Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak vyv


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak vyv

Příspěvek od S474N » čtv 28.6.2018, 19:11

Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak vyvěsil svastiku

Soud v Banské Bystrici uvalil ve čtvrtek vazbu na 39letého Martina R., který začátkem týdne střílel ze vzduchovky po mužích, kteří na sídlišti pod jeho okny sekali trávu. Věc má podle všeho rasistický podtext, protože muž po střelbě na balkóně vyvěsil vlajku s hákovým křížem a začal hajlovat. Někteří ze sekáčů byli navíc Romové.

Při střelbě Martin R. zasáhl jednoho z mužů do ruky a způsobil mu zranění, které si vyžádalo hospitalizaci.

„Pocítil jsem velkou bolest. Domníval jsem se, že mě kolega při kosení zasáhl kamenem,“ řekl zasažený muž televizi Markíza.

Skupina si okamžitě po střelbě všimla člověka na balkóně s vlajkou s hákovým křížem. Střelce zadrželi přivolaní policisté.

Vyšetřovatel incident vyhodnotil jako výtržnictví a projevy sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování základních práv a svobod. „Případ prověřuje protiteroristická jednotka,“ řekl policejní mluvčí Michal Slivka.

Martin R. při výslechu vše přiznal a za své chování se omluvil. „Tvrdil, že střelbu si moc nepamatuje, protože byl pod vlivem alkoholu,“ konstatovala televize Joj. V roce 2007 byl odsouzen za účast na neonacistickém shromáždění v obci Turecká a odseděl si sedm měsíců. Nyní mu hrozí šest měsíců až tři roky.

Rasistické útoky na Romy
Jeden z mužů, kteří sekali trávu, vyjádřil přesvědčení, že střelec chtěl zasáhnout některého z Romů, kteří trávu kosili.

„Vidím v tom rasistický podtext. Zaměstnáváme třináct Romů, jsou velmi pracovití a starají se o rodiny,“ řekl ředitel podniku Zahradnické a rekreační služby Ivan Šabo.

„V létě nám vypomáhá 18 Romů ze Závadky nad Hronem. V pět ráno odjíždějí z domova, aby byli v práci v půl sedmé, a pracují do pěti odpoledne,“ dodal ředitel, který připustil, že tito pracovníci se někdy stávají terčem rasistických útoků. „Nadávají jim do černých, vylili na ně vodu nebo polévku, házeli po nich vajíčka,“ upřesnil ředitel.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... stiku.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak

Příspěvek od pelanj » pon 02.7.2018, 14:00

Na tom mě zaujalo nejvíc to, že člověk může na Slovensku dostat 7 měsíců za účast na nějakém pochybném srazu...

Příspěvky: 6

Registrován: ned 03.6.2018, 12:42

Re: Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak

Příspěvek od fotkyznovin » ned 08.7.2018, 22:32

Souhlas. 7 měsíců natvrdo za účast na jakékoli, třeba i sebepitomější akci (náckové, komouši atd.) je hnus.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak

Příspěvek od Sedmej » pon 09.7.2018, 18:50

ono záleží co se na tom srazu děje a co tam dělal.

fotkyznovin: hnus je hlavně vyvěsit vlajku s hákovým křížem a střílet nalitej vzduchovkou po lidech.
(edit, aby někdo neslovíčkařil :wink: )
Naposledy upravil(a) Sedmej dne stř 11.7.2018, 18:02, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Slovák střílel z balkónu po Romech sekajících trávu. Pak

Příspěvek od Piggy » úte 10.7.2018, 22:27

Tak, a teď už zase vypadám jako blbec. Že jsem si nedal pokoj. :lol:
Původní příspěvek smazám, páč už by nedával smysl.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz