EU chce odzbrojit občany Evropy


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Phoenix308 » čtv 16.3.2017, 12:08

Přesně tak to je... Některým , , novinářům, , se píše a fotí opravdu špatně , poklidná demonstrace, kde se navíc ukazuje, že účastníci jsou slušní lidé s dobrou komunikací a organizací :D navíc úcast byla na všední den dopoledne slušná. :) A tak hold začnou tito , , novináři, ,ukazovat svou pravou tvář a pak dělají zoufalé činy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od reddog » čtv 16.3.2017, 12:34

cmk píše:2 perličky v souvislosti s dneškem:
a) snad už sportovní stelci a "nositelé" zbraní pochopili, že myslivci nejen, že nejsou proti nám, ale že je to sakra dobře semknutá parta, která bojuje s náma
b) celá demonstrcae byla o nesmyslných omezeních... Odpověď EU? Zakázaly amalgámové plomby... Další odborníci kroutí hlavou.
No vidis, bylo dobre te tam videt. S tebou byl videt i LEX. Tedy ta cast LEXu, ktera se na manifestaci dostavila verejne a nebala se promluvit. I kdyz kdo vi, uvedli te tam za LEX vlastne jini lide. Jinak LEX ma asi poslusnou zakladnu, kdyz jsem tam odznaky na klopach prakticky nevidel. A ze jsem tam clenu LEXu par videl. Snad nebudes mit za toto vyhubovano na nejake te vasi rade ci vyboru vyboru, zes tam vlastne "byl" za LEX. David K. tam byl taky, ale toho jsem neslysel mluvit, coz je skoda, protoze jeho uvahy jsou vzdy k zamysleni a maji hlavu a patu. S nim uz tedy LEX tak videt nebyl.
A co se tyka amalgamu? Ovcim je to zatim jedno, jeste je jen skubou, podrezavani bude pozdeji. Vsak to znas.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Sedmej » čtv 16.3.2017, 13:59

je nějaký výsledek té manifestace? přijde mě, že to hrozně rychle utichlo. pár politiků udělalo tradiční prohlášení, média si toho zase tak nevšímali. v mém okolí spousta lidí (nestřelci) ani nezaznamenali, že se něco dělo. Přitom škoda, protože takhle bych si nějak představoval že by měla demonstrace slušných lidí probíhat.
Naposledy upravil(a) Sedmej dne čtv 16.3.2017, 15:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od reddog » čtv 16.3.2017, 14:12

Tak na tom zapracuj. Šiř vida, fotky, články, zkrátka vše co najdeš na sociálních sítích. čím více to bude žít, tím lépe. Napiš do Nova a na ČT že dle tvého názoru informovali širokou voličskou veřejnost málo a volby se blíží. Zační s kamínkem, třeba to za chvíli bude lavina :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od cmk » čtv 16.3.2017, 21:43

Posledni prispevek k tematu "Rejpani MG do Lexu" uz jsem napsal vedle, ukoncil ho sice ironickou, ale zadosti o spolupraci.. Tak jsem zvedavej, kdo se pochlapi a ted k veci...

Jasne, amalgam byl vcera... ten se tyka jen zubaru... A lidi jen 1 za par let...

Tak tu mame dnesni novinku - elektrika... Mam pocit, ze ta se tyka kazdyho a kazdej den...

Co na to ovecky ??? Budou vesele becet?
http://byznys.lidovky.cz/blackout-evrop ... y-trhy_ELE
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od S474N » pát 17.3.2017, 7:40

cmk: nezlob se, ale u tebe nikdy nevim, jestli mluvis za LEX a ne za sebe (a to jsem se i nekolikrat na to vyslovne adresne ptal!). Na druhou stranu tu meles (doslova) o "rypani MG do LEX" a tva dalsi argumentace je stylem "nekdo pise" ci "ruzni pekelnici". Takze tady ti to pisu verejne a na plnou pusu, abys netapal stejne jako ja a jednoznacne to pochopil. Neprijemne ptat se nezacalo zadne MG, ale ja. Stejne tak ten "nekdo" a "ruzny pekelnik" jsem taky ja. Klidne sve vytky tedy pis adresne ke me a nebud prehnane korektni. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Jasik » pát 17.3.2017, 8:33

S474N: Jsi OT pane pekelnický.. tohle patří do diskuze vedle (sdruzeni-lex-f40.html), takže buď admin přesun nebo konec s diskuzí a vzájemnému napadání mezi tebou a cmklexoj v tomto tématu.
A navíc, tentokrát jsem tam 9.3. rozjel debatu o rozhodnutí LEXu k demonstraci já ;-) A jen díky tomu, že jsme na veřejném fóru a jde o věc která může zajímat všechny střelce, skončilo to ve veřejné části diskuze, ne v uzavřené.... A vlastní fórum, diskuzi, blog a jiné nemám ani jůťůber nejsem.. proto to je na MG.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Quirinus » pát 17.3.2017, 9:21

Že není zřejmé kdo za koho mluví, to je běžné. Já třeba dostal do soukromé zprávy výzvu pro registrované uživatele MG, ať jdu na manifestaci. A když jsem se slušně zeptal, kdo že jako jmenovitě mě to za MG vyzývá, tak jsem nejdříve dostal mlživou odpověď a na opakovaný dotaz už jsem raději odpověď nedostal žádnou. :-)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od MujGLOCK.com » pát 17.3.2017, 9:50

Odpověď vám přišla.

Navíc tento příspěvek berte jako varování za offtopic.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od hermenet » pát 17.3.2017, 16:26

Offtopic: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Quirinus » pát 17.3.2017, 17:23

Na druhý dotaz mi opravdu nic nepřišlo. :cry:

Nevím, jestli jste to zaznamenali, ale Štětina a Keller hlasovali proti. Byla chyba v záznamu z hlasování. Pro z českých zástupců tedy nehlasoval nikdo jen Niedermayer se zdržel.

Strana 14 dole:
http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=EN

Příspěvky: 25

Registrován: stř 17.2.2010, 20:28

Zbraň: G17,CZ75,PM Makarov

Bydliště: Kladno

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od HansB » úte 25.4.2017, 15:13

Země EU schválily směrnici zpřísňující pravidla držení zbraní. Česko chystá žalobu

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... alobu.html

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Phoenix308 » pon 08.5.2017, 21:30

Koukám štengrování je konec :| , tak něco nového (přínosného není???) 8-)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Pařez » pát 02.2.2018, 15:47

NOVÁ PETICE 2018
ze dne 18. ledna 2018
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a Zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a Smlouvě o fungování EU článku 227

https://www.peticezbrane.cz/cs/?p=petice.html

vsh

Příspěvky: 14

Registrován: ned 29.1.2017, 13:23

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od vsh » ned 04.2.2018, 14:17

Jsou známé nějaké novinky o tom, jak ČR hodlá tu směrnici zaimplementovat?

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Jarda K » pon 05.2.2018, 8:10

Samozřejmě. Je dohledatelná verze 119. s doplňky dle Směrnice. Chlapci a děvčata dopsali Směrnici do naší 119. Je to "radost" to číst. Zapomeňte na kydy o minimalistické novele, které občas vysvitnou... Přišlo mi, že to tam nahulákali fšeckno! 8-) Ale prý jinak ani nemohou.
Ale aby to platilo, tak to musí projít oběma komorama PS a pak ten na Hradě Českých králů (neoprávněně bydlíc) by to měl podepsat.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

vsh

Příspěvky: 14

Registrován: ned 29.1.2017, 13:23

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od vsh » pon 05.2.2018, 18:14

Jarda, díky. Mohu poprosit o zdroj?

Co ta doložka, že Ti, kteří měli zbraně už před nabytím účinnosti směrnice, si je budou moci ponechat v původním stavu, tedy např. s 30 rannými zásobníky?

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Jarda K » úte 06.2.2018, 7:16

Zadej do Googla "Novela zákona 119" a studuj. (Trocha vlastní aktivity neuškodí...)
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

vsh

Příspěvky: 14

Registrován: ned 29.1.2017, 13:23

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od vsh » stř 07.2.2018, 21:12

Jardo, děkuji za to, že mě tak dobře znáš a dokážeš ohodnotit, jestli mi vlastní aktivita uškodí či ne :wink:

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... BmPfdwc-jK

Návrh jsem si pročetl a níže můj vlastní laický rozbor, budu rád, když se někdo vyjádří.

1) Zůstala zachovaná výjimka, že kdo držel zbraně před 13.6.2017, tak si je může nechat beze změn (tzn velkokapacitní zásobníky) čl.II 1)

2) Hodně zajímavý je bod 2), který říká, že pokud nabydu zbraň kategorie A-I (dlouhá s více než 10 náb, atp.), tak ji můžu držet až do skončení platnosti zbrojáku. To v kombinaci s tím, že aktuálně je zbroják na 10 let (?) znamená, že pokud si nechám teďka udělat novej zbroják a ještě před vstoupením zákona v platnost si koupím kvér, tak dalších 10 let ho můžu mít bez omezení zásobníků. A 10 let je sakra dlouhá doba na to, aby se zase něco někde nezměnilo.

3) Píše se, že v platnost zákon vejde 14.9.2018 - to je jasné a definitivní?

4) Zvláštní je formulace v §3, bod 2 - pokud si objednám třeba nový rám nebo hlaveň, tak už si to objednám poté, co ta směrnice EU je platná. Znamená to, že ztrácím výjimku ohledně počtu nábojů?

5) §4a říká, že ty zbraně kategorie A-I jsou pouze v případě, že je tam ten velkokapacitní zásobník vložen. Z této formulace mi vychází, že pokud leží zásobník vedle zbraně, tak je to v suchu a není to zbraň kategorie A-I.
Jenže s tímto mi přijde v konfliktu §11a bod 4) a §13a bod 1). Tyto body mi zdá se říkají, že musím mít povolení na A-I, abych ty zásobníky mohl mít.

Díky předem za názory
vsh

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: EU chce odzbrojit občany Evropy

Příspěvek od Jarda K » čtv 08.2.2018, 10:51

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vlada ... 1517996897

První krok k implementaci sračky z Brusele je tu! A ani to nebolelo. :x :mad: :huh:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz