Kulometění


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Kulometění

Příspěvek od ggrand » pon 23.1.2017, 18:23

Opravdu se tu řeší "závada", když střílela ženská a po druhé v životě ? WTF :crazy:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kulometění

Příspěvek od reddog » úte 24.1.2017, 6:37

ggrand:
když si dáš tu práci a pročteš si to zpět k začátku, tak zjistíš, že o manželce nám řepa napsal až poté, co zde lidé nadhodili svůj náhled na situaci, ty jeden wtf.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Kulometění

Příspěvek od ggrand » úte 24.1.2017, 6:45

To byla narážka na tazatele. Sleduju tento trend už nějakou dobu, kdy lidi neumí používat hlavu a ptají na různé blbiny typu: dvě kovové plochy se po sobě třou a oleští se v těchto místech na hranách černění - je to normální nebo by to mělo být používáním víc a víc černé? Nebo vyhovuje mi(tazateli) víc géčko bez hřbetu nebo to s největším a bobřákem? Čekám už jenom kdy přijde dotaz, jestli tazateli chutná víc svíčková nebo ražničí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kulometění

Příspěvek od reddog » úte 24.1.2017, 11:30

Pak a i v tom pripade to nesedi, protoze jsem videl nekolik zen, strilejici z G bez problemu. Tedy, mozna je repovo puvodni otazka pro nekoho stupidni, pro jineho nikoli.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Kulometění

Příspěvek od Tomak » úte 24.1.2017, 11:53

Moje žena střílí z mojí G19 bez problémů. Taky mám vyleštěno, stojinu 2kg, silnějsí spoušťovu a slabší pružinu blokace. U mě při střelbě taky všechno v klidu. Jednou si chtěla vystřelit kámoška a ta pro změnu měla při každý ráně zádržku. Ale u ní jsme odhalili slabší úchop a navíc střílela moje náboje, který dělám o něco slabší než tovární. Jinak zbraň funguje bez problémů. V téhle sestavě ji mám cca 6000 ran, z toho asi 5 selhačů. Z toho minimálně 2 s továrním střelivem.
Neviděl bych to na chybu v přílišném přeleštění nebo něčem podobném, ale spíš v úchopu nebo něco v tom smyslu, co psal hawk.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Kulometění

Příspěvek od ggrand » úte 24.1.2017, 16:53

Můžete si tady dávat příkladů kolik chcete, ale v průměru mají ženské ruce menší hmotnost než chlapské+mají větší tendenci to blbě držet.
Za další, poprvé má člověk ze všeho trochu strach, tak se snaží dělat věci, jak se mu řekne. A kupodivu se i trefuje. Podruhé už si myslí, že to má víc v rukách a tak už není tolik důsledný a začne dělat blbosti a už tak netrefuje atd.
Z mých zkušeností je ženská, co to drží podruhé v ruce asi ta nejhorší kombinace.
Základní pravidlo, když něco nefunguje na kvéru, je hledat problém v obsluze, zbrani a střelivu. V tomto pořadí. Pokud se mi závada nikdy neprojevila tj. zbraň je v pořádku a není v pořádku v nezkušených rukách, nebudu ignorovat změnu na jinak stabilním procesu a půjdu napřed po tom, co je nestandartní. Tj. po obsluze. Přece, když je chleba křivě ukrojený, nebudu první řešit, jestli neměla manželka křivý nůž, když já si ho krájím rovně.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Kulometění

Příspěvek od Tomak » úte 24.1.2017, 19:46

ggrand : hele já nechtěl nijak shazovat to, cos napsal. Dával jsem pouze příklad z vlastní zkušenosti. Ač nesouhlasím s většinou obsahu tvého posledního příspěvku, nijak nebudu zpochybňovat tvoje právo na něj. Zřejmě máš s ženskýma s kvérem jiný zkušenosti než já. Moje žena se chce naučit střílet a nemám z ní pocit, že když to držela podruhý v ruce, že to bylo to nejhorší. Sice radši střílí a i líp trefuje s SW MP9, ale na tom, si myslím, vůbec nezáleží.
Takže tím, co jsem psal jsem myslel to, že když Řepovo drahé polovičce to dalo dvojstřel, že to bude fakt spíš začátečnickou chybou než čímkoli jiným. V čemž se nakonec shodneme.
Toť vše. Nejde mi o to mít větší pravdu, než ty :wink:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Kulometění

Příspěvek od npc051 » pon 19.6.2017, 19:16

Dvojstrely u Glocka muze delat slaba vratna pruzina a (nebo) slaba pruzina spouste, pokud vyloucime olestenou plochu tahla spouste, nebo ohnute tahlo, ktere nezachytava spolehlive udernik, nebo poskozenou stojinu.

Vratna pruzina by se mela vymenit po cca 4000 vystrelech.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Kulometění

Příspěvek od ggrand » stř 21.6.2017, 21:45

npc051: Nějaký rozumný důvod, proč by slabá vratná pružina měla za následek dvojstřel?

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz