Nakupni povoleni datovou schrankou


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od john.hawk » pát 25.1.2019, 8:46

V Brně budeme mít na Příční nového vedoucího, očekávám výrazné zlepšení této služby vůči občanům :)

Příspěvky: 2

Registrován: stř 08.1.2020, 11:13

Zbraň: 16

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od priman » čtv 09.1.2020, 12:10

sturmidlo píše:Tak jsem se na základě některých úspěšných pokusů průkopníků odhodlal otestovat stav připravenosti PČR ve Středočeském kraji na dobu datovou a ušetřit si nějaké to zbytečné a zatěžující cestování - na poštu kvůli kolku, 20km tam, čekání, podání žádosti a vyzvednutí nárokového, formálního papíru a 20km zpátky domů. Poslal jsem tedy žádost, doprovodný dopis se všemi informacemi a žádostí o vyřízení požadavku elektronickou cestou, odeslal peníze pod v.s. svého RČ na účet pro správní poplatky místně příslušného KŘ PČR a čekal a doufal.
Nebudu Vás napínat, praktického využití datové schránky jsem se nedočkal. Náš e-goverment je bohužel stále na úrovni doby kamenné.
Hned druhý den po ránu následovala rychlá reakce - telefonát z oddělení pro zbraně, jehož obsahem bylo velice slušné naléhání na zrušení požadavku, povídání o tom, jak je to pro ně náročné, složité atd., s nabídkou, že mi nákupko samozřejmě vyhotoví na počkání i mimo úřední hodiny, ale potřebujou ten kolek a musím přijet. Přiznám se, že jsem v rámci zachování dobrých vztahů na ně nikterak netlačil a vyšel jim vstříct. Nicméně závěr pro případné další zájemce zní: Kladno vyzkoušeno s výsledkem e-goverment unfriendly. :(
Jelikož je tohle vlákno prvním výsledkem, pokud se člověk pokusí googlit nákupku na Kladně datovou schránkou, tak si jej dovolím oživit aktuální zkušeností po 2 letech.

Situace se v podstatě nezměnila. V pátek odesláno a ve středu ráno telefonát ze soukromého čísla, kde se mi to snažila úplně stejně rozmluvit (i ta nabídka na možnost přijet mimo úřední hodiny padla). Byl jsem několikrát přemlouván a nepomáhalo ani vysvětlení, že mě cesta z Brna a zpátky vyjde na 1500 jen na benzínu a budu si muset brát den volna. Z hlasu v telefonu bylo dost znát naštvání a prý mám tedy tu nákupku očekávat tak za měsíc. Navíc prý ani nejde to, že jsem do průvodního dopisu uvedl, že v případě kladného vyřízení žádosti se vzdávám práva na odvolání.

Edit: Dva a půl týdne, 1 urgence a už mám alespoň odpověd kam uhradit spárvní poplatek a přidělený variabilní symbol (postup uvedený na webu policie).

Edit 2: Po urgenci šlo již vše příjemě rychle.
3.1.2020 Odeslána žádost
8.1.2020 Telefonát s žádostí o stažení
17.1.2020 Urgence
21.1.2020 Obdženy informace pro provedení platby a obratem zaplaceno
23.1.2020 Nákupní povolení v datovce rovnou platné
Naposledy upravil(a) priman dne pon 27.1.2020, 12:34, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pát 23.11.2018, 22:00

Zbraň: G17, CZ P-09

Bydliště: Pardubice

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od rasmo » čtv 09.1.2020, 13:29

Je to o přístupu úředníků
Osobně řeším nákupko přez DS v Pardubicích a je to úplně bez problém. Za poslední rok cca 4 a vše v pohodě. Do 3 dnů ho mám v DS. Poté se ještě stačí vzdál práva na odvolání (az po obdržení nákupka), nebo prostě počkat, až proběhne lhůta... podle toho, jak moc na to spěcháš
*************************
No waves in caves :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129

Registrován: stř 21.3.2012, 16:43

Bydliště: Brno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Artifex » stř 12.2.2020, 12:44

Drazí kolegové, jak dlouho trvá Brnu vyřídit NP přes DS? Zkoušel jsem teď poprvé, v Pondělí poslal do datovky, peníze na účet z webu, takže špatný, takže se hned vrátily... takže jsem pohledal zde správný, který už mi ukazuje i v odeslaných platbách KřJMK, pro jistotu jsem jim hnedmdo datovky foukl vyjádření, že jo, že prachy šly na špatný, vrátily se tak se stejným VS letí na správný... a od té doby ticho po pěšině, žádná odpověď.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » stř 12.2.2020, 19:01

A na ten spravny si to poslal ktery den? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129

Registrován: stř 21.3.2012, 16:43

Bydliště: Brno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Artifex » čtv 13.2.2020, 17:15

Ten stejný, v po... A dnes v 10 dorazilo np, takže už OK
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 20.5.2009, 13:25

Bydliště: Kladno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Thomas » úte 14.4.2020, 15:21

Ahoj,
rád bych sdílel svoje zkušenosti s podáním nákupky na Kladně. Po přečtení zkušeností zde na fóru jsem měl velké obavy :D

6.4. - založena datová schránka
7.4. 21:54 - odeslaná žádost na Krajské ředitelství (elektronicky vyplněný PDF formulář, podepsaný v Adobe Readeru a na dolní okraj jsem pomocí LibreOffice dopsal, že chci hradit převodem a odpověď zpět do datovky)
8.4. 7:12 - žádost doručená
14.4. 10:09 - přijatá zpráva "Výzva k odstranění nedostatků", kde mi píšou číslo účtu (3711-33620011/0710)+VS pro uhrazení správního poplatku. VS je číslo jednací.

Platbu jsem teď odeslal na účet, tak pak budu referovat jak to probíhá dál. Zatím jsem příjemně překvapen (ťuk ťuk), žádný přemlouvací telefonát se nekonal :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » úte 14.4.2020, 15:48

Thomas: cywe, prvni prispevek jsem tu psal 8 (slovy OSMI) lety. Bylo by kua smutny, kdyby to jeste po tolika letech zkouseli *40* *49*

Navic myslim, ze i oni jsou radi za tu datovku, ze jim tam nikdo netrajda a nechrchle na ne *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 20.5.2009, 13:25

Bydliště: Kladno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Thomas » pon 20.4.2020, 14:55

S474N: Ano, ale mrkni na příspěvek od primana z letošního ledna. A já jakožto nepřímo taky skoro státní zaměstnanec vím jaká zkostnatělost tam může panovat :wink:

Nicméně dnes v 12:10 mi přišla nákupka do datové schránky, tak jsem obratem odpověděl, že se vzdávám práva na odvolání a před chvílí mi přišla upravená nákupka s vyznačeným nabytím právní moci dnes :) Takže já jsem velmi spokojen.

Příspěvky: 2

Registrován: stř 08.1.2020, 11:13

Zbraň: 16

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od priman » pon 04.1.2021, 12:23

Rozhodl jsem se, že vyzkouším i další pracoviště v středních čechách, takže aktualizace nových zkušeností z středních čech:

Kladno - již bez rozmlouvání, nákupka do 2 týdnů (člověk čeká cca 10 dní na informace pro provedení platby, pak už okamžité). Když jsem zkusil poslat správní poplatek pod variabilním symbolem svého rodného čísla a uvést to do průvodního dopisu, tak do hodiny telefonát, ať to příště nedělám a stejnak to trvalo 2 týdny.

Příbram - Informace pro úhradu správního poplatku obratem, ještě ten den uhrazeno, ale nákupní povolení po cca 2 týdnech.

Kolín - Stejné jako Příbram. Informace pro úhradu správního poplatku obratem, ještě ten den uhrazeno, ale nákupní povolení po cca 2 týdnech.

Benešov - Telefonát zda jsem skutečně chtěl poslat nákupku do Benešova. Následně odeslali na cizí datovou schránku výzvu k odstranění nedostatků - nákupka neobsahovala vlastnoruční podpis. Po půl dni přišla tato výzva na můj mail, že se ji prý nepodařilo doručit prostřednictvím datové schránky. Odeslal jsem tedy reakci, kde jsem upozornil na neopodstatněnost tohoto požadavku (§ 8 odst. 1 až
4, odst. 6 zákona č. 300/2008 Sb.) a následující den jsem již obdržel údaje pro platbu správního poplatku. Když odečtu svátky, tak nákupko za 2-3 pracovní dny.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Fox4077 » stř 24.2.2021, 16:22

Tak chlapi, docela jste mě namlsali s tou datovkou, tak jsem si ji dnes taky pořídil.

Něco jsem si tu načetl a tak nějak na hulváta jsem šel na to s tím, že pokud něco zkoním, tak se určitě ozvou.
Na Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje jsem zaslal vyplněný elektronický formulář bez fyzického podpisu.
A s průvodní větou:
Dobrý den, chci Vás požádat o udělení výjimky na střelivo kategorie A-I. Děkuji.

Zasláno v 13:32 a v 15:51 mi přišla vyřízená výjimka a fakt bezplatně.

V Opavě byli na Zbraních vždycky super, ale totok mě fakt potěšilo.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » čtv 25.2.2021, 20:38

Husté, tak to je dobrá výzva - měl to někdo rychleji?

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Borodov » úte 09.11.2021, 20:32

Dneska jsem zjistil, že dle webu MVČR jsou žádosti (nákupka) osvobozena od poplatků, při podání elektronicky přes datovku... :shock:
Je vidět, že jsem už dlouho nic nekupoval... :P

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » úte 09.11.2021, 21:54

Nejen datovkou, je tam se zaručenou identitou, takže klidně i elektronický podpis (tedy podepsat pdfko a poslat obyč. mailem).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Starosta » úte 09.11.2021, 23:05

Mně to vždycky trvalo řádově kolem 10 pracovních hodin, tohle je fakt extrém :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Borodov » čtv 25.11.2021, 9:18

Aktuálně (P-4 Soukalova), cca 10 pracovních dní od poslání žádosti přes DS (datovou schránku), do obdržení rozhodnutí (zpět do DS).
Zdá se, že termíny se nezměnili, pouze už to nestojí peníze (pokud použiji DS) :-)

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz