Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal bezd


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal bezd

Příspěvek od S474N » sob 10.3.2018, 18:50

Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal bezdomovce z dopravy!

Malý poprask způsobilo video natočené panem Petrem. Co všechno si jako občané musíme nechat líbit?Je zde policie od toho, aby kontrolovala čistotu oblečení a rozhodovala, kdo může a nemůže využít prostředky hromadné dopravy?
Celou situaci asi nejlépe popíše sám autor videa. Cituji: ,,Tak tady je to video z tram č 9 .. kdy fízl v civilu přišel k lidem ať si vystoupí, že tam překáží. Já jsem vstal a optal se co se děje. Prý se nemám starat. Nechtěli odejít tak šel za řidičem. Od té doby jsem to nahrával. Od začátku jsem mu vykal, ale pak jsem se neovládl a začal mu tykat... po těch kecech že nic neudělal, jen upozornil řidiče. No a ted 9.4. mám dorazit na přestupkové. To je najednou rychlost. Přijela hlídka státních i městských a zajistili mě. Ošahávačka s rukama na kapotě. Na služebně jsem jim jen řekl iniciále.. což je dost vtipné, neboť na ulici jim to nestačilo a proto jsem s nima prý musel na fízlárnu. Tam to stejně zjišťoval na mobilu. Takže kecy .. no nic. Žádné poučení, žádný protokol o úkonu, žádný výslech. Ten jeho úsměv, rádoby slušné chování zastírá tu jeho fízlovskou nadřazenost. Ponižování lidí co jsou na tom hůř. Pomáhat a chránit? Ale koho... ale já vím.. vždyť policie vznikla od toho aby chránila bohaté a vyháněla z měst chudáky..."

(Příspevek naleznete zde: http://m.facebook.com/story.php?story_f ... 1543321104)

Zmíněné video vyvolalo bouřlivé reakce uživatelů sociální sítě Facebook. Společnost se tradičně rozdělila na dva tábory. Jedni poukazují na to, že onen bezdomovec neměl platnou jízdenku a tudíž bylo správné ho z přepravy vyloučit. Druhý tábor mluví o nesmyslné buzeraci příslušníkem ozbrojeného sboru, toho času mimo službu a o nutnosti pomáhat lidem v nouzi.

Podle slov některých diskutérů, má každý občan právo upozornit řidiče MHD na skutečnost, že společně s nimi ještě cestuje někdo,kdo nemá platný jízdní doklad. Vtip je v tom, že se první musíme onoho člověka zeptat, zda má platný lístek a až potom ho ,,hezky česky" nabonzovat. No a zde již přichází ,,skvělá" možnost šikany. Když se vám někdo nebude líbit, tak prostě zajdete za řidičem a vyzvete ho, aby v rámci své profese zasáhl.

Nebohý šofér musí podle vnitřních nařízení jednat. Při tom musí opustit své místo a jít nastalou situaci řešit. Spoj nabírá zpoždění, lidé přicházejí později do práce, roste blbá nálada...

Poldové a jejich reakce

Je až s podivem, jaké reakce vyvolalo ono video u přítomných policistů. Na profilu Ivan Noha (Dokumentační skupina), lze nalézt celou řadu takových reakcí. Profil se tváří jako skalní fanoušek MP (Městská policie) a najdete ho zde: http://m.facebook.com/story.php?story_f ... 1707286889

Náhodně uvedu několik příkladů:

• Policista výborně! Kameraman je hulvát a nevychovanec, může si ty černý pasažéry k sobě nastěhovat, když je takovej lidumil a ochránce slabších. Obličej nám ale neukáže, na to odvahu nemá.

• Mě se osvědčilo zařvat jim zblízka do ksichtu stylem drill sergeant že smrděj ať vypadnou, zatím vždycky vystoupili.

• Perfektní práce PČR a vystupování na super úrovni.Se divím, že "pán" kameraman nezakopl už při vystupování z tramvaje.

• A i kdyby to tak bylo, tak co? Mě nebude vadit ukázat komukoli jízdenku, navíc budu rád že tam semnou nebude jezdit špinavej smradlavej plevel...

• Být tam já tak tu fetku vystrkám až na kraj Prahy. Vice takových policistů, děkuji že takový jsou.

Co dodat. Přijde mi poněkud zvláštní, že velká část diskutérů, kteří bezmezně schvalují onen zákrok má na svých profilech uvedeno, že pracují pro městskou policii. Při představě, že to jsou právě ti, kteří by měli pomáhat a chránit..

Co na to veřejnost?

Pojďme se ale také podívat, jaké reakce vyvolal onen pochybný zákrok u široké veřejnosti:

• No jak je vidět pan policista se schovává za odznak. Byl v civilu což je pro jeho jednání proti předpisům. Postih by měl dostat on. Nechápu že prošel psychotesty?!

• Já bych mu dal metál .. třeba ho za to Zeman pasuje do svých řad .. další o kus vetsi magor nez okamura

• Ja hlavne nechapu,jak si muze dovolit normalni obcan (policista v civilu) kontrolovat jestli nekdo ma nebo nema listek. Me kdyby takhle uplne cizi clovek otravoval a chtel videt listek,tak vyhodim z tramvaje ja jeho.

• Já jezdím na černo!!! aby 17 haléřů s každé prodané jízdenky šlo panu Rittigowi .Kámo welkej respekt.....

• Tady je hezky ukázáno jak se NE chovat....mladý příslušník jede své ideály a rebel ty svoje...a bezdomovec, kterému je to putna, protože se rozhodl takt žít "kouká a je neviditelný".....Kde se stala chyba?

Konečné slovo budou mít orgány činné v trestním řízení. Ty rozhodnou, zda bylo policistovo jednání v pořádku či nikoliv.

Pro nás ostatní to znamená jediné. Pravidelně kontrolovat naší hygienu a ujistit se, že máme vhodný oděv, protože čert a policista nikdy nespí.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://semecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653113
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » sob 10.3.2018, 18:51

Tak tu mame jedno video z Prahy, kdy soukroma osoba se zeptala smradlavych bezdomovcu, jestli maji jizdni doklad, ti mu rekli, ze ne. On sel toto sdelit ridici.....no a pokracovalo to takto:

:arrow: https://www.facebook.com/zewlakk/videos ... 869540164/

Komentar autora:
Petr Zewlakk Vrabec píše:Tak tady je to video z tram č 9 .. kdy fízl v civilu přišel k lidem ať si vystoupí, že tam překáží. Já jsem vstal a optal se co se děje. Prý se nemám starat. Nechtěli odejít tak šel za řidičem. Od té doby jsem to nahrával. Od začátku jsem mu vykal, ale pak jsem se neovládl a začal mu tykat... po těch kecech že nic neudělal, jen upozornil řidiče. No a ted 9.4. mám dorazit na přestupkové. To je najednou rychlost. Přijela hlídka státních i městských a zajistili mě. Ošahávačka s rukama na kapotě. Na služebně jsem jim jen řekl iniciále.. což je dost vtipné, neboť na ulici jim to nestačilo a proto jsem s nima prý musel na fízlárnu. Tam to stejně zjišťoval na mobilu. Takže kecy .. no nic. Žádné poučení, žádný protokol o úkonu, žádný výslech. Ten jeho úsměv, rádoby slušné chování zastírá tu jeho fízlovskou nadřazenost. Ponižování lidí co jsou na tom hůř. Pomáhat a chránit? Ale koho... ale já vím.. vždyť policie vznikla od toho aby chránila bohaté a vyháněla z měst chudáky. A nepište mi tu sem prosím, že bezdomovci smrdí a že se to s nima v tamvaji často nedá... ( a tohle ten případ ani nebyl ) nepište mi, že jsem se měl chovat slušně a nestrčit do něj.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Sedmej » sob 10.3.2018, 23:56

mě spíš fascinuje taková nulová sebereflexe. chápu, že třeba v danou chvíli mu přišlo, že to myslí dobře a zastává se někoho proti systému. ale snad i pak musí vidět, že jediný kdo se tam chová, jak hulvát je on sám. bezďáci mě přišli v pohodě, nechtěli žádné problémy, nakonec pro ně tyhle situace nejsou nic nového a je jim to jedno. počkají si na jinou tramvaj a pojedou dál. policista v civilu se choval naprosto slušně, profesionálně, lehce působí plný ideálů, ale nemyslím to nijak negativně, skoro mám chuť říct, víc takových a hlavně v tramvajích. :-)

a ten bloger mě přijde, že to okomentoval nesmyslně. navíc tam píše nepravdu, že nemá odvahu ukázat tvář. vzhledem k tomu, že to dal na několik svých FB profilů, má myslím odvahu ukázat daleko víc. i když tady jí asi fakt raději mít neměl.

Příspěvky: 25

Registrován: ned 01.6.2014, 10:26

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od charlie123 » ned 11.3.2018, 6:44

Po pár letech jsem cestoval tramvají v Ostravě a nastoupil cigoš řvoucí do mobilu a sedl si předemně . Že neměl jízdenku jsem si jistý a to fakt neřeším . Od toho jsou doopravdy revizoři , ale když u toho řvaní do telefonu začal chlustat před sebe , tak jsem ho s řevem vyhodil na první zastávce . Zbytek cesty jsem nervozně vyhlížel černé komando v žigulících s mačetama . : :D Manželka mi s klidem řekla , že je to každodení normálka v MHD . Asi jsem plný ideálů jako ten mladý policajt ( nebo vůl ) , protože jsem si koupil jízdenku a očekával klidnou a čistou přepravu . Když si něco koupíme a není to dle naších představ , tak to bez debat reklamujeme a mnou placená cesta v MHD je to samé !
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od reddog » ned 11.3.2018, 7:57

No, Charlie, palec nahoru. Nedavno jsem absolvoval neco podobneho. Stacilo se sice jen postavit, ale tak nejak zustala pachut z naproste necinnosti ostatnich. Hosani si hlasite vymenovali nazory (jenich "normalni" komunikace) a ostatni okolo mlceli. Postavil se ze zidle (jo, bylo tam volno a vsichni byli tak nejak mladsi nez ja :mrgreen: , tak jsem sedel) a otocil se k nim. Jen jeden mlady klucina se postavil vedle mne, tak asi z nej dostali lufta a zmlkli. Na dalsi zastavce vystoupili. A jak rikas, cekal jsem, jestli si prijdou "more ferofka" pokecat.
(Pro rypalisty - ano, zase jsem jednou jel tramvaji)

K clanku: Asi se na "klinice" a v Romea nenaucil jeste poradne "taktice". Budiz mu to k tizi. Photohrapher halt tezkej zivot ma ;-) . Jinak by "fizla" (uz jen to, jak ho oznacil, vypovida o jeho povaze spoustu) obratne vyprovokoval nebo zdrhl.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » ned 11.3.2018, 11:22

reddog: no uz tam na profilu brecel, ze byl predvolan na ustni jednani k prestupkove komisi. Tak mu to vubec nezavidim, protoze hraje partii s dost blbejma kartama.

Bud totiz bude tvrdit, ze vedel, ze dotycny byl policista, tak ho udelaji za napadeni uredni osoby. Nebo zacne tvrdit, ze to nevedel (logicky nemel jak), ale potom ho zase udelaji za to nataceni, protoze celou dobu tam dotycny vystupoval jako soukroma osoba.

No a to nemluvim nic o tom, ze navic jeste dal i naboje proti sobe za to urazeni, plivani a napadani. No, hosik si to doufam nalezite uzije *40* *49* :lol: *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Pepíno » ned 11.3.2018, 20:41

sockou nejezdim ale ten policajt je pičus. Sorry jako ale řešit bezdaky mimo pracovní dobu to už je silná diagnoza.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Sedmej » ned 11.3.2018, 20:47

Pepíno: někdy to zkus, možná pak budeš za takovéhle "aktivky" rád. :-D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » ned 11.3.2018, 22:02

Pepino: nejsi nahodou bezdomovec? Potom bych chapal tvuj nazor.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od reddog » pon 12.3.2018, 6:25

Pepino,
Vem nekdy potomka sebou a zachovej ticho a klid, kdyz se te zepta, proc kupujes jizdenku pro sebe i pro nej, kdyz v tramvaji s vami jedou i lidi bez jizdenky a evidentne spinavi ci zapachajici. A pokud zapremyslis dal, tak mam otazku: Nechas dite sednou na zidli v tramvaji po zjevne spinavem ci smrdicim cloveku? Rekl bych, ze se ten policista v civilu ohradil proti necemu, co mu vadi - nemlcel v nesouhlasu, to zbytek lidi neudelal a ja tak nejak citim, ze vetsine se jeho zachovani se fakt libilo a souhlasili s nim.

Edit:
Za to plivnuti bych mu zivot zneprijemnil poradne. Prase jedno. Zajimalo by mne, kde to pochytil (tedy nezajimalo, bo by to mohlo gradovat az treba po "k..t do huby a aby te rakovina..."). Kvuli tomu plivanci bych ho poslal na vysetreni, jestli nema zloutenku nebo nejakou jinou chorobu. Vzdyt takhle muze policistovi znicit zdravi a karieru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Pepíno » pon 12.3.2018, 7:35

Sedmej: Ok někdy to zkusím akorát nevím jestli to ještě budu umět ( myslím jezdit sockou) :lol:

S474N : Částečně asi jsem. 8-)

reddog: MHDečkem nejezdim bohužel. Nicméně kdysi jsem jezdil je to už hoooodně dávno ( a shodou okolnosti v Praze) a pár socek jsem zažil. Ale rozhodně bych z toho nedělal kovbojku jako pan policista. Asi trpí nedostatkem respektu tak si to kompenzuje na bezďácích.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Quirinus » pon 12.3.2018, 7:49

Vykázat smrdící bezdomovce z tramvaje je naprosto ok. Mě třeba vůbec nesere, že někdo nemá lístek a jede na černo, tím totiž nesnižuje můj komfort při přepravě. To že je ale někdo špinavej, má prochcaný hadry a smrdí, až lidi lapají po dechu namačkaný všichni v 1/3 vozu u otevřených okýnek, to prostě není ok a i já (a nejsem policajt) už jsem takovýho bezďáka z tramvaje vykazoval a v MHD by bylo mnohem líp, kdyby to dělali všichni cestující.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » pon 12.3.2018, 8:47

Quirinus: dobre si udelal a kdo se na to netroufa, tak muze jit za ridicem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 13

Registrován: stř 31.1.2018, 9:05

Zbraň: glock 17gen4

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od DrobekSDH » pon 12.3.2018, 14:18

No nevin ale spousta lidí si dnes pojem demokracie asi vysvětluje po svém a můžu si dělat co chci a kde chci ( kameraman ). Jednaní policisty za mě OK. žádná fyzická konfrontace jen slovní upozornění na situaci. Co si budem nalhávat. Kdo by si po nich sedl na sedačku kdyby je tam napřed viděl? Odpovím: NIKDO. Jestli jsem to správně pochopil tak se mu jako policista legitimoval až po tom co do něj vrazil. Což není nic proti ničemu ale jednomu se divím. Trpělivost policisty, protože se znám. Já jsem flegmatik dokud se nenaseru. Pak jsem cholerik jak prase a po plivnutí už by na nějaké pošťuchování neměl čas.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » pon 12.3.2018, 18:44

DrobekSDH: tak nejak, tu jeho trpelivost jsem obdivoval, vodil si ho naprosto luxusne. A nejlepsi na tom je, ze smazka s kamerou celej tenhle cirkus zaplati.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Jarda K » pon 12.3.2018, 18:58

Takže víme, že kameraman je smažka a zlý zlý chlapeček. Bezva dedukce.

Spíš by mě zajímalo proč se ten mladý esenbák neprokázal už těm údajným bezdomovcům. A bylo by vyřešeno hned. Takhle se potkala dvě ega (néé u Kolína :lol: ) a došlo k eskalaci.
Jsem rád, že žiji v dirce, kde tramvaje nejsou.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » pon 12.3.2018, 19:13

Jarda K: to neni zadna dedukce, rozkliknout si jeho fotky, podivat se na jeho "zamestnavatele" neni snad zadne umeni.

Mimochodem, proc by se mel policista legitimovat bezdomovcum? To neni v jeho kompetenci a prave proto sel za ridicem, aby je pripadne vykazal z prepravy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od reddog » pon 12.3.2018, 19:34

JardaK:
proč esenbák? Věkem na to nevypadá, že by sloužil u SNB.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od S474N » pon 12.3.2018, 20:44

*****************************
Oficiální vyjádření PČR k videu:

Dobrý den,

zdali má někdo platný lístek, se může zeptat kdokoliv kohokoliv, aniž by bylo podstatné, jaké je jeho zaměstnání. Co není zákonem zakázáno, je dovoleno.

Zde mi dovolte uvést na pravou míru tvrzení, že policista někoho vykázal z tramvaje. Muž se černému pasažérovi jako policista neprokazoval a nikoho z tramvaje nevykázal. Upozornil řidiče, že se ve voze nachází černý pasažér. Tento černý pasažér z tramvaje vystoupil sám. Do této doby muž jednal jako občan, na což má právo.

Jako policista se prokázal až muži, se kterým vystoupil z tramvaje, a teprve v ten okamžik, kdy do něj strčil a vyhrožoval mu napadením. V tento okamžik má policista ze zákona dokonce povinnost i v době mimo službu provést úkon, když je bezprostředně ohroženo zdraví. Konkrétně více se dozvíte v paragrafu 10 zákona o policii.

Shora popsané je možné tedy shrnout do jednoho konstatování. Muž postupoval správně jak ve věci, když požádal řidiče o vykázání černého pasažéra, tak i v následném postupu, kdy do něj druhý muž strčil a vyhrožoval mu napadením.

S pozdravem
por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí pražské policie.
*****************************

Dobrý den,

na videu není patrné, co muž řidiči ukazuje. Tedy jakákoliv polemika o tom, jestli ukázal služební průkaz nebo jízdenku je irelevantní a to i s ohledem na skutečnost, že černý pasažér vystoupil sám.

S pozdravem

por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí pražské policie
***************************************************
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Poprask na sociální síti. Policista mimo službu vykázal

Příspěvek od Sedmej » pon 12.3.2018, 20:55

S474N: obdobně, jako pro tebe je každej s vyplněným zaměstnáním jako má ten fotograf fetka a jistě špatnej člověk, dívají se jiní na někoho, kdo má v kolonce zaměstnavatel PČR nebo je strážník MP. ;-)
tím se nezastávám toho jak se choval ten co to točil, jen mě občas štve tohle škatulkování ...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz