušť je o 6 mm víc vepředu a o těch 6 mm je delší namáčknutí.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » ned 09.4.2017, 8:12

To vypadá hodně zajímavě, tu úpravu táhla spouště si dělal sám?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: pát 07.10.2016, 14:05

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od red39 » ned 09.4.2017, 9:14

touž jsem tak koupil, ale před tím jsem o tom na najkým us foru četl a chtěl odzkoušet na originálu (zev, kerou jsem už měl jsem nechtěl na pokusy riskovat :D ), no a pak jsem koupil druhou zev použitou už s touto úpravou, ale nic na tom není.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » sob 29.4.2017, 17:03

red39: Ještě k té úpravě táhla. Ta ploška je rovná, jenom se zakulacenýma rohama, nebo je tam mírnej oblouk?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od tom » úte 02.5.2017, 22:10

Tak jsem zkusil to táhlo upravit a akorád jsem to zkurvil. :huh:
Nemá někdo radu kde koupit spoušťák Zev za rozumnou cenu, respektive cenu jako v USA? Protože Brownells USA má set za 250USD, ale Brownells DE ho prodává za neskutečnejch 362EURO. :evil: :evil: :evil:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od Sufa » ned 28.5.2017, 12:36

Může mi někdo vysvětlit rozdíly mezi těmito? Jaký je rozdíl mezi těmi za cca 6 tisíc a těmi za 8 tisíc?

Ta za osmičku je již čistě na soutěže, nevhodná (méně vhodná) na nošení / sebeobranu?

A za těch cca 6 tisíc se nabízí 2:

https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /100006564

a

https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /100016969

Chápu to správně, že mezi výše uvedenými je jediný rozdíl ten červený jazýček?

Totéž u těch za 8 tisíc Kč.

https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /100016966

a

https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /100006566

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od petrc » pon 29.5.2017, 10:47

Není za těch 8k v tom ještě navíc odlehčený zápalník?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: pát 07.10.2016, 14:05

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od red39 » úte 30.5.2017, 15:57

to sufa: je to přesně jak píše petrc, je tam odlehčený zápalník. S ním a s origoš je minimální rozdíl, je nejen lehčí, ale má i maličko nižší ten záchyt, takže spouští nepatrně dřív, proto má spoušť s ním o chul nižší odpor - viz tabulka v mém přízpěvku (asi 10 přízpěvkú zpět), ale za 2 litry to nestojí. Já mám ty kity oba (v 34 a 26), jeden jsem koupil použitej. Na spolejhlivost při nošení na obranu by teoreticky mohla dělat problém slabá pružina zápalníku. jsou tam dvě obě slabší než origo. já používám tu nejslabší a s origo střelivem sb jsme neměl problém ani jednou (několik tisícovek nábojů), ale jak jsem dal od kámoše přebíjenky tak často neodpálilo, proto jedu jen origo sb. Takže pro 100% spolehlivost asi nechat pružinu zápalníku origo, ale já s origo střelivem bez problému :), tak si vyber :).
Já ještě zkrátil i spoušťovou pružinu, zatím mi všichni říkali, že lepší spoušť u glocka neviděli, jde opravdu luxusně :), to na možnou obranu ale není dobré (já to mám na soutěže), ve stresu je větší odpor lepší, abys střílel až se opravdu rozhodneš, že to uděláš, na někoho vystřelit není sranda a větší odpor ti pomůže ujistit se, že je to opravdové rozhodnutí.
Tady na mé 26ce:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Spoušťák ZEV

Příspěvek od petrc » stř 31.5.2017, 9:23

Já mám ve svém Glocku 17 vyměněno kompletně vše včetně slabší pružiny a odlehčeného zápalníku. Střílím svýma přebíjenkama (zápalka S&B) a neměl jsem nikdy problém. Řekl bych, že odlehčený zápalník má právě smysl se slabší pružinou.

Musím řict, že po výměne standardní tovární spouště za ZEV je chod spouště naprosto o něčem jiném...

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz