Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od S474N » pon 11.12.2017, 13:54

Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Arizonský soud osvobodil policejního důstojníka obviněného z vraždy neozbrojeného muže během zásahu v hotelovém pokoji ve městě Musa. Muž neuposlechl pokynů a policista na něj následně pětkrát vystřelil ze své poloautomatické pušky

Puvodni odkaz:
:arrow:https://video.idnes.cz/?c=A171209_15431 ... vodaj_pest
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od reddog » pon 11.12.2017, 15:37

doporucuji si to video dobre prohlednout a poslechnout pred tim, nez budete komentovat

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Stepan » pon 11.12.2017, 19:17

Hnus. Udělalo se mi z toho špatně. Policajt neměl ani kousíček úcty k lidskému životu. Ten člověk se viditelně snažil spolupracovat, byl vystrašený a plakal. Nebyl ozbrojený. Policista neviděl žádnou zbraň. Policajt ukazuje nulové vcítění do člověka, je úplně vidět, jak ho těší, že na něj může řvát. I mezi policisty jsou psychopati, v podstatě úplně stejní, jako ti za mřížemi.

Dobře, máme člověka nataženého na zemi a dva policajty. Normální postup by byl, aby ho jeden šel zajistit a druhý ho kryl. Že tenhle postup byl nenormální i na americké poměry je poznat z toho, že byl policajt obviněný z vraždy, a to právem. Osvobození byla chyba.
During his trial testimony, Brailsford described the stress that he faced in responding to the call and his split-second decision to shoot Shaver.

Brailsford told jurors that he was terrified for the safety of officers and a woman who was in the hallway. He also said he felt “incredibly sad” for Shaver.
Lidi, kteří neumějí zvládat stres a bojí se o svojí bezpečnost tak, že nedokážou dojít k člověku poslušně nataženému na zemi a zajistit ho a místo toho ho raději odprásknou jako psa, by neměli k policii chodit.

Mimochodem, policista dělal tuhle práci pouze dva roky a byl propuštěn pro "violations of departmental policy, including unsatisfactory performance".

Takže rekapitulace:

Nulová úcta k životu.

Nulové vcítění se do člověka.

Nulové pochopení toho, že lidi ve stresu případně pod vlivem nemusejí vždycky úplně přesně a rychle reagovat na povely a nepřizpůsobení svého chování stavu podezřelého.

Nulová snaha se s podezřelým domluvit. Jediné, co policista dělá, že na něj agresivně řve pokyny.

Nulové reálné ohrožení policistů a jiných osob, žádná zbraň nebyla vidět.

Spolupracující podezřelý bez známek agresivního chování snažící se plnit pokyny, vykazující zřetelné známky strachu.

Policista - psychopat a vrah.

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od kkk » pon 11.12.2017, 20:13

Hmm, taky mam dost velké pochybnosti o tom zásahu. A přijde mi, že to úmrtí bylo zbytečné.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od S474N » pon 11.12.2017, 23:02

Stepan: nezklamal si, opravdu ne. Tve znalosti taktiky se blizi limitne k nule.

To co si naznacil neni normalni postup, ale sebevrazda. Zcela urcite jako clen zasahove jednotky nepolezes do uzke chodby, ktera na konci (kde lezi podezrely) se vetvi do trech dalsich ruznych prostoru, ktere nejsou (potvrzene) ciste. Nepolezes tam prave z duvodu toho, ze bys tam mohl prijit k ujme, zatimco bys treba poutal toho na zemi.

Umrti to bylo zbytecne - ostatne jako kazda smrt cloveka, nicmene zde tomu bohuzel dotycny sel hodne sam naproti. Dovedu se vcitit i do toho policisty, protoze on se chce taky vecer po praci vratit k rodine a to co udelal dotycny proste v te situaci nebylo normalni. Naopak vzhledem ke vsem skutecnostem - vyjezd na ozbrojeneho pachatele a sahani si pravou rukou tam, kde vetsina lidi nosi zbrane, takze to dopadlo tak, jak to dopadlo. Bohuzel.

V kazdem pripade to neni vina pouze policisty a rozhodne nelze hovorit o vrazde nebo poprave (jak jsem zaznamenal i jinde).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od pelanj » pon 11.12.2017, 23:23

Vůbec nedokážu pochopit, proč dával tu ruku dozadu, k tomu neměl naprosto žádný důvod. No a když dal před tím ruce za záda, to bylo už taky docela na hraně. Každopádně z toho plyne poučení, pořád ukazovat prázdné ruce..

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Jarda K » úte 12.12.2017, 7:48

Fakt brečel. Pak divně spustil pravačku a policajt plný adrenalinu začal střílet. Čtením před tím, jsem já věděl že qér nemá. Ale ten policajt? V týhle situaci?
Kdybych byl ve stejné situaci jako ten policajt, tak stačí aby za mnou někdo bouchnul dveřma a ... Tak prostě mysl funguje. A výcvik jen zrychlí reakci.
Je to na ho..., ale vraždou bych to nenazýval.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Fox4077 » úte 12.12.2017, 9:10

Prostě a jednoduše, cajti (i politické a spol. klima) v Émerice, jsou už gaunerama dostatečně vycepovaní (naše to teprve čeká) a policajt a jeho zdraví je vždy na prvním místě. A pokud je podezřelý zfetovaný, ožralý či imbecil, je to při případném zákroku jeho mínus, a ne polehčující okolnost.
My ještě k tomuto musíme dozrát, abychom se vymanili z toho sluníčkového jednání, kdy jde v metru na policajta chlap s kudlou na klacku a cajt s kverem v pouzdře se chce z toho vykecat. A výsledek? Cajt mrtvý a ten šmejd nás stojí 1tis. denně.
A nebo z poslední doby, kdy dva cajti přijdou na zákrok tuším, že proti schizoušovi s nožem. A výsledek? Schizouš předpisově spoután a zajištěn a jeden policista mrtvý, druhý pobodaný. Z tohoto už jsou amíci dávno vyléčení a já to plně schvaluju.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Stepan » úte 12.12.2017, 9:20

Ruku dával dozadu, protože ho policajt nutil, aby k němu lezl na kolenou a svlékaly se mu kalhoty.

Proboha proč tohle po něm chtěl??? Proč ho prostě nenechali na té zemi, když tam byl tak natažený? Jakou lepší pozici mohl zaujmout, aby ho mohli zajistit? To ti policajti fakt nebyli ochotní udělat pár kroků a dojít k němu a místo toho ho museli nutit, aby k nim lezl na kolenou? PROČ? PROČ? Aby ten psychopat měl pocit, že má nad někým kontrolu a mohl si ho řádně vychutnat?! Video jsem si pustil znova a běhá mi z toho člověka mráz po zádech. Řvát a mít kontrolu nad podezřelým ho vysloveně bavilo. Skoro to vypadalo, že se dost snažil o to, aby si mohl vystřelit a někoho zabít.

Fujtajksl.

Fox: Můžeš mi vysvětlit smysl tvého příspěvku při komentování situace, kdy podezřelý NEPŘEDSTAVOVAL ŽÁDNÉ REÁLNÉ OHROŽENÍ pro nikoho, snažil se spolupracovat a byl úplně mimo strachem?

To, že podezřelý nějakým směrem sahal, způsobil sám policat tím, že po něm chtěl naprosto zbytečnou a nesmyslnou věc.
Naposledy upravil(a) Stepan dne úte 12.12.2017, 9:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od john.hawk » úte 12.12.2017, 9:45

tak já to skusím ( už dlouho jsem hledal názorového oponenta a ejhle zde Štěpán růžovka :)
Napiš nám všem štěpáne, co je správný učebnicový postup a jakým způsobem měli reagovat na muže s dlouhou zbraní ( oficiální hlášení) a přitom aby : 1) nikdo neumřel 2) měli pokrejt tři směry tak, aby minimalizovali riziko střelby dlouhou zbraní
Mít kontrolu je primární cíl policejního zákroku..na vychutnávání není moc času..leda že by tam byla kaluž nebo nasráno od psů :)

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Stepan » úte 12.12.2017, 10:11

Tady si potetovaného machýrka, kterého to tak moc bavilo, prohlédněte. Jsou tam další zajímavé informace.

https://photographyisnotacrime.com/2017 ... l-hallway/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od daveG17 » úte 12.12.2017, 13:28

Štěpáne, že je někdo potetovaný ještě neznamená, že je machýrek nebo psychopat (a to říkám z pozice nepotetovaného člověka, který kérky nijak extra nemá rád). Tenhle navíc má nějaké kytky (růže?), beztak je to citlivý hoch ;-)
Beru to tak, že chyba byla na obou stranách. Policajt toho pro uklidnění situace moc neudělal - řvát na někoho, kdo je evidentně s nervama mimo a strachy podělaný až za ušima, že ještě jedna taková věc a zastřelí ho...
Na druhé straně, že ten člověk vzadu v trenkách nemá zbraň, to bylo jasné až po střelbě. Šáhnul tam 2x. Jo, padaly mu gatě. Taky si ten policajt ale mohl myslet, že mu padají proto, že je něco těžkého stahuje dolů, hm?
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od reddog » úte 12.12.2017, 19:31

Klidne na to video kouknete znova. Jen pro nektere - prikazy daval jiny policista, nez ktery strilel (pokud se nepletu), po strelbe jednotka nejspise pokracovala v postupu, z videa nelze jednoznacne nelze rict, zda si borec chtel vytahnout kalhoty uz pri "prvnim" smatranim rukou za zady.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od S474N » úte 12.12.2017, 19:33

Clovek mu vysvetli, ze tam dotycneho FAKT nemuze nechat lezet, ze si tam FAKT pro nej nemuze dojit a on par prispevku pote napise tu samou hovadinu a jeste prida tri otazniky, zapne capslock a kdovi co jeste... *3* *47* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 10

Registrován: stř 21.12.2016, 0:36

Zbraň: Glock 17

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Mowgli » úte 12.12.2017, 22:53

Zajímavá diskuze!

Na "vcítění se do člověka", "pochopení toho, že lidi ve stresu případně pod vlivem nemusejí vždycky úplně přesně a rychle reagovat na povely" nebo "snahu se s podezřelým domluvit" při takovéto policejní akci opravdu není čas.

Na druhou stranu byl ten člověk zcela zjevně vystrašený a k jeho neštěstí mu padaly tepláky, které si - bez znalosti taktických zásad policejního výcviku - podvědomě snažil povytáhnout k pasu.

Nemám nic proti účinné a bezohledné akci v situaci, která si ji vyžaduje. Tady tomu tak evidentně nebylo ...

A teď mi, páni, řekněte, jak se mám v takové situaci zachovat, když nerozumím ani slovo z toho, co na mě ten policajt řve. Zůstal bych ležet na zemi s rukama za hlavou nebo roztaženýma do stran, ale z předchozí diskuze vyplývá, že to taky není dobře. Tak jak?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od S474N » stř 13.12.2017, 0:20

Ja si naopak myslim, ze zustat lezet s roztazenyma rukama (otevrenyma dlanema ku policistum) muze byt spravne reseni. Radeji byt za hluchonemeho, nez mit provrtany kozisek.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od reddog » stř 13.12.2017, 6:55

lezet, ukazat ruce, nehybat se
jasne, i pak to muze dopadnout blbe, ale proc tomu chodit naproti?
Za mne, radeji nahaty (polosvleceny) a zivy za debila, nez stejne tak spatne neustrojena mrtvola

Je mi lito zmareneho lidskeho zivota. Ted uz vime, ze smrt toho cloveka z vide (jako ostatne mnoho dalsich kolem nas kazdy bozi den) byla zbytecna. Nepromarneme moznost se z te situace poucit. Tak toho tedy vyuzijme a ja se ptam:
Co jste si vy osobne z toho zasahu odnesli?

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od Jarda K » stř 13.12.2017, 8:11

Když my (tedy spíše většina tady) to tak úplně empaticky nedáme. Tušíme jak to chodí a co se může stát, jak zásahovky fungují. Naprostý bembelín neví co to je, míti namáčknuto a ostrý v komoře. Ale proto zásahovky řvou jako propíchlý prasata, aby eliminovaly lidovou tvořivost...

Lepší ukázat policajtovi holou řiť, než ji mít oblečenou v penále.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od 4mike » stř 13.12.2017, 9:09

".........Loni 18. ledna přijali policisté hlášení, že v hotelu La Quinta stojí u okna muž se zbraní v ruce......"
".......šestadvacetiletý Daniel Shaver ukazoval svým společníkům, s nimiž toho večera popíjel, pušku, kterou používal ve své práci pro odstřel ptactva........."

Stepane
to měli sakra čekat až tý flintě budou koukat do laufu ???????
změň kuřivo
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Smrt v přímém přenosu: muž zemřel neozbrojený

Příspěvek od kkk » stř 13.12.2017, 9:21

Mowgli: V pripade ze nerozumis, bych asi fakt lezel s rukama roztazenyma a nehybal se, tam proste byla zasadni chyba nekam sahat, jak tu nekdo uvadel na mista kde je obvykle zbran, tedy u pasu.
Myslim, ze pokud by fakt jen lezel a nehybal se tak policajti za neuposlechnuti strilet nebudou, tam strelbu vyvolalo to sahani nekam...samozrejme jen me domenky.
A vzhledem k tomu co se nedavno stalo se strelbou v las vegas nebo kde z toho hotelu postrilel magor hromadu lidi se ani nedivim ze policajti tam vlitli jak nasr..ny vcely.
Tak i tak uz byla chyba opilej ukazovat zbran dalsim lidem, to snad nikdo z nas nedela.
A ano stres dela svoji praci ale i na strane tech policajtu. Nechtel bych byt v kuzi toho policajta.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz