.223 - tipy?


Samonabíjecí a vojenské pušky

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od cipis » pon 11.4.2016, 10:58

To není tak docela pravda, uvádí se, že po 5000 ranách to má jít na "servisní prohlídku". Vyloženě udaná životnost nikde není. Ona je také otázka, co se tou životností myslí, vesměs asi podle rozptylu, ale ten může každému vyhovovat jinak.

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 19.12.2013, 10:11

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od elado » pon 11.4.2016, 20:41

samozrejme, že to vydrží ďaleko viac ako 5000-6000, samozrejme je možné, že niektoré súčiastky bude nutné vymeniť a možno nie.
Ak sa nemýlim, tak napríklad na nea-15 mám predpísanú výmenu tesniacich krúžkov už po 3000 ranách.

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od ZrušenýUživatel » úte 12.4.2016, 2:32

Životnost hlavně se odvíjí od požadavků, na long range do několika tisíc, na kropení na 50m dokud tam budou drážky :-)

Příspěvky: 16

Registrován: úte 05.4.2016, 20:31

Bydliště: Praha

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od stope32 » pát 22.7.2016, 15:24

A co na takové domácí amatérské závodění, než to EU zakáže? 3gun, IPSC...

Pístová VARka bude asi jako všechny písty víc kopat, navíc má jen jednu délku pístového mechanizmu, bez možnosti nastavení. Taky netuším, jestli ten obří hrb pístu umožňuje free float?

Ale zas, kdo by na amatérské závody vysypal 100K za JP nebo stavbu?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od Haness » úte 31.1.2017, 14:17

pitt píše:jen se zeptám jak je to se životností hlavně u PARky? už několikrát jsem slyšel že cca 6tis a je potřeba jít pro novou. což mě osobně přijde jako nesmysl
Byl jsem s V-ARkou po cca 8 000 (většinou SB 62 gr, mosaz) na servisní prohlídce přímo u výrobce a proměřením vývrtu zjistil, že hlaveň má rozměr těsně za tolerancí nově vyrobené hlavně. Zbraň byla většinou čištěna ihned po střelbě, ale občas se stalo že to nešlo a byla delší dobu bez čištění.

Vzhledem k tomu že PAR Mk.3 by měla mít stejně jako V-AR hlavně Lothar Walther tak by to mělo být podobné.

ad Stope: nevím co máte všichni s tím že písty mají větší zpětný ráz??!!. Porovnávali jsme vedle sebe moji V-AR (14,5") a trošku vytuněné Norinco a všichni se shodli že V-AR má rozhodně menší zpětný ráz. Nepochybuju o tom že lepší plynovky jako je třeba JP mají možná menší zpětný ráz, ale tvrdit to obecně je velký blud.

Pěkně je to vidět i na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=fEPHXk7BiiY
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od Bukowsky » úte 31.1.2017, 19:01

Moje zkušenost je podobná. Na jednom kurzu jsem střílel s půjčenou PARkou místo s mou plynovkou a neměl jsem pocit, že by mě PARka (navíc ještě kratší lauf, než ta moje) nějak kopala - přišlo mi to plus mínus na jedno brdo.

Souhlasím - je možné že existují plynové AR na úrovni mimo mé platové zařazení, která na IPSC budou jistě dávat smysl, ale na úrovni platu obyčejného bělocha ten rozdíl bude neznatelný..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od kuba » stř 01.2.2017, 1:27

mno bludy.. ja to třeba poznám :) ale to daleko víc mi vadí ta zbytečná váha navíc..

asi jako blud že plynová se musí po 300ranách čistit, jinak to nestřílí..

mám CMMG a po zhruba 3tisicích ranách jsem to vyčistil bo byli velký závody, ale šlapalo to furt bez závady :)

stope: na závodění bez ambicí na vítězství je to vcelku šumák, to je spíš o tom kolik je do toho člověk ochotnej pustit. dneska za 25 má člověk hezkou plynovku. případně norinco(nemám rád číňany ale tohle dělaj už asi 35let a opravdu to uměj). za zbytek peněz oproti VAR si koupit radši nějaké to vybavení..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: .223 - tipy?

Příspěvek od Phoenix308 » čtv 08.6.2017, 21:14

Re Kuba/ v jaké délce máš gasblock? Ptám se ohledně bezporuchovosti při nečištění....Já mám heavy barrel ,,16 ,, carbine gas block , váha bez optiky 2.9 kg s extradlouhým předpažbím a spolehlivost zatím 100 procent. 700 ran bez čištění.... Nevím,kde se berou nesmysly o strašném zanášení , a poruchovosti...Nutno podotknout že nestřílím ,,magnetující sypané SB,, které dost špiní a Barnaul tam má také zákaz... :lol: Mám sice tvrdochrom ,ale dle testu provedeného v USA zvládlo ,,magnetující střelivo totálně odpravit tvrdochrom lauf kolem 5-6 tisíc ran!!! - několikanásobné zhoršení rozptylu .... Co teprve bez tvrdochromu :roll: Druhá puška co střílela ,,nemagnetující střelivo držela stabilní přesnost kolem 11-12000 ran. Zdá se dost nerozum kupovat SB sypané , ,magnetující,, pokud se dá sehnat střelivo které ,,nemagnetuje,, o pouze cca 1kč dráze .....

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz