Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 65

Registrován: pát 04.5.2012, 10:26

Zbraň: makarov

Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od traktorista » stř 02.8.2017, 14:48

V neděli večer po desáté hodině neudržel své nervy na uzdě čtyřiačtyřicetiletý muž, když v blízkosti jeho bydliště v Moravské Třebové začala už po několikáté túrovat svá auta parta mladých lidí. Klid si vyžádal varovným výstřelem a k následnému dialogu s výtržníky si vzal pušku.

Policisté připouštějí, že nešlo o ojedinělý případ hlučného počínání mladé party a místní starousedlíci si občas zoufali. Rachot motorů, jekot pneumatik a hlasitá hudba z reproduktorů nebyly šťastnými příspěvky při jejich pokusech o spánek.

„Výstřel z legálně držené zbraně ale nebyl určitě šťastným řešením. Následný rozhovor se skupinkou už vedl muž se zbraní v ruce. Obavu mládeže o jejich životy a zdraví ještě umocnil vložením patrony do hlavně před jejich zraky. Chtěl jen klid a ticho v ulici a po splnění svého požadavku se vrátil do svého domu. Jenže skupinka pěti mladých lidí pak průběh události oznámila policii,“ popsal Právu incident a jeho pokračování vrchní inspektor svitavské policie Ondřej Zeman.
Střelec nakonec přespal v policejní cele

Policejní hlídka se snažila případ zadokumentovat, ale její pokusy vyslechnout muže, který se pokoušel řešit konflikt ve stylu Divokého západu, byly přes dvě hodiny marné. Muž nezvedal telefon, nereagoval na zvonění ani bušení na dveře. Pro policisty, kteří už ve svitavských ulicích zažili leccos, to nebyl nikdo neznámý. Proto raději požádali o radikální řešení.

Do obydlí střelce se násilím dostala až zásahová jednotka Policie ČR, která musela přijet až z Hradce Králové. „Dopustil se protiprávního jednání se střelnou zbraní. Bylo záhodno podezřelého zadržet. Kolegové mu pak při dechové zkoušce naměřili 1,24 promile alkoholu v krvi a následně mu umožnili přespání v policejní cele,“ doplnil druhé dějství příběhu Zeman.

To třetí, zatím poslední, bylo v režii vyšetřovatele. Sdělil prchlivému střelci obvinění z přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Soud by mu mohl udělit až tři roky vězení. Samozřejmě bude zvažovat, zda lze muži, který původně nechtěl nic víc než klidný spánek, i nadále ponechat zbrojní pas.

Rušení nočního klidu skupinou mladých by spadalo do kompetence městské policie, ta se jím však podle informací Práva nezabývala.

https://www.novinky.cz/krimi/445227-muz ... rilet.html

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od Jarda K » čtv 03.8.2017, 7:38

Příčina jasná, ale řeší se jako vždy až následek. (Pro trolly: to že to řešil jak řešil, je špatnéééé.)
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od Sedmej » čtv 03.8.2017, 8:00

Pokud se prokáže, že městksá policie měla konat a nekonala, měli by také nést nějaký díl odpovědnosti. Dbát na dodržování nočního klidu snad patří k jejich práci.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od Tomak » čtv 03.8.2017, 12:35

No nevim, jak u vás ostatních, ale u nás na MP v noci nenarazíš ani omylem. A to ani když je voláš. Už párkrát kvůli podobnému rušení nočního klidu jsem to zkoušel a nic...ono je to těžký. Když nějaká banda debilů dělá v noci kravál, opakovaně, MP na to kašle, protože by museli zvednout prdel a něco dělat, tak co potom ?? Já to řešil násadou na krumpáč a psem. Naštěstí jsem ani jedno nemusel použít, stačilo, že viděli, co a koho s sebou mám a na moji veskrze slušnou žádost reagovali jak měli. Ale kdybych někoho praštil a pes by taky udělal svý, oni si samozřejmě budou stěžovat a jsem prohrávající. A přitom jsem fakt chtěl jenom to, aby moje malá dcera mohla v noci klidně spát. Tahat zbraň je samozřejmě trochu moc, tím spíš i střílet, ale ani pes zvící telete a klacek v ruce není optimální řešení. Tak co má člověk dělat ?? Ne, že bych pána omlouval, za ten chlast v krvi určitě ne, ale dokážu ho částečně chápat...
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 04.8.2017, 10:15

158.....! :)
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 05.11.2015, 17:51

Zbraň: G26, G17, G17L

Re: Muže v noci rušili mladí, tak začal střílet

Příspěvek od drewid » sob 05.8.2017, 19:00

Na co střílet z kvéru. Od čeho jsou kuše. Po druhé hlavě přišpendlené ke kapotě by snad klid nastal a vyšetřovatelé by to neměli tak jednoduché :twisted:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz