Nakupni povoleni datovou schrankou


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » pát 09.6.2017, 14:34

Mam to stejne... Pozadat jsem na 4 dlouhe samonabijeci take o "drzet a nosit" a dorazilo mi povoleni "vlastnit, drzet a nosit". Shodou okolnosti mi pak volali, tak jsem jim to rekla prej jim to takhle vyjizdi automaticky system.

Beru to tak, ze pripadne "povoleni nabyti vlastnictvi" skutecne skonci za rok, zbytek trva dale, stejne jako trva dale, kdyz tu zbran v prubehu toho roku skutecne koupim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od misch2 » pát 09.6.2017, 18:56

cmk: Nad tím jsem takhle nikdy nepřemýšlel, ale úvaha je to zajímavá. V tom případě by si ale každý mohl požádat o několik generických nákupek (revolver, pistole samonabíjecí, ...), s tím že když je nevyužije pro nákup, tak mu platí do konce života pro účely zapůjčení jakékoli zbraně :o.

Je ale fakt, že při čtení paragrafů 12 a 13 je zjevné, že se ta vystavená povolení opravdu kombinovat dají (nabytí + držení/nošení). Navíc zákon opravdu říká jen tolik, že povinností je "mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně", a nic dalšího (smlouva o zápůjčce, nákupní povolení) tam specifikováno není. Jenže taky tam není nic o tom, že ten ZP musí být můj vlastní, takže tímhle bych se při případné kontrole nerad oháněl :).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » pát 09.6.2017, 21:25

misch2: nejak jsem nepochopil to, ze mas univerzalni povoleni. To mas jako pouze na "pistole samonabijeci" nebo tam mas plne specifikovanou zbran?

A jak si vyresil vzdani se moznosti odvolani, kvuli platnosti?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 12

Registrován: sob 02.5.2015, 10:16

Zbraň: Glock 19 2nd gen.

Bydliště: Nové Strašecí

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od sturmidlo » čtv 25.1.2018, 15:06

Tak jsem se na základě některých úspěšných pokusů průkopníků odhodlal otestovat stav připravenosti PČR ve Středočeském kraji na dobu datovou a ušetřit si nějaké to zbytečné a zatěžující cestování - na poštu kvůli kolku, 20km tam, čekání, podání žádosti a vyzvednutí nárokového, formálního papíru a 20km zpátky domů. Poslal jsem tedy žádost, doprovodný dopis se všemi informacemi a žádostí o vyřízení požadavku elektronickou cestou, odeslal peníze pod v.s. svého RČ na účet pro správní poplatky místně příslušného KŘ PČR a čekal a doufal.
Nebudu Vás napínat, praktického využití datové schránky jsem se nedočkal. Náš e-goverment je bohužel stále na úrovni doby kamenné.
Hned druhý den po ránu následovala rychlá reakce - telefonát z oddělení pro zbraně, jehož obsahem bylo velice slušné naléhání na zrušení požadavku, povídání o tom, jak je to pro ně náročné, složité atd., s nabídkou, že mi nákupko samozřejmě vyhotoví na počkání i mimo úřední hodiny, ale potřebujou ten kolek a musím přijet. Přiznám se, že jsem v rámci zachování dobrých vztahů na ně nikterak netlačil a vyšel jim vstříct. Nicméně závěr pro případné další zájemce zní: Kladno vyzkoušeno s výsledkem e-goverment unfriendly. :(
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » čtv 25.1.2018, 17:54

sturmidlo: skoda, ze si nebyl duslednejsi, je treba ty cesty opravdu vsude proslapat. Nechapu, co resi, vzdyt datove schranky tu mame 10 (slovy DESET!!!) let.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » čtv 25.1.2018, 18:35

pro příští pokusitele a snaživce - při odmítnutí požadujte PÍSEMNÉ VYJÁDŘENÍ, že to nelze podat datovou schránkou či cokoliv budou blekotat, ale že to chceš písemně ... taky to na mě tenkrát zkoušeli ... řekl jsem písemně a najednou všechno šlo a datovka nebyl problém ...

Příspěvky: 12

Registrován: sob 02.5.2015, 10:16

Zbraň: Glock 19 2nd gen.

Bydliště: Nové Strašecí

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od sturmidlo » sob 27.1.2018, 9:43

Jen na vysvětlenou, mým cílem nebylo se s nimi nějak přetlačovat a nutit je to udělat za každou cenu podle mě, nýbrž otestovat, zda se v této oblasti za těch mnoho let něco pohnulo.Jednání ze strany PČR bylo velice slušné a první dotaz z jejich strany zněl, zda na tom elektronickém podání opravdu trvám. Předpokládám, že v případě kladné odpovědi a neústupnosti bych je k tomu mohl donutit, ale to mým cílem nebylo. Musím říct, že s našimi "zbraňaři" mám jen dobré a korektní zkušenosti, nikdy s ničím zbytečně neprudili a ve všem mi vždy vyšli vstříct. I tentokrát nebyl problém se domluvit na podání mimo úřední dny, toto mi bylo dokonce jimi samo nabídnuto. Podle mého názoru je jejich odpor vůči elektronickému podání vyvolán složitostí a nekomfortností celého postupu - elektronizace státní správy je opravdu na úrovni doby kamenné a to jak hardwarově, softwarově a hlavně organizačně. Stav, kdy datovou schránku mají jen na KŘ, elektronický podpis může používat jen jeden člověk na oddělení, složitě se s účtárnou vytelefonovává a zjišťuje spárování platby s žádostí, staré počítače, pomalé a nestabilní připojení...já jim práci komplikovat opravdu nechci. Ano, funkční podání a vydání elektronickou cestou by pro mě bylo jednodušší a komfortnější, ale na druhou stranu si o nákupku nežádám až tak často a ty komplikace s cestou pro mě nejsou neřešitelné. Uvítal bych, pokud by e-government ulehčil práci i druhé straně přepážky, ale takhle si to nepředstavuju. Závěrem snad jen malá zajímavost. Podle interních informací vrchnosti konečně došlo, že vydávat nárokový papír je stupidita a zbytečná zátěž pro všechny strany a prý se v rámci příští novelizace konečně uvažuje o zrušení nákupních povolení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 27.1.2018, 11:50

Zajimave, znamy dela na urade a naopak si to velmi pochvaluje, ze mu elektronicka spisova sluzba usnadni spoustu veci.

Nezlob se, ale ty "duvody" mi spis zneji jako vymluvy. Tohle mohlo platit nekdy v roce 1994, ale argumentovat pomalym a nestabilnim pripojenim? Nebo, ze si musi neco overit z vypisu uctu? Vzdyt SAKRA od toho tam ten clovek snad je a je za to placen. Takze by nemel delat nic, abychom ho nahodou neobtezovali?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 12

Registrován: sob 02.5.2015, 10:16

Zbraň: Glock 19 2nd gen.

Bydliště: Nové Strašecí

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od sturmidlo » sob 27.1.2018, 13:15

Proč bych se měl zlobit, ale ano, opravdu si myslím, že státní správa je zoufale neefektivní také z důvodu mizerného vybavení a špatné organizace práce. Stát je špatný hospodář a to, že to v některých krajích funguje, neznamená nutně, že jinde to nemají nastavené a vybavené hůře. A tím, že si já na posledním článku v řadě něco vynutím, nic nezměním a jen někomu přidělám práci. Ale samozřejmě jsem posuzoval přínos pro mě, poměr cost/benefit by byl v tomhle konkrétním případě nastaven v můj neprospěch. Ano, úředník je tu pro mě a taky se snažil a vyšel mi maximálně vstříct, já si vybral kdy mimo úřední hodiny dorazím, dokonce byla ochotná na mě počkat i chvíli po pracovní době, pokud by to jinak nešlo. Navíc mi nabídla i obstarání kolku, abych nemusel na poštu a standartem je u nás nákupko i registrace na počkání, takže si opravdu nemyslím, že by jim šlo o to, abych je neobtěžoval.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od john.hawk » ned 28.1.2018, 16:13

ono je to celkem funny, datovkou to přijde na spisovnu na správu, tak to někdo musí přečíst a pochopit že to jde na zbraně, pak jim to asi trojklikem pošle, no a na zbraních to musí někdo přečíst (asi vedoucí ) a trojklikem přidělit zpracovatele..no a když přijdou peníze za správní poplatek, tak ten zpracovatel musí volat na účetní na správu aby to ověřil a ta pokud má čas i náladu, tak mu tu platbu dohledá..a zpracovateli v podstatě nic nebrání se směle vrhnout na lepší zítřky..mezitím ještě asik nějaká lustrace v místě bydliště..ale už dneska to automaticky systém vyhodí v případě přestupku nebo zahájeného trestního řízení.. :wink:
PS: na slovensku v Nitře, mají automat na kolky přímo v budově policie, holt pokrok nezastavíš ani na slovensku..

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od GLOCK69 » sob 05.5.2018, 20:19

Nezkoušeli jste někdo požádat o nákupní povolení ve Zlínském kraji? Jaké mají číslo účtu pro platbu poplatku?

Příspěvky: 51

Registrován: stř 11.10.2006, 12:53

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od netmaster » stř 09.5.2018, 10:18

Moje zkusenost v Brne - zadost odeslana datovkou v pondeli (formular + pruvodni dopis se vzdanim odvolani tady z fora ), poplatek bezhotovostne na ucet ve stejny den.

Vyrizeno bez problemu (zadne telefonovani) presne za tyden, a to byl v utery statni svatek. Nabyti pravni moci okamzite.

Diky vsem z fora za informace.
Velikost člověka lze měřit závažností toho, co jej rozzlobí
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » stř 09.5.2018, 10:51

Jj, Brno je uz radne proslapane nekolik let *40* *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Borodov » čtv 16.8.2018, 15:31

Dotaz na zkušenosti z Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, Sdružení 1664/1, 140 00 Praha 4 ?

Sám jsem řešil za poslední dva roky 2x a pokaždé elektronicky přijali a vyřídili... do týdne.
Jenom vyzvednutí osobně, ale zase kdykoliv, mimo návštěvní hodiny pro veřejnost a s osobním přístupem :idea:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » úte 23.10.2018, 8:52

Jen takovy mensi pruzkum, jak funguji vase oddeleni po cele CR. Vzdavate se prava na odvolani predem (jiz na Zadosti o povoleni) a funguje vam to? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » úte 23.10.2018, 8:55

V případě kladného rozhodnutí se vzdávám práva na odvolání – ve věci usnesení o vydání nákupního povolení o nabytí zbraně kategorie B.

Soukalova funguje.

Cipis vyse pise, ze Brno pry taky.

Příspěvky: 11

Registrován: pon 09.1.2017, 9:37

Zbraň: CZ P-07 / CZ Shadow2

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od SlashKO » úte 23.10.2018, 9:42

Šumperk toto odmítá a bere vzdání se odvolání až dodatečně.

Příspěvky: 38

Registrován: čtv 10.12.2015, 12:52

Zbraň: Glock 19 Gen.4

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Žulda » pon 05.11.2018, 10:03

V Příbrami chtějí vzdání se až po rozhodnutí. Dělám zrovna nákupko Datovkou poprvé a teď jsem jim "Vzdávám se..." poslal jako odpověď na Rozhodnutí. Jinak průběh v klidu, rychle, ochotně mě informovali o postupu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » úte 06.11.2018, 9:56

Pro info o době vyřízení, čeká se jen na platbu prý, jinak zasílají obratem.
Soukalova - běžně do 5 pracovních dnů datovkou, na zavolání po odeslání do 3 dnů.(kvůli platbě)

gep

Příspěvky: 1

Registrován: pon 21.1.2019, 8:42

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od gep » stř 23.1.2019, 6:24

Zkusenost z Prostějova (Olomoucky kraj) pozitivni. V nedeli jsem poslal, v pondeli kolem 8. telefonat, ze cislo uctu neni 3711-20931881/0710 (platba se mi potom vratila jako neexistujici ucet, pricemz jsem to vzal ze seznamu z policie.cz) a dali mi 3711-2628811/0710 (neda se vygooglit). Zaplatil jsem okamzite a v utery uz jsem mel nakupku v datovce.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz