Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zraněný,


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » sob 27.10.2018, 13:51

Dobrý den,

po uzavření vyšetřovacího spisu "trenéra plavání", který byl předán k soudu v právní kvalifikaci vražda ve stádiu pokusu, nastal čas hájit veřejně "postřeleného otce". Děkujeme všem rozumným lidem, kteří v reportážích viděli lži. "Postřelený otec" je bezúhonný občan, podniká, otec tří dětí. Bohužel se dostal do konfliktu s agresivním "trenérem plavání" a měl půl minuty na rozmyšlenou, zda půjde do vězení za nepřiměřenou obranu, nebo bude riskovat svůj život. Vzhledem k tomu, že po 4 operacích, dvou zástavách, komatu a podobných smrti se blížících stavech si agresor, jeho rodina a právníci mysleli, že jim jejich verzi nebude mít kdo vyvrátit, došlo ke spoustě veřejných pomluv, lží a křivých obvinění. Hájíme zájmy nejen "postřeleného otce", ale i všech majitelů zbraní. Pokud vás někdo ohrožuje na životě a zdraví, pronásleduje a bije, proč byste neměli mít právo takového agresora zastřelit? Zákony jsou ovšem v tomto ohledu nedokonalé.

Zde tedy na vysvětlenou: https://pravdaostrelbebrno.webnode.cz/
Budeme rádi za dotazy a podnětné připomínky, které rádi zodpovíme.

Pracovní skupina "postřeleného otce"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » sob 27.10.2018, 14:59

Tak pokud je uz spis predan, tak by bylo mozne jej uverejnit, ne?

Stejne napriklad jak tomu bylo v pripade strelby v Krusnych horach:
:arrow: http://www.mujglock.com/strelba-v-krusnych-horach.html

Za me osobne by bylo vhodne se trosicku vic rozepsat, minimalne k tem vecem "s otazniky", tedy upresnit/vyjasnit to, co zde jiz padlo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 55

Registrován: pát 04.12.2015, 16:31

Zbraň: Glock19 gen4

Bydliště: Praha 9

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od bitkar » pon 29.10.2018, 14:00

Taky by me zajimalo par veci. Treba motiv trenera,l nebo aspon ta balistiia. Ta jasne urci, jestli se jednalo o varovne vystrely a kde se teda strilelo.

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » úte 30.10.2018, 9:50

Balistika dokazuje, ze se nestrilelo u vchodu do skoly, kde Hasek tvrdi, ze na nej otec strilel, a proto na neho pak pestmi zautocil. Balistika take dokazuje podle smeru uteku otce a padlych nabojnic, ze slo o varovne vystrely do vzduchu. Nakonec balistika dokazuje, ze Hasek otce jednoduse popravil, kdyz otec lezel zbity na zemi. Proc Hasek na zacatku otce napadl? Urazena vratna (po predchozi hadce s otcem v unoru) rekla Haskovi a reditelovi, ze ji mel otec vyhrozovat. Reditel pak dal Haskovi pokyn v inkriminovanou dobu hlidkovat. Hasek pak kvuli svym psychickym porucham situaci nezvladl a zautocil. Akutni stresova porucha, absence sebereflexe, narcismus a zavislost na brutalnich pocitacovych hrach. Takovy clovek vubec nemel pracovat ve skole. A ted to vysvetlujte verejnosti, kdyz to media tak hezky naservirovala...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » úte 30.10.2018, 18:00

No ono se to da vysvetlovat, ale je potreba "neco mit" v ruce. Viz. napriklad odkazovany pripad strelby v Krusnych horach, kdy byl k dispozici prubezne cely spis.

Co tedy muzete uverejnit?

Vi se vubec nejaky termin jednani? Kde to ma byt? Bude to i pro verejnost?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » čtv 01.11.2018, 18:21

Obviněný = trenér plavání
Poškozený = postřelený otec
Přílohy

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » čtv 01.11.2018, 23:55

jeany81: no, to vypada opravdu zajimave. Proc tohleto nebylo soucasti vysilani v televizi? Mysleno alespon jako informace pro redaktora? Nebo on je opravdu az tak zaujaty?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » pát 02.11.2018, 11:15

Máme podezření na to, že rodina "trenéra plavání" se s televizí domluvila, aby to odvysílali jako jeho medailonek. Aktuálně policie chce "postřeleného otce" uzavřít v kvalifikaci pokus o vraždu" a "trenéra plavání" překvalifikovat na zabití. Pokud tak nastane, budete svědky korupce v přímém přenosu. Jde však o nás všechny střelce. Pokud toto prohrajeme, už si nebudete moct vzít beztrestně pistoli a jít nakoupit nebo odvést děti do školy...

Děkujeme za podporu: https://pravdaostrelbebrno.webnode.cz/
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » pát 02.11.2018, 12:57

A soud ma byt kdy?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od josuk » pát 02.11.2018, 16:41

jeany81: tak tahle část příběhu je to uvěřitelná, věrohodná a určitě se to přesně takhle mohlo stát.
Ale... pořád tam chybí ten úplný začátek, podle kterého věci většinou nakonec soudci soudí.. např. proč čekal „nažhavený“ trenér na vrátnici…?? a nebo pokolikáté postřelený otec hlasitě komentoval…?? a co spor začal..?? totiž třeba jak víme proti vyprovokovanému útoku není „nutná obrana“ beztrestná..
Samozřejmě nečekám, že se před rozsudkem, nakonec třeba i ústavního soudu, budou zveřejňovat podrobnosti, ale popravdě nějaké významné ohrožení střelecké komunity v tom zatím nevidím. že se u soudu lže to je bohužel celkem běžné.. :-(

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » pát 02.11.2018, 21:00

Děkujeme za legitimní otázku. Na toto by bylo nejlepší se zeptat "trenéra plavání", ale on v tomto lže i policii. Tvrdí totiž, že "postřeleného otce" napadl až, když na něj tento střílel. Což ovšem víme, že je lež. Nicméně jeho útok byl vyprovokován několika věcmi:
Věc č. 1: Otec se v únoru pohádal s vrátnou kvůli tomu, že zaměstnanaci školy nechávají dlouho čekat rodiče s dětmi v mrazu, větru, dešti - možná nějaká jejich potřeba cítit nadřazenost. Toto výslovně potvrdili další rodiče vodící své děti do kroužku plavání.
Věc č. 2: Vrátná se cítila uražená a "trenérovi plavání" a řediteli školy ve lži sdělila, že jí onen otec vyhrožoval.
Věc č. 3: Ředitel školy vydal "trenérovi plavání" pokyn, aby v daný čas "hlídkoval".
Věc č. 4: "Trenér plavání" trpí psychickou poruchou "Aktuní stresová porucha", která znamená, že v případě že ho něco hodně vyprovokuje, přestává se ovládat.
Dává vám to takto smysl?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » pát 02.11.2018, 22:22

Ta psychicka porucha je vysledkem odborneho vysetreni nebo pouze nejaka vlastni dedukce?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od josuk » sob 03.11.2018, 9:17

jenom poznámky:
1: škola má právo rozhodnovat kdy a koho pustí, pobyt na mrazu a dešti je ve skutečnosti zdravý; 2 a 3 to je možné a pravděpodobné
no na 4. jestli je trenér nemocný bude asi všechno záviset. Akutní stresovou poruchu (ASD) může mít, ale ta vzniká až PO traumatickém zážitku.. SZ určitě bude mít psychiatrický a psychologický posudek, i když ta ASD se někdy zapíše do zdravotní karty spíš podle subjektivních stesků pacienta, odborník to dokáže rozlišit. záleží samozřejmě do jaké hloubky se to v daném případě zkoumá. A tady se asi soud nespokojí s tím že obviněný řekne že půl roku špatně spí..

Je to tragédie na všechny strany, ale z pohledu SZ je to rozehrané imho správně.. kdo je obviněný a kdo poškozený.. jestli poškozený nemířil a nestřílel může dostat max. výtržnictví, jestli hulákal sprostě tak třeba ohrozil mravní výchovu dětí, ale to by asi tak mohlo být vše, co by držiteli ZP hrozilo, podle mě.
Rozhodování bude asi těžké a dlouhé, ale pokud trenér vystřelil tak jak je psáno je mi ho líto a asi těch 10 let nakonec dostane...
Hodně štěstí všem!! ;-)

Příspěvky: 9

Registrován: pát 26.10.2018, 14:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od jeany81 » sob 03.11.2018, 10:39

Psychická porucha "trenéra plavání" je výsledkem psychiatrického a psychologického vyšetření nařízeného policií. Nezbavuje ovšem trestní zodpovědnosti. Otec jen řekl nahlas svůj názor. To přeci není důvod, aby ho zaměstnanec školy napadl, zbil a střelil. Mohl zavolat policii, ale on to psychicky nezvládl. Ještě jednou děkujeme všem za podporu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 55

Registrován: pát 04.12.2015, 16:31

Zbraň: Glock19 gen4

Bydliště: Praha 9

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od bitkar » sob 03.11.2018, 11:24

skola ma jiste pravo rozhodnout koho kdy tam pusti, ale asi to neni uplne prijemny cekat az nekdo prijde (treba i pozde) na desti s ditetem. Nemocny dite taky neni prijemny. A pokud plati za tu sluzbu, tak mel eticky pravo si na to stezovat (slusne). Jestli je to v dany okamzik zdravy zalezi na hodne faktorech.
Nezbyva nez doufat, ze soud rozkryje pravdu a zaridi se dle toho a spravedlive opalkuje vinika. Dukazu je zjevne docela dost.

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od kkk » sob 03.11.2018, 18:42

No uprimne, me trenera lito neni. Jestli dostane nejakych 10 natvrdo dobre mu tak. Proste pokud nekdo dela vyrval tak se na nej volaj policajti a neresi se to bitkou a strelbou. Kdyz se neumim ovladat k tomu, abych druhyho skoro nezabil z pomsty tak asi nepatrim do spolecnosti.
Tim se nezastavam otce, pokud tam nekde porvaval, tak to taky neni normalni a melo by se to resit nejakymi stiznostmi apod.

Příspěvky: 65

Registrován: pát 04.5.2012, 10:26

Zbraň: makarov

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od traktorista » ned 03.3.2019, 14:31

Střelba před školou v Brně: Proč přišel jeden z rodičů ozbrojen a začal střílet?

Rozčilený otec, hádka na kurzu plavání a zbraň, která ve výsledku zranila útočníka. Soud začne rozplétat příběh, v němž dva státní zástupci předložili dvě odlišné verze toho, co se v Brně u Základní školy na Náměstí Svornosti vlastně přihodilo.

Už 5. března začne Krajský soud v Brně rozmotávat neobvyklý případ – poměrně banální šarvátka dvou mužů skončila nebezpečnou přestřelkou, přičemž každý z nich je v procesu jak obětí, tak pachatelem zároveň.

Případ vyšetřovaly dva policejní týmy, dozorovali dva státní zástupci a rozhodovat o vině a trestu budou dva různí soudci. „Případ je v tomto směru velice specifický, protože samozřejmě většinou je skutek řešen v rámci jedné kauzy. Tady se ovšem jedná vlastně o kauzy dvě,“ komentuje situaci advokát jednoho z obžalovaných Karel Schelle jr.

Celý incident se odehrál 20. března 2018 v odpoledních hodinách, nejprve před budovou brněnské Základní školy na Náměstí Svornosti, poté pokračoval na prostranství poblíž školy, kde se v tu dobu pohybovalo dost lidí.

Konflikt vyprovokoval otec jednoho z žáků, který ve zdejší škole navštěvoval kurzy plavání. Nechtěl se smířit s přísnými bezpečnostními předpisy školy, které neumožňují dospělým osobám vstup do školní budovy.

„Je to pán, se kterým jsem už taky měl incident zhruba měsíc před tou událostí. Choval se doslova jako dobytek jak vůči paní vrátné, tak vůči trenérkám plavání,“ popisuje svou zkušenost školník Josef Havel.

Podobná scéna se odehrála i v osudný den, konfliktní rodič opět vyvolal hádku a vulgárně napadal vrátnou i další zaměstnance. Pak se do věci vložil instruktor plavání Petr Hašek. „On před těma dětma velmi sprostě nadával a projevoval se agresivně, tak jsem šel ven, abych mu vysvětlil, že se takhle chovat nemá. Když nepřestával, řekl jsem mu, že už si nepřeju, aby chodili se synem na plavání,“ vysvětluje Hašek.

To nasupeného otce pravděpodobně ještě víc naštvalo a začal se ohánět legálně drženou zbraní, kterou často nosil u sebe.

Potom už události nabraly rychlý spád. Nejprve střílel rodič na instruktora Haška, poté, když se Hašek snažil muže odzbrojit a zbraň mu sebrat, vystřelil dvakrát i on. Muže zasáhl tak nešťastně, že skončil na pár týdnů v nemocnici s vážným zraněním.

„Vystřelil jsem tak nějak automaticky, rozhodně jsem nijak nemířil. Tu zbraň jsem měl daleko od těla a nechtěl jsem mu ublížit. Prostě jsem jen chtěl zabránit tomu, aby někomu tou zbraní ublížil on,“ doplňuje Hašek.

Kontaktovali jsme i postřeleného muže, aby nám sdělil svou verzi události. „Já jsem ten minulý rok nemluvil s médii, protože jsem na tom byl zdravotně špatně. Mě asi těší váš zájem o mou verzi, nicméně bych své vyjádření ke kauze nechal až po soudu,“ reagoval na žádost o rozhovor.

Situace je dnes taková, že instruktor plavání Petr Hašek je obžalován z pokusu o zabití a dotyčný rodič pak dokonce z pokusu o vraždu.

Jak již bylo řečeno, na případu pracují nezávisle dvě skupiny orgánů činných v trestním řízení. Pikantní na celé věci je, že každý ze státních zástupců dospěl k jiné verzi toho, co se na místě odehrálo. Přestože se tak zakrátko bude u brněnského soudu projednávat dvakrát jedna a ta samá kauza, pokaždé bude prezentována jinak.

Jaké jsou tedy vyšetřovací verze a v čem se liší? Jaké důsledky to může mít pro oba aktéry přestřelky? Co přesně se na místě odehrálo a proč po běžné hádce tasil rodič zbraň? Více v reportáži z pořadu Záhady Josefa Klímy v úvodním videu.

Záhady Josefa Klímy můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 20:00.

Původní odkaz:
:arrow: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stre ... &source=hp
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2019, 17:53

Ta redaktorka je vazne krava nebeska. To zakonceni ve stylu "Je opravdu nutne vodit dite do plavani se zbrani?".

Takze ona ma asi patent na rozum a vi, ze ji nikdo nenapadne a kdyz uz, tak urcite ne cestou s ditetem do plavani. A KDY JINDY je vhodne tu zbran teda podle ni nosit?

BTW jestli jsem to dobre pochopil, tak soud je v utery v Brne. Nevite nekdo, jestli je to verejne? Tohle totiz bude velmi zajimavy pripad.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od Morris » úte 05.3.2019, 8:54

pride mi byt nonsens, ze je toto rozdelene na dve konania.

V nasom prave chyba to, ze ten kto zacne utok, ten je zodpovedny za vsetko co sa stane. Tym nejudikujem dopredu, co sa stalo. Nevieme, ci incident zacal verbalnym alebo fyzickym utokom trenera, alebo vytiahnutim zbrane nespokojneho rodica. Ale niekto ten utok zacal a ten by mal niest zodpovednost za retazec udalosti.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Střelba v Brně na náměstí Svornosti. Na místě jeden zran

Příspěvek od john.hawk » úte 05.3.2019, 11:08

musí to být dva skutky dvou osob.. jeden tahá a údajně střílí varovný do vzduchu a údajně po trenérovi plavání, pak tento útok fakticky končí.. a začíná nový útok trenéra na prchajícího otce jeho ozdbrojení pak údajně nějaká kopačka do ležícího a pak konkrétně dva výstřely na člověka co už neútočí..tedy exces z nutné obrany..
Případ není nijak komplikovaný, hodně bude na svědcích a na samotných výpovědí aktérů.. co zcela určitě nemůže trenér plavání nějak ukecat jsou ty dva výstřely do ležícího.. tam to není o čem..

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz